Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lyukas a szívem gyerekkorom óta. Ma nézték (mert évente kell), nőtt a lyuk, lehet, hogy műteni kell. Milyen a műtét? fórum

Lyukas a szívem gyerekkorom óta. Ma nézték (mert évente kell), nőtt a lyuk, lehet, hogy műteni kell. Milyen a műtét? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 14. 20:32
Senki nem tudja, meddig kellene kórházban lenni műtét után? Esetleg azt, hogy meddig nem dolgozhatok?
11. Evawitch (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. nov. 12. 11:38

Köszi!

Remélem a műtétre nem kerül sor...

2010. nov. 11. 15:19

Ezt találtam:


»lyukas szív« – zárás heg nélkül – A fejlődési rendellenességek közül leggyakoribbak a szív betegségei. Ezer újszülött közül nyolc születik va­la­mi­lyen szívhibával. Koraszülötteknél gyakoribb, genetikai oka is lehet. A »lyu­kas szív« összefoglaló laikus elnevezése a két leggyakoribb szívbetegségnek, a kamrai és pitvari sövényhiánynak. Ilyenkor a kis- és nagyvérkört elválasztó sövényeken lévő kisebb-nagyobb nyíláson át a bal szívfélből a vér az ala­cso­nyabb nyomású jobb szívfélbe, onnan pedig a tüdőerekbe jut át. A nyílás nagy­sága és elhelyezkedése szabja meg, mennyire terheli meg a szívet és a vérkeringést. A »lyukas szív« gyakran kombinálódik más szíven belüli és kívüli elváltozásokkal (Williams szindróma, Turner szindroma, Fallot tetralogia stb.). A diagnózis alapja ma már nem a szívkatéterezés, hanem a teljesen ve­szély­telen ultrahang-vizsgálat. Az esetek egy részében a rendellenes nyí­lá­sok maguktól bezárulnak. A kisebb összeköttetések gyógyszeres szív­tá­mo­gatást sem igényelnek, a nagyobbakat meg kell műteni, a legsúlyosabbakat akár csecsemőkorban. A pitvari sövényhiány bizonyos formáit ma katéteres úton, tehát nyitott szívműtét nélkül zárják. Ilyenkor a véráramon át juttatják be a lyukat elzáró vékony kinyitható fémlemezkét, az ún. Amplatzer-occlu­dert. Speciális fémötvözetének összetétele »hadititok«, űrhajókban is al­kal­maz­zák.

9. Evawitch (válaszként erre: 8. - Danama)
2010. nov. 11. 12:05
Hgmm a mértékegysége, ha jól olvastam a papíron.
8. danama (válaszként erre: 7. - Evawitch)
2010. nov. 11. 12:00
szerintem kérdezd meg az orvost, mert nem értem amit írsz a 32ről 38-ra mi az?
2010. nov. 11. 11:59
valami 32-ről nőtt 38-ra. Nem tudom, mi az. Jobb kamrában emelkedett a nyomás, szerintem ez az. Ott van valahol a lyuk is felül.
6. danama (válaszként erre: 4. - Evawitch)
2010. nov. 11. 11:58
persze a katéterest is
2010. nov. 11. 11:58
attól függ mekkora a lyuk, ha kicsi akkor katéterrel, ha nagyobb akkor nagy nyílt szívműtét(nekem olyan volt) még gyerekkoromban
4. Evawitch (válaszként erre: 3. - Márti86)
2010. nov. 11. 11:57
Altatva csinálták? Meddig kell utána kórházban lenni?
2010. nov. 11. 11:56
Nővéremnek is volt ilyen, katéterrel műtik, legalábbis neki azzal műtötték, gyakorlatilag és egyszerűen fogalmazva bestoppolják.
2010. nov. 11. 11:55
Van szívritmuszavarom is mostanában és érzem is. Kicsit fáj. Nem ihatok alkoholt, kávét,amit amúgy sem szoktam, energia italt, meg ilyesmiket.
2010. nov. 11. 11:54

Még lesz egy vizsgálat, ott kiderül, hogy kell-e műteni.

Mennyi ideig kell kórházban lenni?

Érdekel, mert egyedül lakom albérletben a macskámmal, senkim nincs, aki fizetné helyettem(főleg, ha táppénzen leszek), míg kórházban vagyok és foglalkozzon a macskámmal.

Mennyire súlyos az ilyen műtét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook