Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan szóljak a főnökömnek, hogy" kifelejtett"a jutalomból? fórum

Hogyan szóljak a főnökömnek, hogy" kifelejtett"a jutalomból? (beszélgetős fórum)

2010. nov. 14. 15:26
És munkahelyen semmiképpen ne hoxázz! Mert az nem odavaló tevékenység... :(
21. Pipőci (válaszként erre: 20. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 14. 15:22

Ez maximálisan igaz.

Nincsen valamiféle értékelés a munkahelyeden, Anev? Nálunk százalékolás van. Október végén, november elején a középvezető leül a dolgozókkal egyenként és értékeli a munkályukat százalékra. Elmondja a véleményét és lehet akár kérdezni is. Minden világos. Aztán a jutalom a százalék arányában jár decemberben.

Mindenesetre az értékelés nemcsak a munkát magát jelenti nálunk (hanem pl. a hozzáállást, viselkedést, stb. stb.). Úgyhogy lehet, hogy olyan okból nem ad jutalmat, amit nem is gondolnál...

Mindenesetre én nem a jutalom-oldalról közelíteném meg a dolgot... az nagyon direkt és szerintem riasztó is. Nem jöhetsz jól ki belőle. Kötetlen beszélgetés alkalmával megkérdezném, vannak e konkrét elvárásai, mit gondol rólam, stb. stb. stb. Felháborodásnak hangot adni bármilyen formában is felesleges... ugyanis ez nem dolgozótól függ (mármint a jutalom). Bármit is gondolunk, nem mi állapítjuk meg, nem mi határozzuk meg az össszeget, mert nem a mi feladatunk és túlmutat a határainkon. Majd ha főnökök leszünk... :)

20. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 19. - 494fcbfa12)
2010. nov. 14. 00:38

Az a megérzésem, hogy rosszul taktikázol. Ebből nem lehet jól kijönni. Nyilván nem kifelejtett. Ha elakarta volna mondani, hogy mi a baja, akkor megtette volna. Ha másnak ad, neked meg nem, annak megvan az oka, de nem feltétlenül fogja megosztani veled.


Azzal, hogy bemész hozzá tiszta vizet önteni a pohárba, nem biztos, hogy azt éred el, amit szeretnél...


Azért sok sikert!

19. 494fcbfa12 (válaszként erre: 17. - Móriczka)
2010. nov. 13. 18:16
Sajnos de, feltételezi...
2010. nov. 13. 18:16
Köszi mindenkinek a hozzászólást. Az biztos, hogy hétfőn bemegyek hozzá. Még nem tudom hogy adom elő, de szólni fogok. Ennyi tartás legyen az emberben.
2010. nov. 13. 18:10

Nem tudom hogy milyenek a kollégáid de ha nem nyilvános még az is lehet hogy nem is igaz az egész !!

Lehet hogy veled kapcsolatban csípi valami a szemüket és így próbálják kiugrasztani a nyuszit a bokorból:-((


Annyira csak nem hülye a főnök hogy jutalmat oszt és azt feltételezi hogy ez titokban is marad .

Mondom én ezt az örök gyanakvó:-))

csak egy tipp volt

16. contra55 (válaszként erre: 1. - 494fcbfa12)
2010. nov. 13. 18:05
Szerintem ülj le vele, és mondd meg neki, hogy legyen szíves árulja el, hogy mik azok a feladatok, amit nem végzel őszerinte megfelelően, mert te legjobb tudásod szerint és lelkiismeretesen végezted és végzed a munkádat eddig is, és nem volt rád soha panasz. Ha meg van veled elégedve, akkor viszont nem érted, és nagyon bántó, hogy miért nem értékeli mindezt jutalommal.
15. Bcicus (válaszként erre: 11. - 494fcbfa12)
2010. nov. 13. 18:04
Amíg nem nyilvános addig ne is foglalkozz vele, majd ha tényleg nem kaptál.
14. Havran (válaszként erre: 13. - 494fcbfa12)
2010. nov. 13. 17:54
Kár,pedig ez aranyos,vicces,és semmi tolakodó nincs benne.
13. 494fcbfa12 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2010. nov. 13. 17:52
Ehhez nincs elég humorérzéke. :(
12. Havran (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2010. nov. 13. 17:50
EZ JÓ!!!!
11. 494fcbfa12 (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2010. nov. 13. 17:48
Nem nyilvános, megsúgták. Még tudnom sem szabad, ezért nem állhatok elé.
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - 494fcbfa12)
2010. nov. 13. 17:47
Kérdezd meg tőle, hogy "az ügyintéző kollégának, is én mondjam meg, hogy megint nem kap jutalmat"?
2010. nov. 13. 17:47
Egy őszinte beszélgetés segítene a dolgon. Én biztos bemennék hozzá, és rákérdeznék szép udvariasan. Ahogy Vikó26 írta, jó a stílus.
2010. nov. 13. 17:46
Nem kíváncsi. Nagyon is tudatosan csinálja. Tudja, hogy nem vagyok egy nagypofájú és ezzel maximálisan visszaél.
7. Havran (válaszként erre: 1. - 494fcbfa12)
2010. nov. 13. 17:46
Lehet év végére tartogasssa neked a nagy Durrrrranást.
6. Bcicus (válaszként erre: 1. - 494fcbfa12)
2010. nov. 13. 17:45
Nem kifelejt ebben biztos lehetsz. Ha nyilvános, hogy van jutalom osztás nyugodtan kérdezz rá, mond meg, hogy szertnéd tudni, hogy miért nem kaptál, mi a baj a munkádddal, min kéne változtatnod.
2010. nov. 13. 17:45

Amig türsz és nagyon jól csinálod a dolgokat,mindig dicsérni fog de a jutalmat azok kapják,akik tudnak "nyalni",azaz ugy tenni,mintha nálad még jobban tudnák csinálni a dolgokat.

Amig mindent megcsinálsz,amit más nem tud,ne is várj más elbánást.Tapasztalatból tudom,ha felháborodsz,vagy szólsz,Te jársz rosszul:-(

A végén egy kis tanács, Ne tudj mindent jobban megoldani,mint más,mert aki együtt halad a tömeggel, azt jobban dicsérik,jutalmazzák,mert nem tartanak tőle. Ne légy tul jó,különösen,ha nem is köszöni meg anyagilag .

2010. nov. 13. 17:44
Diszkréten probáld a tudtára adni,hogy többet vársz.
2010. nov. 13. 17:43

Szerintem ha ezt így ahogy ide leírtad elmondanád neki azzal minden rendben lenne!:-)

Kicsit sem követelző stílus,csak őszintén elmondod a véleményed!

2010. nov. 13. 17:42
Vagy csak kiváncsi.:)
2010. nov. 13. 17:37

Sziasztok.

A cégemnél ügyintéző vagyok. A főnököm rendszeresen dicsér, rám bízza azokat a dolgokat, amit másra "nem mer". A jutalmakból viszont kihagy, már nem először. Mit tegyek? Követelőzéssel csak rontanék a helyzeten -ismerem- viszont az önérzetem lázong. Nem tudom és nem is akarom szó nélkül hagyni, mert megalázó és méltatlan ez a helyzet.

Tudom, hogy jó munkaerő vagyok, a főnök meg egy manipulatív disznó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook