Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bélpolip, gyomorpolip: mennyire veszélyes betegség, ki tud róla valamit? fórum

Bélpolip, gyomorpolip: mennyire veszélyes betegség, ki tud róla valamit? (tudásbázis kérdés)


5. gizus58 (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2016. dec. 12. 16:06
A polipot ha találnak a gyomorban, bélben, le szokták a gyomortükrözés vagy béltükrözés alatt szedni és szövettanra küldik.Alapjában jóidulatú, de aki hajlamos rá annál kialakulhat idővel rákos állapot. De ez nem törvényszerű! Ezért kell figyelni hogy ha nő, vagy vérzik akkor időben el kell távolítani.
2016. dec. 12. 15:35

A polip egy rákmegelőző állapot. Lehet rosszindulatúvá fajul de az is lehetséges hogy egész életen át sem.

Évente követni kell és ha meghaladja az 1-2cm nagyságot ajánlott levetetni. Én mondjuk elég felelőtlenül vagyok magammal szemben mert a gyomromban és vastagbelemben is van egy apró de 3 éve nem voltam kontrollon sem.

2010. nov. 12. 08:55
A bélpolip jóindulatú, de ebből alakul ki a bélrák( rákmegelőző állapot). ezért jó ha időben észreveszik, és eltávolítják.
2010. nov. 12. 08:27

a papámnak találtak a beleiben és a gyomrában és a májában is:(

most vizsgálatokra jár.

ez mennyire veszélyes ez a betegség?

ki tud róla valamit?

2010. nov. 12. 08:26
Bélpolip, gyomorpolip

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook