Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Január 1-vel megszűnik a közcélú foglalkoztatás! Van valakinek erről bővebb információja? fórum

Január 1-vel megszűnik a közcélú foglalkoztatás! Van valakinek erről bővebb információja? (tudásbázis kérdés)

1 2
49. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 44. - Catbond)
2010. nov. 15. 15:40

Nem jól közelíted meg. A kapálás, az kapálás, mindegy, hogy ki végzi. Alapvetően a minimálbér arra hivatott, hogy egy bizonyos végzettséghez kötött munkáért megadják a központilag meghatározott minimumot.


Vagyis nem a kapálásért kell többet fizetni, ha diplomás kapál. Hanem egy diplomát igénylő pozícióért (pl. mérnök-üzletkötő) kell többet fizetni, mint egy diplomát nem igénylő esetében (pl. hirdetésszervező).


Legalábbis, ha jól működik, akkor így kell működnie...

48. 06718ca650 (válaszként erre: 47. - Catbond)
2010. nov. 15. 05:31
segítek az adós részén az önkormányzatnak, de remélem nem sokáig. :)
47. catbond (válaszként erre: 46. - 06718ca650)
2010. nov. 13. 23:03
Milyen területen dolgozol?
46. 06718ca650 (válaszként erre: 43. - Catbond)
2010. nov. 13. 22:55
hát nálunk nem fölösleges az tuti, meg sem állunk bent, kis felelősség is van. a meló megy anni, hogy még pár ember el is férne. kífelé persze nem ez látszik, amiért kapunk is hideget-meleget. :(
45. 36a26f5226 (válaszként erre: 44. - Catbond)
2010. nov. 13. 21:38

Ez is igaz... én a rakás végzettségemmel egyszer sem kaptam, amíg munka nélkül voltam, közcélú munkát...

Sokan mondták, hogy ők is csak protekcióval kerültek be oda...

44. catbond (válaszként erre: 22. - 36a26f5226)
2010. nov. 13. 21:37
Ez idáig szép,de ha a foglalkoztató ismeri a kiközvetítős ügyintézőt lőttek a pártatlanságnak.Egyébiránt egy egyetemistának nem is adhatnak kapálásért a legkisebb minimálbért,de ezek szerint akkor majd lesz olyan,hogy egy státuszban többféle bér! :)
43. catbond (válaszként erre: 41. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 13. 21:31
Én ismerek olyan munkahelyet,ahol több a közcélú mint az állandósok létszáma,sőt olyat is ismerek ahol meg csak közcélúak vannak! De tök felesleges ennyi létszám! :(
2010. nov. 13. 21:30
Mivel a kis és középvállalkozásokra is kiterjed az új javaslat,ezáltal még több munkanélküli lesz,mert akinek van egy kis esze,az ingyen munkaerőt fog alkalmazni! De amíg 100főre egy munkahely jut,addig nem tudom miről is beszélünk.Amúgy meg nem nehéz kiszámolni,hogy a 64milliárd forint nem is fedezi ezt az egész programot,ugyanis a legfrissebb adatok szerint 545000 Fő a regisztrált munkanélküliek száma,ha ezt a számot egy évre kiszámoljuk úgy,hogy 11szer fizet ki ennyi főnek segélyt+egyszer munkabért,hát az jóval több mint 64miliárd forint! :(
2010. nov. 13. 21:03
Nagyon érdekes lenne, ha mindenkinek tudnának munkát adni. Nincs is munkahely. :( Nálunk sokan dolgoznak "jobb" munkahelyen, és sokat kell dolgozni, és jobban bizonyítani, mint aki főállásban alkalmazott, bizony sokszor magasabb végzettséggel többet,és feleannyiért. Tudom ennek is örülni kell.
40. Nénje (válaszként erre: 28. - Mariann)
2010. nov. 13. 20:22
Ha nem vállalja a 4 órásat,akkor elveszik a támogatást,tehát otthon már a semmiért lógatja a lábát...itt a kényszer,amiért eddig otthon lógattak,azért most 4 órásba dolgozni kell...
39. Nénje (válaszként erre: 22. - 36a26f5226)
2010. nov. 13. 20:09

Ez is érdekes dolog,egy kis faluban sok-sok RÁT-os,akiknek kötelező a közmunka,de sose látni őket "kapálgatni"....Az önkormiknak van 1 max.határ,mennyi embert foglalkoztathatnak,és ha a kötelező 90 napot veszem,meg a sok RÁT-ost,akárhogy számolom,nem férnek a megengedett keretbe az adott 1 évre.Lehúztam nyáron a 90 napot,de csak fogytunk(akik előbb jöttek-előbb mentek),új arc talán 1-2 volt,meg a büntetést ledolgozók.Lehet hogy dolgoztak a faluban,csak nem kapával...Amúgy is idegel amikor a rokon a rokonának a rokonát részesíti előnyben,független a végzettségétől.

Sosem lesz olyan,hogy mindenkinek legyen munkája,érettségim van,és kapáltam,ahogy már írta valaki,de az álláshirdetésekben a takarításhoz is kérnek már diplomát és több éves szakmai tapasztalatot.

2010. nov. 13. 19:36

Hááát, úgy legyen!:) Örülnék neki, ha nem kellene segélyen tengődni, mindenkinek lenne rendes munkája!

...csak az a baj, hogy totál pesszimista vagyok, és már nem tudok hinni senkinek!:(

37. 36a26f5226 (válaszként erre: 36. - 36a26f5226)
2010. nov. 13. 18:51
2011 jan.-tól nem lesz segély munka lesz... Véleményetek erről?
2010. nov. 13. 18:51

Tessék:


Az itt 14. hsz.-ben szóló indította a másik topicot, ezzel lett összevonva:


[link]

2010. nov. 13. 18:49
Azért van itt ennek a topicnak a linkje, mert más is indított ugyanilyen topicot, és összevonta a modi, és oda volt belinkelve...
2010. nov. 13. 18:45

És baj, hogy felhívtam erre a topicra a figyelmet??


Úgyis össze lett volna vonva, előbb-utóbb...

33. catbond (válaszként erre: 31. - Mariann)
2010. nov. 13. 17:32
Persze,hogy jobb a fizu,mint a segély! Ez idáig ok! Ha valóban megdolgozol érte! Az a baromság benne,hogy egy-egy munkahelyre annyi embert felvesznek,hogy nem is lenne ennyire szükség! A tény az,hogy 100munkavállalóra jut egy munkahely,amíg nem teremtenek munkahelyet,lehet kitalálni ilyen olyan foglalkoztatást a lényegen nem változtat. Ez nem emberi,hogy mindenkit csak hosszabbítgatnak. Amit még kéne szűrni az a szakmai hozzáértés,mert ismerek olyanokat is,akiknek fingjuk nincs a dolgokhoz,abszolút alkalmatlanok.Ebből az új dologból egyenlőre azt látom,hogy bővülni fog a kör,ezáltal már itt is meg fog indulni a versengés a munkahelyekért és nyilván nem fognak mindenkit olyan helyre közvetíteni,mint amilyen a szakmája,mert a munkanélküli központnak ez csak egy meló lesz,hogy xy még nem dolgozott,hát küldjük ki utcát seperni,közbe meg lehet egyetemet végzett,míg a protekciós xyz-t elküldik irodára ugyanannyi pénzért!
32. Mariann (válaszként erre: 30. - Catbond)
2010. nov. 13. 17:11

Igen, ez a e topicod!:):):)

Egyébként amit belinkeltek, az ugyanez! Nézd csak meg!!!

2010. nov. 13. 17:06

Talán baromság!

Nekem viszont jól esik amikor a fizu megjelenik a számlán! ...igaz az is szar, hogy vannak olyanok, akik egész nap csak tengilengicélnek, mégis megkapják a pénzt! Na, ezt kellen szűrni valahogy!!! Mert ezek a nemdolgozók olyanoktól veszik el a helyet, akik lelkiismeretesen, és becsületesen dolgoznának!

Sajnos nekem nagyon más lehetőségem nincs. Persze vadászom a munkákat ezerrel, de amikor megtudják, hogy vidéki vagyok, bejelentik, hogy utiköltség-térítés nincs. Amikor pedig megtudják, hogy van egy gyerkőc, hát akkor végképp nem kérnek belőlem!:(

Év elején sajna volt benne részem, hogy a 28 ezres segélyt kaptam, és abból, meg a családiból kellett megélni.

A férjem őstermelő, az ő jövedelme NULLA! Egy büdös vas hasznunk nem volt, csak a járulékot, beművelést, stb-t fizettük szorgosan!:(

Januártól visszaadja az őstermelőit...


Szóval várnunk kell még egy kicsit, hogy megtudjuk, mi lesz velünk!:(

30. catbond (válaszként erre: 17. - 36a26f5226)
2010. nov. 13. 16:57
Ez az én topicom! :)
2010. nov. 13. 16:55

Én úgy tudom,hogy amikor egy cég beadja az igényét közcélú foglalkoztatottra,akkor az igénylőlapon van egy olyan rublika,hogy ajánlott személy neve!

Szóval igen, ehhez is protekció kell!

Amúgy meg nagy baromság ez a közcélú foglalkoztatás,mert mire helyrejönnél anyagilag,addig megszűnik a szerződésed,ezek nem rendes munkahelyek! Ismerek olyan cégeket,ahol több a közcélúak létszáma,mint a szakmai! Kérnek egy csomó embert,de tök feleslegesek ott.Ok,hogy kapnak fizetést,de effektíve nem kell érte megszakadni,lehet passzívból aktív dolgozó lesz,de ez csak papíron,mert valóban nem is olyan biztos az,hogy aktív munkaerő lesz abból,akit kiközvetítenek!

2010. nov. 13. 16:51

Én jelenleg közcélú vagyok.

A mostani helyem nagyon szeretem, de félek, hogy ennek vége.

Polg. hivatalban dolgozok, a pénzügyi csoportnál. Elégedettek velem, várnának vissza... Feltéve, ha lehetséges majd. De még ők se tundank semmi konkrét dolgot mondani!:(

Állandóra nem tudnak felvenni, mert nem lehet létszámot bővíteni!:(

Nem hiszem, hogy a két szép szemem miatt vettek fel "irodakukacnak", mivel "betelepült" vagyok, és nemnagyon ismertek!:P

Talán az előző munkahelyeim, és az iskolai végzettségem miatt tudtam betenni a hátsóm!


Nálunk minden közcélú, és közhasznú üzemorvosival kezd...

Viszont tényleg vannak olyanok, akik nem is akarnak dolgozni! Majd hülye lesz a 4 órás munkát elvállalni nettó 30ezerért, ha otthon lógathatja a lábát 29ezer segélyért!:P

2010. nov. 13. 16:25
Én bezzeg örültem volna neki akkor, amikor semmilyen munka nem akadt... Most szerencsére van, de ha ismét nem lesz, akkor én ezeknek a munkáknak is szívből fogok örülni, mert több, mint a 28ezer forintos segély...
2010. nov. 13. 16:24
lásd a 22.-es hsz.-em, még foglalkozás-eü.-s dokihoz is menni kell, akit a szociális osztály kijelöl, nehogy az legyen, hogy a fizikai munka alól különböző orvosi igazolásokkal bújjanak ki...
25. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - 36a26f5226)
2010. nov. 13. 16:23
erre befizetek...
2010. nov. 13. 16:22

Ezentúl minden aktív embernek lesz munkája...

A tájékoztató szövegben benne van az is, hogy azon rászorulókhoz, ahol idős emberek kérik a lakásuk, kertjük rendben tartását -, is kirendelnek közmunkára minden aktív embert, és ahogy a tegnapi híradóban láttam, hogy egy egész évre is akadhat munka, ahol a falfirkák eltüntetéséről beszéltek, hogy nekik egy egész évre lesz munkájuk...


Az is tisztes, becsületes munka, és adnak érte pénzt is...

23. 36a26f5226 (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2010. nov. 13. 16:20
Én is ezt vallom... amikor nekem nem volt állásom, a közfoglalkoztatásban is sok helyen, ahol megvolt a végzettségem, nem akartak alkalmazni, és sokan megsúgták, hogy a legtöbb közcélú foglalkoztatáshoz is protekció kellett... Vagyis pofára, és nem végzettségre válogattak a közcélú munkákban, ami igazságtalan volt...
2010. nov. 13. 16:17
A foglalkoztató köteles a kirendeltség által közvetített bérpótló juttatásra jogosult álláskeresőt foglalkoztatni, amennyiben a munka elvégzésére a foglalkozás-egészségügyi vizsgálat szerint alkalmas. Erre azért van szükség, hogy minél kevesebb munkaképes ember maradhasson egész évben passzív.
2010. nov. 13. 16:16
Ahogy ott van fogalmazva, hogy minél kevesebb aktív ember legyen passzív...
2010. nov. 13. 16:15
Azt is elolvastam az afsz honlapján a további tájékoztatóból, hogy a jövőben a szoc.osztályok foglalkozás-eü.-s orvoshoz küldenek mindenkit a közmunka előtt, hogy ne legyen az, hogy valaki, aki aktív, az nem akar dolgozni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook