Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől lehet büdös a konyhában? fórum

Mitől lehet büdös a konyhában? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 14. 12:59
Ráhibáztam:))
2010. nov. 14. 09:33
:D Akkor csak nem a szomszédasszony volt :D
2010. nov. 14. 08:59

No, hát itt vagyok!

Itthon és....... nincs szag! Tudjátok, hogy mi volt az?

Az úúúúúúúúúúúúúgy volt.........

Múlt hét közepén készítettem valami sütit, amihez tojás sárga kell. A két fehérjét betettem egy kis kompótosba és azt be a hűtőbe. Valamelyik fiú (Pasi, vagy Dom) kiöntötte, de nem szólt........ á dehogy. Amikor észrevettem én kimostam a polcot. Igen ám, de a hűtő önleolvasztós és a leengedő lyukba belement a tojszli. Ezt nem tudtam! Amikor a hűtő motorja bekapcsolt, akkor szépen elkezdte a párologtatót melegíteni és hát... na szóval ott rohadt- poshadt a cucc! Ezért volt, hogy reggelre nem volt annyira büdi, viszont amikor felkeltünk és elkezdtük nyitogatni a hűtőajtót, az kapcsolt és bűzgerjesztett. Egyébként tegnap harmadjára húztam ki a hűtőt, de érdekes,m hogy eddig nem vettem észre. Hát ugye nem kell mondanom, hogy a hisztériás zokogás jött rám a megkönnyebbüléstől.

2010. nov. 13. 16:57
Lehet hogy az egér beledöglött a sütőbe.
2010. nov. 13. 16:39

Szia!

Nálunk is hasonló volt a helyzet,én is azt hittem a lefolyóból jön a szag,de ismerősünk azt mondta,biztos a kazánból jön,és igaza lett.Abban van egy kis "pohár" és abból kifogyott a víz,ezért volt szag.

2010. nov. 13. 15:52
Lehet,hogy az alattad lévő szomszéd mosogatás közben elhunyt már vagy 2 hete...:D
2010. nov. 13. 11:32
Vagy a kuka aljára odaragadhatott valami, esetleg egy falra erősített polc tetejéig másszatok fel, nézzétek, nincs-e valami a fal mellett láthatatlanul...
17. survivor3 (válaszként erre: 1. - Fehérleander)
2010. nov. 12. 11:04

Szia!


Olvastam, hogy miket néztetek meg.

Egy dolog eszembe jutott még:


-a kuka


Van szemetes?

2010. nov. 12. 09:48
ezer dolog okozhatja pl egy megdöglött rágcsáló bárhol,vagy valami mi bomlásnak indult,mert tuti azt érzed..és ez a leglehetetlenebb helyről is jőhet.....
15. szamóca41 (válaszként erre: 12. - Fehérleander)
2010. nov. 12. 08:58

Igen megnéztem a az előző fórumodat:))))

A szag,ha "csak" leragasztod még ki tud jönni.Próbálj meg valamivel oda is bespriccelni,és persze ne csak egyszer.Domest.s fehérítőt ajánlanám.

2010. nov. 12. 08:56
Ja, bocs, :) helyett három pontot akartam írni, csak nem figyeltem oda. A mosoly-jel itt nem éppen megfelelő.
2010. nov. 12. 08:56
Nekem is az egér jutott eszembe, mert ha esetleg bebújt valahová és elpusztult, annak is lehet szaga :) De kíváncsi vagyok, mit mond a szerelő.
12. fehérleander (válaszként erre: 9. - Szamóca41)
2010. nov. 12. 08:54
igen van és pont onnan érzem
2010. nov. 12. 08:54
Most jön egy szerelő, addig is köszi mindenkinek, ígérem válaszolok, és kérem a további tippeket! Köszi még 1szer
10. Newgirl (válaszként erre: 1. - Fehérleander)
2010. nov. 12. 08:52

Szia!

Van zöldséged a konyhában?

Mert ha igen,akkor kukkants bele a burgonyás kosárba,ha abban elkezdett rothadni akár csak egyetlen burgonya is, annál büdösebb szag nem létezik!

2010. nov. 12. 08:52

Túlfolyó van a mosogatódon?

Onnan is jöhet szag.

2010. nov. 12. 08:52
Nem lehet, hogy egérke surrant be? Akinél volt már az azt mondja, hogy észre lehet venni, mert olyan szaga van, amit máskor nem érzel. A legtisztább helyekre is besurranhat egy-egy, néhanapján és észre se vesszük. :)
7. db78bacc4f (válaszként erre: 5. - Hajno1)
2010. nov. 12. 08:50
Igen, azóta és is okosabb lettem :)
2010. nov. 12. 08:46
Szia! A krumplit hol tárolod? Esetleg az? Mert,ha elkezd rothadni az nagyon büdi.
5. hajno1 (válaszként erre: 2. - Db78bacc4f)
2010. nov. 12. 08:46
A tojástartóból balról veszem ki, és jobbról töltöm fel a az új tojásokat. Így mindig a régebbieket használom fel először.
2010. nov. 12. 08:43
Próbáld bedugva tartani a mosogató tálcát, nézz szét a zöldségek körül, nem rohad-e hagyma, répa. Kukába nem folyt-e valami, valahol nincs-e egy ottfelejtett, oszlásnak indult tartalmú szatyor.
3. hajno1 (válaszként erre: 1. - Fehérleander)
2010. nov. 12. 08:43
Vannak tisztítószerek, amelyeket nem szabad együtt, vagy egymás után használni. Nálam a súroló és a hypo szokott iszonyú kaparó, fullasztó gázokat fejleszteni, órák alatt sem lehet kiszellőztetni. Jó párszor megcsináltam, mire rájöttem, hogy ugyanazon a napon nem használhatom őket.
2010. nov. 12. 08:42
Nekem a mosogatógép szűrője volt egyszer a hibás, ki kellett tisztítani és vettem bele illatosítót is. Illetve a hűtőből is jött már szag, mert találtam benne kb egy doboz 1 éves tojást. Olyan durva volt, hogy a tojáshéjon átérződött és ki a hűtőből. Takarítottam, kerestem, nem találtam, h mi a büdös. mindent kidobtam, akkor sem. Aztán megtaláltam. Nem tudtam, hogy ennyire régi, mert mindig rápakoltam a frisseket.
2010. nov. 12. 08:38

Írtam már ki hasonló témában fórumot, de akkor szakembert kerestem, szeretném, ha írnátok, szerintetek mi lehet ez???


Furcsa szag van a konyhámban 5 napja. Már minden ötletünk elfogyott, ami eszünkbe jutott, azt megtettük:

-takarólécek leszedése a bútor aljáról

-szekrények, fiókok

-hűtő belseje, alja, teteje, hátulja

-páraelszívó (még a padláson is szétnéztünk, mert bár elvileg onnan az elszívón keresztül szag nem tud lejönni, de hátha)

-mosogatógépet kihúztuk, amennyire tudtuk szétszedtük

- mosogató tálcánál mindent megnéztünk, csöveket, szifont, elvileg minden oké.


Alapból azt se tudjuk igazán, hogy honnan jön, mert "megcsap" a szag, de nem tudjuk behatárolni a helyét. Illetve mintha a mosogatótálca lefolyójából, ill. túlfolyójából jönne, miután vizet engedtünk. Nem tudom, de higgyétek el kiborít.

Az lehetséges, hogy már a túl sok vegyszer okozza, amit beleöntöttünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook