Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mellkisebbítés tapasztalatok fórum

Mellkisebbítés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: mellkisebbítés képei
1425. Ildi0325 (válaszként erre: 1424. - Berszipad)
2009. dec. 7. 16:14

Szia!

Ha hazamégy a kórházból, szigorú fekvésre nincs szükség. Ahogy érzed magad. Úgyis elég lesz az éjszakai fekvéssel bajlódni, az állandó háton fekvés miatt mindenkinek rossz volt. Az emelgetés már nehezebb dolog. Erre nagyon érdemes odafigyelni az elég nagy sebek miatt. Nem szabad emelgetni a gyereket sem, próbálj lehajolni hozzá, hátha átvészelitek ezt az időt gond nélkül.Emelni , nyújtózni legalább 3 hétig nem szabad és nem is esik jól.

1424. berszipad
2009. dec. 7. 15:52

Milyen jó olvasni, hogy mennyire elégedettek vagytok! Sokan nem értik meg. Tegnap melltartót néztem műtét utánra, s csodálkoztak, hogy alaki még kisebbíteni szeretne?

Kérdeznék még pár dolgot, nagyon be vagyok zsongva, de gondolom, megértitek.2 hét múlva már ébren leszek, kisebb cicikkel!

Szóval: műtét után kb mennyi ideig kell feküdni, mennyire szigorú ez a fekvés. Mikortól lehet emelni? Van egy 22 hónapos kisfiam, s addig gondoskodnom kell a felügyeletéről.


Köszi előre is!

1423. brigi740926 (válaszként erre: 1419. - Melindafriss)
2009. dec. 5. 23:03
Szerintem vidd a papírokat így nagyobb eséllyel indulsz a TB.-támogatottságért.
2009. dec. 5. 23:01

Igazad van,mert mennyivel jobb,hogy nem azért vettem melltartót mert nélküle kellemetlen,hanem

azért hogy csinos legyek ruha nélkül is.:)

1421. smilee (válaszként erre: 1418. - Brigi740926)
2009. dec. 4. 21:53
én is alig vártam hogy végre rendes melltartót vehessek:) igaz a mérete nemsokat változott de nem ez a lényeg:D
1420. melindafriss (válaszként erre: 1418. - Brigi740926)
2009. dec. 4. 20:36

mennyi idő után mentél el dolgozni

És munka alatt nincs fájdalmad?

Örülük hogy te már túl vagy rajta és dolgozol .

remélem nekem is sikerül és engedik TB-re

2009. dec. 4. 19:59

Ma nagyot léptem előre.Kértem időpontot konzultációra.jan.20-ra kaptam időpontot.

Ildio kérlek privibe segíts mit mondjak majd és vigyek-e ortopédiai vagy Reumatológiai papírokat.

Előre is nagyon köszönöm

1418. brigi740926 (válaszként erre: 1417. - Smilee)
2009. dec. 4. 19:28
Teljesen jól vagyok,már dolgozom,és már hordhatok más mellcsit mint a sport és szerintem ez nagyon jó.
1417. smilee (válaszként erre: 1416. - Brigi740926)
2009. dec. 3. 21:34
nah akkor te is szerencsés vagy:) én úgy vagyok/voltam vele hogy inkább maradj otthol több ideig mint túl korán kezdj el dolgozni és valam baj legyen. De akkor már gondolom jól vagy:)
1416. brigi740926 (válaszként erre: 1395. - Smilee)
2009. dec. 3. 12:29

Nekem nem volt semmiféle zsírfolyásom,se vér,semmi.

Egyszerűen lassan gyógyulok.

1415. smilee (válaszként erre: 1414. - Ica0529)
2009. dec. 3. 12:12
köszi! aranyos vagy:))
1414. ica0529
2009. dec. 2. 16:18
Sziasztok. Nekem az amelyik nagyobb volt az maradt nagyobb kb.5dkg-al, de csak oldalnézetből látszik előlről nem feltűnő. Annak az alapja is lejjebb volt,de az alsó vizszintes vágásnál egy magasságba hozták a kettőt. Smilee láttam a képeidet.Nagyon szép munka,Veled reklámozhatná magát az orvosod.
1413. szilvi1110 (válaszként erre: 1412. - Berszipad)
2009. dec. 2. 09:33
Attól függ, hogy egyedül, vagy párban csinálják-e. Ha egyedül, akkor hosszabb. A meló nekem is extrém volt :) 75 meg 98 deka. Na jó, vannak ennél extrémebbek is :)
1412. berszipad
2009. dec. 2. 06:58

Hű, ez nagyon biztatóan hangzik!

Nekem 5-6 órás műtétet mondott a doki.. Igaz, extrém méretű a munka is... :-)

1411. smilee (válaszként erre: 1410. - Szilvi1110)
2009. dec. 1. 08:14

szia:))


csatlakozom szilvihez:) nekem is kicsit kisebb lett az amelyik eredetileg nagyobb volt.

én nem néztem az órát,meg műtét után aludtam is egyet de a berajzoláson azt mondta a doki egy másfél óra lesz öszvisz:)

1410. szilvi1110 (válaszként erre: 1407. - Ica0529)
2009. nov. 30. 22:23

Szia Smilee :)

Ica: biztos is, hogy két doki műtött, engem pl Kelemen-Görcsi. Hogy melyiket melyik, azt nem tudom, de nekem se egyformák. Amelyik előtte egy kicsit nagyobb volt, az most egy kicsit kisebb, az egyik alul kicsit kerekebb, és azon a bimbóudvar is icipicit nagyobb, de egyáltalán nem vészes, a réginél ezerszer szebbek, úgyhogy én is csak hálás lehetek mindkét dokinak :)) Én egyébként kilenckor még ránéztem a műtőben az órára, és délben az ágyamban voltam, szóval maga a műtét olyan két és fél óra lehetett.

1409. ica0529 (válaszként erre: 1406. - Berszipad)
2009. nov. 30. 17:30
Szia.Szeretnélek megnyugtatni.Nálam jobban nem félt senki,mikor reggel bementem a kötözőbe,hogy berajzoljon a doki,azt mondta hogy úgy nézek ki mint akit kivégzésre visznek,és küldött nekem Frontint.Most így visszagondolva csak kellemes emlékeim vannak az egésszel kapcsolatban.Az első emlékem az hogy mikor jött értem a műtősfiú már szinte aludtam a frontintól, a következő percben (persze itt eltelt 2és fél óra)már az ágyamban fekszem és csodálkozom hogy túl vagyok rajta.Végignézek magamon,megtapogatom az új melleimet és végtelenül boldog vagyok,hogy sikerült!Kívánok Neked is ilyen ébredést!
1408. smilee
2009. nov. 30. 17:06

ica mindenkit 2 doki műt. engem a jósvay és regőczy páros műtött, de ez változó.


berszipad! egy pár csomag gézlapot mindenképpen szerezz be mert az kell majd!

1407. ica0529 (válaszként erre: 1405. - Szilvi1110)
2009. nov. 30. 17:01
Szia.Nekem most 90B kell sportmelltartóból.Amikor első alkalommal találkoztam az orvossal,megkérdezte hogy nem akarok-e fogyni.72kg vagyok és 160cm magas.Akkor azt mondtam,hogy nem mert ha 9év alatt nem sikerült megszabadulnom a felesleges kilóktól,akkor annak semmi értelme,hogy műtétre lefogyok,utána meg duplája jön vissza.A műtéttel kapcsolatban van egy olyan érzésem hogy a jobb mellemet Kelemen doktor műtötte,a balt pedig egy másik orvos.Ezt egyrészt abból gondolom hogy túl kevés időt töltöttem a műtőben (8.30-kb 11-ig )itt a lányok 4-5 órákat írnak,másrészt a jobb mellem szerintem egy kicsit szebb mint a bal.Bár ez engem egyáltalán nem zavar mert a bal is 100-szor jobb mint volt.Úgyhogy akárki volt is(mivel még 2 orvos volt ott mikor berajzolt reggel,)nagyon szépen köszönöm neki is.
1406. berszipad
2009. nov. 30. 12:24

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat! Kicsit megnyugodtam, bár így is szinte egész nap azon jár az agyam, hogy mindjárt műtenek, s vége a rémálomnak...

Ezek szerint mindenkit a Szent Imrében műtöttek, aki Pest környéki? Szent Lászlóból valaki? Tapasztalat?

Kérdeztem a dokit, hogy szerezzek-e be valamit, de szerinte nem. Szerintetek mit érdemes? pl. krém...

Látod, Ica! Semmi sem történik véletlenül. Jó helyen voltál, jó időben.


KÖszi!

1405. szilvi1110 (válaszként erre: 1401. - Ica0529)
2009. nov. 30. 10:28

Sziasztok!


Én az nlc mellkisebbítős fórumán vagyok aktív, de most ráakadtam itt is :))

Ica: nekem is a Szent Imrében volt a kisebbítésem, október 22-én, és szintén Dr. Kelemen :) Én 34 éves vagyok, négy gyereket szültem, szoptattam, sose voltak kicsik a melleim, de mostanra (már csak múlt időben) 90G-s melltartót hordtam... Most bő C-s lett, a sportmelltartóm D-s, de kicsit nagy :) A jobb oldalból 75, a balból 98 dekát vettek ki. Csütörtökön leszek hat hetes, és valami fantasztikus, hogy kicsik, és állnak, és nem szorít a melltaró... szóval szuper :)))

1404. ica0529 (válaszként erre: 1402. - Ildi0325)
2009. nov. 29. 19:52
Köszi szépen.Nagyon jó lett,megszűnt az állandó váll és hátfájás,és még jól is néz ki.Most nem a vállaim tartják a melltartót,hanem a mellem.A vállamon nincs semmi teher.Régen olyan érzésem volt,mintha valaki kézzel nyomná lefelé a vállaimat.Állandóan fáradtnak éreztem magam,és normálisan felöltözni sem tudtam.Szerencsére mindez a múlté,a jót hamar megszokja az ember.
1403. Anita1215 (válaszként erre: 1396. - Berszipad)
2009. nov. 29. 19:19
Június 6-án volt a műtétem, a jobból 600,a balból 630 grammot vettek, ki, állítólag ez már nagy mennyiségnek számít. Nekem Győrben csinálták, és csupa jó dolgot tudok Neked mesélni:-)A műtét 4 és fél órás volt, komplikáció nélkül zajlott. Másnap leszedték a szorítókötést, csak sportmelltartó volt utána 6 hétig. Triumph-ot vettem, két kosármérettel kellett kisebb. Azt mondta az orvosom, hogy nem látott még ilyen gyors és szép sebgyógyulást ekkora mennyiségnél. Semmi elhalás nem volt, 6 hetes kontroll után azt mondta, hogy nem is kell többet visszamennem. Azóta nem is láttam :-) Szóval szerintem nem számít annyira, hogy mennyit vesznek ki, inkább, hogy milyen jó az orvosod. Örök hála Győrffy doktornak, hogy könnyebbé tette az életem!:-) Sok sikert, gyors gyógyulást kívánok neked és ne félj, egyáltalán nem olyan fájdalmas a gyógyulás, meg fogsz lepődni rajta.
1402. Ildi0325 (válaszként erre: 1401. - Ica0529)
2009. nov. 29. 16:28

Szia!


Az ilyen hozzászólások adják az utolsó lökéseket a tétovázóknak. :)) Annak idején én is így jártam. Örülök, hogy sikerült és jól érzed magad.

1401. ica0529
2009. nov. 29. 15:37
Sziasztok.Új hozzászóló vagyok.2009 08 25-én műtöttek a Szent Imre kórházban.Valójában még júniusban nem hittem volna hogy velem ez megtörténhet.Az egész úgy kezdődött ,hogy a nagylányomat Dr Kelemen Péter műtötte,orrműtétje volt és ott találkozott olyan nőkkel akiket mellkisebbítéssel műtöttek.A lányom beszélt az orvossal hogy szeretném ha megnézne és megmondaná hogy TB-re meg lehetne-e műteni mert engem csak így érdekelne a dolog.Ő megnézett és azt mondta ,hogy abszolút megy mivel 50%-ot ki kell venni.Előjegyzett műtétre,és én ekkor kezdtem ezt a fórumot olvasgatni.Amit itt olvastam az 90%-ban hozzájárult ahhoz hogy végül elmentem a műtétre mivel rettenetesen féltem.Az egyikből 42 amásikból 52 dekát vett ki és elmondhatom hogy életem legjobb döntése volt hogy bevállaltam ezt 49évesen.Sőt már 7 éve kellett volna,mivel van egy 9éves kislányom is akit 2 évig szoptattam.Ezzel azt akarom mondani hogy jobb később mint soha.Kelemen doktor nagyon aranyos lelkiismeretes csak jót tudok róla mondani.Fruttinak üzenem hogy bátran vágjon bele és mindenkinek aki még gondolkodik rajta.
1400. Ildi0325 (válaszként erre: 1396. - Berszipad)
2009. nov. 28. 10:30

Szia!

Én a Triumph Tri Action melltartót használtam, 4-5 ezer között volt, a célnak megfelelt. Ha lehet, érdemesebb feketét venni, könnyebb tisztántartani,nem olyan kényes.

1399. smilee (válaszként erre: 1398. - Berszipad)
2009. nov. 28. 10:15

a műtét előtt egy hónappal jó ha elkezdesz szedi 1000 mg-os c vitamint, és szeded kb egy hónapos korodig mert az sokat segít hogy kevesebb esélye legyen a zsírfolyásnak. nem olyan vészes dolog csak kellemetlen a sok gézlapozás, de reméljük hogy nem lesz!! nem speciális aza melltartó amit a szent imrében lehet venni, sima sport, nem is olyan jó minőség, 2200 ft azt hiszem, de a célnak megfelel arra 6 hétre mondjuk amig kell, de érdemes többet veni a váltás miatt, meg nemis bírják sokáig. amúgy a triumph-nál van jó sportmelltartó csak az sem jó ha nagyon leszorít mert az alsó vágásnál kellemetlen lehet.


köszi:))

1398. berszipad (válaszként erre: 1397. - Smilee)
2009. nov. 27. 21:13

Szia! Köszi a gyors választ! Dr Falus Gy. lesz a doki. A zsírfolyásról mit lehet tudni? Igyekeztem elolvasni a fórumot, de a kisfiam mellett nem lehet, annyit termeltetek már:-)! Szerencsére!

És milyen a speciális melltartó? mennyibe került ott?

(Közben én is megkukkoltam a képedet, nagyon irigykedtem!!!)

1397. smilee (válaszként erre: 1396. - Berszipad)
2009. nov. 27. 20:41

szia

az nem kis mennyiség:O

nekem az szent imrében volt, ott lehetett venni. Ilyenkor nagy az esélye a zsírfolyásnak, esetleg bimbó elhalásnak, de beszéltem olyannal akinek hasonló mennyiséget vettek ki és nem lett baja a bimbójának. A zsírfolyás viszont nagyon valószínű. ki lesz a dokid? sok sikert!:)

1396. berszipad
2009. nov. 27. 20:22

Sziasztok!

Én is kérdezni szeretnék. December 21-re van időpontom mellkisebbítésre (kb. 1-1,5 kg-t vesznek ki mellenként). Van valakinek tapasztalata ilyen nagy mennyiség eltávolításával kapcsolatban? Érdekelne, hogy a műtét utáni sportmelltartót hol szerzitek be, illetve melyik márka bizonyult a legcélszerűbbnek? Van valaki, akit az Istvánban műtöttek?

Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook