Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parlagfű: tehetünk valamit az allergia ellen? fórum

Parlagfű: tehetünk valamit az allergia ellen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
143. csabi4
2012. máj. 27. 09:28

Egy érdekes rádióműsort találtam : "Parlagfű hasznosítási módokkal kísérleteznek az Agráron" címmel. Ezt a rádióműsort rögzítettem, és a benne elhangzottakból vázlatoltam ki a legfontosabb gondolatokat. Azoknak akik tudtak erről inkább megerősítésként javaslom megtekinteni ezt a videót. Akik kételkedtek a parlagfű hasznosításában és gyógynövényként történő felhasználásában remélhetőleg egy új perspektívát nyújt a videó, különösképpen azért , mert nem egy természetgyógyász lett megkérdezve, hanem a Debreceni Egyetem egyik docense a riportalany.

Szeretném ha ezután nem csak gyomnövényként tekintenénk a parlagfűre, hanem az itt feltárt lehetőségekből merítve hasznosan kezelnénk a növényt.


[link]

142. asd147
2012. ápr. 15. 18:29

Kérlek töltsd ki a parlagfű allergiáról szóló kérdőívemet, ami a biológia érettségimhez tartozó statisztikai felmérését szolgálja.Mindössze 2-3 percet vesz igénybe.

előre is köszönöm


[link]

2011. aug. 29. 14:02

Nézegettem a neten a sós párásítást.

Ha nem készüléket veszek, akkor milyen sót vegyek és hol lehet kapni?

2011. aug. 27. 09:17

Egy ismerősömet "kezeltük" anno kombinált módszerrel,sokáig tünetmentes volt. Vettem egy bioboltban egy sóterápiás készüléket, amiben egyébként tényleg parajdi só van - reggelre úgy kitakarította a levegőt - és a légutainkat! - szinte sós íze volt.

Beszereztem neki egy polarizált fénnyel működő Ehino Beam nevű eszközt, amit az orrba kell dugni és napi cca.fél óra -nem emlékszem mennyi -ideig ott világít.

Ehhez jött az allergiás szezon előtt megkezdett megavitamin + kalcium terápia ami szerintem sokat segített.

Sőt, a tiszta levegőn eltöltött idő után köhögését sem lehetett hallani - előtte az alapján méternyi pontossággal meghatároztam a helyét bármelyik áruházban.


Az allergiás beteg tulajdonképpen akkor lehet tünetmentes, ha megfelelő önfegyelemmel tartja magát bizonyos szabályokhoz. Véleményem szerint összefügg a táplálkozással is, végül is a laktóz-intolerancia, vagy a lisztérzékenység is egyfajta immunválasz.

Egy barátom szerint először a fejünkben kell rendet tenni, mert amikor ott gond van az immunrendszer benyújtja a számlát.

Minél hevesebbek az allergiás reakciók, annál inkább rendezetlen psziché áll a háttérben - amint megszűnik a kiváltó ok, megszűnik a panasz is.


A reklámokban nyomuló pirulák alaposan háttérbe szorították a Lertazin 5mg tablettát, amelyik az egyik legkitűnőbb szer - feltéve ha valaki már nem lát más kiutat, csak a gyógyszert.

2010. okt. 28. 21:12
Próbáljátok ki a parajdi sótéglát! üzenetben küldök elérhetőséget!
138. starflo
2010. aug. 25. 12:07

Sokszor olvasom, hogy az immunrendszerünket kell megerősíteni. Érdekes neves allergológusok mind azt mondják, hogy ebben az időszakban ne nagyon erősítgessük, mivel az allergia pont az immunrendszerünk túlzott válaszreakciója, tehát minél inkább erősítjük, annál inkább hevesebb tünetekre számíthatunk.

Ezt csak egy észrevételként írtam, de valljuk be őszintén van benne logika:)

2010. márc. 29. 14:05
Igen,tehetünk valamit,mégpedig az immunrendszerünket kell megerősíteni.Az én férjem allergiás volt,de már teljesen tünetmentes.
2008. szept. 14. 00:09

Sziasztok!

Allergiára gyógyszerek helyett/mellett a kecsketejet ajánlom mindenkinek. Mtársam kislánya vagy 100 dologra volt allergiás csecsemőkorától fogva. Állandóan itatták vele a kecsketejet, és 7 éves korára már csak a parlagfű allergia maradt meg.

De ha csak az az 1 lett volna neki, lehet h már teljesen egészséges lenne...

135. edna73
2008. aug. 16. 12:43

Sziasztok.

Nekem a kisfiam (8 éves) allergiás a parlagfűre nagyon. Xyzalt szed, orrspré, szemcsepp, Amrosia homeopátiás készítmény. Folyamatosan fújja az orrát. Éjszaka bedugul az orra. A szeme tiszta véreres. Nagyon szenved szegénykém. A bioptron lámpát próbáljuk majd most ki.

134. 2ce5e92cf6 (válaszként erre: 133. - 9df60c3431)
2008. jún. 25. 13:48

Halihó,

ha igazából és végleg ki szeretnél gyógyulni az allergiádból a tünetmentesítés helyett, terapeutaként tudok ebben segíteni.

A terápiával kapcsolatban bármilyen kérdésre szívesen válaszolok, akár magánban, akár a fórumon.

További szép napot,

Kata

2008. jún. 14. 11:22

Próbáljátok ki az AlerBlockot.

Ez egy gyógyszertárban kapható készítmény, de nem gyógyszer.

Az orrnyálkahártyán bevonatot képez, megakadályozza az allergén (pollen) találkozását az orrnyálkahártyával, és ezzel a tünetek megjelenését.

2008. máj. 2. 03:18

A bioprton lámpa jó a tünetekre, de ha a pollenidőszak előtt kezeled magad, akkor alig vagy lehet, hogy ki sem jön.


Az enyémet úgyis szeretném egy nagyobbra cserélni, ha gondolod megalkudhatunk.

131. fe20557d00 (válaszként erre: 130. - CzIldikó)
2007. szept. 25. 11:12

Köszönöm!!Igazad lehet ugyanis 1 hete diétázom..és úgy érzem a gyomrom nagyon jól érzi most magát:)

Nagyon szeretnék meggyógyulni és nagyon szeretném ha nem lennék már náthás....most már 3-ik hónapja az vagyok és ez a tünetem semmit sem enyhült a mai napig:(Most kaptam orrsprayt.

130. CzIldikó (válaszként erre: 129. - Fe20557d00)
2007. szept. 25. 11:08

OK, várom a jelentkezésedet!


Azt már most is elmondhatom, hogy egy alapos méregtelenítés, belső tisztítás biztos hasznos lenne, mert így segítheted a szervezeted öngyógyító folyamatait.


Erre több módszer is van. Ha akarod, segítek választani egy olyat, amibe szívesen belevágsz.

129. fe20557d00 (válaszként erre: 126. - CzIldikó)
2007. szept. 25. 10:54

Köszönöm.Azt hiszem immunerősítésre szűkségem van....

Továbbá ma megyek a vérképem erdményét a dokival egyeztetni,majd megírom.

128. 754c7e07c3 (válaszként erre: 127. - CzIldikó)
2007. szept. 25. 06:19
Jól megfogalmaztad, miért szeretem én is. :-)))
127. CzIldikó (válaszként erre: 125. - 754c7e07c3)
2007. szept. 24. 22:46

Igen, én is imádom a narancs színt, főleg amikor jönnek a szürke, nyúlós napok. Kitűnő ellenszere a korai sötétségnek, segít megelőzni a téli depressziót (aminek a fő oka a fényszegénység), vidámságot sugároz, és nem utolsó sorban jótékonyan hat a légzőszervi megbetegedésekre.


És az a legjobb az egészben, hogy még mielőtt megtanultam volna mindezt a narancs színről, ösztönösen sárga, narancssárga függönyöket vettem...

126. CzIldikó (válaszként erre: 124. - Fe20557d00)
2007. szept. 24. 22:42

Szia Bogica!

Nagyon jó hír, hogy nem vagy allergiás! (De azért a refluxot sem irigylem tőled...!)


Reflux ügyben nem tudok segíteni Neked, de ha általános méregtelenítés vagy immunrendszer erősítés segít, arról szívesen csacsogok Veled.

125. 754c7e07c3 (válaszként erre: 121. - CzIldikó)
2007. szept. 18. 18:50
Nekem is a narancs a szívem csücske! Gyönyörű látvány, az ember hangulata is jobb, ha felkapcsolja!
2007. szept. 18. 18:03

ÜDV!!Mindenkinek:)

Hát ezt jól mellé trafáltam nem fogjátok elhinni,de nem allergiás vagyok hanem refluxom van:((Aminek a súlyosabb eseteinél allergiás tünetek is vannak már!!!!Semmire nem vagyok allergiás!!!Döbbenet!Egyből kaptam gyógyszert és kell diétáznom!!:(Kicsit örülök ,hogy nem vagyok allergiás,de ennek a betegségnek nagyon nem örülök:(

Ez a diganózis:Gastrooesophagealis reflux,oesophagitis nélkül.

123. CzIldikó (válaszként erre: 122. - Fe20557d00)
2007. szept. 13. 10:30

Sólámpát ma már sok helyen találsz, de a nagy áruházakban található olcsó lámpákkal vigyázni kell!

Nem mondom, hogy mind rossz minőségű, de van köztük ami akár mérgező is lehet, mert nem tiszta sóból van, hanem valamennyi só van összegyúrva egy műgyantaszerű anyaggal. A hő hatására ez aztán ki tudja, milyen vegyületeket bocsájt ki magából, így ahelyett, hogy gyógyítana, még akár mérgező is lehet.


Persze gyakorlott szemmel lehet látni, ha egy lámpa kétes, de az a legbiztosabb, ha ellenőrzött forrásból veszed.

2007. szept. 13. 10:16
Mennyibe kerül egy ilyen sólámpa és hol tudom beszerezni?
121. CzIldikó (válaszként erre: 120. - 754c7e07c3)
2007. szept. 13. 10:12
Örülök, hogy Nektek is bevált. Nálunk is minden helyiségben folyamatosan világítanak a sólámpák. Főleg most, hogy jönnek majd a szürke, korán sötétedő napok, hangulatjavítónak is zseniális, főleg a narancs színű!
2007. szept. 13. 06:09
A sólámps nagyon jó. Mióta van, még szájviszketése sincs a gyereknek.
119. szanád (válaszként erre: 118. - CzIldikó)
2007. szept. 13. 05:07

szia


Tudom én is hogy a só milyen jótékony hatással van az allergiár...hérnék részleteket.



köszi

2007. szept. 12. 22:12

Sziasztok Kedves Allergiások!


Azoknak üzenem, akik előnyben részesítik a természetes megoldásokat: próbáljátok ki a sóterápiát (orr- és szemöblítés, ivókúra, sóoldat párologtatás, sőt ma már saját "sószobát" is csinálhattok otthon, nem is túl drágán)


Ha érdekel, szívesen megosztom veletek a részleteket is.


CzIldikó

117. szanád (válaszként erre: 116. - Fe20557d00)
2007. szept. 11. 14:04
igen recept nélkül az adagolás rá van írva.....és van orrspray és tabletta ,nálunk eddig bevált
116. fe20557d00 (válaszként erre: 115. - Szanád)
2007. szept. 11. 12:51

Köszönöm a tanácsot.Már van is időpontom jövőhéten kedden megyek az allergia vizsgálatra.Ma nagyon rosszul vagyok:((

Ez a Luffeel recept nélküli?Honnan tudom az adagolást?

115. szanád (válaszként erre: 114. - Fe20557d00)
2007. szept. 11. 11:46

próbáld ki a LUFFEEL -T a fiamnak használt.Az allergológushoz mire bejutsz ,már el is múlik az allargiád.meg tapasztalatom szerint ,nem is használnak ezek a gyógyszerek

én a fiamnál a homeopátiát alkalmazom,és sokkale enyhébbek a tüneti idén ,mint tavaly

2007. szept. 11. 11:36
Nem bírom továbbbb!Kegyetlenül kikészít már az allergia,ma megyek mégis csak dokihoz.Gondolom elküldenek beutalóval majd az allergológushoz,de valamit tuti iratok,mert nagyon szarul vagyok már!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook