Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíj fórum

Nyugdíj (beszélgetős fórum)

10. HViki (válaszként erre: 9. - Zsu_123)
2010. dec. 4. 08:04
:)
9. Zsu_123 (válaszként erre: 8. - HViki)
2010. dec. 3. 15:43

Teljesen igazad van. Sajnos!

Hasonló szitu, mint a rendszerváltás utáni privatizálás.

Itt is látszik, hogy rövid távra gondolkodnak. A következő választás már nem érdekli őket.

Már persze, ha lesz. Csak alkotmánymódosítás kérdése az egész.

De fő az pozitív hozzáállás, és a stresszmentes élet. :)

8. HViki (válaszként erre: 7. - Laszlozsu)
2010. dec. 1. 11:22

Ó, én itt nem az igéretekre gondoltam. Miért, van aki még úgy gondolja, hogy a választási igéret bárkire is kötelező jellegű?

Na, amire gondoltam, hogy a következő kormányoknak már fizetnie kell majd a nyugdíjakat, de nem lesz miből. A mostani megtakarításokat addigra már többszörösen is elköltik, tehát vagy visszahozzák a "reformokat" és hagyják, hogy magad gondoskodj a nyugdíjadról, vagy becsődőlnek. És akkor nem lesz se nyugdíj, se GYES, se táppénz, se fizetés, se kaja, se ország.

De azért, fő az optimizmus!

7. laszlozsu (válaszként erre: 6. - HViki)
2010. dec. 1. 07:39

Sajnos,ez sosem biztos.

Lásd, a mostani kormányunk is ígérte, hogy megszűnik a cafetériát sújtó adó, megszűnik a szuperbruttó. Ezzel szemben?

No, nem politizálni akarok, távol álljon tőlem.

Egy biztos. Teljesen igazad van abban, hogy sem az államiban sem a pénztárban nem lesz tisztességes megélhetésed idős korodra.

22-es csapdája. Annyi azonban szent, hogy mindenféle hivatalos megtakarításomat felszámolom, amint lehetőségem lesz rá. Nekem soha többé semmire nem fognak rátenyerelni. Megtalálom a módját annak, hogy hogyan forgassam meg azt a kis pénzt, amit eddig ide-oda-amoda befizetgettem, hogy én és a családom élvezze, s ne a közös süllyesztőbe vesszen.

6. HViki (válaszként erre: 4. - Zsu_123)
2010. dec. 1. 07:28

Igazából, akármire is akarnak kényszeríteni, ha nem megyek nem tehetnek semmit. Az meg, hogy azzal fenyegetnek, hogy nem lesz nyugdíjam nem hat meg, mert az államiból se lesz. Már most is 2 eltartott jut 1 dolgozóra Magyarországon. Az ország elöregesését, és fogyását nézve, mire nyugdíja leszek csak akkor tud az állam fizetni, ha a dolgozók a teljes bérket szétosztják. Akkor meg ki fog dolgozni? Inkább legyen kevesebb a számlámon, mint a sok igérete, mert azért nem adnak a boltban semmit, hogy megigérték.

Amellett a jelenlegi kormány meddig is fog kormányozni? Max. 8 évig. Aztán az emberek váltani akarnak . Az új vezetés meg (márcsak a "jó" hagyományokat követve) úgyis visszacsinál mindent, amit az előző csapat alakított.

2010. nov. 17. 14:00
Sajnos nem lesz nyugdíjunk én úgy érzem. Vagyis túl kevés ahhoz, hogy meg tudjunk belőle élni :(
2010. nov. 15. 21:58
Szerintem sem lehetünk ebben mi szimpla emberkék okosak. Valami majd lesz. "98-ban azt hittük a mnypt.jó megoldás, hogy saját számlán kamatozzon a pénzünk. Most meg vissza fognak "kényszeríteni" az államiba, ami ugyebár nem is örökölhető. Ígérhetnek most ilyen-olyan kárpótlást. Ha 12 év alatt ekkorát fordulhatnak a dolgok, akkor 20 év múlva is bármi lehet. Szerintem ez nagyon szomorú.
2010. nov. 15. 21:51
Egyébként a Magánnyugdij pénztári mizériák Hoxa fórumban már folyt erről beszélgetés.
2010. nov. 15. 21:49
Igazán csak az tudna hozzászólni, aki belelát a jövőbe. Egyébként csak a józan, paraszti ész marad.
2010. nov. 15. 21:40
Mi a véleményetek az elkövetkezendő nyugdíjrendszerről? Ha van köztetek hozzá értő szakember, szívesen fogadjuk véleményét, tanácsát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook