Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicások! Egy igazi "rombolóval" mit lehet tenni? fórum

Cicások! Egy igazi "rombolóval" mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. falcngate (válaszként erre: 94. - .fbpojzondpt.)
2010. nov. 26. 11:52
ez jó...:DDD
2010. nov. 23. 21:32

haha most nézem (lehet hogy ez másnak rég feltűnt)

romboló

doromboló :D


úgy látszik a macska így van kalibrálva :D

2010. nov. 23. 21:31

megkérdeztem anyut (mert anyu mindent tud :D) hogy mondott e valaha valamit az állatorvosunk arról, hogy az otthoni cicák ne egyék a whiskast vagy a bármit... de öregkorukra nagyon ajánlotta a vesekímélő luxuskajákat...

a nyers csirkére azt mondta egy másik hogy az azért nem jó mert telenyomják mindenféle szteroiddal.. hogy igazából az embereknek sem jó... de azzal hogy mi nem nyersen esszük, egy kicsit jobb helyzetben vagyunk... nem tudom... Boci-Kitty mindig ettek nyers húst is, semmi bajuk... Ribizlinek viszont nem adtam még, nem merek...


amúgy a jó hírem mára az, hogy felhívott anyu és mondta hogy megkérdezte az ő állatorvosát (egyben hm... hát végülis annál picivel több, mert az orvos felesége anyu kolléganője volt.. talán ez okot ad valami incifincivel több bizalomra :) )

szóval ő azt mondta hogy gyakran van a cicáknak immunhiányos betegségük és ez no para, ettől aztán a világon semmi baja nem lesz Ribizlinek, valszeg az orvosom azért drámázott itt a "kár ezért a szép cicáért"-szöveggel, hogy majd ő legyen a hős, hogy hogy rendbe hozta.... úgy legyen...

mindenesetre majd ő is megnézi, meg csinál vizsgálatokat vérével... (3 vizsgálat, darabonként 4000.. azért itt elgondolkodtam, hogy Ribibibit elmarni egy másik orvostól nem is rossz biznisz neki, de legyen.... hiszek neki...)


és én is imádom... a legédesebb lánycica a világon :D (Boci miatt nem szabad azt mondanom, hogy Ribizli a legédesebb cica :D azért az etikátlan lenne elvégre Boci az elsőszülött :D:D)

92. falcngate (válaszként erre: 91. - .fbpojzondpt.)
2010. nov. 23. 21:02

Hát igen, én se tudom, h mennyi igazság van abban, h milyen szörnyűek a bolti kaják... Úgy vagyok vele, h megkockáztatni se merem, h Makinak baja legyen tőle, sose bocsájtanám meg magamnak...:S

Uhh nyers kaját se lehet nekik adni? Én simán odaadom a csirkemellből a nyesedéket mikor főzök. Baja még nem lett tőle...

Nekem is fura volt megszokni, h nem fontos neki a változatosság, de már kezdek átállni agyilag.:D

Hehehe akkor Ribizli is ínyenc...:D

Egyébként törökülésben gépelek a kanapén, enyém cica meg itt horpaszt az ölemben.:D Úúúgy imádom!!

91. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 90. - Falcngate)
2010. nov. 23. 14:57

nekem azt mondta az állatorvos, hogy főleg a szárazkaja jó neki.. hogy a bolti szemeteket ne vegyem emg neki és hogy nincs szüksége nedves kajára, ha a száraz cicakaját egy kis levessel megpuhítom az pont jó arra is...

amúgy azt mondta, a legjobb amit adhatsz a cicádnak az a házi koszt... és hogy ne mkaphat nyers husit.. pl csirkét, mert beteg lesz.. valamilyen hőkezelésnek alá kell vetni a husit..


és igen... azt mondta hogy nem szabad whiskas meg ilyeneket venni... huhh na.. most megint jó elgondolkodtam, hogy erről beszélünk, mert én nem fogadtam meg hiszen 3 macskánk is ezen éldegélt eddig is boldogan (kettő a háromból 15-16 éves korig is..)

de lehet hogy akkor msot átállok. bár én a whiskasban tényleg bíztam... akkor ne tegyem?..


arról meg nem tudtam hogy jobban megviseli őket a váltogatás mintha mindig ugyanazt kapnák... én azt hittem jól esik neki a változatosság :D


Ribizli egészen elképesztő dolgokat is megeszik... csak néha már féltem, mert van ami tényleg nem neki való (popcorn, buláta)

de tegnap boldogan evett a spenótomból is, és egyszer (ez a legextrémebb példa :D) kinyalogatta egy paradicsom kocsonyás részét :D

de az általánosságban elmondható, hogy az kell neki amit te eszel :D

90. falcngate (válaszként erre: 89. - 1eb84e4bad)
2010. nov. 23. 12:04

A Royal Canin esetében a márkanevet fizeti meg az ember, azért olyan drága, azárt vannak más tápok is, amik olyan, vagy majdnem olyan jók...:)

Ejha jó válogatós egy cicád van....:D

Az enyém amúgy eszik mindent...véletlen evett már franciasalátát meg paradicsomos húsgombócot, tökfőzeléket (értsd lopott:DD), azzal se volt semmi baja...

2010. nov. 23. 11:36

az én macsekom nem eszi meg a hills-t.

A whyskas, riskies stb ilyen kategóriájú kaja méreg! A dokink szerint legalább Royal Canin.

A mi macskánk ezt sem eszi meg...

2010. nov. 23. 10:56

A Fressnapsban lehet kapni pl. Nem olyan elit márka, mint mondjuk a Royal Canin, de van olyan jó. Ezt hozzáértők mondták...


[link]


Ebből jóval kevesebbet kell neki adni, mint a bolti cicakajákból. Ha leosztod a zacsi tartalmát a napi adagjára, kiszámolható, h olcsóbb, vagy legalábbis ugyanolyan árban van.


Amúgy az nekem olyan hihetetlen - de igaz-, h a cicák kutyák nem az evés élményéért esznek, nekik sokkal jobb, ha többnyire mindig ugyanazt kapják. Ha változtatjuk a kajájukat (pl. reggelire és vacsira mást adunk), akkor az sokkal jobban megviseli a gyomrukat.


Amúgy az döbbentett rá a cicakaja fontosságára, h rokonom kutyusai mind rákban haltak meg és kiderítették, hogy azért, mert Chappyt kaptak enni...:S Ez azért valószínű, mert a kutyusok tesói, akik elkerültek onnan és minőségi tápot kapnak, még mindig élnek....


Amúgy nem vagyok állateledel ügynök.... :DDDDD

87. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 85. - Falcngate)
2010. nov. 23. 10:40
hills? az milyen cicakaja? nem is ismerem... :$
86. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 84. - Falcngate)
2010. nov. 23. 10:39

igazából "semmi baja nincs"..

mondtam az orvosnak, hogy elég büdi a szája... oké a cicáknak általában nem rózsaillatú, de ribizlinek eléggé penetráns volt.. és ez felkeltette az érdeklődésemet, mert vannak ugye másik cicáink is anyuéknál és nekik sem volt ilyen büdi, pedig az egyikük már nagyon öreg is..


és megnézte a fogait és hátul látodd egy kis gyulladást az ínyén, ami nem indokolt.. és akkor kérdezgetett párat, hogy honnan van, mit tudok a szüleiről... és valamit ebből vont le.. mondta hogy lehet hogy immunhiányos betegsége van, erre utal az a gyulladás ott hátul neki.. most figyeljem hogy hogy épül fel abből a betegségből, visszaesik e... és figyeljem a fogát is..


szóval így volt.. de majd még elviszem másik orvoshoz is... viszont tény, hogy volt egy gyennyes seb az állán is még pár hónapja.. és arra is azt mondta anno hogy még kiscica és nem annyira fejlett az immunrendszere, és elég volt csak egy picit megkapnia az állát, hogy így begyulladjon... szóval ez pl most jutott eszembe.. hogy ez is ilyen immunos dolog volt...


most figyelek.. és aggódok... :(


habár reggel nagyon játszott :D talált egy kupakot és megint egész reggel azt hallgathattam félálomban, hogy pikkpakkpakkkpakkkkkk.... pakkkpakkpaakkkkk :D:D

annyira imádom ezt a kis hülyét.... <3

85. falcngate (válaszként erre: 83. - Szasz23X)
2010. nov. 23. 10:15
Rám nagyon rámijesztettek, h akár rákos is lehet a cica a rossz bolti tápoktól, úgyhogy én Hills-t veszek neki. Ami a legviccesebb, h havonta olcsóbbra jön ki, mint a Whiskas, vagy Purina.....Szóval csak ajánlani tudom.:)
84. falcngate (válaszként erre: 82. - .fbpojzondpt.)
2010. nov. 23. 10:13
Ez hogy derült ki, mik a tünetek?:O
83. Szasz23X (válaszként erre: 82. - .fbpojzondpt.)
2010. nov. 22. 23:07

Szegénykém :(((

Az enyém hálistennek makkegészséges, most nyomott be egy tál purina one-t (most éppen ez a kedvenc, de remélem nem sokáig, mert baromi húzós annál a mennyiségnél, amit ez megeszik :D:D)

Mi a baja a cicusodnak?

82. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 81. - Szasz23X)
2010. nov. 22. 22:51

:) mi is elgondolkoztunk ribizlin amikor elkezdett rombolni :)


mi ugyanis egy másik cicáért mentünk aznap CÉLZOTTAN :D de beleszerettünk... és mi sem bánjuk! icipicikét sem :)


de képzeljétek ma kiderült, hogy lehet hogy van valami... immunhiányos betegsége... figyelnem kell egy darabig.. azt mondta az orvos.. hogy kezelhető... de nem lehet meggyógyítani.. viszont azt is mondta hogy így is elélhet 15 évig, mint egy átlag cica.. csak azért olyan rossz volt hallani, hogy baja lehet... picicicám...

2010. nov. 22. 22:43
A nevét a hazaúton kapta...Négy manccsal és az összes körmével lógott a hordozó rácsán, és májjogott :D Egész úton azon filóztam, hogy visszaviszem, mielőtt késő lesz. Késő lett :D De cseppet sem bánom... :)
80. falcngate (válaszként erre: 74. - Szasz23X)
2010. nov. 21. 22:03
Hehe marhajó nevet találtál neki..:D
79. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 73. - Elszabadult hold)
2010. nov. 19. 17:04
ez? ez mindenre képes :D egy kópé :D
78. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 69. - Falcngate)
2010. nov. 19. 17:04
muhahaha :D
77. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 70. - Falcngate)
2010. nov. 19. 17:03
köszi! remélem úgy is lesz :)
76. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 74. - Szasz23X)
2010. nov. 19. 17:03
uramisten :D
2010. nov. 19. 11:47
A lányom cicája, Zahira, ugyanezt műveli :D
2010. nov. 19. 11:26

Nekem is rombolóm van :) Zorall a neve :D Hihetetlenül szép, bújós, dorombolós cica...

Aki ezek mellett kinyitja a hűtőszekrényt, ergo dobozban tartok mindent, emellett kierőszakolja az 5 percenkénti ki-be engedést, olyan hangosan nyávog :D Éjjel 2kor is felkelt, ha éhes...És szétszedi az ajtót ha nincs kiengedve :D

73. elszabadult hold (válaszként erre: 67. - .fbpojzondpt.)
2010. nov. 19. 11:25
Mit csinált ez a cicóka? Titokban befagyizott? :D
72. 1eb84e4bad (válaszként erre: 71. - 1eb84e4bad)
2010. nov. 19. 11:24

az ajtócsapkodást, és a "mindent leverek, hogy adjál enni", ezt már említettem??

:-DDD

71. 1eb84e4bad (válaszként erre: 69. - Falcngate)
2010. nov. 19. 11:23
én is röhögök :-))))))
70. falcngate (válaszként erre: 67. - .fbpojzondpt.)
2010. nov. 19. 11:01
Szegényke, jobbulást neki!:(
69. falcngate (válaszként erre: 63. - 1eb84e4bad)
2010. nov. 19. 11:00

Jajjj ez nagyon aranyos, bocsi, h röhögök..:DDDD

Az enyém feltekeri a radiátor hőmérsékletét a mancsával, aztán elnyúlik rajta és ott horpaszt fél napot...:D

Nem vágtam egy ideig, h miért van mindig olyan meleg a szobában, míg a saját szememmel nem láttam egyszer az akciót.:)

68. falcngate (válaszként erre: 58. - Judit1960)
2010. nov. 19. 10:58
Jajjjj de nagyon édes!!!!:))
67. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 66. - Elszabadult hold)
2010. nov. 19. 08:45

Igen, ez eléggé bevett cicához fűződő gondolkodásmód.

De hallgatnak bármire... Ribizli is hallgat a nevére.

Panna is hallgatott és Kitty is.

Boci az egyetlen standard ci-s macskanévvel rendelkező bajuszkirályunk, ő is hallgat.. szóval szerintem mindegy igazából :)

okosabbak ezek, mint gondolnánk! :D


Amúgy Ribizlimnek csúnya garatgyulladása van.. kapott szurit. ma ugyan jobban van, de még mindig volt hőemelkedése is..

hétfőn viszem vissza, de szerintem rendben lesz a kis drága, már most rosszalkodik :)


ja és megkérdeztem az orvost a felnőtt kajáról, azt mondta 6-8 hónapos kortól már lehet adni.

66. elszabadult hold (válaszként erre: 64. - .fbpojzondpt.)
2010. nov. 19. 07:35
Én úgy tudom, hogy cicáknak célszerű olyan nevet választani, amiben "C" betű van. Például Szalicil :) Vagy mint a Cifra - ahogy írtad.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook