Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell vagy érdemes először fogorvoshoz vinni? fórum

Mikor kell vagy érdemes először fogorvoshoz vinni? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 14. 17:02
Két és fél éves volt a kisfiam, mikor először mentünk fogorvoshoz. Szerencsére problémánk még nincs! Most három éves és pénteken megyünk újra kontrollra. Szépen önállóan mossa a fogát. És szereti a fogorvos nénit! :)
2010. nov. 18. 10:33
Szerintem 2 éves kor körül, ha addig nincs panasz. Utána meg rendszeres kontroll.
2010. nov. 17. 21:33
Köszi a válaszokat. Akkor még ráérünk.
11. misz
2010. nov. 17. 20:28

Mi 2 és fél évesen vittük először fogorvoshoz a kislányomat, azóta pedig félévente ellátogatunk.


Nekünk is volt barázdazárás a kibújt csont őrlőfogakon. Meg 2 foghúzás, mert a csont metszőfogak alul már kibújtak, de a tejfogak nem akartak kiesni.


Most 5 és fél éves a leányzó és minden beavatkozást szépen tűrt, ismerte a doktor nénit, barátok voltak. :) Szerintem ez a bizalom és szimpátia a kulcsa mindennek.

2010. nov. 17. 20:05

Én szintén két és fél évesen vittem el először,mivel sajnos már volt rossz foga,annak ellenére,hogy mostuk.Szépen nyitva tartotta a száját ,kapott az őrlőfogaira barázdazáró fedőanyagot.Szépen viselkedett!!

Én előzőleg megbeszéltem a fogorvossal,és nagyon megdícsértem a szép viselkedésért.Kapott egy matricát is:))

Érdemes bejelentkezni,hogy a dokinál legyen valamilyen apróság,matrica,vagy valami,hogy kaphasson valamit a gyerkőc:)

Azóta már voltunk,és semmi gond nem volt.

2010. nov. 17. 19:06
Én is 2 évesen vittem a fiaimat! Azután pedig fél évenként ellenőrzésre!
2010. nov. 17. 18:42
Én már 2 évesen elvittem ,azóta már kétszer voltunk.
7. bcb6de9272 (válaszként erre: 2. - Bcb6de9272)
2010. nov. 17. 18:36

van egy ismerősöm az ő babája kapott olyan képes könyvet ahol már piciként barátkozik az ilyesmivel.

3 évesen már ellehet vinni...de addig is már sokat mesélni neki a fogtündérekről:)

2010. nov. 17. 18:32

Rendszeresen jártunk 4 éves korától! Először csak játék volt az egész, és soha nem volt gond vele, csak középiskolásként szembesült a fogtöméssel. Hatalmas dícséreteket kapott, mert nem volt egyetlen hibás foga sem.

Ma már felkészítik a fogorvosokat tudomásom szerint a kisgyermekekkel való bánásmódra. Előtte azért megbeszélném a fogorvossal a "látogatást"...

5. Kata75 (válaszként erre: 3. - F08844d0fd)
2010. nov. 17. 18:30

Elég pöttömke, nem is értené az egészet ezért lehet félelmetes lenne ha idegenek turkálnának a szájacskájában. Szerintem egy kicsit még várj, és olyan 2-3 éves korában látogassatok el egy laza ismerkedős ellenőrzésre:)


Van egy jó kis könyv, főként ha szereti Elmot, de sajna most nem jut eszembe a címe, és mi már eltettük. Na mindegy, de eleinte elég ha olvasgattok róla, nézegetitek a képeket stb.

4. Kata75 (válaszként erre: 1. - F08844d0fd)
2010. nov. 17. 18:25

Szia!


Mindenképp azelőtt, mielőtt konkrét oka lenne, így nem éri elsőre rossz élmény.

Barátkozzon a hellyel, és nem utolsó sorban jó ha idejében természetessé válik a fogászati ellenörzés.

2010. nov. 17. 18:24
1 éves
2. bcb6de9272 (válaszként erre: 1. - F08844d0fd)
2010. nov. 17. 18:22

Szia

Szerintem minél hamarabb!

Hány éves?

Szerintem már egész pici korban kell tanítgatni, és minél kisebb korában elvinni a dokihoz, had ismerkedjen...mert akkor felnőttként nem fog félni!

2010. nov. 17. 18:19
Időben szeretném tudni, hogy mikor vigyem a fiam fogorvoshoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook