Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom köhög. Köptetőt szed, de éjjelente szinte csillapíthatatlan köhögési rohamai vannak. Hidegpárásítok. Mit csinálnátok? fórum

Kislányom köhög. Köptetőt szed, de éjjelente szinte csillapíthatatlan köhögési rohamai vannak. Hidegpárásítok. Mit csinálnátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. moonlight13 (válaszként erre: 41. - Cincin 23)
2017. ápr. 1. 10:01
Nekem is ezt ajánlotta a doktornő a kb. 4-5 hónapos köhögésemnél. Bár én végül nem próbáltam ki, de jó tudni, hogy használ.
2017. márc. 30. 14:15
Sziasztok.Én a gyerekeknek most hogy alig tudtunk kilábalni ebből a köhögésből végső megoldásom rendeltem inhalátor gépet és a tartályába salvus vizet tettem ...És nekünk bevált..
40. mirbar
2017. márc. 27. 22:11
Köptetővel együtt alkalmazva a köhögési reflex gátlása következtében a hörgőkben nyákpangás alakulhta ki, ami a légúti fertőzések és a hörgőgörcs előfordulásának fokozott kockázatával jár.
39. mirbar
2017. márc. 27. 22:10

Sinecodot köptetővel nem szabad adni!!!!

Köptetővel együtt adva a köhögési reflex gátlása következtében a hörgőkben nyákpangás alakulhat ki.

38. moonlight13 (válaszként erre: 36. - Maszatt)
2010. nov. 16. 20:52
Mi az, h. "köhögős típus"?! Én még ilyet nem hallottam!
37. capuccino77 (válaszként erre: 36. - Maszatt)
2010. nov. 12. 11:23

Köszi Maszatt! Mi ki fogjuk próbálni, nálunk a nagylány rendszeresen "ugatós".

Én egyébként tudom ajánlani allergiára az algát, itt nem írhatom, hogy melyik, nekem nagyon bevált. Mondjuk Én ismeretlen eredetű (kivizsgálás hegyek)csalánkiütéses dologra kezdtem el inni, de az állandó száraz, fojtogató köhögésemre is hatással volt. Nyugodtan lehet adni már akár 1- 1,5 éves kortól is. Gyermekorvosok is javasolják. Sajna a nagylyány nem hajlandó meginni. :P

2010. nov. 12. 10:38

Rettegek amikor a lányom elkezd csak egy picit is köhögni.....tudom, h bármit adhatok semmi...általában száraz, ugatós köhögése van...kivizsgáltattuk és semmi komoly probléma, egyszerűen csak köhögős típus!

Talán megtaláltam az első hatásos terméket:orvosi pemetefű cukorka...az íze borzasztó szerintem én nem tudnám elszopogatni, de ő "szereti".Próbáljátok ki...hátha.

35. sajert
2010. nov. 12. 00:01

Én most a gyereket sószobába akarom vinni, mert reggel-este köhögőrohamok törnek rá. Szinte fulldoklik. Éjjel hála az istennek nem köhög, nappal csak egyet-kettőt. Reggel meg a végén már szinte levegőt se vesz, úgy köhög. Este nem ennyire drámaian köhög, de azért rendesen vörösödik szegényem feje. Holnap viszi a férjem dokihoz, de nem fűzök hozzá sok reményt.

Próbáltam már háromféle köptetőt (orvosi javaslatra), este meg Sinecod szirupot.


A dokink mondta, hogy ha teszem azt 8-kor fekszik le a gyerek, akkor max. 6-kor kell neki beadni, akkor használ.


Ráadásul nálunk Apukám részéről mindenki tüdős volt (mármint tüdőbetegségek különböző fajtái). Még én is :-((, semmit se tudtak velem se kezdeni, köhögtem, köhögtem....

34. matyi78 (válaszként erre: 33. - Sly001)
2010. nov. 11. 20:51
Fiamnál mi Rectodelt kúpot használtunk, de azt szakorvos írta fel.
33. Sly001 (válaszként erre: 27. - Eperke9)
2010. nov. 11. 16:32
Sajnos a sedotussin kúp megszűnt,én már hónapok óta nem tudtam szerezni...
2010. nov. 11. 16:14
Ultrahangosba is lehet salvust rakni,nekem is az van és nagyon jó volt.
31. csandi1973 (válaszként erre: 7. - Matyi78)
2010. nov. 11. 15:57
Köptetőt du. már nem lehet adni, mert attól lehet az erős éjszakai köhögés. Nekünk úgy szokta mondani a doki (pulmonológus a gyerekorvosunk), hogy reggel-délben köptető, este köhögéscsillapító (pl. sinecod)
30. capuccino77 (válaszként erre: 27. - Eperke9)
2010. nov. 11. 14:57
Szia! Nem akarok okosnak tűnni, de Én úgy tudom, hogy köptetőt és köhögéscsillapítót nem szabad együttesen alkalmazni egy betegségnél.
2010. nov. 11. 14:55

Sziasztok! Nálunk is a Sinecod csepp szokott jó lenni, ami kimondottan a száraz, fullasztó köhögésre jó! Feloldja a váladékot és ezáltal nem az "ugatást" hallgatod. A köptető szerintem sem jó, nekünk 1x azt írt fel egy helyettesítő gyerekorvos meg ráadásként szteroidos!! kupot, mondván, hogy krupp-gyanus a gyerek. Mikor visszajött VÉGRE 1 hét után a dokink szabiról, azt mondta, nem normális a kedves kollegina! :) Felirta a Sinecodot és végre megszűnt a kínlódás.

Amúgy só lámpát nem vettetek még? Állítólag nagyon jó, Mi épp most vettünk a Csajainknak. :)

Jobbulást a kislánynak!

28. survivor3 (válaszként erre: 1. - Matyi78)
2010. nov. 11. 14:51

Én elvinném orvoshoz.

Nagyon sokan köhögnek a környezetemben, valami betegség lehet.

Én is nagyon köhögök -főleg reggel és este- annyira, hogy teljesen kimerülök tőle.

2010. nov. 11. 14:42

Köptetőt én csak ebéd után szoktam adni, este lefekvés előtt már köhögéscsillapítót, ha nagyon köhög és nem tud tőle aludni. Bár az én gyerekem hál'Istennek nem kruppos, nem asztmás, de nálunk is volt csúnya hörghurut, ugató köhögéssel.

Köptetőnek szerintem nagyon jó az ACC 100, köhögéscsillapítónak én a sedotussin kúpot szoktam használni, nekünk nagyon bevált.

26. salabakter (válaszként erre: 21. - Kotkoda28)
2010. nov. 11. 14:39
Mi is ezt tapasztaltuk!!!Nyitott ajtónál tud aludni csak(télen sincs fűtve éjjel),és 5 éves korára derült ki az unokámnál,hogy igenis asztmás.Köptető TILOS!
2010. nov. 11. 14:39
nekem a doki spiropent szirupot írt fel amikor lányom már majd megfulladt annyira köhögött.én este 6 kor adtam be az utolsó adagot és nagyon jó volt.nem volt fullasztó köhögése éjszaka egyszer sem
24. Rosa (válaszként erre: 9. - Matyi78)
2010. nov. 11. 14:38

Nekünk pulmonológián mondták,hogy asztmára és kruppra is,sőt sima léguti megbetegedésre is jót tesz a sóoldattal való inhalálás.

Fiamnak asztmatikus hörghurutja volt már többször,ezért van inhalátor gépünk,és mindkét gyereknek használom nátha,köhögés esetén.

Csodákra képes!

Lehet hozzá iratni köptetőt is és azzal inhalálni.

2010. nov. 11. 14:34

Szia

Talán apróság de nekünk sokat segít, ha ilyenkor magasabban van a feje alvásnál, 2-3 párnát még alá szoktunk tenni, hogy könnyebben vegye a levegőt.

Jobbulást!

2010. nov. 11. 14:32
a dokink egy idő után már nem köptetőt ad hanem köhögéscsillapítót már ilyenkor...és max délben adnám az utolsó adag köptetőt,aludhatna magasabb fejrésszel felpóckolt párnákon...nem viszed vissza a sima ygerekdokihoz?vagy felhívni mit ajánl
21. Kotkoda28 (válaszként erre: 1. - Matyi78)
2010. nov. 11. 14:25

Szia

Nálam mind a három gyereknél végig csináltam ezt a dokink egy dolgot javasolt még pedig a gyereket felkapod betekered a legvastagabb pokrócba és ki mész vele a hideg levegőre.

20. matyi78 (válaszként erre: 18. - Etke75)
2010. nov. 11. 14:18
Akkor salvus törölve, mert ultrahangosunk van. A nyitott ablak miért nem jutott az eszembe...?! a központi ugyan még nem megy, de így is más már a levegő...
2010. nov. 11. 14:16
Nekünk ilyenkor délelőtt köptetőt, meg délután, elalvás előtt meg Sinecod cseppet adott a doki.
18. Etke75 (válaszként erre: 9. - Matyi78)
2010. nov. 11. 14:16
Ha van inhalátorotok irass az orvossal vele ambrobene oldatot. Ugyanaz mint az ambroxol, csak ez gyorsabban hat, mivel beszuszizza. A lányom kruppos és a kruppból már csak az ugató köhögés van meg, de az bármelyik fókának dicsőségére válhatna. Salvus vizet az ultrahangos párásítóba nem szabad rakni, de a hydromatba igen, Én is úgy használom. És az éjszakai nyitott ablak is csodákra képes.
2010. nov. 11. 14:14

Köszönöm a segítségeteket! Először salvus, és korábban köptető...aztán ha ez sem segít irány a pulmonológia.

Megérkezett a szezon...nincs mit tenni.

16. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Matyi78)
2010. nov. 11. 14:10
orvostól kérdezd meg lehet-e neki valami tényleges köhögéscsillapítót felírni.. nem szeretik mert jobb ha felszakadozik, nem szabad nyugtatni. Ugyanakkor azért az nem jó ha szegénynek köhögési rohamai vannak, nem tud pihenni, hányhat..stb.. lehet felírnak nektek valamit amit egyszer-egyszer adhatsz neki.
15. Etke75
2010. nov. 11. 14:08
Köptetőt 4 óra után nem szabad adni a gyereknek, ezt a lelkemre madzagolták még a kórházban, mikor a csemetém kruppos volt.
14. pmjudit (válaszként erre: 12. - Matyi78)
2010. nov. 11. 14:08
Te tudod, de lehet, hogy a párásítással is ártasz.
13. matyi78 (válaszként erre: 11. - Zsanetta)
2010. nov. 11. 14:07
kétszeres adag van írva, de megpróbálom így! Köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook