Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan tudnám az utolsó 5 kiló felesleget 2-3 hét alatt leadni? fórum

Hogyan tudnám az utolsó 5 kiló felesleget 2-3 hét alatt leadni? (tudásbázis kérdés)


17. Kilimcs (válaszként erre: 8. - Fannncsi)
2012. aug. 4. 15:08

fancsi: mozgás!! mozgás!!! es tudatos táplálkozás. csokikat,s tb hanyagolni. MINDIG reggelizni (teljeskiőrlesű dolgokat, sovány husokkal, stb)

estere mondjuk halat vagy zöldseget kell enni(vacsizz is, fiatal vagy muszáj!!)

es mozgás... lehet nem leszel ám kvesebb kilóra, de arányos az egeszseges eletmódtól tutira. szemelyes tapasztralat;) (csak 2 centivel vagyok nagyobb nálad..es a 13 eveseknek való ruhákat hordom 52 kilóval... az egeszseges eletmód ezt hozza magával..az izom pedig SOKKAL nehezebb mint a zsír.. enm 52 kilósan majdnem 10 centivel kevesebb lettem csípőben mint annó 49 kilóval!! nem vicc... ennyit számít a mozgás... töka rányos lettem, es ezt tartom... már ket ygereket szültem, a második után is márcsak 54 kiló vagyok, beleferek az össze cuccomba, amit annó hordtam:D )

úgy van ahogy írták: enni kell egeszsegesen odafigyelni, es aktív sportos eletmódot elni. dietákat ennyi idősen felejtsd el... ha egeszsegesen elsz, magától beáll majd a súlyod a neked ok tartományba. ami lehet csak 45 kiló ehhez a magssághoz, de az is lehet hogy 51 mondjuk... az egeszseges eletmód mellekhatása a jó külső autómatikusan:)

2011. máj. 12. 16:01

uhh végre valaki feltette ezt a kérdést!

szerintettek a szobabicikli és a futás segit kb 7 kilótól megszabadulni,és persze este nem evés!

15. fibi82
2011. máj. 12. 09:52

Kb. 166-167 cm vagyok és 55kg, de hájas mint egy disznó. 3-5 kg-tól akarok megszabadulni és gyorsan. Soha sem voltak látványos súlyproblémáim, de tetőtől talpig mindenem hájas, nem nagyon de látszik.

Én most napi 1000 kalóriát fogok enni, így:

reggeli tej+kávé (100 kal)

11 óra: zöldhagyma+paradicsom+paprika+ 5dkg sajt+2 főtt tojás+ egy szelet kenyér+ egy szelet sonkaszalámi+1narancs (660 kal)


15 óra: tejes kávé (2 dl tej) (100 kal)

16 óra natúr joghurt mákkal +egy alma (110 kal)


Ez összesen:1000 kalória


Nekem ez elég, én sokszor nem bírok enni, és nem hízom vissza.

Heti 4-szer 30 perc kocogás vagy egyéb mozgás javallt, ezzel heti 0,5-1,5 kg-t fogyok:)

14. herengtimea (válaszként erre: 9. - Anita2007)
2009. márc. 25. 11:08
ez azt jelenti,hogyha a hét 6 napján diétázom és vasárnaponként pedig elengedem magam,szóval azt eszem amit megkivánok akkor ez még jót is tesz a fogyókúrámnak???
13. napfenyvirag (válaszként erre: 9. - Anita2007)
2008. máj. 18. 13:46
Szia Sajnos én is ezt a módszert választottam, de meg maradt a felszedett 2 kg. Most meg nem akar lemenni.
12. 11111
2007. okt. 5. 08:39
Én is az utolsó 2kilómmal küzdök de nem akar sikerülni.Mostanában sokat vagyok éhes amit próbálok gyümölcsel enyhiteni.152cm vagyok és most 51kg.49-re szeretnék lefogyni bár a férjem nem dijazza a dolgot.
11. ttitanilla (válaszként erre: 9. - Anita2007)
2007. aug. 22. 17:33

Szia Anita!


Fanncsiéhoz hasonló problémám van. Én is az utolsó 6 kg-tól szeretnék megszabadulni, de iszonyú lassan megy. Tudom, hogy az alapanyagcseréhez szükséges kalómennyiséget (ez nálam 1300 kcal) kellene naponta bevinni, de már képtelen vagyok rá. Nagyjából a Béres Alexandra-féle módszer szerint élek mostanában, hozzászoktam a kis adagokhoz, de ahhoz is, hogy naponta kétszer eszem csak....Szóval a lekiismeretem egyszerűen nem engedi (a gyomrom mellett), hogy többet egyek vagy akár azt, hogy reggelizzek....


Ha többet ennék, mint ahogyan tanácsolod, akkor nem jön vissza ismét valamennyi?

Valamennyit talán számít a korom: 35 éves vagyok a 170 cm-hez még mindig 66,5 kg.....Tényleg elkeserítő ez az néhány utolsó, makacsul ragaszkodó kiló.

2007. aug. 21. 13:18
Köszönöm anita2007.
9. anita2007 (válaszként erre: 8. - Fannncsi)
2007. aug. 21. 11:37

Fannncsi!


Ez egy teljesen normális jelenség. Fogyási platónak hívják. Egy idő után a szervezet ún. tartalék üzemmódra kapcsol, mert lelassul az anyagcsere. Ahhoz, hogy újra beinduljon a fogyás, fel kell kicsit pörgetni a motort. Figyelj, és ne ijedj meg! Már évek óta alkalmazom ezt a módszert az ügyfeleimmel (ők spec fogyó programot használnak, de neked is működnie kell!)és mindig beválik. Tudom, hogy nem azért fogyóztál, hogy újra hízni kezdj, de csak úgy lehet eredményt elérni, ha kimozdítjuk az anyagcserét a holtpontról. Szóval 2-3 napig egyél amit már rég nem, és nagyon vágysz rá! Azért ne nyakló nélkül, nehogy rosszul legyél, aztán állj vissza a régi életmódhoz! Ekkor megint csökkented a kalória mennyiséget,és újra beindul a fogyás! Ha nem megy írj, és segítek megoldani a problémát! Mindenképp menni fog!!:-)

üdv, Anita

2007. aug. 20. 14:22
1 éve még 150 cm és 65 kg voltam,ma még 150 cm,de 50 kg,ahhoz h arányos legyen a testem,5 kg ot kell leadnom.Am igen a családomban mindenki kövér,de nem 90 kg fölötti,de ha már sikerült 15 kg-ot lefogynom,nem fogom feladni most.Jah és még annyit h majdnem minden nap mozgok,csokit 3 hónapja ettem utoljára,nem cigizek,nem iszok.Még annyit h nem minden tini az a fajta h:nem tanul,iszik,cigizik,drogozik...Elég sokat tanulok,4.6 os az átlagom gimnáziumban.MIndenem megvan az igaz,de én csak vékony szeretnék lenni,ha ez sikerül,akkor boldog leszek,mert most sajnos nem fogadom el magam ilyennek.
2007. aug. 19. 20:20
Fannncsi, szerintem a te esetedben a megoldás kulcsa rendszeres mozgás,az édességek minimálisra szorítása mivel 15 éves korod miatt a kísérletezgetés a különféle "tuti biztos " diétákkal egy életre felboríthatják a hormonháztartásodat,a hajad elkezdhet hullani és az nem egy szép látvány.Egészséges életmód , no cigaretta , no alkohol, sok gyümölcs + és az sem árt ha az iskolai tankönyvet is előveszed néha.kb 1500 kcal nál ne fogyassz kevesebbet de többet sem ,de az is sokat számít , hogy milyen a genetikád, a családodban vannak e túlsúlyos emberek,ezt tudni kellene ahhoz ,hogy a bajodat orvosolni lehessen
2007. aug. 19. 18:58
Mivel én még csak 15 éves vagyok,ezért nekem még nem mindegy h 5 kilóval több vagy kevesebb.=)
2007. aug. 18. 08:24
Most olvastam vissza.Az első hozzászóláshoz csatlakozva,Neked jó,én már ali várom,hogy végre váljon el tőlem.
2007. aug. 18. 07:42
Már több topikot átolvastam, mert persze én is megrögzött fogyózó vagyok. De igazából,ha elfogadom magam,akkor többet nem görcsölök azon az 5 kilón.16 éves korom óta 61 kiló vagyok. Szültem 2 gyereket,40 éves vagyok.Mégis az 5 kiló az 5 kiló.Akik velem egyetemben az miatt izgulnak, azoknak talán van más problémájuk is.
2007. aug. 17. 21:14
Például 1200 kcal-os kiegyensúlyozott diétával, de az a baj, hogy ha ilyen gyorsan fogysz, hamarabb vissaz fog jönni.Muszáj sietned? Mert ha nem, akkor lehet, hogy kétszer annyi idő alatt, de 1400-1500 kacl-lal is fogyni fogsz..
2007. aug. 17. 20:17

Pont egy hét alatt adtam le 5 kilót!

SEMMI szilárd ételt nem ettem. 100%-os gyümileveket, ásványvizet, és más semmit.

Utána roborálószert kell szedni, mert veszélyes a dolog!

Nem vagyok hülye, de ez a válás utáni állapotom volt.! Tehát nem volt önkéntes, csak egy falat sem ment le a torkomon.

Amúgy megtenném bármikor,mert jól éreztem magam fizikailag., lelkileg meg igen szarul.....

2007. aug. 17. 18:54
Már rengeteg diétát kipróbáltam,de sehogy sem akar az utolsó 5 kg lemenni.Légyszi adjatok tanácsokat!Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook