Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha nem kéri meg a kezed. fórum

Ha nem kéri meg a kezed. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. júl. 15. 15:33
Akkor nem. Az számít, hogy szeret-e, veled akar-e élni, meg családot.
2015. ápr. 3. 02:05
akkor hagyd elmenni,mert nem komoly.
67. Kiho (válaszként erre: 64. - Anikko)
2010. nov. 21. 13:14

Nos véleményem szerint az ilyen pasi eléggé gyenge és semmi férfiasság nincs benne.

DE!

Sajnos nagyon sok olyan pasas van, aki nagyon szereti a párját, házasodni nem akar(ő maga tudja, hogy miért, de sok ilyet ismerek, ami szerintem nem olyan főbenjáró bűn) és a csaj hisztizik, hogy vegye el feleségül vagy otthagyja. És ekkor a pasi kénytelen belemenni, ha nem akarja elveszíteni a szeretett hölgyeményt. Nagyon sok ilyet hallottam már!

66. anikko (válaszként erre: 65. - Agis)
2010. nov. 20. 23:12
Elhiszem, nem ismerem a témát, nem is fogom.
65. agis (válaszként erre: 62. - Anikko)
2010. nov. 20. 22:21

A hazassagi szerzodes addig er valamit, amig

ad.1. nem szuletik gyerek

ad.2. el nem telik 15 ev (akkor ervenytelenitodik)



Elhallgattam :D

64. anikko (válaszként erre: 63. - Kiho)
2010. nov. 20. 22:04
szerintem kihisztizni gusztustalan és el is veszíti (számomra)a valódi jelentőségét, hogy megkérik valaki kezét. Na de szerintem akinél ki lehet hisztizni az meg is érdemli, hogy ilyen felesége legyen. De komolyan milyen "férfi" az, akinél ki lehet egy ilyesmit hisztizni.
63. Kiho (válaszként erre: 62. - Anikko)
2010. nov. 20. 21:17

Na látod pl a házassági szerződés sem véletlenül alakult ki és nem véletlenül egyre népszerűbb a mai világban. Mindenki meg akarja védeni azt amit eddig elért és nem akarja elveszíteni egy ki tudja milyen emberrel(ugyan is nagyon sokan abba a hibába esnek, hogy alig ismerik egymást és belerohannak a házasságba). Ez egy biztosíték, amit az ember megköt, mert nem tudhatod soha, hogy mi hogyan alakul.

Na nem pénzspórolás szempontjából nem szabad nem összeházasodni, nem ezt mondta/írtam. Hanem azért, mert nem akarnak sokan már házasodni, mert úgy érzik (és ez tényleg nem csak az én véleményem, itt is olvashatsz hasonló véleményeket), hogy nincs jelentősége.

Mint ahogy írtam, tiszteletben tartom más emberek véleményét, döntését, és azt, hogy még hisznek abban a bizonyos fogadalomban. :-))

Viszont nagyon sokan(veled ellentétben) kihisztizik, hogy vegyék már el feleségül!!!

62. anikko (válaszként erre: 61. - Kiho)
2010. nov. 20. 20:23

Én pusztán csak azzal nem értek egyet, hogy a házasság hallatán a válásra kell gondolni. Ez olyan, mint amikor valaki úgy áll oltár elé, hogy előtte megírták a házassági szerződét (tudom ez is bevett dolog ma)Azzal is már azt feltételezik, hogy el fognak válni. Most erre is lehet mondani, hogy csak előre látóak, és számolnak azzal is, hogy mi van ha...

Én nem azt mondom, hogy ha valaki szeret valakit, akkor házasodjon össze vele, mert lehet házasságon kívül is boldog az ember, de ne azért ne házasodjon meg, mert úgyis elválik és ezzel megspórol tortúrákat és pénzt.

Ha mi összeházasodunk, akkor tuti nem nagy flancos lagzi lesz meg ilyesmi, mert azt a pénzt a fiaimra fogom költeni!

De én akkor is hiszek abban a fogadalomban aminek kicsit megadjuk a módját(mód alatt nem a pénzszórást értem, hanem azt a papírt) :)

És nem, nem hisztizek, mert ha engem megkér a párom, akkor ne azért kérjen meg, mert a könyökén jön ki a nyavalygásom, meg ne azért mert így könnyebben veheti nevére a gyerekünk, hanem azért mert Ő szeretné hivatalosítani hogy mellettem akarja leélni az életét.

61. Kiho (válaszként erre: 59. - Anikko)
2010. nov. 20. 20:10

Ez azért van így, mert az elmúlt évek tapasztalata ezt mutatja. És természetesen a fiatalok körében! Ezért gondolom azt, amit leírtam a házassággal kapcsolatban. És szerintem, ha egy pár szereti egymást, akkor ott teljesen mindegy, hogy van-e papír vagy nincs! Amit bizonyára a te és párod esete is bizonyít! Elvégre már gyereketek is van!

Arról pedig nem is beszélve, hogy nem értem miért vagy ennyire az ellen amit írok, hiszen már nálatok is ott van egy (nagyon szép és aranyos!!!!!!!!!!!) kisgyerek és mégsem vagytok házasok. És gondolom azért nem volt ebből olyan marha nagy gondotok az életben. És valószínűnek tartom azt is, hogy ez miatt nem hisztizel a párodnak, mert köztudott tény, hogy ezt a pasik nagyon nem csípik! De hozzáteszem, én nő létemre is elítélem az olyan nőket, akik hisztiznek a házasság miatt, mert véleményem szerint az ilyen nők sem veszik figyelembe a párjuk akaratát. Miért csak a nők akarta a fontos? Ha a pasi nem akarja???

60. anikko (válaszként erre: 58. - Kiho)
2010. nov. 18. 09:33
Nézz utána ha érdekel, én is megtettem, ahogy mindenki, akinek gyermeke fog születni.
59. anikko (válaszként erre: 57. - Kiho)
2010. nov. 18. 09:32
Én nem haragszom senkire, csak szomorú, hogy embereknek ilyen gondolatai vannak a házasságról. Ha végig olvasnád a fórumot leírtam, hogy nem vagyok házas, de úgy gondolom még nem késtem le, hiszen nálad is fiatalabb vagyok.
58. Kiho (válaszként erre: 55. - Anikko)
2010. nov. 17. 18:04
Akkor mi is az a nagy tortúra???????????
57. Kiho (válaszként erre: 53. - Anikko)
2010. nov. 17. 18:04

Óhhh

Akkor ezek szerint téged sem vettek feleségül!

Már értem a haragot a szavaidban!! :-)

56. Kiho (válaszként erre: 49. - Anikko)
2010. nov. 17. 18:01

Az nem értelmezési probléma, de ha te mondod biztos úgy van:-DDD

Az vélemény, és egyes tények alátámasztják! Csupán erről van szó!

55. anikko (válaszként erre: 54. - 9242a6388c)
2010. nov. 17. 16:31
Ahogy 2009-ben nekünk se volt egyéb dolgunk
54. 9242a6388c (válaszként erre: 53. - Anikko)
2010. nov. 17. 15:44
Mi 2oo8 februárban csináltuk, anyakönyvezető kitöltött egy csomó papirt a párom aláirta, vártunk egy picit és aztán a kezünkbe nyomta a papirokat..Egyéb problémánk nem volt..
53. anikko (válaszként erre: 51. - 9242a6388c)
2010. nov. 17. 15:34
mi egy éve csináltuk és jövőre ujra fogjuk, ahogy utána jártam egy baromi nagy tortúra az egész és ha nincs szerencséd még a gyerek utáni juttatások is késhetnek (és sokaknál késnek is) emiatt. Mert nem ér be időben mindenhová a papír.
52. Bcicus (válaszként erre: 50. - Anikko)
2010. nov. 17. 15:32
de, alá kell írni egy apasági nyilatkozatot és, ki kell jelenteni, hogy mással nem élsz együtt, de csak akkor ha nincs közjegyzőitek nekünk van.
51. 9242a6388c (válaszként erre: 50. - Anikko)
2010. nov. 17. 15:31
Mi két éve csináltuk...Mi változott?:)
50. anikko (válaszként erre: 40. - 9242a6388c)
2010. nov. 17. 15:30
Ez ma már nem ennyire egyszerű
49. anikko (válaszként erre: 35. - Kiho)
2010. nov. 17. 15:29
Valóban gondjaid vannak az értelmezéssel, mert normális esetben a házasságról nem a válásnak kéne eszedbe jutni.
48. Bcicus (válaszként erre: 38. - Agis)
2010. nov. 17. 14:52
Igen, így legalább a pasi vállalhatja a gyereket, ha házs akkor is az nevére kerül ha nem az övé és ahoz is ki kell tölteni papyrt és alá kell írni, ezhívják házasságnak. Szerintem sokkal jobb és igazabb az élettársi viszony, mint a házasság.
2010. nov. 17. 14:03

Per evvel ezelott singlikent elni volt nagy divat. Most, ahogy en latom ujra visszajott a hazassag a divatba. A problema az hogy ez nem ugymond "kozos megeggyezessel" tortenik , hanem a no addig hisztizik, amig a feri kenytelen elvenni a not felesegul. De vajon hogy vegzodik egy ilyen hazassag, amit csak a no akar? Okok: hu ezadivat, jajmeruristen mit szolnak a csajok nekem meg nem sikerult ferjhez menni stb.mindenki felrakta mar az iwiwre a mennyasszonyi fotojat stb(amugy ezen az iwiwen is rohognom kell, de ez mas teszta)

20as eveim elejen nagyon utaltam az a szot, hogy elettars. Ma 30as eveim elejen nagyon is megszerettem, ez egy szep szo, csak kette kell bontani: elet(hm ez egy szep szo) tars(asszem ez is egy eleg szep szo).

20as eveim elejen ferjhez mentem, de nem hisztiztem a pasi kerte meg a kezem, aztan 7 ev utan elvaltam(nemtudom miaszar van ezzel a 7-dik evvel:D) . Most ugy erzem nem akarok ferjhez menni soha tobbe, nagyon jol erzem igy magam a boromben. Es aki mellem szegul tarskent es megtisztel vele(es en viszont ot), hogy velem el es ragaszkodik hozzam , azt miert azzal buntessem, hogy rablancot rakok ra, mert akarhonnan is nezem a hazassag valahol egy rablanc. Most kicsit ugy vagyok vele, hogy megertem a ferfiakat, hogy nem akarjak a hazassagot, mert ha csak egyutt elnek, akkor meg mindig megmarad egy keves a szabadsag illuziojabol.Es a szabadsag baromira edes:)

46. Kiho (válaszként erre: 45. - 9242a6388c)
2010. nov. 17. 13:58
Sajnos az embernek vannak nagyon rossz "tapasztalatai", persze átvitt értelemben. Éppen ezért, mivel egyre több ilyen rosszat látok, ezért nem erőltetném soha a házasságot! SOHA! Ha valaki megkéri a párja kezét, nagyon szép és jó dolog, de abban biztos vagyok, hogy egyáltalán nincs, vagy már nagyon ritka az a pár, aki olyan nagyon komolyan vegye a házasságot, mint a régi időkben. Lehet, hogy még vannak ilyenek, de elég kevés, és sajnos egyre több házasság válással végződik! És ami a legborzasztóbb, hogy iszonyatosan rövid időn belül!!!
45. 9242a6388c (válaszként erre: 44. - Kiho)
2010. nov. 17. 13:50

"mert milyen ember lennék azzal, hogy egy olyan dologra kényszerítsem azt az embert, akit szeretek, amit nem is akar."-pontosan ezt gondolom én is...

A másik hsz-ban amire először reagáltam, mást éreztem:D

44. Kiho (válaszként erre: 43. - 9242a6388c)
2010. nov. 17. 13:45

Természetesen mindenki úgy dönt ahogy akar, én tiszteletben tartom minden ember akaratát és döntését. Csak azt mondtam el amit én gondolok erről az egészről!

Hozzátenném azt is, hogy a fórum ugyebár arról szól, hogy mi van ha valakinek nem kérik meg a kezét! És erre reagálva még annyit mondanék el, hogy soha, de soha nem verném ki a balhét azért, mert a pasim nem vesz el. Már csak azért sem, mert milyen ember lennék azzal, hogy egy olyan dologra kényszerítsem azt az embert, akit szeretek, amit nem is akar. Mert ha akarja, akkor úgy is megkéri az ember kezét, ha meg nem akarja, akkor miről is beszélünk???

43. 9242a6388c (válaszként erre: 41. - Kiho)
2010. nov. 17. 13:41

Mi töltöttünk ki apasági nyilatkozatot, jó pár papir stb...mindegy.:) De hallgattam az anyakönyvezetőt miért nem házasodunk össze? Mondtam neki mert még nem biztos, hogy a felesége akarok lenni ennek a pasinak..:DDD( 7 hónapos terhes voltam)

Azóta már összeházasodtunk...;)

42. Kiho (válaszként erre: 39. - 9242a6388c)
2010. nov. 17. 13:39
Pontosan erről beszéltem én is :-DDDD
41. Kiho (válaszként erre: 38. - Agis)
2010. nov. 17. 13:38
Ez tény és való, de miért is olyan nehéz néhány papírt kitölteni? Az életem során már eddig is rengeteget kellett, akkor az a plusz egy, vagy néhány miért akkora gond???
40. 9242a6388c (válaszként erre: 38. - Agis)
2010. nov. 17. 13:35
Apasági nyilatkozat..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook