Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mellkisebbítés tapasztalatok fórum

Mellkisebbítés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: mellkisebbítés képei
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
33465. Edelino (válaszként erre: 33464. - Sztia)
2019. okt. 1. 22:16

Szia,

A komolyabb kompressziós nekem nyomott. De vettem egy köztest is gyógyászati segédeszköz boltban (gyógypiac) egy elöl zippzárast, műtét utánra javasoltat. JAvaslom az elöl záródót, jobb a vizsgálatokhoz is (gyorsabb), s otthon is jobban tudod magad felvenni...

33464. Sztia
2019. szept. 30. 18:54

Sziasztok! Végre nekem is megvan az időpontom, november 18-án műt Jósvay doki a Szent Imrében!


Kérdeztem tőle, hogy milyen melltartót vegyek. Szerinte sima pamut melltartó elég, nem kell kompressziós. A kórházi sajnos nem pamut.

Ti milyen márkájú melltartót vettetek?

Aki kompressziósat és simát is hordott, mit mond így utólag?

33463. Sztia (válaszként erre: 33458. - Edelino)
2019. szept. 30. 18:50

Szia Edelino!

Mesélj, hogy alakulsz a műtét óta :)

33462. Gizimama
2019. szept. 29. 23:26

Sziasztok,

Teljesen az elején vagyok még a folyamatnak. Most kérek időpontot az első konzultációra a műtéthez a Szent Imre kórházba. Ahogy visszaolvastam a Jósvay doktor úrról mindenki jól írt. Egy ismerőst dr. József Zsófia szakorvos jelölt műtött és nagyon meg van elégedve vele. Van esetleg infótok a doktor nőről?

Jelenleg 85 F/G a méretem, ezt szeretném B vagy C méretűre csökkentetni. Leiden mutációm van, ez egy véralvadási probléma és mélyvénás trombózisom volt. Van valaki esetleg közületek, akinél hasonló a helyzet? Emiatt évek óta nem mertem rávenni magam a műtétre, de most végre összeszedtem a bátorságom. Jó lenne pár megnyugtató szót hallani olyan valakitől, aki hasonló cipőben jár.

33461. Norikaa
2019. szept. 25. 07:40
Meg szeretném kérdezni azt is ki mennyit szokott az orvosoknak adni?
33460. Norikaa
2019. szept. 23. 20:46
Lányok! Mostanában volt valaki esetleg Molnár Béla dr-nál a SOTE-n? 😀
33459. OrSzi (válaszként erre: 33458. - Edelino)
2019. szept. 22. 22:57

Kedves Edelino!

Örülök, hogy túl vagy rajta! Kívánok mielőbbi fájdalommentes napokat, gyors javulást! :)

Irtam egy privit is! Üdv: OrSzi!

33458. Edelino
2019. szept. 21. 07:09

Túl a műtéten - 3 nappal. Nem mondom, hogy életem legszebb 2 napja volt, de az eredményt látva, biztosan megérte. Gyorsan, szervezetten megy minden, nagyon értenek hozzá a Szt Imrében. Ketten voltunk egy szobában, mindketten kisebbítésen, más-más dokinál, de ugyan úgy ment minden. Nővérkék is rendesek, műtét után másnap 9-re kész a zárójelentés, lehet indulni. A legrosszabb számomra a műtét utáni fekvés volt, nem lehetett felkelni éjfélig. De egyébként max mocorogni vagy képes. Illetve az altatás miatti torokfájás.. Szóval most sem a mellem fáj, sokkal rosszabb a hátam és a torkom. Hiányzik egy jó hátnyújtás :-)

Szóval ha valaki gondolkodik, ne tegye: ugyan eléggé fájdalmas, de nem elviselhetetlen. Tuti kell segítség, mert ilyenkor derül ki, hogy minden nehéz és magasan van otthon. Viszont nagyon jó érzés, hogy nem húzzák a vállam a melleim, tuti kicsik, és biztosan szépek is lesznek!!

33457. Edelino (válaszként erre: 33428. - Tunuske)
2019. szept. 16. 20:27

Köszönöm, hogy olvashattam!

Jó volt megnyugtatásra,s hogy 2 nap múlva vidáman induljak neki a műtétnek :-)

33456. OrSzi (válaszként erre: 33428. - Tunuske)
2019. szept. 16. 12:00
Kedves Tunuske! Köszönöm, hogy beengedtél!! Nagyon jó a Naplód, és nagyon szép eredményt értetek el! Még írtam privit is, ha lesz esetleg időd ránézni.. Köszi :)
33455. Edelino (válaszként erre: 33453. - Asinel)
2019. szept. 14. 21:39
Köszönöm!! Rohanok olvasni :-)
33454. Mézsi2 (válaszként erre: 33451. - Edelino)
2019. szept. 14. 12:43

Szia.Nekem még hátra van a műtét,de én tudom a karokat emelgetni a mütét után egy ideig nem szabad emelgetni,ezért praktikusabb egy pizsoma.

Sok sikert!

33453. Asinel
2019. szept. 13. 23:23

Sziasztok!


Lányok! Engedély megadva! :)

33452. Kristin44
2019. szept. 13. 12:49

Sziasztok!

Évek óta tervezgetem, hogy végre megműtetem a melleim (90G) és most kezdek eljutni oda, hogy nem várok tovább és a tettek mezejére lépek. Tök jó, hogy van ez a fórum, elég sok mindent megtudtam, szóval köszi, hogy így megosztjátok a tapaszatalataitokat.

Kedves Tunuske és Asinel. Jelentkeztem olvasónak mindkettőtök naplójánál, köszönöm, ha beengedtek :)

33451. Edelino
2019. szept. 12. 21:28

Sziasztok,

Kicsit lüke kérdés műtét ügyileg: milyen hálóruhát vittetek? Pizsama? Hálóing? :-)

33450. Edelino (válaszként erre: 33418. - Tunuske)
2019. szept. 11. 23:15

Szia.

Esetleg én is kopogtathatnék?

Jövő héten megyek hozzá műtétre, s kicsit izgulok az eredmény miatt...

Köszi

33449. OrSzi (válaszként erre: 33428. - Tunuske)
2019. szept. 11. 22:56
Szia Tunuske, én is ilyen műtétre készülök.. Szívesen olvasnék, és látnék bővebben az általad átéltekről, a véleményedről, ha megengeded. Hol lehet ezt a kopogtatást kivitelezni? Előre is köszi. :)
33448. nya17
2019. szept. 11. 09:56

Sziasztok! SOS segítséget szeretnék kérni!

Valaki megtudná adni Jósvay doki magán rendelése számát, vagy mobilját??? Termeszetesen privát üziben!

Köszönöm előre is!

33447. fklara
2019. szept. 8. 16:35

Lányok!

Megint egy újabb jelenség így a műtét után immáron 3 nappal, de csak a bal mellemben.

Szóval néha "rezeg" belül, olyan, mintha lenne benne egy icike-picike vibrátor és az időnként bekapcsolna 1-2 másodpercre, olyan mint egy leheletnyi áramütés. Nem fájdalmas egyáltalán, csak fura. Visszaolvastam sok száz hozzászólást korábban, és emlegettek többen olyan érzést, mint amikor szoptatáskor jön a tej, de ez nem az az érzés. És persze a bal mellemet már nagyobbnak is érzem. Először a férjem azt mondta, biztosan beképzelem, de most már mintha ő is látná a kettő közötti különbséget.


És ez a rohadt láz/hőemelkedés péntek este óta nem múlik :( ......


Szerintetek feleslegesen aggódom, vagy ezek valóban problémák?


Köszönöm előre is a véleményeket.

33446. fklara (válaszként erre: 33445. - Kilencujjú Logan)
2019. szept. 8. 16:25
Szia! Tervezek majd beszámolni, csak még kicsit észhez kell térjek. És a tényleges munkát vagyis az eredményt valójában még nem is láttam.
33445. Kilencujjú Logan (válaszként erre: 33444. - Fklara)
2019. szept. 7. 23:58

Szia!

Nagyon kíváncsi lennék a véleményedre Nádairól, de legfőképpen a munkájáról. Egy ismerősöm ismerőse is nála volt kisebbítésen, ő sem látott semmit a munkájából, de végül nem bánta meg. Őt TB-re műtötte. Akár priviben is beszélnék veled ha neked megfelelő, orvos választás előtt állok, és őt is meg szeretném nézni.

Gyors felépülést kívánok! :)

33444. fklara (válaszként erre: 33443. - Lolíta2)
2019. szept. 7. 14:57

Köszönöm szépen :)

Közben felhívtam az orvost. Hála az égnek, készséges volt így szombat délután.

Azt mondta, hogy egy ekkora műtétnél ez normális postoperatív tünet, és hogy szedjek napi 4x500 mg paracetamolt. Arról érdeklődött még, hogy van-e fájdalmam, és duzzadás a mellben, de hál istennek csak a hőemelkedés/láz van, semmi más, és mivel egyedüli tünet, így semmi para. Pénteken amúgy is úgy váltunk el, hogy hétfőn látni akar. Akkor majd jól kikérdezem.

Köszönöm Lolíta a gyors választ. <3

33443. Lolíta2 (válaszként erre: 33442. - Fklara)
2019. szept. 7. 14:19
Szia, sztem ennyi megengedett. Nekem antibiotikumot kellett szednem, ill a gyulladás csökkentés céljából cataflámot. Nem vagyok gyógyszer párti, de beszedtem. Azért jelezd a dokidnak...de a legfontosabb, hogy ne aggódj, rendben lesz minden! Most pl virusjárvány van, az is közrejátszhat. Én is most náthás vagyok, jönnek a hőhullámok, vacak a közérzetem, ha állok, szédülök. Oscillococcum, C. Vitamin, grape vital... jó a vírusra, ha úgy gondolod.Remélem tudtam segíteni🙂 ölellek!
33442. fklara
2019. szept. 7. 13:36

Sziasztok!

Kérnék tanácsot! Hétvége van és gőzöm nincs, hogy mit tegyek, vagy tegyek-e valamit?

Tegnap (pénteken) reggel, a műtét másnapján hazaengedtek. Estére itthon belázasodtam. 38,2 C volt. Csillapítottam, le is csökkent 37,4-re. Reggelre hőemelkedésem maradt 37,2 C, ami azóta is tart.

Volt valakinek láza/hőemelkedése a műtét utáni első napokban? Ez normális lehet? Lépjek valamit? Mit lépjek? Köszi előre is.

33441. Lolíta2 (válaszként erre: 33440. - Fklara)
2019. szept. 3. 13:27
Anita a márka, a boltban tudni fogják és pamut természetesen🙂
33440. fklara (válaszként erre: 33439. - Lolíta2)
2019. szept. 3. 07:39

Köszönöm szépen! A melltartó pontos típusát le tudnád írni, mert többfélét is találtam ilyen kivitelben. Esetleg egy link is sokat segítene.

Lényeges, hogy pamut legyen? Kösziiii

33439. Lolíta2 (válaszként erre: 33438. - Fklara)
2019. szept. 2. 17:28
Én ugy oldottam meg, hogy mikor a műtétről jöttem haza, elkanyarodtunk a Kék golyó utcába. Ott a körméretet már tudva kértem egy 80 B/C méretet,akkorát pont amit rám adtak műtét után. Mondták, hogy olyan már nincs, nem árulják, így megnéztem egy C és egy D méretet és láttam, hogy a D lesz a jó. Tökéletes lett, imádom! Már 7. hetes vagyok es itthon csak abban vagyok, mint egy top olyan. Tépőzáras vállban és elöl cipzáras, fekete🙂 remélem tudtam segíteni!
33438. fklara
2019. aug. 30. 20:48

Kompressziós melltartóval kapcsolatban szeretném kérni a műtöttek tapasztalatát és véleményét. (Van már egy C kosaras sport melltartóm, de szeretnék másodiknak egy kompresszióst is venni.)

Kérdés, hogy melyik kivitel a praktikusabb, használhatóbb?

1. Az elölkapcsos vagy az elöl zippzáros? A kapcsos 3 különböző méretben állítható. A zippzáros értelemszerűen nem állítható, ez kicsit bizonytalanná tesz. Valamint csak egyetlen kosárméretben létezik, B/C van ráírva, kizárólag a körméret választható.

[link]


2. Ma rákérdeztem a műtét utáni méretre, azt mondta az orvos, hogy C vagy D kosár lesz. Hogy válasszak így melltartót? Akit már műtöttek, mit tanácsol? Melyik méretet javasoljátok ilyen esetben, amikor nem mond pontosat az orvos?


3. Fontos-e, hogy pamut legyen a melltartó? Ez esetben erősen lecsökken a választás lehetősége. Talán csak az Anita van pamutból???


4. A vállpántnál a tépőzárast, a kapcsot, vagy a hagyományos állításút részesítsem előnyben?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

33437. Enipuppe (válaszként erre: 33436. - SzederCinke)
2019. aug. 30. 00:10
Dehogy baj. De sok mas orszagban is fizeti a tb. Nekem pl. Ausztiaban fizettek. Gondoltam, lehet ez is segitseg
33436. SzederCinke (válaszként erre: 33435. - Enipuppe)
2019. aug. 28. 13:48
Nem írnám be ha nem baj 😉
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook