Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bérügyes, Könyvelő segítségét kérném fórum

Bérügyes, Könyvelő segítségét kérném (beszélgetős fórum)

2011. febr. 15. 20:17
ha esetleg még így sem érthető, akkor írd le, hogy mit nem világos és segítek
2011. febr. 15. 20:15
érthetőbben a munkavállaló ugyanannyit kap, ugyanannyit vonnak tőle mint bármelyik dolgozótól, csak mikor a havi bevallást csinálja az ember, akkor a járulékbevallásnál kell kitölteni pontosan a lent leírtak szerint
2011. febr. 15. 20:14

az első évben: a munkáltató a havi bruttó kereset 10%-át fizeti meg járulékfizetési kötelezettség címén,

a második évben: a munkáltató a havi bruttó kereset 20%-át fizeti meg járulékként.

az alap- és középfokú végzettséggel rendelkező vagy végzettséggel nem rendelkező pályakezdő fiatal foglalkoztatásakor a munkáltatót a 27% társadalombiztosítási járulék együttes összege helyett a foglalkoztatás első évében a havi bruttó kereset 10%-ának, második évében 20%-ának megfelelő fizetési kötelezettség terheli,

a felsőfokú végzettségű pályakezdő fiatal foglalkoztatásakor a tb-járulék együttes összege helyett a foglalkoztatás első kilenc hónapjában a bruttó munkabér 10%-ának, azt követő három hónapjában 20%-ának megfelelő közterhet köteles a munkáltató megfizetni.

2010. nov. 15. 19:41
Kívülről pontosan én sem tudnám, mert csak érintőlegesen foglalkozok vele, de beütöd, hogy SRART-kártya és kidobja mindhárom START kártya -fajtát és hogy melyik után mit kell fizetni a munkáltatónak. Pl. a START EXTRA-nál semmit...asszem;)
2010. nov. 15. 16:27
nem kell egyből leszólnod... most kezdtük a bérügyet, nem tudhatok mindent egyből. csak ilyen feladatot kaptunk, aki tudja tudja, aki nem nem, nem kötelező megcsinálni, de szeretném...esetleg másvalaki, aki értelmeset tud hozzászólni és segít?
2010. nov. 15. 16:22
akkor minek jársz tanfolyamra
2010. nov. 15. 16:12
senki???????????? : :(:(
2010. nov. 15. 15:39
Sziasztok! Lenne egy kérdésem, aki tud lécci segítsen. Most tanulok Tb bérügyi szakelőadónak, és kaptunk egy házi feladatot. Ahol egy pályakezdő munkavállaló belép dolgozni, és Start kártyás, milyen közterhei vannak a munkáltatónak? Azt tudom, h első évben 10%- a start kártya miatt, de még mik? Le tudná valaki írni nekem h mit vonnak tőle %-ra pontosan? (ugye alapból a munkáltatótól a 27%ot vonják, ami feloszlik: 24% nyugdíjra, 1,5term,.beli, 0,5 pénzbeni, és 1% munkaerő piaci járulékra, na meg besorolható az 1,5% szakképzési hozzájárulás, de ez a STARt kártya megzavart, és nem tudom akkor mit vonnak ténylegesen. )
2010. nov. 15. 15:39
Bérügyes, Könyvelő segítsetek kérlek!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook