Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 5 hónapos és 8 napos lánykám még mindég nem fordult meg, pedig lökdösi magát oldalra néha fordul, de tovább nem! Mikortól nevezhető gondnak? fórum

5 hónapos és 8 napos lánykám még mindég nem fordult meg, pedig lökdösi magát oldalra néha fordul, de tovább nem! Mikortól nevezhető gondnak? (tudásbázis kérdés)

16. jgrg
2011. jan. 19. 12:32
szerintem ne légy se ideges se nyugodt. Szerintem nem lustaság a jó szó hanem az hogy nem érdekli a mozgás. Ha átmozgatod biztos jobb lesz
2010. nov. 15. 14:49

Szia!

nem olvastam végig a fórumot, saját tapasztalatomat mondanám el.

Az én kisfiam 3 hónaposan átfordult hasról hátára. Aztán ezt is abbahagyta. 5 hónaposan nem fordult egyik irányba sem.

Én is nagyon aggódtam, utánanéztem, és elvittem 6 hónaposan egy Dévény Annás terapeutához. Ő megvizsgálta, és mondta, hogy semmi baja a kicsinek, ne aggódjak menni fog ez. Mutatott egy két fogást, hogy hogy segítsünk neki tanulni. 2 hét múlva elindult a forgás mindkét irányba.

Ő szó szerint útált hason feküdni, én azért gondolom, hogy nem igazán akaródzott neki forgolódni. Mostmár meg csak hason alszik:)

Aztán a mászsás sem jött, de 9 hónapos korától már vezetni kellett, 11 hónaposan egyedül ment, és azóta sem áll meg, csak futásra váltotta:)

és akkor kezdett el mászni is:)

Szóval én azt mondom ne aggódj, ha mindenben egy kellő képpen fejlődött babáról van szó. Ha gondolod megnyugtatásképp vidd el szakemberhez, én is azért tettem, mert ha ne adj isten valami baj lenne, korai fejlesztés csodákat művel.

Bocs, hogy kicsit hosszú lett, jó babázást:))

2010. nov. 15. 13:48
Barátnőm kislánya 8 hónapos,és ő is nehezen forgolódik!Sztem ne aggódj,majd,ha lesz kedve csinálja:):):)
13. homern (válaszként erre: 12. - Naiv)
2010. nov. 15. 13:43

Akkor ducinak nem duci,lehet még nem kapott rá a forgolódás ízére :)

Ha egyszer elkezdi már nincs majd megállás,egyik napról a másikra nagyon sokat ügyesednek.Akik később kezdik azok is utólérik a többieket 1-1,5 éves koruk körül általában.

A fiamat sem lehetett otthagyni egy pillanatra sem,mindig megoldják,hogy kiszabaduljanak olyan helyekről is,ahonnan nem is hinnénk,hogy ki tudnak :)Nálunk most az etetőszékből-kimászás a sláger,pedig mindig bekötöm...

12. naiv
2010. nov. 15. 13:24
hát az én lánykám 5kiló 77deka egész nap jár keze lába a pihenőbe nem merem otthagyni mert mindég kilökdösi magát belőle azt nem tudom,h hogyan
11. homern
2010. nov. 15. 12:29

Nagyon változó,szerintem még nem vagytok lemaradva.

Az én kisfiam 3 hónaposán már fordult mindkét oldalára,hasról hátra,hátról hasra.De ő kis magas,vékony baba volt(vagyis még most is az),és nagyon nagyon kis izgága :)

Nem tudom mennyire duci a babád,de ahogy előttem is írták,az sem ritka,hogy náluk ez kimarad.

A vérmérséklet is sokat számít,vannak babák akik szép csendben elnézelődnek,nyugodtan fekszenek a hordozóban,játszószőnyegen.Nem annyira érdekli őket a mozgolódás.

Nálunk ilyen sosem volt,a hordozóból kimászott,a játszószőnyegről már 4 hónaposan lemászott,egész nap meg sem állt.Állandóan erőlködött,mutatványozott valamin.6 hónaposan sikerült is egyedül felállnia.

Ha megfigyeled a picid,láthatod ő melyikhez áll inkább közelebb.

2010. nov. 15. 11:56
Az én kisfiam jövőhét hétfőn lesz 7 hónapos és még ő sem forog. Már párszor láttam, hogy megy neki, de csak hasról hátra, fordítva még nem. Nagyon jó házi orvosunk van és azt mondja semmi aggodalomra nincs ok. Csupán nem érdekli az ilyesfajta mozgás. Majd fog forogni ha akar. Amúgy kis izgága mosolygós baba. Nem kell erőltetni semmit.
9. malkata (válaszként erre: 4. - Aeb1a58bc4)
2010. nov. 15. 11:48
Szép méretek, én kislányom most lett egy éves, de még nincs 10 kiló. Gratula:)
8. malkata (válaszként erre: 6. - 82499f2528)
2010. nov. 15. 11:46
Bizony, bár nem nevezném lustaságnak azért. próbáld mindenét áttornáztatni, forgatni, gurigázni, játékokkal csalogatni. Én napi 3-4x15 percet tornáztam vele. Tuti megjön a kedve!
2010. nov. 15. 11:46
az én babám még csak 4 hós és 1 hetes de már én is sokszor agyalok miért nem fordul. ellenben féligülő helyzetből felül, meg szeret hason lenni, de egyszerűen nem izgatja ez a dolog. elfogadtam, mert amúgy szépen fejlődik.
2010. nov. 15. 11:38
No para!Vannak lusta gyerekek!:)
2010. nov. 15. 11:36
Szia, én kislányom fél évesen nem forgott még, nem számít kórosnak. Mi azért megmutattuk szakembernek, azt mondta, hogy nem alakult ki a mozgás utáni vágya. 2 hétig tornáztattam és csodákra lett képes:))
2010. nov. 15. 11:33

Szia!


Nem kell aggódnod. Az én kislányom 6 hónapos, és eddig csak hasról fordult meg párszor, fordítva nem. Mivel több, mint 10 kg, ezért nem megy neki. De már 2 hete stabilan ül. A gyerekorvos azt mondta, semmi gond, neki ez kimarad, először ülni fog (és így is lett), utána pedig felkapaszkodik, majd feláll. Forogni fog, de később.

Minden gyereknek más a ritmusa, nincsenek szabályok. Ne aggódj ezen!

2010. nov. 15. 11:19
Nyugi, én úgy tudom, hogy 6 hónapos korig illik nekik megfordulni, úgy hogy van még neki ideje. A kisfiam is csak 5,5 hósan fordult meg annak idején. A lányom viszont most sokkal hamarabb, szóval minden gyerek más! Hidd el ilyenkor még nagyon gyorsan fejlődnek, lehet, hogy a jövő héten már meg is fog fordulni!
2. naiv
2010. nov. 15. 11:17
Mindenhol azt irják,h ilyenkor már megfordul meg,h már megkellett,h forduljon!!Gagyog meg időben emelte a fejét is meg komunikál az ő kis nyelvén de nem fordult meg!!!
1. naiv
2010. nov. 15. 11:15
5hónapos és 8napos lánykám még mindég nem fordult meg pedig lökdösi magát meg oldalra néha fordul de tovább nem!!Mikortol nevezhető gondnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook