Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mellkisebbítés tapasztalatok fórum

Mellkisebbítés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: mellkisebbítés képei
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
33495. nya17 (válaszként erre: 33492. - Mézsi2)
2019. okt. 24. 19:02
Szia! Túl vagy már a műtéten?
33494. Edelino (válaszként erre: 33493. - VendrinerPiroska)
2019. okt. 23. 21:48

Szia,

Köszönöm érdeklődésed: remekül.

Már közel 5 hét eltelt, s az utóbbi 1 hétben nagyon gyors a javulás. Persze még feszít, érzékeny, nem olyan, mintha mi sem történt volna, de már majdnem mindent tudok csinálni fájdalom nélkül.

És nagyon boldog vagyok az új "méretemmel"! Kényelmes lett minden ruhám, s tegnap vettem melltartót 5 perc alatt: kinéztem, felpróbáltam és jó volt. Nem úgy mint eddig, hogy a fél boltot felpróbáltam, mire találtam egy kényelmesnek mondhatót... Szóval nagyon örülök, hogy végre sikerült!

Hajrá Neked is, hogy mielőbb sikerüljön a terved!

33493. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33491. - Sztia)
2019. okt. 23. 19:09

80 F/G-vel indulok csatába. Különben 168 cm vagyok, gatya 42/44, felső 46+, szóval nem vagyok nádszál, de szerencsére arányos. Szeretnék alul 40/42 lenni, amit év végére szándékozom elérni. Lentebb már nem mennék - akkor lógott rajtam a bőr és az sem szép. A fogyás nálam mellméretemre minimálisan van csak hatással. Egy kisebb C kosár az álmom, de ha B lesz sem probléma. Persze, ha beleférek a tbs keretbe.

Te honnan hová szeretnél eljutni mellméretben?


@Edelino és @OrSzi: Ti hogy vagyok, mint frissen műtöttek. :)

33492. Mézsi2
2019. okt. 23. 18:43

Sziasztok!

Volt valaki Jósvay dokinál magánrendelésen?

Tudna valaki információt adni?

Köszönöm.

33491. Sztia (válaszként erre: 33489. - VendrinerPiroska)
2019. okt. 23. 14:25

Szia!

Igen, már visszafelé számolok :)

Lehetett volna szeptemberben is a műtét, munka szempontjából könnyebb lett volna a helyettesítés.


Próbálok a hátralévő időben pár kilótól megszabadulni :)


Neked mi a kiinduló méreted?

33490. Rizsa66 (válaszként erre: 33487. - Sztia)
2019. okt. 20. 23:29
Köszi a választ:)
33489. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33488. - Sztia)
2019. okt. 19. 09:52

Gondolom, már nagyon várod. :)

Ha nem kell a szoptatás miatt várni, akkor mehetett volna a szeptember?

Én novemberben megyek konzultációra. :) Szeretném, ha tél végén-tavasz elején műtenének.... ha beleférek a tb-be. Mert bármennyire is szeretném, anélkül felejtős. Addig azért v. 8 kg-t jó lenne leadni, de ha csak 3, akkor is ok.

33488. Sztia (válaszként erre: 33486. - VendrinerPiroska)
2019. okt. 19. 07:42

Szia! Áprilisban voltam az első konzultáción, szeptemberben szerettem volna a műtétet. El kellett tolni novemberre, mert a szoptatás befejezésétől akkor telik le az 1 év. Mondta a doki, hogy ha szeretnék fogyni, addigra legyen meg a végső súlyom. Sajnos nem sokat sikerült leadni, csak 2-3 kg-t. De kb az elmúlt 15 év átlagánál vagyok most is súlyban.

Amikor szeptember visszamentem lefixáltuk a műtét időpontját. Már csak 30 nap! 😉😄

33487. Sztia (válaszként erre: 33484. - Rizsa66)
2019. okt. 19. 07:36
Szia! Szerintem az első konzultáción is meg lehet beszélni a műtét időpontját, ha minden rendben van.
33486. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33483. - Sztia)
2019. okt. 16. 11:15

Te fogyóztál a műtét előtt? Ha igen, akkor időben mennyit számoltatok rá?


Különben, hölgyeim, hála az olvasottaknak és a naplókban látott szép képeknek, én is a tettek mezejére léptem. Kértem konzultációs időpontot Jósvay doktor úrhoz. Mivel a hölgy kérés nélkül arra a napra adta, amire különben szerettem volna jönni, ezt pozitív jelnek veszem. Anyukám (szintén mellsorstárs) nagyon támogat, remélem, az univerzum is én pártomra áll.

33485. Edelino (válaszként erre: 33482. - HNiky777)
2019. okt. 15. 23:24

Szia,

Ezt sztem mindenkitől megkérdezi, aki kicsit erősebb testalkat. ha műtét után fogynál, akkor elvesztheti új formáját a melled. Én 161 cm és 73 kg-ra mondtam, hogy ez sajnos fix súly, maxt 1-2 kg változhat, így nem forszírozta tovább a fogyás kérdést...

Dolgozni 2 hét után nehéz még szerintem. Én 2,5 hét után mentem be 1 napra, hát fárasztó volt. Nekem elég érzékeny volt és feszített, így minden lépést éreztem már délutánra.. Holnap lesz 4 hete, hogy műtöttek, s most már tudok rendesen dolgozni, de hazafelé így is mindenhol feszít. Nekem volt lehetőségem itthonról dolgozni, így tudtam megoldani 8 nap szabival.

33484. Rizsa66 (válaszként erre: 33464. - Sztia)
2019. okt. 15. 21:42
Szia.Mennyi idő után kaptad meg a műtét időpontot.Az első konzultaciòtol számolva?
33483. Sztia (válaszként erre: 33482. - HNiky777)
2019. okt. 15. 19:24
Szia! Tőlem azt kérdezte Jósvay, hogy a jelenlegi a versenysúlyom-e (175 cm, 83 kg), mert ha fogyni szeretnék, a műtét előtt tegyem, ne utána. Novemberben lesz a műtét.
33482. HNiky777
2019. okt. 14. 20:23
Sziasztok! 29 éves vagyok, tini korom óta nagyok a melleim. Azonban 1,5év alatt felszedtem 17 kilót, és ezalatt a mellem csak nőtt és nőtt... Évek óta nem láttam a bokámat 😂😂 A kabátok cipzárjáról nem is mesélek.. 😂 kb 5éve nem járok strandra, mert szégyellem a melleimet. Sajnos nem csak a férfiak, hanem a nők is igen zavarba tudnak hozni, mikor bámulják... 😂 Az elmúlt fél évben lefogytam 10kilót,azonban a mellem maradt ahogy volt. Már régebben is olvasgattam az emlőpasztikáról, de úgy érzem most tartok ott, hogy nem bírom tovább, jelenleg 85F mérettel rendelkem (164cm vagyok és 65 kg)Elkezdtem olvasgatni a fórumot, ami sok erőt adott.(Ezúton is köszönöm Nektek😊) Ma voltam konzultáción Jósvaynál, aki szerint működhet, DE előbb vissza kell fogynom a “végleges” súlyomra. Kicsit elkettyentem, szerettem volna decemberben a műtétet, minél kevesebb munkahelyi hiányzással megoldani... kérdezni szeretném, hogy 2 hét után ti vissza tudtatok menni dolgozni? Irodai munkám van, és nem tudok 2 hétnél tovább otthon maradni. Valamint volt olyan, akinek azt mondta Jósvay hogy előbb fogyjon még?
33481. OrSzi (válaszként erre: 33472. - Krik)
2019. okt. 14. 09:06
Szia Krik, írtam privit. :)
33480. OrSzi (válaszként erre: 33478. - Zsedina)
2019. okt. 14. 09:05
Szia, írtam privit! :)
33479. OrSzi
2019. okt. 13. 23:19

Kedves Lányok!


KÖSZÖNET Mindenkinek, aki bármi módon (infók, bátorítás, Naplók, stb) segített az op-hoz vezető úton!! :)

Már otthon gyógyulok!

OrSzi

33478. zsedina
2019. okt. 10. 21:37

Sziasztok!


Egy olyan kérdésem lenne, hogy a műtét napját mennyire folyásolja be a menstruáció?


Pl.:

- műtét napja előtt múlt el 1-2 nappal

- műtét után jön meg majd 1-2 nappal


Hogy érdemes megtervezni a műtét napját?


Köszi előre is.

33477. Edelino (válaszként erre: 33474. - Tunuske)
2019. okt. 10. 21:22

Csak hétfőn du van rendelése.

Ha nem hív külön szerda vagy csüt. délutánra a kötözőbe, akkor szerintem a rendelőbe kell menni.

Nekem azt mondta, hogy 6 hetes kontroll előtt vmikor telefonáljak, mondván hogy kontrollra mennék, s megmondják van-e, s hová menjek.

33476. Edelino (válaszként erre: 33473. - Sztia)
2019. okt. 10. 21:18

Szia Sztia,

Igen, már túl vagyok a varratszedésen. Nem kellemes, de nem vészes. Nekem szerencsém volt, simán gyógyulnak a sebeim.

Jósvay doki szerint csak krémezni kell a varratokat (pl körömvirág krémmel), nehogy kiszáradjon. Tehát valami jó "zsíros" krém kell. Tőle lehet spéci drága krém, s sima is. Én "Uriage Bariéderm Cica - reparatív krém cinkkel és rézzel" krémet használok. Ezzel már kentem a varratokon kívüli részt is az első héten, amikor iszonyatosan húzódott és viszketett a bőröm. Most pedig a hegekre kenem.

Ha begyógyult, lehet szilikon krémmel is, arról is jókat olvastam. De az csak gyógyulás után.

Az altatóorvosnak 1 hónapnál nem régebbi leletek kellenek. Nekem nem kellett menni sehová az altató dokitól kapott papírral (visszaadja a leleteket és ad egy papírt, hogy műthető vagy), a műtét reggelén kell leadni mindet a betegfelvételkor.. Altató orvoshoz készülj olvasnivalóval. Pár órát várni kell, hiába az időpont.

És igen, reggel mehetsz cumóddal a nővérpulthoz a műtét reggelén f7 körül. Ott felvesznek, szobába kísérnek, fertőtlenítővel mosakodnod kell, átöltözni és várni a vizitet. Majd berajzol az orvosod, s várod a műtős fiút, hogy eltoljon :-)

33475. Sztia (válaszként erre: 33474. - Tunuske)
2019. okt. 10. 19:28
Szia! Szerintem csak hétfőn van rendelése.
33474. tunuske
2019. okt. 10. 10:34

Sziasztok.

Jósvay dokihoz csütörtök délután kell kontrollra menni? 3tól?

33473. Sztia (válaszként erre: 33466. - Edelino)
2019. okt. 10. 08:35

Szia Edelino!

Most már túl vagy a varratszedésen, remélem minden oké :)

Amire egyrészt kíváncsi lennék, hogy fellépett-e zsírfolyás, ha igen, az mennyire kellemetlen.

Mivel ápolod a hegeket?

Olyan gyakorlati dolgok is érdekelnének (mert nem jegyzeteltem elég alaposan a konzultáción :D), hogy az altatóorvoshoz 1 hétnél nem régebbi leletek kellenek, ugye (vagy 10-12 nap?) illetve hogy az altatóorvostól kapott papírokkal még aznap el kell menni a kötözőbe?

Utána már csak meg kell jelenni a kisbőrönddel a műtét előtti napon?

Köszi szépen!

33472. Krik
2019. okt. 8. 12:28

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne , hogy kinek milyen melltartó jött be műtét után ?

Előre is köszi a választ.

33471. Edelino (válaszként erre: 33465. - Edelino)
2019. okt. 8. 06:29
Közben megkérdeztem a dokit: nem javasolja a kompresszióst. Csak normál melltartót, amit tart.
33470. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33468. - Mézsi2)
2019. okt. 2. 14:06

Köszi a gyors választ és a biztatást, Mézsi. :)


Hölgyeim! Nézegettem az itt feltett melleket és kutattam a neten is referencia képek után, de főleg magán praxisban dolgozó sebészek munkáit találtam, ami nekem sajnos (?) nem opció. Ha nem gond, akkor bejelentkeznék néhány naplóba, hogy látottak-olvasottak fényében el tudjam dönteni, hogy melyik sebész ajtaján kopogtassak. Ha valaki megnézi az általam hozzászólt témákat, szerintem lejön, hogy nem kukkolási célzattal felregisztrált pasi vagyok, és tényleg csak a tudásvágy hajt. Előre is kösz.

33469. viameda
2019. okt. 2. 13:26
Sziasztok! Honvédban volt valaki műtéten? Tudtok ajánlani dokit?Valahogy nem találok véleményeket róluk. :(
33468. Mézsi2 (válaszként erre: 33467. - VendrinerPiroska)
2019. okt. 2. 08:39

Szia.

Két korházban lehet tb-re mellkisebbítést kérni bp-en.(Szent Imre és a Honvéd).

Neked kell orvost választani és bejelentkezni hozzá konzultációra.

Ő megmondja,hogy lehet-e.

Nincs szükség beutalóra.

Úgy emlékszem(Szent Imre),2-3 hétre lehet időpontot kapni.

Sok sikert!

2019. okt. 2. 01:18

Sziasztok lányok! Bár szinte mióta tudom, hogy mellcsökkentő műtét létezik, szerettem volna megszabadulni az F/G kosaramtól (80-as). Sajnos, mivel csak tb-vel tudnám a műtétet megoldani, amiről eddig úgy hittem, hogy csak jelentős súlycsökkenés esetén jár, nem igazán mentem utána a dolognak, ami persze az én butaságom. Viszont nemrégiben beutaltak reumatológiára, ahol a kebleimet látva a nagyon szimpatikus doktornő említette, hogy a derékfájásom és a többi nyavalyámban szerepet játszhat a mell méretem is és felvilágosított, hogy az esetemben egy tb-támogatott mellcsökkentés is szóba jöhetne talán. Azóta próbálok okosodni a témában, és amint itt olvasgatom, jó helyre kerültem. 2016-tól kezdtem visszaolvasni ezt a fórumot, de kissé lassan megy. Így, ha lehet, feltennék néhány kérdést az induláshoz:

1. Ha jól értem, akkor az első lépésben legelőször sebészt kell választani, majd elmenni hozzá konzultációra. Ki az aki eldönti valójában, hogy jogosult vagyok-e a tb támogatott műtétre?

2.Ha a plasztikai sebész, akkor szüksége van-e javaslatra valahonnan, pld. reumatológia az én esetemben v orthopédia stb.? November közepén kell visszarobognom a reumára a leleteimmel, így szeretnék addigra képben lenni, hogy mit verjek ki belőlük, ha kell.

3. Kb. mennyi idő kell, hogy időpontot kapjon az ember egy konzultációra, és utána kb. mennyit kell várni a műtétig?

4. Az állami intézményekben van-e lehetőség orvos választásra, vagy az műt, akihez kiírnak?

Ennyit elsőre. Előre is kösz a fejtágítót. Nagyom szeretnék B/C kosárra lemenni. 11 évesen már C kosárral indítottam, ami 30-ra felment Dd-re, aztán sikerült néhány hormonális kilengésnek tovább növelni az ikreket, szóval régen húzza vállaimat a súly.

33466. Edelino (válaszként erre: 33463. - Sztia)
2019. okt. 1. 22:23

Szia Sztia,

Egyre jobban! Persze macera, meg néha fáj, meg kellemetlen, meg mindenhez segítség kell, de napról napra jobb! Pár nap múlva lesz a varratszedés, azt azért már várom.

És az eredmény egyre bíztatóbb :-) Szerintem tuti lesz!

Szólj, ha bármi kérdésed lenne a műtéttel, szívesen válaszolok.

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook