Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dunaújvárosi gumigyárral kapcsolatos tapasztalatokat várok fórum

Dunaújvárosi gumigyárral kapcsolatos tapasztalatokat várok (beszélgetős fórum)


16. hippi62 (válaszként erre: 1. - Noorah)
2010. nov. 18. 09:40

Én itt lakom a gyártól 20 km-re. Lassan másfél éve munkanélküli vagyok, bár csak szakmunkásképzőm van és középkorú nő vagyok, nem vettek fel a gyárba, pedig már a három műszakot is szívesen vállaltam volna, amit pedig eddig igyekeztem kerülni. Ennél már csak jóval messzebb találhatnék munkát, ahová már a közlekedés megoldhatatlan a korai és késői napszakokban. Rengeteg ember jelentkezett a környékről az őszi toborzáson, a többszöröse, mint amire a gyár számított, hiszen a munkanélküliség ezen a környéken is probléma. Így a cég röhögve válogathat a jelentkezők között, s úgy látszik, az sem érdekli, hogy a közeli településekről, vagy akár több száz kilométerről vesz fel dolgozót, ezért a nőket is és a környékbeli középkorosztályt is most már eleve kizárták, hiába gazdagítják már jó ideje a helyi munkanélküliek táborát. Így aztán aki meg ezen a környéken él, kereshet a fene tudja milyen messze munkát, persze csekély eséllyel. Ezért tartom különösen etikátlannak a gyártól ezt az eljárást, mert ha már végre idebaszarintották ezt a gyárat, elsősorban a helyiek munkaigényét kellene kielégíteni. Ennyit csak erről a részéről.

Van felvételi elbeszélgetés és ki kell tölteni egy tesztlapot, ami a gumiabroncs felépítéséről, szilárdságáról, gyártási eljárásáról kapcsolatos kérdésekkel van tele. Aki úgy van ezzel, mint én, hogy a gumiról eddig csak annyit tudott, hogy van téli és nyári, nem valószínű, hogy sikeresen kitölti. Igaz, ez nem zárja ki, hogy valaki a gyártásban - a megfelelő tanfolyam elvégzése után - ne végezhetne tökéletes munkát, de úgy látszik, ők ezt sem így látják.

Egyébként rokonom, aki 28 éves érettségizett férfi, már a gyár indulása óta dolgozik itt. Hazai viszonylatban ez a fizetés az ilyen jellegű munkáért nem tűnik rossznak. Az egyéb juttatás is választható (üdülési csekk, egészségpénztár és talán még van más lehetőség is) Egy hónapban azt hiszem egyszer kell túlórát vállalni (12 óra).

Naponta egyszer meleg étel, 2-3 féle menüből választva, délelőtt a reggelin kívül egyszer még szendvics is. Három havonta elmehetnek a brigádok egy vendéglőbe, ahol annyit esznek-isznak, amennyi beléjük fér. Évente egyszer Hankook napot tartanak, ahol a programokon kívül szintén kaja-pia, amennyit bírsz. Munkaruhát, cipőt, táskát, dzsekit adnak és még apróbb figyelmességekkel is kedvébe járnak a dolgozóknak. A gyáron belül vannak tisztább és piszkosabb részek is, gondolom a szerencsén is múlik, ki hova kerül. A dolgozóknak épül a lakópark, ahol kétszemélyes szobák lesznek, úgy tudom minden kényelemmel ellátva (kondi terem, boltok, stb.) Összességében tehát nem rossz hely, csupán az elején említett munkaerő toborzáshoz való hozzáállásuk nem tisztességes.

15. 768904cf2f (válaszként erre: 8. - Kriszti1212)
2010. nov. 15. 14:01

Nem tudom, anyumék kulcsiak, azt mondták, h talán az a mediterrán lakópark, ami mostanság épül, oda fognak beköltözni a koreaiak, de h mi lesz belőle...

Az viszont igaz, a két ismerősöm közül az egyik valóban nem szeret nagyon dolgozni, de a másik igen, és mindkettő mérnök, irodista. Nálunk valóban ott kell maradni, meg sose mehetnek el akkor, ami a szerz.-be megvan fogalmazva. Náluk nincs túlóra fizetés.

14. Noorah (válaszként erre: 13. - Kriszti1212)
2010. nov. 15. 11:10
Rendben, írni fogok, az eddigieket meg nagyon köszönöm! :)
2010. nov. 15. 11:05
Én most megyek, ha valamiben tudok még infót nyújtani, akkor priviben kérdezz nyugodtan. Szép napot!
12. Kriszti1212 (válaszként erre: 11. - Noorah)
2010. nov. 15. 11:05
Igen, az a Dunaferr hotel. Itt van tőlünk egy köpésre. Oda viszont csak ő mehet.
11. Noorah (válaszként erre: 10. - Kriszti1212)
2010. nov. 15. 11:04

Amíg nem lesz pénzünk sajátra, az is jobb lenne, mint a semmi...

Lakóparkot tényleg nem mondták neki biztosra, hanem addig valami hotelban fognak lakni, már a 3 hónapos betanulási idő alatt is.

10. Kriszti1212 (válaszként erre: 9. - Noorah)
2010. nov. 15. 10:56

A 3 műszaknak is van előnye, mert mondjuk éjszakai pótlék, meg egyéb veszélyességi pótlékok.

A lakóparkban én például nem hiszek, mert már vagy 2-3éve is volt róla szó és még semmi.

Az szerintem nem nagy baj, hogy nem esik hétvégére a szabadság, a lényeg, hogy legyen két napja. Azt meg nem hiszem, hogy lakhatnátok együtt. Úgy már nem biztosítanak szállást. Illetve fél füllel hallottam olyanról is, hogy lehet pályázni albérlet támogatásra. Ezt pontosan nem tudom hogyan működik. Valami olyasmi, hogy 30ezer forintig támogatnak. Nem rossz az sem, egy egyszobás lakásnál már például a párodnak csak a rezsit kéne fizetni, oda meg beférnél te is.

2010. nov. 15. 10:52
Köszönöm az információkat! Igen, tavaszra be van ígérve egy lakópark. Nekem még a három műszak sem tetszik meg az, hogy nem mindig van hétvégéd, hanem pl. egy hónapban egyszer esik hétvégére a 2 szabadnap... Ha elvállalja, megyek én is majd utána, de nekem diplomám van, elvileg diplomásoknak most nincs lehetőség. De ha mennék én is, biztosítanának vajon nekem is szállást? Lakhatnék a párommal? Na majd elválik...
8. Kriszti1212 (válaszként erre: 6. - 768904cf2f)
2010. nov. 15. 10:41

Kezdetben ez volt, amit mondasz. Olyanról is volt szó, hogy Kulcsnál építenek a koreaiaknak lakóparkot. Azóta azért sok minden változott. Túlórázni kell (8 helyett 12órázni), de nem mindig és nem mindenkinek. Amúgy ez minden munkahelyen megvan (mármint az olykori túlóra).

Nekem a közeli ismerősöm dolgozik ott immár fél éve és semmi panasza nem volt eddig.

Amúgy a legjobban azok szoktak hápogni, akik nem viselik el, hogy valahol keményen dolgozni kell (magánvélemény, csak mondom)

7. noraelizabet (válaszként erre: 6. - 768904cf2f)
2010. nov. 15. 10:29
Ne higgy az ismerősödnek nem igaz ,hogy lehúzzák őket,és túlórázni sem kötelező viszont ha ünnepnapra esik a beosztás menni kell.Karácsonykor leállás lesz akkor jönnek haza a gyerekek is így cec.23-jan.04-ig itthon lesznek.
2010. nov. 15. 10:07

én itt lakom, de ilyenről nem hallottam, nekem a munkaügyi kp nem ajánlotta ezt fel, jó mondjuk én főiskolai végzettségem van+pénzügyi,gazdasági, pályázatírói,közbeszerzői, meg a mostani TB bérügy, és nyilván én irodai munkát keresek, de nem hallottam erről.

Annyit tudok ismerősöktől, meg fórumról olvastam, h a Hankooknál nagy lehúzások vannak. Nem reálisak a munkaidók, sokat kell túlórázni a semmiért, holott a Mt kimondja h fizetni kéne. A koreaiak nem tudnak nagyon magyarul, törik az angolt..stb. Persze ezt ismerősöm mondta, nem egy, aki ott dolgozik. De fizikai munkaerőnél más, az viszont tényleg igaz, hogy támogatják az utazást, kapnak ruházatot, kabit is télre, táskát..stb, de hogy lakást/hotelt biztosítanak-e azt nem tudom, én úgy tudtam, h azok a koreaiaknak van fenntartva, de azóta változhatott sok minden. Viszont tényleg építenek Hankookhoz, bővítenek.

5. Kriszti1212 (válaszként erre: 1. - Noorah)
2010. nov. 15. 10:05

Szia! Nekem ismerősöm is dolgozik itt több is. A lakhatást tényleg megoldják szálláson. Helyben, a Dunaferr hotelban lehet ellakni, ez egy egycsillagos szálló. Meg más helyekre is be tudják tenni az embereket.

Szerintem a párod nyugodtan vállalja el.

4. noraelizabet (válaszként erre: 1. - Noorah)
2010. nov. 15. 10:05
Szia! A fiam áprilisban kezdte ott a tanfolyamot,hidd el nem bánta meg.Amit mondanak az úgy is van.A fiam a barátnőjével le is telepedtek ott és nagyon jól érzik magukat.Jól keres,naponta egyszer főtt étel mégha éjszakás is,ha jól teljesítenek 1 tábla csoki műszak végén.Sok juttatás.Busz viszi hozza őket a szállásról a munkahelyig és vissza. Augusztusban volt szerencsénk oda látogatni és gyönyörű helyen van óriási a gyár épülete.Egyedüli rossz nyilván a honvágy.Csak ezt kell leküzdeni. Fiam Debrecenből ment oda,308 km :( Szóval egyik szemem sír a másik nevet Ha úgy döntöttök sok sikert!
3. alann (válaszként erre: 1. - Noorah)
2010. nov. 15. 10:04

Ismerőseim közül többen is dolgoznak ott.

Elégedettek a fizetéssel és az egyéb juttatásokkal is. Még senkitől nem hallottam, hogy eü. problémái lennének.

2010. nov. 15. 10:02
Vállalja el, max 1 hónap után ott hagyja. Ez a pénz nem rossz, amit fizetnek.
2010. nov. 15. 09:54

Aggódom. Párom Szabolcs megye keleti részén lakik és az ottani munkaügyi központ felajánlott neki (meg még egy rakás érettségizett munkanélkülinek) egy hamarosan induló munkalehetőséget a dunaújvárosi gumigyárban. Itt 120e nettót kapnának + 15e egyéb juttatást, e mellett utazási támogatást és hotelben lakást. Nekem viszont ez gyanús... Ennyi mindent érettségizetteknek és olyan messze. Ott nem találnak munkaerőt? Vagy arra olyan híre van a gyárnak, ami ide nem ért el? Veszélyes anyaggal dolgoznak, vagy mi?? Aggódom, mert el akarja vállalni, de tényleg gyanús nekem valami...


Esetleg, ha hallottatok róla valamit, vagy ott dolgoztok ti, vagy ismerősötök, tudtok tanácsot/infót adni? Előre is köszönöm...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook