Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy alkalmazott ostobán viselkedik a postán veled szemben, tennél panaszt? fórum

Ha egy alkalmazott ostobán viselkedik a postán veled szemben, tennél panaszt? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. nov. 13. 06:51
amennyiben az az exem csaja!Ő is a postán dolgozik! :))
38. syria (válaszként erre: 37. - Sonysony)
2010. nov. 13. 06:49

Igazad van; csakhogy Pista bácsi idejében még "teljes foglalkoztatottság" volt, és volt ember arra, hogy összesítsék a csekkeket. Most ezt a gép teszi.

És nemcsak azért kell annyit sorban állni, mert minden ablakban mást lehet intézni (elég nagy bárgyúság), hanem mert már rengeteg embert kirúgtak, s a 6-8 ablakból jó, ha 2-3 nyitva van.

37. sonysony (válaszként erre: 36. - Syria)
2010. nov. 12. 09:25

No, azért régen a Pista bácsi rácsapott 3 pecsétet a csekkre, letépte egy alumínium lemez mellett a szelvényt és visszaadta a megfelelő összeget. Most egy szkenneren mozgatják 10-12 mp-ig, berakják egy másik szerkezetbe amelyik levágja , majd egy számológépen (2-szer) kiszámolják mennyi jár vissza .... Ezzel minimum kétszer annyi időt kell ott tölteni. Én meg adjak oda egy összesítőt!? 1994-ben (!) Norvégiában meglepődve tapasztaltam, hogy a postán minden ablaknál minden ügyet intéztek. Nem voltak csak "levél feladás" "pénz feladás" "értesített küldemény kiadása" stb. feliratok.


Bár azt hiszem most inkább a személyzet erősen kifogásolható viselkedéséről van szó.

36. syria (válaszként erre: 35. - Sonysony)
2010. nov. 12. 06:51
Nem tudom, miért vagy fennakadva az összesítőn. Számomra természetes volt, hogy megcsináltam - már amíg járkáltam csekkel postára; ma már neten utalok mindent. Ezzel magamat is ellenőriztem, tudtam mennyi pénzt kell vinnem, s a postások munkáját is segítettem. Ennyit igazán megérdemelnek.
2010. nov. 11. 18:07
Természetesen nem szabad az ilyen mellett szó nélkül elmenni. Ezért vagyunk BALKÁN mert szó nélkül hagyjátok! Én mindig szóvá teszem a lehető legudvariasabb formában (ami akkor és ott lehetséges). Pl. postán ismerősömnek 3 db sárga csekket befizettem és kérték az összesítőt (!!!!). Mármint hogy én egy papírra írjam fel a három számot, adjam össze és úgy fizessem be az összeget. Érdekesnek találtam. Csak annyit mondtam: Köszönöm, kettőt befizetek és legyen szíves a kioktatás költségét számolja hozzá. Elvette mindhármat. (Magyar Posta 2010.)
34. Anka71 (válaszként erre: 33. - Sunshine24)
2010. nov. 11. 14:31
A f@szomozás meg a ferdén nézés között azért van különbség.
2010. nov. 11. 14:22
Eszembe nem jutna panaszt tenni ilyesmi miatt. Attól még, hogy velem goromba valaki, nem kezdek el én is kekeckedni. Ez a baj ezzel a világgal. Ha már valaki kicsit ferdén néz, akkor megy a visszavágás, acsarkodás. Keep smile!!!
2010. nov. 11. 12:10
Nekem nem lenne energiám meg időm arra hogy a panaszlevéllel stb foglalkozzak, attól még nem csinálja vissza a viselkedését. ..na meg ha kirúgják esetleg, akkor jövő héten lehet hogy egy másik kerül a helyére és ugyanezt játsza el.
31. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Hancsalean)
2010. nov. 11. 10:13

Megengedhetetlen magatartás az ügyféllel szemben!

Valószínűleg az iroda be van kamerázva, tehát pontosan minden pontosan követhető...és ellenőrizhető.

2010. nov. 11. 09:56
Benyúltam vna hozzá...a sz@r elborította volna az agyam!Minden lettem vna csak kedves nem!
2010. nov. 11. 09:53
Én pont azért osztottam volna ki hogy a 3 gyerek előtt beszél így és dobálja a nekik szánt ajándékokat a szemük láttára.Én is voltam évekig eladó de a magánügyeimet vagy az agybajomat nem róhattam rájuk egyből kirúgtak volna.
28. geranna7 (válaszként erre: 20. - Hancsalean)
2010. nov. 11. 09:23
Okosan tetted!
27. 5e48d37001 (válaszként erre: 20. - Hancsalean)
2010. nov. 11. 08:44

Ne csak a postavezetővel beszélj,mert,ő csak házon belül ad egy kis ejnye-bejnyét,és kész.

Tud meg,hogy hol van a központjuk és ott kell panasz tenni,mert ennek nem lesz semmi nyoma.Se jegyzőkönyv se semmi.

[link]

Ezen a limken el tudod érni a köpontot

26. hancsalean (válaszként erre: 23. - 9ba7c331a0)
2010. nov. 11. 08:40
Hát 3 gyerekkel ezt nem akartam ott orvosolni.
2010. nov. 11. 08:39

Szerintem is menj mielőbb a feletteséhez, a panaszkönyvhöz nem kell rögtön nyúlni. Nekik is joguk van tudni, hogyan viselkedik az alkalmazottjuk, és megtenni a szükséges lépéseket. (remélhetőleg nem családtagja)

Szóval ne késlekedj!

24. laszlozsu (válaszként erre: 19. - Hancsalean)
2010. nov. 11. 08:37
Jól tetted! Nem is lehet ezt elnézni. Ezt semmiképpen nem engedheti meg magának.
2010. nov. 11. 08:36

Helyesebb ha bárkinek-bármi problémája van azt azon melegében kell orvosolni.Ahol fellelhető az illető felettese-annak kell elmondani a kifogásunkat.

Több napos késedelemnél "súlytalanná válik"a sérelmünk.

22. Zsú1965 (válaszként erre: 9. - Syria)
2010. nov. 11. 08:33
Egyetértek. Én sem rúgok az ügyfélbe, akármilyen rossz napom. Aki nem bírja az embereket, az menjen kapálni, a krumplival nem kell kedvesnek lenni
2010. nov. 11. 08:29
Igen, panaszt tennék! Nem mi vagyunk ő érte, Ő van mi értünk! Mindenkinek lehet rossz napja, de akkor sem sértegetheti az embereket! Ahogy írtad már többször is sértegetett! Írd be a panaszkönyvbe szó szerint, valamint Nekem az sem tetszik, hogy mind ezt a gyerekek előtt tette!
2010. nov. 11. 08:27
Elnézést kért, rögtön tudta ki lehetett és számonkéri, mert szerinte ez minősíthetetlen viselkedés.
2010. nov. 11. 08:26
Felhívtam a postavezetőt!
18. giga455 (válaszként erre: 2. - Hancsalean)
2010. nov. 11. 08:18
Igen! Tegyél panaszt! Pont az ilyen kollégák miatt kell anyámnak duplán dolgoznia! Az ilyennek nincs keresnivalója egy ilyen munkahelyen!
2010. nov. 11. 08:14
Nálunk például a postás csak nagy nehezen veszi át azt a csekket ami a férjem nevén van!Kérdem én nem mindegy hogy ki fizet neki?!
2010. nov. 11. 08:13

lehtséges, nem esett még le niki, minél több értesítőt visznek az emberek, annál inkább szükség van a munkájára.


Egyébbként me, ha valaki a SZOLGÁLtató szektorban dolgozik, annak valószínűleg nem megengedett az ilyen viselkedés.


Legkevesebb a "helyreigazítás" lett volna részemről. Ha kevés lenne, megkeresném a főnökét.

2010. nov. 11. 08:12

Simán!

Neki ez a munkája! Nem tudom a Tiéd mi, de pl Te sem borogatod az íróasztalt, ha szar napod van.

Milyen lenne már ha én meg a kávékat vagdalnám a vendégekhez???

Aki így dolgozik, megérdemli a panaszt. Úgyis csak figyelmeztetik, és ha már sok van a rovásán, akkor rúgják ki. De akkor valószínű meg is érdemli. Szóval ebből ne csinálj lelki kérdést!


Mi a postásra tettünk panaszt, mert nem volt hajlandó odaadni a levelemet a férjemnek, míg én benn szoptattam, és minősíthetetlen volt a viselkedése a ház előtt. Azóta tök normális! :)

14. s.irma
2010. nov. 11. 08:11
Igen. Ebben a szituban amit leírtál. Még az sem érdekelne ha kirúgnák.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Shaikan)
2010. nov. 11. 08:10
Igen, mint már írtam, erre nincs mentség. Mikor wlkezdtem a választ nem olvastam a viselkedést.
12. d89d9f2f77 (válaszként erre: 8. - Hancsalean)
2010. nov. 11. 08:09
ja az más!Én vissza mennék és ha van panasz könyv abba ezt szó szerint le írnám!!
2010. nov. 11. 08:09
Ez a viselkedés nem ostoba, ez neveletlenség,bunkóság.
10. Shaikan (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 11. 08:08
De vannok olyan ostobasagok, amiket mar nem lehet betudni a "rossz naponak". Az en postasom notoriusan ertesitot hagy, amikor fontos levelet, csomagot varok, mert neki derogal becsongetni. Ezt akartam bejelenteni, amikor az ertesitos HOLGY velem ugyanezt jatszotta el. Nekem sem kellett tobb, azota ezgyik sem dolgozik a regi helyen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook