Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Beszélgessünk a Pilatesről! fórum

Beszélgessünk a Pilatesről! (beszélgetős fórum)


2015. máj. 6. 05:49

+1, én is csak pozitívumot tudok mondani róla. Nagyon jót tesz az ízületeknek és a hajlékonyságnak is. Egy év alatt eljutottam oda, hogy újra elértem a lábujjam. (Hasizom fejlesztésre vannak jobb sportok, én nem azért jártam rá. Kellett az az 1 óra nyújtás, lazítás minden héten.)


Nálunk terhes szabadságra ment az edző, utána meg már elkezdett inkább spinninget oktatni, mert az népszerűbb, úgyhogy sajnos megszűnt a dolog. :S

4. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 3. - R.m.)
2010. nov. 11. 08:52

Én azért nem úgy futottam neki,hogy nem fogom élvezni :).Igazából nem is nagyon tudtam,milyen ez az egész pilates dolog.Egyszer meghirdették,és mentem,gondoltam kipróbálom.De olyan lassan indult,nehéz volt megszokni,hogy ez nem is lesz gyorsabb..:)) Aztán óra végén vettem észre,mennyivel könnyebb lett a gerincem,könnyebben fordulok oldalra,és már teljesen kétrét tudtam magam hajlítani a végére :).Nekem ez a heti edzések között (Rubint Rékázni szoktam javarészt) igazi megnyugvás,nagyjából akkor nyújtom le az egész heti tornát :).

Mindig ugyanoda megyek.Vanna alapemberek,akik mindig jönnek,de folyamatosan megjelennek új arcok is.Mondjuk sok van köztük,aki eljön,az óra végén azt mondja,jaj,ez tök jó volt,aztán azóta se láttuk...:)) Érdekes,hogy javarészt a 40-es korosztály jár,én vagyok a magam 26 évével a legfiatalabb a csoportban.

3. r.m. (válaszként erre: 2. - 7cdf5b0d96)
2010. nov. 10. 13:24

én is ugyanígy voltam vele, mint te :) Én előre el is döntöttem, hogy nem fogom élvezni, mert ez nem az én műfajom. Aztán mégis bejött.


Nekem sokat segített pszichésen is, mert nekem nagy problémám, hogy sosem tudok lenyugodni teljesen, mindig pörgök valamin. Itt viszont végig koncentrálnom kell a légzés és a mozgás összehangolására, úgyhogy muszáj kikapcsolnom a hülye gondolataimat :)


És fix csoportod van, mindig ugyanoda mész? Vagy vannak változó emberek is?

2010. nov. 10. 13:09

Szia!

Hogy mit válassz,azokban nem tudok segíteni,mert így külön-külön nem ismerem ezeket a pilates fajtákat.

Én vidéken járok órára,heti 1 alkalom,másfél órás.Először azt hittem,ez nem az én műfajom,mert tök lassú,én meg az ugrálósakhoz vagyok szokva :)),de aztán az óra végére nagyon pozitívan csalódtam.A hasizmot iszonyatosan megdolgoztatja,és teljesen ellazítja,nyújtja az ízületeket,izmokat.Az óra végére mindig nagyon frissnek érzem magam,úgy érzem,minden testrészem át lett mozgatva rendesen.Külön feladat volt összehangolni a légzést a mozgással,erre szerintem egy átlagos aerobik óra alatt nem nagyon szoktunk odafigyelni.Én nagyon szeretem,mert jó a csapat is,és az oktatónk is nagyon kedves.

1. r.m.
2010. nov. 10. 13:02

Sziasztok!


Elsődleges gondolatom, hogy szeretnék Pilates oktatói képzést elvégezni, és érdeklődnék, hogy mit ajánlotok.

Akár oktatóként, akár első benyomás alapján.

Ezekre szűkítettem le a kört az elmúlt pár napban:

Ágipilates

Pilates Balance

Pilates Institut

Body and Soul

Body and Mind


Szerintetek?


Másodsorban pedig szívesen beszélgetek élményekről, hogy ki hova jár órára, hogy jutott el első Pilates órájára, miért szereti, ilyesmi :)

Tehát bármi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook