Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes manapság ügyvédnek tanulni? fórum

Érdemes manapság ügyvédnek tanulni? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 14. 18:00
igen
20. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 14. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 14. 01:03

Ez nem csak kisvárosban van így, a közjegyzőség tényleg egybeforrott az öröklés fogalmával egy jó ideje.


Ami meg az ügyvédeket illeti, odáig el is kell jutni. Pontosan ahogy mondod. Az egy dolog, hogy valaki jogászként végez, de onnan még messze van a menő ügyvédi prakszis, a jó fizetés.


Nem egy olyan jogászként végzett álláskereső önéletrajzát láttam, aki több év után már mindegy hová, de el akart menni dolgozni. Csak ugye, aki 2-3 évig nem csinál semmit a suli után, őszintén szólva nem biztos, hogy bárhová behívják egy interjúra :(

2010. nov. 13. 16:28
Nem!! A fiam jogásznak tanult, de 3 évig még minimálbért sem kapott a gyakornoki idő alatt 28évesen. Állás nincs, csak ismerősöknek vagy pedig milliókért van hely egy-egy menő irodában!!!Neked kell fizetni!!!
2010. nov. 13. 13:13
Nem.
17. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2010. nov. 13. 11:12

Ezért kell, hogy specializálódjon egy jogász. "Mezeiböl" már annyi van, mint a szemét.


Én 2010-ben Magyarországon nem tanulnék jogot.

16. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 13. - Cukormeister)
2010. nov. 13. 11:10

Igazad van: elhallgatnánk a semmit jó pénzért (én is). Csak a kérdés: tényleg ezért akartam jogász lenni? :)


A bp-i nemzetközi ügyvédi irodák tele vannak okos, szorgalmas, gyönyörü, fiatal (mondjuk 25-35 közötti) nökkel. Jól is keresnek egy idö után. Csak vasárnap este 6-kor is az irodában ülnek, pasi, család nincs, és ha nem nekem mondja a volt csoporttárs, akkor nem is hiszem el: "bameg, keresek egy millát és nincs idöm elkölteni!" Ha ennek csak a fele igaz, akkor már régen rossz... :)


Valamit valamiért, igazad van. :) Én ott is hagytam, bár nem ügyvédkedtem, csak vezetö voltam közigazgatásban. :)


Végszóként (nem én fogalmaztam így, hanem egy ebböl élö ügyvéd): "amíg van elég lusta és buta ember, aki egy formanyomtatvány kitöltését is képes ügyvédre bízni, ahelyett, hogy elolvasná a kitöltési útmutatót, addig jól fogunk élni. Kérdés, hogy ilyen szakmai karrierröl álmodtunk-e az egyetemen..."

2010. nov. 13. 11:01
Ami még menőbb: nemzetközi-, egészségügyi-, gazdasági-, közlekedési-; a büntető kicsit gáz; család- vagy munkajog... Elég széles a paletta.
14. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 12. - Hte23)
2010. nov. 13. 10:59

Nem kell megfizetni. Ezek már dinasztiák. :) Persze, ez némi túlzás, de kb. erröl van szó. :)

Szüleim kisvárosában házaspár viszi a közjegyzöi boltot, a két gyerekük már ott van az iróasztal mögött....

13. cukormeister (válaszként erre: 10. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 13. 10:46

Igen...

Én Miskolcon lakom ,az itteni viszonylatban beszélek.

A jelöltek minimálbérért gürcölnek egy jó nevű ügyvédként is! Csak egy példa: Lichy-nél...

Gondolom,hogy már hallottad a nevét,ugyanis jár Pestre is.

Na most itt nem menjünk bele,hogy mennyit keres,én tudom!Biztos forrásból!

A magánélet...Hát igen...a telefon állandóan csörög,ezt csináld,azt csináld...

Na de hát:valamit valamiért!

A kirendelésről: a piti ügyeknél,vagy a komolyabb ügyeknél is a kirendelt ügyvéd ugyanannyit kap,ugyanannyi semmi,csak a kötelező beszédjéért,óránként 3600 Ft-ért !

Annyiért én is elhallgatnám egész nap a semmit....

Közben meg újságot olvas,alszik,vagy egyebek...

:D

12. hte23 (válaszként erre: 11. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 13. 10:45
Modjuk ebben igazad van. Pont ezért keresnek jól. Ha sikerül megfizetni valakit, akitől meg lehet "örökölni" jobban jár mint egy középkategóriás ügyvéd. Velük már ugymond mint a közgazdászokkal,könyvelőkkel Dunát lehet rekeszteni.
11. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 6. - Hte23)
2010. nov. 13. 10:25
A közjegyzök is jól élnek, de a közjegyzöi állásokat csak megörökölni lehet, kis túlzással. :)
10. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 2. - Cukormeister)
2010. nov. 13. 10:24

Teljesen igazat adok Neked: egy jó, elismert ügyvéd jól keres. De ez a kategória elég vékonyka. (Ma Budapesten több ügyvéd van bejegyezve, mint egész Ausztriában...)

A büntetö ügyekkel foglalkozó középkategóriás ügyvéd ügyeinek 80%-a (mondjuk kisvárosban) kirendelt ügyvédként kapott feladat, pitiáner ügyek, a szakmai felkészültség igénye nem túl nagy. Arról nem beszélve, hogy a nagy többségnek mindent el kell vállalnia, hogy megéljen.


Szóval van az a kategória, akik tényleg jól, söt túl jól keresnek, de ez csak a felszín. Valamint jelöltként bekerülni egy nagyon jó irodába, ahol tanul is az ember, hát... egyrészt nagyon nehéz, másrészt a magánéletnek búcsút lehet mondani. :(

9. cukormeister (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2010. nov. 13. 10:17

De ha rosszul csinálja akkor a "másik oldalt " köt ki...

Volt már rá példa ...

2010. nov. 13. 10:16
Közjegyzők= bocsi
7. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - Betticicus)
2010. nov. 13. 10:16

Szia! A bárhova felvétel túlzás. Az angol-német ma már alap, akkor van esélyed (jó melóra), ha van mellette más nyelvtudásod is. :) Esetleg a németet váltod ki valamivel.


A jogi diplomát mindenképpen érdemes valamivel kombinálni, nem csak a közgáz jöhet szóba. Az ügyvédjelöltségen kívül még ezer más irány van...


Az ELTÉs az ELTÉre fog szavazni, az SZTEs az SZTE-re, itt ne várj elfogulatlan véleményt. :) Egyébként szerintem mindkettönek a top 3-ban van a presztízse, legalábbis jogász szakon.


Még valami: megbánni nem bántam meg, de a mai fejemmel nem biztos, hogy jogot tanulnék, de ennek csak az az oka, hogy a jelenlegi lakóhelyemen nem megyek vele semmire. :)

2010. nov. 13. 10:16
Mondjuk a közjgyzők sem halnak éhen, talán már jobban keresnek mint némely ügyvéd.
2010. nov. 13. 10:15
Még egy ügyvéd sem halt éhen, de hajléktalan sem lett... (köztük dolgoztam évekig...)
2010. nov. 13. 10:14
főleg, ha vidéken fog praktizálni válóperes ügyvédként, arany élet...
2010. nov. 13. 10:10
Csak annak érdemes...
2010. nov. 13. 10:10

Szia!

Az tuti,hogy egy jó,elismert ügyvéd sokat keres!

Sőt!

Én már csak tudom...Van egy pár ügyvéd ismerősöm.

DE!

Azt tudnod kell,ha büntető ügyvéd akarsz lenni,mert hát abban van a nagy lóvé,akkor ott kávézni IS kell a zsivánnyal az tuti! / a többit meg inkább nem említem/

Ha erre van gyomrod,akkor hajrá! ;)

2010. nov. 13. 10:06

Sokan azt mondták, hogy egy jogi és közgazdaságtan diplomával rendelkező embert bárhova felvesznek, mert ez így együtt nagyon erős!

Továbbá az is nagyon fontos, hogy beszéljen az ügyvéd jelölt legalább angolul és németül folyékonyan!


Tudom, hogy elég telített ez a szak. Mostanában mindenki ügyvéd akar lenni, de gondolom egy jó szakember el tud helyezkedni diploma után, nem?


Illetve még az is érdekelne, hogy melyik egyetemen jobb a képzés, ELTE vagy SZTE?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook