Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mellkisebbítés tapasztalatok fórum

Mellkisebbítés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: mellkisebbítés képei
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
32865. Domira (válaszként erre: 32863. - Norikaa)
2018. nov. 22. 18:34
Hm... nem is tudom, szerintem én akkor is belemennék, ha ezt mondanák, talán igen (majd dec. 10-én kiderül, ha kiderül...) Viszont nem tudom elképzelni, milyen lehet az, ha nem érzékeny, milyen érzés az érzésnélküliség. Volt valakinek már ilyen esetleg itt? A mellbimbóra a 15% még bevállalható szerintem, ott még jobb az esély az érzékenység megmaradására. A 80% viszont már jó nagy sajnos. Ne keseredj el azért, fontolgasd, pro és kontra, rágd meg magadban jól, hogy mi lenne a jobb, rosszabb, mert a lényeg az lenne, hogy akárhogy is döntesz, úgy érzed, jól döntöttél. Uff. ;)
32864. viva70 (válaszként erre: 32863. - Norikaa)
2018. nov. 22. 18:20
Hát igen..., ez a nagy félelmem nekem is. Ezért nem foglalkoztam komolyabban a témával eddig. Maradtam az érdeklődés szintjén. Szeretnék kisebb és szebb melleket, nagyon szeretnék..., csak nem mindegy milyen áron.
32863. Norikaa
2018. nov. 22. 15:54
Sziasztok lányok! Ma voltam mellkisebbítés konzultáción a szent Imrében a Dr. Varga Zsombornál. Nagyon kedves volt doktor úr de arról tájékoztatott hogy mivel túl nagy a mellem és nagyon nagy távolságra kellene feltenni a műtét során 80% az esély hogy elveszítem a mell érzékenységét illetve 15% hogy a mellbimbót is... nagyon elkeseredtem titeket is ilyenekkel riogattak... tb-s műtét lenne....várom a válaszokat...
32862. Manka67 (válaszként erre: 32857. - Linucska)
2018. nov. 13. 01:26
Linucska. Amit láttam : Süni1969-nek felvarrást csinált és először a heg volt nagyon ijesztő, ez később szép lett, viszont a felvarrás olyan lett mintha nem is csinált volna semmit. Most mehet máshoz újra felvarratni.
32861. jávipa (válaszként erre: 32855. - Nikol.)
2018. nov. 12. 22:09
Remélem azóta történt valami pozitív dolog.
32860. jávipa (válaszként erre: 32858. - Szisz1)
2018. nov. 12. 22:07

Én nagyon könnyen vettem az akadályt, az én kicsi gyerekem 3 éves volt akkor.

Én annyira akartam már akkor ezt a műtétet, hogy nem foglalkoztatott, hogy , hogy boldogulok utána. Mindent meg tudtunk oldani.

32859. Domira
2018. nov. 9. 13:53

Sziasztok!

Új vagyok itt, de már végigolvastam a fórumból kb. 30 oldalt visszafelé :)

Jövő év elején leszek 42 éves, 2 gyerekem van, az egyik iskolás, a másik még csak 15 hónapos.

A melleim már tinikoromban is D-sek voltak, legalábbis kisebb melltartóméretre én nem is emlékszem. Azóta csak egyre nőttek és nőttek, a terhességek meg persze plusz ráraktak méretet és súlyt, és bár sosem voltam karcsú, de amikor sokat fogytam, akkor sem fogytak vissza a melleim sosem, egyszer egy nőgyógyász mondta is, hogy nekem nagyon mirigyesek a melleim, tehát nem a túlsúly okozza a nagy méretét. A kisebbítő műtétről pár éve hallottam, hogy lehetséges, de egyrészt féltem is tőle, másrészt még tervben volt a második gyerek és addig úgysem akartam volna, így komolyabban nem is foglalkoztam a témával.


Az utóbbi egy-két hétben viszont nekiálltam kutatni a dolgot, így jutottam el ebbe a fórumba is, és sok infót, tapasztalatot összeszedtem, köszi mindenkinek!


Ma jutottam el odáig, hogy fel is hívtam a Szent Imre kórházat és kértem időpontot Jósvay dokihoz. Kaptam is, dec. 10-én megyek, azaz megyünk, mert jön velem a férjem is, aki teljes mellszélességgel (hihi) támogat ez ügyben.


Ja, a méreteim: 85GG voltam az utóbbi években, most a második terhességem során megnőtt a körméretem is (ideiglenesen! :) ), de alapvetően körben jók rám a korábbi melltartóim is, viszont a kosárméret úgy látom, eggyel nagyobb lett megint :(, mert azokból bizony oldalt már kidudorodnak. Nagyon kényelmetlen így, és persze ekkora súlytól már lógnak is elég rendesen. Nem kényelmes, nem is szép, túlméretes, figyelemfelkeltő, tornázni sem lehet vele rendesen, és ruhákból sem tudok olyanokat venni, amilyet szeretnék (tudom, ez csak esztétikai szempont, de akkor is).


Most fogyóban vagyok, korábban 73-76 kg körül mozogtam, a terhesség végére viszont 100 fölé (!) mentem, szülés után fél-háromnegyed évig kb. 93 voltam, nyáron nekiálltam diétázni, most 83 vagyok, de igyekszem lefogyni 69-70-re tavaszra. Járok tornázni is, heti 1-2-szer, ahogy eljutok, illetve néha elliptikus trénerezem itthon. Ez a mellkisebbítési "projekt" most újabb nagy lökést, motivációt adott a fogyáshoz is. Először le akarok menni 70-re, és csak akkor betervezni a konkrét műtétet. De konzultációra azért elmegyek előbb is, mint mondtam, mert szeretném hallani a dokitól, hogy mik az esélyeim.


Amit még nem olvastam itt senkitől eddig, hogy csináltatott-e valaki úgy műtétet, hogy kisgyereke volt közben (az enyém alig 2 éves lesz, ha sikerül úgy az időpont), és hogy oldották meg, hogy nem lehetett felemelni hetekig, meg mindenféle szükséges dolgot megtenni (pl. etetőszékbe, kiságyba betenni, kivenni, pelenkázni, ölelgetni, stb.). Volt segítségetek? Vagy...?


Ha nem probléma, néhány naplóba bekopogtatnék, esetleg írjon, aki megengedné, és hasonló méretben/helyzetben volt.

32858. Szisz1
2018. nov. 2. 00:01
Sziasztok,mellkissebítés után,kinek hogy ment a felépülés?Mekkora fájdalom van utána?Mennyit kell utánna feküdni,meddig tart a műtét és meddig kell bennt maradni?Válaszokat köszönöm,szeretném megcsináltatni de 4éves a kislányom nemtudom mellette ez kivitelezhető e
32857. Linucska
2018. okt. 21. 12:41
Sziasztok, valakinek van tapasztalata dr. Urszan al kapcsolatosan? Mellkisebbitő műtétre bátran hozzá?
32856. Soldiergirl78 (válaszként erre: 32855. - Nikol.)
2018. okt. 7. 16:48
Nem kaptál másik időpontot?
32855. Nikol.
2018. szept. 30. 09:20

Sziasztok!


Nem tudom mennyire él ez az oldal, szeretném ki írni magamból a fájdalmat, mert máshol erre sajnos nincsen lehetőség. Ez a történet azt hiszem kellően tanulságos, lehet, másoknak is tudok ezzel segíteni, és talán Ti is vigaszt tudtok nyújtani nekem, mert ez most nagyon fáj!

Én egy 37 éves Nő vagyok, akinek világéletében nagy mellei voltak. Diák koromban is sokat csúfolódtak rajtam, majd ezt követően elég gátlásossá váltam felnőttként, hiába mondták hogy ettől vagyok igazi egyéniség, meg milyen jól áll már ez nekem, sosem adott igazi vigaszt. 168 cm vagyok, sajnos van rajtam túlsúly, 77 kg vagyok, ehhez mérten a melleim is nőttek persze. Most 90/e-s melltartót hordok. Mind fizikálisan, mind lelkileg megvisel. Gondoltam egy nagyot, egy kedves ismerősöm, aki ott edz ahol én, ajánlotta Dr. Győri Sándor főorvos urat a Honvédkor házban. El is mentem gyorsan, mihamarabb tudni szerettem volna, van e megoldás a bánatomra. Persze tb-re szerettem volna megcsináltatni, mert az anyagi lehetőségeim sajnos korlátozottak. Nem tudom ezt mennyire ítélitek el...én így szerettem volna megoldani.

Lényeg a lényeg...elvállalt a Dr. Úr. Meg is történt minden egyes vizsgálat, aneszteziológusnál is minden rendben volt, az összes papírommal, irataimmal, melltartókkal, kötszerekkel és különleges krémekkel felszerelkezve vártam, hogy ma, azaz: 2018.09.30-án én vonulok is a kórházba, Hétfőn reggel meg már műtenek is. Heteket nem aludtam már, hol az izgalom, hol a félelem, hol a bizonytalanság miatt. Egy elég lelkis ember vayok így is alapból..Gondolhatjátok...A melltartók amiből egyből kettőt vetetett velem..kerültek 40 ezer ft-ba...a krémekről és a jégzselékről és kötszerek áráról még nem is beszéltem...

A lényegre vissza térve...tegnap, azaz 29-én szombaton, 19:00-kor csörög a telefonom..

Dr. Győri Sándor. Nagyon rossz híre van a számomra. Nem tudja megcsinálni a műtétet, nincsen elég aneszteziológus, rá írtak másik 4 beteget hétfőre, arra az időpontra, mikor engem műtött volna. Nagyon akar nekem segíteni, de nem tudja mi legyen. Ti mit csinálnátok?? De őszintén!! Kivettem emiatt egy hónap szabit, új meló előtt állok, ami november 5-től lép érvénybe. Itt vagyok tanácstalanul, és kidobott pénzel. Egyszerűen már nem tudom kit hívjak, mit tegyek.

Írtátok sokan hogy van egy orvos, Dr. Josvay János. Őt talán még felkeresem...de őszintén kérek véleményt, mint ember, mint Nő!!! Mit tennétek a helyemben?? Hívjam fel a kórházat, kérdezzem meg mi történt?? Hiszen úgyis tudjuk, kutya-kutyát nem harap meg! Vagy hagyjam a fenébe az egészet? Aki egyéni úton csináltatta. Meg tudja mondani, kinél, és mennyibe kerülne? Minden egyes lehetőséget és segítséget, tanácsot megköszönök!


Legyen mindenkinek szép...szebb napja!


Niki

32854. Saccko (válaszként erre: 32853. - KrisztiH)
2018. szept. 20. 18:10
Szia! De jó, hogy te már túl vagy rajta. Én nagyon félek, de igyekszek csak pozitív dolgokra gondolni. Alig várom, hogy az enyém is kész legyenés végre büszke lehessek rájuk :)
32853. KrisztiH (válaszként erre: 32852. - Saccko)
2018. szept. 20. 16:17
Szia! Szeptember 4-én volt a műtétem. Az egyik 640 grammal, a másik 576 grammal lett kisebb. Most C-s kosaram van, de szerintem megfelelő a mérete.
32852. Saccko (válaszként erre: 32845. - KrisztiH)
2018. szept. 15. 08:57
Szia! ez engem is érdekelne. Ugyanúgy H a méretem és D-t beszéltünk meg! és félek, hogy kicsi lesz
32851. Hylda
2018. aug. 9. 14:59

Sziasztok! Van itt valaki, akinek hipeetrófiás hegei lettek? nekem 14 hónap telt el a műtét óta és úgy tú

űnik, ezzel a problémával állok szemben. megoldások, lehetőségek érdekelnének. Köszönöm!

32850. Haajni
2018. júl. 13. 18:33

Április műtétem óta még meg van a jobb mellemben a keménység, olyan fél almányi.Hetente nézte a dr.

- majd lesz ez még lány is ! - elfogadtam.

De most voltam nőgyógyásznál, más okból, gondoltam megmutatom neki, hogy látott e már ilyen kemény gombócot / nem lehet látni, csak érezni / Szóval a dr. szerint vérömleny lehet, UH vizsgálat, lehet biopszia is ... :(

Most már nem tudtam intézni, mivel egy hónap múlva kerülök sorra.

De nyaralás után elmegyek maszek UH.


Amúgy minden szép is jó ;) Csak vagy egy nagy gombócom, majd kiderül mi is az....

32849. viva70 (válaszként erre: 32848. - Cumus)
2018. júl. 7. 14:24
Köszönöm a választ.
32848. cumus (válaszként erre: 32846. - Viva70)
2018. júl. 7. 14:01
Válassz egy orvost, aki tb-re müt (pl. dr Jósvay , Szt Imre Bp) és menj el hozzá . A többit majd közli veled az orvos, h mit kell beszerezned.
2018. júl. 4. 10:24

Sziasztok!

Volt valakinek gondja a mellbimbójával?

Úgy értem, hogy Műtét utánni vérőmleny, részleges bimbó elhalás, elhalás?

Netán igen, megosztaná milyen volt, milyen lett?

Hogyan gyógyult be?

Köszönöm

32846. viva70
2018. jún. 30. 23:34

Sziasztok! Egy ideje már fontolgatom a mellkisebbítést, és elkezdtem olvasgatni a fórumot. Nálam kizárólag tb. alapon jöhetne szóba, mert százezreket nem tudok rááldozni erre.

Kérdésem az lenne, ha tb-sen szeretném, hogy kell elkezdeni intézni? Azt már tudom mik a feltételei, csak a részletekkel nem vagyok képben.

Bármelyik dokihoz mehetek, vagy csak azokhoz, akik csinálják tb-re is? Illetve milyen egyéb orvosi igazolások kellenek hozzá? Kell-e a konzultációért fizetni?

Biztos van már több információ erre vonatkozóan a fórumon, de mivel sok a bejegyzés, nem tudok annyira alaposan végig olvasni mindent.

Köszönöm előre is a segítséget.:)

32845. KrisztiH (válaszként erre: 32832. - Haajni)
2018. jún. 22. 17:13
Szia! Én 80 H-s vagyok. Szeptemberben lesz a műtétem. A doki azt mondta, hogy kb. C-D-s méretű lesz, ami fele akkora, mint most van. Te meg vagy elégedve a méretével? Nem lett nagyon kicsi? Köszönöm a választ. Kriszti
32844. klalala
2018. jún. 20. 12:27
Sziasztok!Van e itt olyan akinek állami kórházban volt a műtétje?Mennyivel volt olcsóbb,mint a magán?Konkrétan implantátum kivétele érdekelne
32843. Asinel
2018. jún. 15. 22:05
Bocsánat lányok, régen voltam erre. Az engedélyek megadva:)
32842. anita551 (válaszként erre: 32739. - Jávipa)
2018. jún. 13. 21:14
Jaaj, de szörnyű, Úristen.
32841. Manka67 (válaszként erre: 32839. - Adri893)
2018. jún. 11. 21:00
Bocsi nem 5%, hanem 0,5%
32840. Manka67 (válaszként erre: 32839. - Adri893)
2018. jún. 11. 20:58
Szia. Voltam TB-s hasplasztika konzultáción és ott azt mondták, hogy a cicit akkor kisebbíthetik TB-sen ha a testsúly 5%-át le kell venni cicinként.
32839. Adri893
2018. jún. 11. 16:42

Sziasztok :)

örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot. Most regisztráltam. Az én történetem majdnem ugyanaz mint itt mindegyikőtöké.

29 éves lettem az idén, és már nagyon régóta érik bennem a gondolat hogy elmenjek egy mellkissebitő műtétre. Mindig sokkal nagyobb melleim voltak mint a többieknek, de ma sajnos egészségügyi problémám is van. És teljesen összetörök mikor meglátom magam a tükörbe.

Olvasom a sok hozzászólást, de megmondom őszintén megijedtem. Annyi rossz dolgot irtok le, gennyes sebek, lyukak stb.

A kérdésem az lenne h fehérváron vki tud vmi jó orvost?

Még nincs gyermekem, remélem hogy ez nem probléma. persze ez majd a konzultáción derül ki.

Illetve olvasom h a TB is van hogy támogatja. Attólfügg mennyit vesznek ki. Ennek hosszabb a várakozási ideje?

köszönöm a válasokat!

32838. Léna7711
2018. máj. 14. 22:23

Sziasztok!


Még új vagyok itt, pár hét múlva lesz a műtétem, most jutottam el a tényleges döntésig. Mindig nagyobb mellem volt ami már tinédzserként is zavart, hogy mindig megnézik. Az első gyerek születése után egyszer már voltam konzultáción akkor azt mondták, ha még szülni szeretnék akkor inkább utána, ja és persze fogyhatnék is az arányok miatt. A második gyerekem már hét éves múlt, igazából örülök, hogy összesen 4 évig tudtam szoptatni. Természetesen nagyon megereszkedett és nagy, most 90F. Miután meglett az időpont, tb-s leszek , találtam rá az oldalra, nagyon sok hasznos dolgot olvastam . Különböző fázisokon megyek keresztül mindig mástól parázok nagyon, most abban kérném a segítségeteket, hogy mekkorára kellene műteni... az orvos azt mondta amilyet szeretnék D vagy C, szerinte le lehet venni felét... mivel tipikus alma alkat vagyok nagyobb has és mell, ezért attól félek ha kisebb , akkor aránytalan leszek nagyon, viszont ha már belevágok nem szeretnék fölöslegesen...nem tudom elképzelni hogyan néznék ki fele ekkorával .... pedig már rendelnem kellene melltartót is. Kérnem aki tud segítsen, esetleg aki nemrég esett át műtéten beengedne a naplójába ? Előre is köszönöm!

32837. tifani98
2018. máj. 12. 23:55
Van valakinek tapasztalata hegkorrekcióval kapcsolatban?Injekcio és szteroid érdekelne inkább:)
32836. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 32835. - Balázs Krisztina)
2018. máj. 9. 16:25

Dr Kovacs Ferenc Ágfalva.

Nála jobbat ilyen műtétre nem találsz az országban.

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook