Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Üvegmatrica festés? fórum

Üvegmatrica festés? (beszélgetős fórum)


29. misz (válaszként erre: 28. - .nitaa)
2010. nov. 16. 11:23

Neked is köszönöm. :)


Majd beszámolok az eredményről. :)

28. .nitaa
2010. nov. 15. 22:02
Az üvegfestéknél a kontúrt a csőrével vidd fel de a festéket csak ecsettel lehet felvinni. Az ecset kimosható, de a ruhából nem jön ki így vigyázzál hogy miben kezdesz hozzá. A lehúzható ablak festéket tudod tubusból felvinni. Az arany és az ezüst kontúrral készített karácsonyi dekoráció biztos szép. Lassan nekem is hozzá kellene kezdeni!
27. misz (válaszként erre: 26. - Kriszti020)
2010. nov. 15. 18:21
Köszönöm szépen. :)
2010. nov. 15. 13:59

szia.olyat vegyél aminek van csőre.azzal könnyű a konturt is megrajzolni és utána kitölteni is.

de lehet ecsetest is venni csak az kicsit bonyolultabb szerintem.

25. misz
2010. nov. 14. 21:39

Sziasztok!

A kislányomnak nagyon tetszenek ezek az üvekfestéses matricák. Ő is szeretné kipróbálni.

Sok jó tanácsot olvastam itt. :) Köszönöm. :)


Kérdeznék én is, ha nem baj. Még soha nem csináltam és azt szeretném megkérdezni, hogy mivel kell felkenni a festéket? Rendes ecsettel? És használat után ki lehet mosni az ecsetből?


Előre is köszönöm a segítséget. :)

2010. nov. 14. 19:06

nekem most amos üvegfestékem van.

az is nagyon jó minőségű.

ára a 22ml-nek vagyis a kis kiszerelésnek olyan 250/db a nagy a 60ml-s az pedig 500ft/db körül mozog.

a kicsi azért jobb mert több szint tudsz megvenni olcsóbban.

vagyis négy nagy helyett 8kicsit.

ha spórolsz.

kontúrból érdemes nagyot venni.van arany,ezüst,fekete és bronz.ebből a márkából.

de egyébként van olyan üvegfesték amit ki kell égetni és úgy lehet üvegre,tálra bögrére rátenni és nem jön le vízzel se.csak nem tudod a nevét.

én most csinálom a karácsonyi ablakdíszeket és csak arany és ezüst kontúrt használok.nagyon feldobja az egészet.

2010. nov. 13. 22:51
3fajtát használok,és jó:)
2010. nov. 13. 21:21

Az a baj, hogy annyira nem vagyok ügyes, hogy egyből az üvegre pingáljak :(

Szoktak egyébként borosüvegre egyáltalán üvegmatricázni? Vagy valami mást kéne kitalálnom?

21. .nitaa
2010. nov. 13. 21:17
Az üvegfestéket rögtön az üvegre kell tenni nem húzható le. Így az üvegről se fog neked lejönni.
2010. nov. 13. 20:05
ha valaki ide tévedne, nyugodtan írhat a témáról bármit.
2010. nov. 13. 19:52
Értem, köszi mindenkinek.
18. woroscsaj (válaszként erre: 12. - Dzsetta)
2010. nov. 13. 19:52
Nagyon ügyes vagy! Én múltkor ülő helyzetben a műanyag keretet( műanyag sablont) a térdemre raktam és csak akkor vettem észre hogy az alján sok a festék mikor megszáradt.
17. woroscsaj (válaszként erre: 15. - Csillagv)
2010. nov. 13. 19:50
Én nem tudom, még nem is próbáltam, de az igaz hogy sokkal szebb, főleg mivel üvegre szeretnéd rakni.
16. woroscsaj (válaszként erre: 13. - Csillagv)
2010. nov. 13. 19:49
Azzal vigyázz!, egy kicsit rá tapadhat, és ha a papír szakad is, csúnyán ott marad a nyoma. Ha csomagolni szeretnéd akkor inkább celofán legyen, de lehet hogy az is meglátszana :S
2010. nov. 13. 19:15
Az üvegfesték is lehúzható a fóliáról?
14. .nitaa
2010. nov. 13. 19:08

Én a Leeho terméket szeretem mert az árban és minőségben is jó. Én lefűzhető fólia közzé szoktam a sablont rakni, hogy ne csúszkáljon.

Fontos hogy a kontúr folyamatos legyen és akkor a színek se fognak összefolyni.Ha üvegre szeretnéd akkor azt ajánlom hogy azt üvegfestékkel készítsd mert szebb és tartósabb is. Én elsőnek ráfestem az üvegre az megszárad és utána kontúrozom mert fordított esetbe a kontúrt is összefestékezem. Én ablakra is szoktam az ünnepnek megfelelően rakni. Jó tanács: akkor fog szépen lejönni ha teljesen megszárad a festék azt pedig onnan veszed észre hogy átlátszóvá válik. Sok sikert hozzá !

2010. nov. 13. 18:56
Azt szeretném még kérdezni, hogy ha az üveghez ér valami azon a részen,ahol a matrica lesz, akkor nem fog odaragadni? Ha papírzacsiba teszem pl. nem ragad hozzá a papír? Köszönöm a tippeket:)
2010. nov. 13. 18:50
Én mindig arra festem fel eleve, amire szeretném tenni... Még sosem folyt el, pedig festettem már ablaküvegre és befőttes üvegre is.
2010. nov. 13. 18:49

szia!

Szerencsére egész sok van egy egy tégelyben(glass deco-t használom én is:)) úgyhogy ha elrontanád akkor is tudsz majd újat csinálni.

Vastagabban kell egy kicsit kenni és akkor biztos nem szakad.

Én mielőtt felrakom szoktam hűvösebb helyre rakni, és akkor általában nem ragad össze.

Nem szeretem a boltban kapható fóliát, inkább az iratlefűző bugyin szoktam csinálni:)

Attól függően hogy mit szeretnél a boros üvegre készíteni(ha a széle nagyon rojtos) akkor ajánlom hogy vegyél átlátszót is és azzal a széleket fesd egybe(hogy úgy nézzen ki mintha egy körbe csináltad volna az egészet(bár ez azért látható,ha az ablakban van, de az üvegen nem hiszem hogy nagyon szembe tűnő)nekem könnyebb volt úgy felrakni, leszedni és így többször használható, persze ez csak akkor érdekes ha ablakra teszed:)

Nekem eddig nem szakadt inkább összeragadt.

ha valamit szeretnél még tudni nyugodtan kérdez:)

10. Zoa1 (válaszként erre: 7. - Csillagv)
2010. nov. 13. 18:46
mielőtt lehúzod tedd be a fagyasztóba kb 20 percre.., akkor megdermed és egyben gyönyörűen lejön, szinte leválik a fóliáról.., és gyorsan ragaszd is rá az üvegre.
2010. nov. 13. 18:44
Köszönöm, remélem sikerülni fog :)
2010. nov. 13. 18:33

Én úgy szoktam, hogy először megrajzolom a kontúrokat feketével vagy fehérrel, hagyom megszáradni, és másnap színezem ki.

A tenyerembe szoktam tenni amikor leveszem a fóliáról.

Biztosan ügyes vagy, és szép lesz.

2010. nov. 13. 18:22
Ja meg olyat is olvastam, hogy mikor lehúzta valaki a fóliáról, akkor összeragadt. Ezen hogy tudok segíteni, hogy nálam ne forduljon elő? köszi az eddigi tanácsokat, megfogadom.
2010. nov. 13. 18:22

Szia.

Mintákat lehet rajzolni a net-ről is.

Nálunk az autó ablakaira is csináltunk, verdás autót, kiskirálylányt, kockás fülű nyulat, csőrikét, micimackót, pumuklit... a gyerekek imádják.

Már több fajta festéket kipróbáltam, nem nagyon volt velük gond, de tényleg ne legyen vékonyan kenve, és jól száradjon meg. (én nyáron a hűtőbe tettem, mert a melegben nyúlott az egész, és nem száradt).

2010. nov. 13. 18:18
Vastagon kell kenni - megvárni még teljesen megszárad. Ill. olyan fóliára fesd, amelyik kicsit rücskös, arról könnyebben le lehet szedni.
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Csillagv)
2010. nov. 13. 18:18
Én a Glass deco termékeit használom, nekem az vált be a legjobban.
2010. nov. 13. 18:12
Vastagabban kend föl, hogy tartása legyen, mert ha vékony, akkor szakad hamar. Sok sikert!
2010. nov. 13. 18:09
Arra lennék kíváncsi, hogy melyik a legjobb festék fajta, és az árakra. Még soha nem csináltam ilyesmit, de most azt tervezem karácsonyra, hogy boros üvegre csinálok üvegmatricát. Viszont olvastam, hogy sokaknak elszakad például mikor szedik le a fóliáról. Mit kéne csinálni, hogy ez ne forduljon elő? Mert ha elcseszem, akkor nem lesz pénzem több festékre, és oda a meglepi. De bármit írhattok az üvegmatricázásról ötleteket, egyszerű sablonokat. Köszönöm előre is a segítséget. Amúgy van rá esély, hogy elsőre jól csinálom és nem szakad el?
2010. nov. 13. 18:05
Üvegmatrica festés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook