Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás! Hogyan, ha nem szereti csak az édes ízeket? fórum

Hozzátáplálás! Hogyan, ha nem szereti csak az édes ízeket? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 22. 19:29
és ha főzés helyett párolsz? Úgy jobban benne marad a vitamin..
15. fd8e423e9e (válaszként erre: 14. - D4fe0b6bc1)
2011. okt. 22. 18:19
Mi is ugyanígy vagyunk, de a főzikbe nincs annyi vitamin, mint a gyümölcsökben, mert kifőnek belőlük... és nem akar gyümölcsöt enni!!!
2011. okt. 22. 15:08
Hát próbáld meg,hogy naponta többször adj neki 1 kanállal,hogy szokja az ízét.Előbb-utóbb megszokja.Ha kihányja ne erőltesd,mert megutálhatja az etetést.Mi pont fordítva vagyunk,A gyümölcsöt nem eszi meg és az édeset.De mivel naponta többször adtam neki egy kicsit,most elértem nála,hogy több kanállal elfogad banánt almával.Általában azt az egy kis kanállal biztos megeszi.Kitartás!
2011. okt. 22. 12:46
szia szerintem se aggódj nekem igy volt a nagynál semmit nem evett meg csak ha almát kapott hozzá ti banánt. Nem mondom hogy nem válogatós ma már de ezt a korának tudom be 2,5 éves.a kicsi 7 hónapos és kezdi ő is ma alig ette a répa-krumplit. Szerintem egy dolgot nem szabad bármit erőltetni mert az evéstől megy el a kedve. Próbáld pár hét múlva lehet jobban fogja enni. Vagy pl nálunk ha a mi levesünkből veszek ki neki akkor megeszi mert másabb az íze. A nagy imádta a spenót-banán kombinációt pl:) szerintem ez a legtöbb babára jellemző Egyébként. Mondjuk én úgy csináltam hogy alapból nem kevertem bele az almát a főzelékbe hanem mellé vittem megkóstolta anélkül és ha nem kellett kevertem bele és ette. A lényeg így is bejut a sok vitamin.
2011. okt. 22. 12:32
Én fordítva vagyok, nálunk a főzelékek mennek (úgyahogy - megjegyzés: a kislányom nem egy nagyétvágyú babám), a gyümölcsöktől fintorog - de biztos majd idővel azokat is szívesebben fogadja.
11. Jasmine (válaszként erre: 10. - Hedi13)
2010. nov. 22. 12:49
Köszi, akkor nem aggódom tovább!
10. Hedi13
2010. nov. 17. 21:08

Szia! Szerintem ne aggódj, később jobban el fogja fogadni a nem édes ízeket is. Nálunk is így volt, egy hónap alatt is sokat változnak a babák! (kisfiam pl egy hónappal ezelőtt nem ette szívesen a csak zöldséges ételeket, ma már igen)

Nyolc hónapos múlt és szó szerint kinézi a számból a falatot, jön oda, mutogat. :) Így evett a múltkor karfiol levest. :)

2010. nov. 17. 17:00
azt én is!
2010. nov. 17. 15:06

Egyébként a brokkoli almával isteni!

De én az almát mindig nyersen turmixoltam bele.

7. kevian (válaszként erre: 3. - Jasmine)
2010. nov. 17. 15:05
Az én kisfiam, úgy 9 hónapos korától kéreget. Mikor elérkezettnek láttam az időt, már adtunk is neki némely dologból és tetszett neki. Igazán itt nem volt átmenet.
2010. nov. 17. 14:59
ok! :-)
2010. nov. 17. 14:58
Azért később majd írd meg ide, hogyan és mivel haladtatok :)
4. gatto4 (válaszként erre: 1. - Jasmine)
2010. nov. 17. 14:54

Hűha... Nem hangzik jól, de szerintem idővel megoldódik a dolog, csak neki is még ismerkedni kell az új állagokkal, ízekkel, ételekkel.

Nekem is a kisfiam anno csak anyatejjel keverve vagy sinlacosan fogadta el a krumplit répát, de lassacskán próbáld elvonni a sinlacot, gyümölcsöt, "édesítőt", tegyél egyre kevesebbet, hátha "át tudod verni".

2010. nov. 17. 14:52
Akkor nem gond ha édeskés minden? És utána, h szereti meg amit mi eszünk?
2010. nov. 17. 14:51
Én is általában úgy kevertem, hogy legyen benne gyümölcs, mert azt szerette igazán. S ma 21 hónaposan mindent megeszik, amit adok neki.
2010. nov. 17. 14:50
Kérlek segítsetek anyukák! Kislányom már 7 hónapos, elkezdtük 1 ideje a hozzátáplálást és eddig zöldségügyileg a sütőtök és a répa meg a krumpli került kóstolásra de soha nem magában, mert úgy nem enné meg. Mindent csak édeskésen szeret, ezért szereti a gyümölcsöket csak. Kezdek megijedni, mert ma brokkolit főztem Neki krumplival és annyira fanyalgott, h ki is hányta azt az ici pici falatot amit megkóstolt. A krumplihoz mindig kell adnom sütőtököt és Sinlac pépet is, mert így édes lesz. Viszont sztem ez így nem jó, mert semminek nem fogja megtapasztalni az igazi ízét...Segítsetek! Mitévő legyek? Lassan húst is akarok adni, de így??? :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook