Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha a párom gyereke nem fogad el? fórum

Mit tegyek, ha a párom gyereke nem fogad el? (beszélgetős fórum)


1 2 3
90. 55416fb8e2 (válaszként erre: 87. - Timea1984)
2013. jún. 13. 22:32
viselkedj vele baratkent, ne akarjal tul nyajas lenni :) nem kell igy felned, ugyis magatol alakul majd a helyzet. ne gorcsolj ra :)
89. Taste (válaszként erre: 87. - Timea1984)
2013. jún. 13. 14:16

Először is nyugodj meg és ne kételkedj magadban :)

Valamennyire értened kell a gyerekek nyelvén, ha óvónőként is dolgoztál és, ha szimpatikus leszel a kissrácnak, biztosan nem lesz veled ellenséges.

Örülj a pihenésnek, használd ki, hogy megismerheted a párod egy másik oldaláról is (családi körben), ne félj tőle, biztosan jó lesz :)

88. air (válaszként erre: 1. - Necska)
2013. jún. 13. 14:11
Semmit ,nincs rosszabb annál ,ha ráerőlteted magad ,hogy te igen is jófej vagy ,hagyni kell szépen ,majd kiforrja magát és talán szelídül a helyzet :)))
2013. jún. 13. 14:06

Sziasztok!

Szuksegem lenne egy kis tanacsra, a velemenyetekre, mert nem igazan tudom, hogy hova forduljak!

Fel eve egyutt elek a parommal kulfoldon es jovo heten keszulunk haza, latogatoba. Sosem talalkoztam a csaladjaval, szulei elvalva, edesanyjanak most lesz az eskuvoje, stb. Bonyolult dolgok :)

Ezekkel valahogy meg is birkoznek, viszont most fogok talakozni parom gyerekevel is, aki egy 11 eves kisfiu, es amitol rettenetesen felek! Parom es a gyerek anyja 9 eve nincsenek egyutt, paromnak utana voltak kapcsolatai es egy 5 eves tartos kapcsolata, tehat, nem en vagyok, aki miatt a csalad felbomlott, de azt tudom, hogy a gyerek anyukajanak utana sose volt senkije es a parom baratnoi ellen volt a gyerek mindig nevelve. Tudom, hogy en sem vagyok a kedvence!!!

Az lenne a kerdesem, hogy mit es hogyan tegyem, hogy a gyerek elfogadjon. Hogyan viselkedjek vele? Paromtol mar megkerdezte, hogy en miert megyek?

Azt szeretnem, hogy jol menjenek a dolgok! De ugy erzem, hogy hatrakotott kezzel kell vegigjatszanom egy boxmeccset!

Imadom a gyerekeket, regebben ovonokent dolgoztam, jelenleg is gyerekekkel foglakozom, tehat nem ez a bajom.

A masik, amitol nagyon felek, hogy haza megyunk es parom teljesen meg fog feledkezni rollam, ami ertheto is, nem latta a gyereket egy fel eve!!!De ebben a teljesen vadidegen kornyezetben magamra maradok es ugy erzem bantva fogom erezni magma, es en leszek az oka, ha rosszul alakulnak a dolgok.

Semmi mast nem szeretnek, csak, hogy amennyire lehetseges bekeben es siras nelkul elteljen ez a nehany nap!

Lehet, hogy cask en csinalok nagy huhot az egeszbol??

Egy tonkre ment hazassag es egy szornyu valas utan, lehet, hogy mar mindentol felek es alapjaban cask a rosszra tudok gondolni?

Koszonom szepen!

2012. okt. 30. 07:44
Sziasztok! Tanacsot szeretnek kerni, remenykedem , hogy valaki segit. A parom 4 eve volt ozvegy En meg 3 eve elvalt mikor megismerkedtunk, 170 km-re laktunk egymastol, aztan ra 9 honapra osszehazasodtun O koltozott hozzank. Nekem is van ket nagykoru gyerekem neki is ket nagykoru lanya. Mar szinte 2 eva vagyunk hazasok, eddig a ferjem lakasaban az exnejerol nem volt ki teve egy foto sem, a lanyok szerint felkavarna oket. Viszont ezelott 2 honappal egyszercsak a harmojukkal keszult foto melle ki raktak az elhunyt anyjuk kepet az ebedloben ahol altalaban mi tartozkodunk mikor oda megyunk, kb minden honapban 2-3 napot. Az elejen elmosolyodtam de mar kezd zavarni. Tegyek az ok szobajukban nem zavar, de oda nem tesznek csak ahol En tartozkodom. Mit tegyek? Hova tegyem ezt DOLGOT? A parom szerint Onem mondhatja , hogy vegyek be onnan. Mit tegyek?
2012. okt. 16. 13:47
Sziasztok.Még új vagyok itt,de a tanácsotokat szeretném kérni.Öt éve egyedül maradtam 4 kis gyermekkel.A férjem megcsalt és elhagyott.Most van új párom,akivel szeretjük egymást.A baj csak ott van,hogy a párom gyermeke ellenzi az összeköltözést.Mit tegyek,hogy elfogadjon a gyerek?
2012. jún. 25. 15:32
mi történt?
83. 52e9416b15 (válaszként erre: 82. - Brig9)
2012. jún. 25. 15:31
Ird le ha tudok segitek.
82. Brig9
2012. jún. 25. 15:26
Jár még erre valaki? Tanácsra lenne.szükségem! Azaz ey kívülálló meglátására! Nálunk érdekes a helyzet! Párim fiai 13 és 16 , én fiam 6 éves, bár Ő apja ként szereti a páromat, mert nincs sajátja, de ez másik sztori!
2011. nov. 24. 13:39
16 ,a legnehezebb kor.
2011. nov. 24. 13:38
ez nagyon nehez tema,jol tudom en is,mert voltam ebben a szituban,hiaba tettem meg mindent a parom kislanyaert,mert a kislany annyira feltekeny volt ram millio ev nem lett volna eleg,hogy megszeressen,dontottem,s elhagytam oket,s azota talaltam meg paromat akiken mar felnott gyerekei vannak es nagyon boldogok vagyunk.tunderi sracai vannak.
79. b4ca0947f4 (válaszként erre: 78. - D41005143d)
2011. nov. 17. 18:36
Nálatok hány éves volt a kislány?
2011. nov. 17. 11:46
nagyon nehez szitu ez.nalam is ez volt,megtehettem en a kislanyert mindent semmi sem volt jo.,s kiderult,hogy feltekeny volt,de erre mar belefaradtam az allando bizonygatasban igen is en mindkettot/parom es lanya/ egyforman szerettem s inkabb ott hagytam oket.nem konnyu mostohagyerekekkel.
2011. nov. 16. 18:59
Egy jó ideig előtte tényleg ne pusziszkodjatok, vagy őt is vonjátok be mindig. Öleljétek meg egymást hárman, bujjatok össze, de ő mindíg ott legyen. Arany kis szive, szeret ő téged, csak nem tudja hova rakni, hogy apu mást is szeret... minél több szeretetet adsz neki, annál könnyebben fogad el... soha ne tekintsd ellenfélnek, még nagyon picuri, neki még nagyon sok simogatás és dajkálás , esti mesélés kell. Nem fogod megbánni, a piciktől nagyon sok szeretetet lehet kapni, erőt a mindennapokhoz. Csak úgy tekints rá, hogy ő a férjed egy része, és szeresd is úgy. A babavárást is majd együtt csináljátok végig, mindent mindig mondj el neki, legyen ideje majd rákészülni, ha tényleg lesz kisbaba.
76. necska
2011. nov. 16. 18:51
Akkor ne essek e miatt kétségbe?Igen jól esett, hogy szeret,de ezt máskor is mondogatta már.És ha nem vagyok ott kérdezget hol vagyok, és jönni akar hozzám.Nehezen indúlt a kapcsolatunk, de amiket itt kaptam tanácsokat,változtattam, és elértem, hogy kedveljen.Csak nem akarom, hogy féltékeny legyen!
75. 9536810fa1 (válaszként erre: 74. - B4ca0947f4)
2011. nov. 13. 20:28

Hja... én rutinos vagyok... én is elváltam, és annak idején (szintén picike 3 és 6 éves gyerekek) jöttek úgy haza apától, hogy nem mertek mesélni, hogy láttam, hogy szeretnének, de nem mernek..,. és akkor megkérdeztem őket, hogy Klári is ott volt? (Klári volt apa barátnője) ... mondták, hogy "iiiigen" ... és szeret benneteket a Klári? "iiiigen" ... Ez nagyon jó, és nagyon örülök neki, és mondjátok majd meg a Klárinak, hogy mennyire jó nekem, hogy ő ott van apa mellett, és én tudhatom, hogy Ti apánál vagytok akkor egy anyuka (neki is volt egy kislánya) is vigyáz rátok, és törődik veletek. Ez nekem igen nagy boldogság.

És itt oldódott a jég... a gyerekek meséltek, örültek.. szuper, hogy mindenkit lehet szeretni :))... Klári kislánya pl. együtt nyaralt a gyerekeimmel anyukáméknál... stb. stb...

74. b4ca0947f4 (válaszként erre: 72. - 9536810fa1)
2011. nov. 13. 20:10
Igy van, a szívem megszakadna, ha nekem egy kismanó ilyet mondana, szerintem, Béka-királylány ötlete jó, de mindenképpen érezze, hogy te szereted őt.
73. 9536810fa1 (válaszként erre: 72. - 9536810fa1)
2011. nov. 13. 20:05
többet szeretnek bennünket = többeN szeretnek bennünket
72. 9536810fa1 (válaszként erre: 70. - Necska)
2011. nov. 13. 20:04
De Drága! :) .... mert az ő apukája az anyukájához tartozik... mondd azt, hogy "mi lenne, ha ketten szeretnénk apát... te nagyon... én meg egy icipicikét ... Veled együtt...?" ... és lehet arról beszélgetni, hogy az embereknek mennyire fontos, hogy szeressék őket, és minél többet szeretnek bennünket, annál jobb... :) ... és az anyukáját is tessék szeretni... :)
71. b4ca0947f4 (válaszként erre: 70. - Necska)
2011. nov. 13. 20:03

Féltékenységet jelent. Légy kitartó és ha a kismanó neked ezt mondta, akkor ne sértődj meg, hanem hatódj meg tőle, mert szeret. Közelítsd meg úgy a kérdést, hogy majd lesz saját gyermeked is, de ő a férjed gyermeke, egy rész a férjedből és ha őt szereted, akkor szeresd azt a picikét. Nagyon igényli a szeretet, ha ezt kimondta neked.

Légy türelmes és meglátod, úgy fog kapaszkodni rád, ahogyan az apjára. El fog múlni a dacossága, ő még nagyon piciri, nem a komoly dolgokra van szüksége, hanem sok-sok esti mesére, dajkálásra.

Csak egy tanácsom lehet: szeresd.

70. necska
2011. nov. 13. 16:56

Mit jelent ez a mondat egy ovis szájából?

Nagyon szeretlek, de apát ne szeresd!

69. ensiferum999 (válaszként erre: 68. - Kicsmacs)
2011. jan. 29. 01:07
próbáld meg barátként kezelni nyerd el a bizalmát.
2011. jan. 29. 00:52

Sziasztok! Én is egy hasonló problémával kapcsolatban kérném ki a tanácsotokat. Egy éve vagyunk együtt a párommal, akinek van egy 10 éves kisfia. Kezdetben nagyon jól indult a kapcsolatunk, mondhatni túl könnyen megbarátkozott velem. Azonban történt valami: tudnotok kell, hogy a kisfiú igazándiból a páromnak nem vér szerinti gyermeke. Három hónapos volt a pici, amikor a páromat összesodorta az élet az exével, nevére vette, nevelte, 3 év múlva elváltak. Azóta havonta két hétvégét tölt a párom a fiával. 2010 nyarán közös döntés által, de anyuka által vezérelve a kisfiúnak elárulták a titkot...hogy tulajdonképp a párom nem az "édes" apukája. Na, innentől romlott meg minden. Állandó hisztik, düh, számonkérés, megkérdőjelezés...figyelmet követel magának, tudom, tanultam pszichológiát. De észrevettük, hogy csak akkor ilyen, ha én is velük töltöm a hétvégét. Nem mindig csinálja, de elég gyakran..3 napból 2 nap biztosan kínlódás...illetve nem is kínlódás, csak hullámzó a kedélye...hol dacol, hol szeretget bennünket. Sajnos én nagyon nehezen viselem, mert picit úgy érzem, picit kijátssza az apukáját, hogy mindent megkaphasson. Párom pedig egyáltalán nem következetes, sosem rendezi le a konfliktusokat, inkább ráhagyja..nem akarja megbántani. Ellenben tőlem, mint pedagógustól elvárja hogy tegyek vmit, elvégre nekem ez a szakmám..:S:S:S De én nem szeretnék banya lenni...úgy érzem nem az én feladatom ez. Viszont mióta sok magatartásbeli probléma van, én egyre magasabb falat építek magam és a gyermek közé...mit tegyek? milyen megoldások vannak a fal lerombolására? Segítsetek légyszives!

üdvözlettel: Egy Óvónéni

67. 828429ecdc (válaszként erre: 65. - Necska)
2010. nov. 14. 19:24
Igen szerintem is a saját bűntudatát nyugtatgatja ezzel.
66. 07c4794583 (válaszként erre: 63. - Necska)
2010. nov. 14. 19:09

Hát lehet, kicsit sarkos a véleményem, de ha megcsinálta, akkor nézzen szembe a fárasztó feladatokkal is, férfiként.


Semmiképp ne hagyd, hogy a hiszti vagy tombolás miatt rád legyenek sózva pont azok a szituk, amik a gyerekből a tombolós, negatív dolgokat hozzák elő...


Próbáltál már visszavonulni, ha ott a gyerek? Na nem magadra zárni a másik szoba ajtaját, de mondjuk a gép előtt vagy a fotelben ülve nem törődni velük?

65. necska (válaszként erre: 64. - 828429ecdc)
2010. nov. 14. 19:07
Most az jutott az eszembe, hogy ezekkel a vásárolgatásokkal lehet nem is a gyerekeknek akar örömet okozni, hanem inkább őt elégitik ki.
64. 828429ecdc (válaszként erre: 61. - Necska)
2010. nov. 14. 19:05
Nagyon jól látod a gyerekkorát.Én mindent megkaptam, persze ésszel és fizetésünkhöz képest.Imádom a szüleimet, de nem a játékokért, hanem a szeretetükért a támogatásukért.A párom utálja a szüleit, bár ez még 9 év után sem tiszta mert az anyja nagyon jól irányítja, irányította, amig azt nem mondtam hogy állj.
63. necska (válaszként erre: 60. - 07c4794583)
2010. nov. 14. 19:05
Nem állandó ez a dolog, néha néha fordul elő.Egyébként ellátja a gyereket,bár sokszor úgy látom teher neki, és nem tud néha mit kezdeni vele.Talán ez a hiperaktivitás őt is lefárasztja.
62. 828429ecdc (válaszként erre: 60. - 07c4794583)
2010. nov. 14. 19:03
Neked nagyon bölcs a párod!
61. necska (válaszként erre: 59. - 828429ecdc)
2010. nov. 14. 19:02
Nem csoda.De ezzel a gyereknek árt.Mi lesz ha felnő?minden ajándékokban fog mérni.És az ajándékok árát fogja nézni.Teljesen félreneveli őket.De az a gyanúm ezt azért csinálja, mert ő gyerek korában nem kapott meg mindent mait szeretett volna, és a gyerekeinek meg akar adni mindent, csak túlzásba viszi.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook