Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Perioralis dermatitis fórum

Perioralis dermatitis (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
64. Hasszeda88 (válaszként erre: 58. - L.éva77)
2014. márc. 29. 11:10
Teljesen igazad van a szeroidos krémekkel. Én is kaptam szájon át szedhető antibiotikumot rá, igaz, hogy gombás fertőzésnek gondolta a háziorvos, dehát az antibiotikum, az antibiotikum. El is múlt tőle. Amíg szedtem. Ahogy elfogyott a betegség is visszajött. A sminkről nem tudom, hogy jó-e a lanolin mentes vagy nem. Ebből a szempontból nem vagyok túl jól képben. Nem sok sminket használok, és azt isritkán. Általában csak a szemkörnyéken és pattanás eltüntetése végett. De a bőrgyógyászról annyit, hogy akihez én elmentem: Mécs Zsuzsanna bőrgyógyász szakorvos. Rendes rendelési időben, időpont foglalás, és hálapénz fizetés nélkül. SzTK-s rendelésre. 40-50 percet vártam, ami nem is sok ahhoz képest, hogy ha időpontot kértem volna, akkor január közepén csak áprilisra kaptam volna. Nagyon kedves volt és szakszerűen végezte a dolgát. 6 db termékmintát kaptam, amit először furcsálltam, de visszagondolva nem csak úgy adta, hogy így majd ő kap pénzt e miatt a gyártótól. Először elolvasta, hogy mi van benne, majd egy kis gondolkodás után azt mondta, hogy először a kezemen próbáljam ki, és ha ott jó, akkor az arcomra is jó lesz. És igaza volt. de lehet, hogy csak én voltam nagyon szerencsés az orvos miatt.
2014. márc. 29. 11:01
Ja és persze a fluormentes fogkrém. Először furcsállottam, de aztán amikor elkezdtem használni, sokkal jobb lett. Nem marta és csípte annyira a beteg bőrfelületet, mint a fluoros. Bár én egy kicsit "drágább" fogkrémet használok. A Naturlandnak van egy Svédkeserű nevű fluormentes fogkréme, amit nagyon szeretek. Jó az íze, nem keserű. :) És a nyelvemet sem marja szét, mint egy erősebb mentolos fogkrém.
2014. márc. 29. 10:54
Sziasztok! A betegségem történetét szeretném elmesélni. Biztos lesztek egy páran, akik szerint nem jól csinálom, és hogy lehetne másként is, de nekem ez bevált. Senkit nem akarok rábeszélni, hogy ezt tegye, mert mindenki egy kicsit más, és ami az egyiknek gyógyszer az nem biztos, hogy a másiknak is az. Tehát: a történetem még gyerekként kezdődött. Egy meleg nyári napon barátokkal kimentünk a strandra és ott leégett az állam. Nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentősséget. Gondoltam, majd elmúlik. Nem így lett. Néha égett, húzodott, fájt, bevörösödött, néha pedig egészen elhallványult. Évekig ment ez így. Nem túlzok, ha 10 évet írok. 10 év után valami megváltozott. Már nem halványodott el és egyre jobban fájt és égett. bebarnult és elkezdett csúnyán hámlani. Elmentem vele egy szegedi háziorvoshoz, aki egy Elocom nevű krémet adott. Amikor kentem vele, nagyon jó volt. Igaz, hogy addigra már nem csak az állam nézett ki csúnyán, hanem az ajkam két szélétől elkezdett két ugvyanilyen folt egyre nagyobbá válni az állam felé. Tehát az Elocom krémmel kenegettem. Tök jó volt. Amikor abbahagytam még rosszabb lett. Annak ellenére, hogy nem szabad, én mégis elég hosszú ideig használtam a krémet, mert akkor jó volt. De egy edi után már nem használt. Már az orrom tövében is megjelent a piros folt és elindult a szám felé. Ekkor döntöttem úgy, hogy bőrgyógyászhoz megyek. Egy szegedi doktornőhöz kerültem, aki első ránézésre azt mondta, hogy periorális dermatitisz. Adott egy gélt, aminek Rozex a neve, a korpásodó hajamra - merthogy időközben gomb nagyságú bőrhámlások jelentek meg az állandóan zsíroshajamon - egy kénszagú kikeverős sampont írt, a Rozex mellé egy zsírozó nevű krémet írt fel, amit nem használok, csak a kiszáradt kezemre, mert sok pattanásom lesz tőle, mert az arcom amúgy is zsirosodásra hajlamos. És 6 db termékmintát adott egy La Roche Posay márkájú Kerium DS nevű krémből. Ekkor közölte, hogy az Elocom többet ártott, mint használt. Rendkívül türelmes és hozzáértő doktornő. A Rozex-szel addig kentem a beteg részeket, míg már teljesen elmúlt, csak halványbarna foltok maradtak. Reggel és este kentem. Csak borsószemnyit, vagy annál kevesebbet, úgy másfél hónapig. És még így is maradt egy fél tubussal. Azóta, most már egy hete csak a Kerium DS-sel kenem reggel-este, és egyre jobban múlik el. Még a zsírosodó bőröm is hamvasabb és kevésbé pattanásos. A doktornő szerint kerülnöm kell a tisztálkodószereket az arcon: szappan, sminklemosó, tusfürdő, arckrémek, arcradír, alapozó, púder. Kerülnöm kell a csípőset, a fúszerest, az édességeket, csokit, sütit, cukorot, fűszeresebb, zsírosabb húsokat, ételeket, tejet, sajtot, epediétán kellene érnem. Nem ihatok forró kávét, teát, nem ehetek forró ételt. Önsanyargatás mesterfokon. Örülök,, hogy levegőt vehetek. DE, és itt jön a lényeg. Semmiléyen diétát nem tartok be. Mindent eszek és iszok, amit kedvem tart. Egyedül az erc tisztítására vonatkozó utasítást tartom be: csak tiszta vízzel. Nem élek egészségesebben, nem veszek mindenféle bio és extrabió dolgokat. Sem kókuszolajat és grapefruitmagkivonatot. Nem teszek semmi különleges, drága és extra megoldásokat azért, hogy a bőröm meggyógyuljon. Immár egy hete a legapróbb jele sem mutatkozik a tüneteknek. Mikor Dr. Mécs Zsuzsanna bőrgyógyásztól eljöttem, utánanéztem a betegségnek, és akkor találtam ezt az oldalt. Nagyon lesúlytott és elkeseredetté tett, hogy orvostól orvosig jártatok-jártok és nem tudnak nektek segíteni. Féltem, hogy én is így járok. Viszon nem hittem és nem is hiszek ebben a "ne egyél szinte semmi és ne használj szinte semmit" megoldásban. Nekem ez használt eddig, bár nem szeretném elkiabálni. Másoknak biztosan más. Hiszen ahogy olvastam, nem lehet tudni, hogy mitől jön ki, mindenkinek mástól. Így a gyógyítás is mindenkinek egyedi. Köszönöm, hogy leírhattam az én történetemet, és remélem tudtam ezzel segíteni más olyan késtségbeesett és elkeseredett betegnek, mint amilyen én is voltam.
2013. nov. 26. 16:25

Sziasztok, én Zsanci1992 hozzászólását szeretném egyrészt neki megköszönni, másrészt a többieket bíztatni, hogy van megoldás és gyógyulás a perioralis dermatitis-ből.

Én is évekig kentem az Elocomot az arcomra, ami rövid távon segített ugyan, de az évek során egyre rondább lett a bőröm. Én is ugyanahhoz a csodás bőrgyógyászhoz jártam, dr. Stehlich Gábor (Mátyásföld Magánklinika), aki türelemmel és szakértelemmel elmagyarázta, le kell szokni a szteroidról azonnal. Sotret-et írt fel és patikában kikevert hidratáló krémet. Az első hónap rettenetesen fájt, viszketett, bedagadt, főleg a szemem körül és napi 50-szer kentem a hidratálóval, hogy enyhüljön a fájdalom. Sírva mentem vissza dr Stehlichhez, aki megnyugtatott, ez normalis és vissza fog húzódni hamarosan.

És valóban így lett, 3 hónappal később, nyoma sincs az egész több éves rémálomnak. Bőrgyógyászból sok van, de ritka a jó. Dr Stehlich Gábor biztosan az. Korrekt, rendes, türelmes és érti a dolgát.

[link] 1 407-2256, 20 939-0730

2013. nov. 7. 18:51
Sziasztok! Nekem is perioralis dermatitisem van köszönhetően egy kedves bőrgyógyásznőnek, akinek az ekcémámra adott Locoidos-kevert krémér másfél hónapig kentem az arcomra.... Sokat szenvedtem, de sikerült egy jó bőrgyógyászt találnom, aki Sotret kúrát írt fel nekem, másfél hete szedem, de már most jobb. Nem tudom melyik jobb az antibiotikum vagy a a Sotret, mintha valami olyasmit mondott volna, hogy az antibiotikum kikezeli, de utánna rá egy évre-2re visszatérhet. Fluormentes fogkrém, egészséges étkezés nálam is megy, illetve már csak natúr kozmetikumokat használok (szappan, sampon, minden..) De ami a lényeg, kb. mindent kipróbáltam, amit a fórumokon olvastam és a Lipobase Repair nevű krém úgy néz ki bevált, nekem most eléggé szárad/száraz a rész, kevésbé kiütéses és ez a krém visszapótolja a lipideket stb. Nagyon jó!:)) Második napja kenem vele és szép az arcom, simává, puhává teszi, pirosság sincs, kiütések szinte semmi, próbáljátok ki ti is tényleg jó! :)
59. kinin
2013. nov. 5. 19:09

Na újra jelentkezem, 1 hónapig szedtem az antibiotikumot (Tetralisal), reggelente Rozex kenőcs, esténként Mikogal kenőcs.

2 hét után brutális javulás, 3 hét után már senki nem látta, hogy bármi lenne ott, én még mindig látom, hogy picit piros az állam.

Ma mentem vissza kontrollra, még 2 havi antibiotikumot és kenőcsöt írt fel a doki, azt mondta ezt 3 hónapig kell szedni, csak a bőrre hat, szóval nem kell tőle nagyon félni.

Múltkor kb semmit nem mondott, most kifaggattam, a fluoridos fogkrémnek és a citrus féléknek búcsút kell inteni, kávét se kéne inni (pedig arról nem fogok teljesen lemondani), később bármikor visszajöhet, de ezzel a kombinációval nagyon szépen eltűntethető. Azt mondta ez a kezelési mód az ő betegeinél bevált, működik.


Aki ezt így még nem próbálta, annak ajánlom, mert először nagyon kétségbe voltam esve, de már 1 hét után jobb lett, 2 hét után majdhogynem eltűnt, 3 hét után meg tényleg semmi nem látszott már!

2013. nov. 4. 18:29

Sziasztok!


Többen elmondtuk már, de azért leírom újra :) A szteroidos kenőcs csak átmeneti enyhülést hoz, utána sokkal rosszabb. A valódi megoldás a szájon át szedett antibiotikum. (nem fertőzés, mégis ez hat, nem tudni, miért)

Bizony, sajnos ki kell bekkelni az átmeneti időszakot, akár sminkkel is, attól nem romlik, feltéve, hogy jó minőségű, nem lanolinos termék. És kell egy jó bőrgyógyászt találni, aki sajnos általában nem az OEP keretein belül tevékenykedik.

Mariemjulie, sajnos a hormonális változások rossz hatással vannak rá. Mindenképp hozzáértő bőrgyógyászt keress, ne sztks-t.

2013. nov. 2. 18:35
Koszonom nagyon szepen a valaszokat.Nagyon nehez...Üdv.
56. bszpeti (válaszként erre: 54. - Mariemjulie)
2013. okt. 21. 22:27
Ja és a másik fontos! Megy mellette a Klion. De mivel te szoptatsz neked az tilos. Amit viszont csinálhatsz: mediátor mentes diéta!
55. bszpeti (válaszként erre: 54. - Mariemjulie)
2013. okt. 21. 22:25
Szia! Nekem írt fel a bőrgyógyász egy ún. immunmodulátoros krémet. Ez nem steroid, máshogyan fejti ki a hatását (T-sejt immunválaszba szól bele). A neve Protopic. Nekem 5 napja megy és eddig lekopogom szépen elnyomja a tüneteket...
2013. okt. 19. 16:56
Sziasztok,sajnos en is a "klubba"tartozom,es csak most jottem ra,sajat magamtol,na meg egy icipici barati segitseggel...Valamikor,ugy 16 evesen talalkoztam eloszor,akkor allergianak nevezte a csaladorvosom,es kaptam ra mar nem tudom milyen kremet,elmult,es ra nehany evre sokkal erosebben visszajott,akkor mar elocomot irt fol a borgyogyasz,de a betegseg nevet nem emlitette.Aztan neha,minden 2 evben elojott,kis helyen...ra elocom,elmult.A terhessegem harmadik honapjaban ismet elojott de sokkal nagyobb,intenzivebb volt,a nogyogyaszom meg azt mondta,hogy terhessegi folt,a hormonok okozzak,en meg beletorodtem,neha kicsit elmult neha elojott,es egyszer bekentem elocommal,teljesen eltunt,akkor jottem ra hogy nincs igaza.Most a kisfiam 3 hetes,szoptatom,es az arcom kb 1 hete az ajakon kezdodve font a szememnel teljesen vastagon,sotet pirosan tele lett.Most mar tudom hogy az elocom tabu...Voltam borgyogyasznal,a krem amit folirt nem hasznal egy het ota...Hetfon ujra visszakell mennem,vagy lehet hogy mashova megyek.Ennel egezsegesebben etkezni es elni mar nem tudok,az antibiotikumtol begombasodom,mindeniktol,az meg most nem hianyzik,meg varrataim vannak...nem volt egyszeru szulesem.Es a szopizas miatt sem jo otlet,van valakinek jotanacsa szamomra,mitevo legyek?Udvozlettel,szinten ketsegbeesve...
2013. okt. 17. 16:18

Sziasztok.


4 hónapja erősítem a perioralis dermatitisesek táborát, amibe nem a legjobb érzés beletartozni. Először csak pici kis elváltozásokkal indult, nem nagyon foglalkoztam vele. Aztán korábbi ekczémás tapasztalatokból kifolyólag Elocomozni kezdtem, hogy még mielőtt tovább csúnyúl megállítsam. A vége a fokozatos romlás volt, ami egy hónapja bőrgyógyászhoz kényszerített. Megmondta a diagnózist: perioralis dermatitis. Megkaptam én is a mosakodókrémet, egy gyengébb szteroidos kenőcsöt (Locoidos Nysoralkenőcs) és Dalacin oldatot. Azt mondta a szteroid csak amíg vörös addig menjen az első pár napban, utána már csak a Dalacin. Amig a steroid hatott nem volt gond. Kontrollra visszamentem egy hét múlva (tünetek kezdtek újra előjönni), mondta hogy folyamatos leszoktatás a kencékről, kenjem egyre ritkábban. Hát ennek az lett a vége, hogy visszaállt az eredeti igen csúnya állapot. JAvulás semmi...


Olvastalak benneteket, most elkezdtem magamtól kenni Tetran kenőccsel, meg gombaellenes kenőccsel. Mátol a szteroid leállt. Előre félek a tünetek ismételt fellángolásától. Helyzetjelentést később még adok...

2013. okt. 12. 21:57

Sziasztok.


A héten én is bőrgyógyásznál jártam.Sok olvasgatás után rájöttem nekem is per.derm.van.A doki nekem szteroidos gyógyszert írt fel Polcortolone a neve.Nagyon gyorsan hat én sem akartam elhinni hogy már aznap a 2.db után megnyugodott a bőröm.Másnapra még szebb és 2-3 nap múlva szinte teljesen tiszta.Nekem a szám,állam körül volt gyulladt már terjedt az arcomra sőt a szemhéjamra és az egész arcom elviselhetetlenül viszketett már éjszakákon át nem aludtam.Eddig 10 db-ot vettem be a 30 db-ból de abba is hagyom remélem mostanában nem tér vissza nem szeretnék rászokni.Vettem Eucerin arckrémet megpróbálok ezentúl természetes krémeket használni.Ha valaki gyors hatást akar elérni ez a gyógyszer tuti.És milyen érdekes hogy mindenkinek különböző termékeket írnak az orvosok.Remélem én is segíthetek ezzel valakinek.Sziasztok.

2013. okt. 9. 18:32

Sziasztok!


Látom, elég halott az oldal, ami ha azt nézem, hogy nincsenek periorálsos betegek köztetek, akkor jó!

Én viszont úgy látom állandó vendége leszek a topiknak...Még mindig küzdünk, a dermatitisz, meg én...Már rendeltem shea-vajat. Iszok propolisz cseppeket. Sőt: propolisszal lemosom az arcomat. Vettem parjadi sós szappant. Vettem csalánkrémet propolisszal. Semmi. Semmi eredmény. Ha nem kap minimális szinte csak pöttyintésnyi Elocom-ot a bőröm kb. kétnaponta, akkor gáz a köbön. De már ezzel is együtt éltem volna, HA: Az állam, az orrom körül, a szám körül minden tiszta és szép. CSAKHOGY: az arcom felső részein és a szemhéjamon, ill. a homlokomon kiütések vannak. Nem kimondottan a periorálisra hajazó, de valami afféle. bejelentkeztem bőrdokihoz, a hónap végén fogad. Mi a frász lesz ez? Valami kiütött, amit kenegetek? Szedek C A B és D vitamint jó ideje. Még mi a francot kellene tennem???? Segítsetek!!!

50. kinin
2013. okt. 2. 15:16

Sziasztok! Mától én is a periorális dermatitisben szenvedők táborát erősítem sajnos... kb 1 hónapja jelentek a szám alatt az államon két oldalt úgy egy 5 ft-os és egy 20 ft-os méretű foltban az ügy, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Soha nem volt pattanásom, talán egész életemben összesen 20, ezért nem is értettem az egészet és sokáig azt hittem pattanás. Aztán csak nem múlt el, és már gyanús volt, hogy ez nem lehet ragya, ezért mentem el bőrgyógyászhoz.

Nem nagyon mondott semmit, csak annyit, hogy ez az, és ne kenjek rá semmi mást, csak amit ő felírt (nem említette a fluor mentes fogkrémet sem pl, pedig magán bőrgyógyászról van szó), illetve nem volt túl bizakodó, azt mondta egész szépen lehet kezelni és kordában tartani, de teljesen elmúlni nem biztos, hogy fog...


28 napig kell szednem Tetralysal kapszulát, ami egy antibiotikum, illetve nappalra írt fel Rozex kenőcsöt, éjszakára pedig Mikogal krémet.


Ami számomra teljesen érthetetlen, hogy mi okozhatja, ugyanis évek óta natúr kozmetikumokat használok, odafigyelek a táplálkozásra, sokat vagyok friss levegőn, sportolok és mostanában egyáltalán nem vagyok stresszes.


Végig olvasva a rengeteg tanácsot teljesen elkeseredtem, mert ennyi mindent nem lehet megfogadni, a legrémisztőbb a candida diéta, mert az iszonyú rossz lehet, arról nem is beszélve, hogy drága és időigényes.


Nagyon el vagyok keseredve, pedig még csak most kezdődött...


Ja, a bőrgyógyász azt is mondta, hogy olyanoknál fordul elő leginkább, akiknek amúgy szép bőrük van, pattanás mentes. Hát most aztán visszakapom, mert kamasz koromban tényleg mindenki nagyon irígykedett, hogy milyen szép bőröm van, de mire ők kigyógyultak a ragyákból, most engem lepett el az ótvar.


29 éves vagyok és előre rettegek, hogy így kell megöregednem.


Egyelőre nem merek semmit rákenni azon kívül, amit az orvos felírt, majd meglátjuk mire elég ez.

49. Tincsi
2013. szept. 24. 09:28
Én mondtam hogy ez a Tetraciklin nagyon jó gyógyszer, én is két hónapig szedtem, reggel és este, mellette pedig a xzyzal-t. Másfél éve teljesen tünetmentes vagyok. Mikor letelt a két hónap, utána még egy évig szedtem a xzyzal-t, majd azt is abbahagytam. Semmi bajom azóta. Sminkelek, rendes fogkrémet használok, kivéve, hogy az arcomra mostmár csak Eucerin termékeket használok. A zöldeket. Nagyon jók. Csók, puszi Mindenkinek! :)
48. ppeti1978 (válaszként erre: 47. - Jenni22)
2013. szept. 20. 10:46

Sziasztok!

Pasiként (rétkán vagyunk érintettek ebben) szeretném megosztani a tapasztalataimat. Röviden. 3 évig szívtam ezzel a kórsággal, de mára 95%-os vagyok, ez nagyon nagy szó. Pasi létemre alapozó színű fényvédős krémmel kenegettem magam, mert szégyelltem az utcára menni. Olyan voltam, mint egy homoszexuális holdkóros, aki csak sötétedés után jön elő... Akkor ugyanis kevésbé látszott a vörösség és a pöttyök. Na de a lényeg. Egy valag orvos és egy csomó utánajárás után a megoldás a következő: Tetraciklin kúra, 500mg, napi 2x reggel és este, majd egy hónap után napi 1. Az egész 3 hónap, de már az első hónap után szuper az eredmény. Ehhez Skinoren, egyszer-kétszer. Az eredmény 95%. 100as már sose lesz, ez van, ennek is szívemből örülök. A lényeg, hogy a bőrgyógyászok nemigen írják fel, mert valóban segít és akkor elesnek a 10ezertől alkalmanként. Kifogásokat keresnek, de kitartónak kell lenni és beszedni. Bárki bármit mond erről ne higgyétek el, semmi bajotok nem lesz tőle, a gyomrot se készíti ki, nyugodtan szedhető. A lényeg, hogy nagyon fényérzékenyíti a bőrt, szóval inkább ősszel érdemes elkezdeni!!!!Nekem nagyban segített, illetve hozzátett a Candida-diéta, ami nagyon nehéz, de fogyni is kiválóan lehet tőle és jó tisztítókúrának is. Candidám nem volt, de ezt megcsináltam és azóta is egy évben tartom kb 3 hónapot. A dokim azt mondja évi egy hónapos fenntartó kúra lesz elég, majd meglátjuk, de nagyon ajánlom ezt a módszert bárkinek. Ugyan ilyen jó ez Rosaceára, és mindenféle dermatitisre is állítólag.

2013. szept. 10. 19:55

Sziasztok kedves sorstársak!


Elmesélném az én történetem,hátha valakinek tudok segíteni. Sokáig én is kenegettem szteroidossal,azt hittem,hogy eperallergia és stb...tartott ez jó pár hónapig. Szteroidos hiába hozta helyre 2 nap alatt,1 hét után elmúlt a hatása,így visszatért a betegség. Magam jöttem rá,hogy periorális dermatitisem van,és mivel nemsokára orvos leszek,(bár állato.) én állítottam fel a kezelést.:D szóval az első és a legfontosabb az antibiotikum!!!! elkezdtem szedni a tetracyclint először napi 2*500 mg-ot jó nagy dózisban. Ma fogyott el az egyik doboz,de még egy hónapig szedem a napi 1*500 mg-ot. Másik alappillére a kezelésnek a SKINOREN krém volt. Nagyon nehéz sajna beszerezni én 3 patikában voltam,végül meg kellett rendelni! Itt tenném hozzá,hogy a tetracyclin wolff-ot is nagyon nehéz,és iszonyat drága,inkább vegyetek doxycyclint-olcsóbb,ugyanabba a hatóanyag csoportba tartozik mint a tetracyclin,és könnyű beszerezni. Szóval szedtem a gyógyszert,kentem az arcom. Első napokban úgy el voltam keseredve,és annyira iszonyat csúnya volt az arcom(menstruáció még rátesz egy lapáttal),hogy naponta 3x kentem a kenőccsel. Csípi,ég,mar minden amit el tudtok képzelni,de én már másnap halványabbnak láttam!!! Aztán első két napban tisztítókúrát tartottam:csak zöldségek legfőképpen RÉPA ugye a béta karotin miatt!nem volt nehéz megállni,hogy egyek,annyira el voltam keseredve,mivel mindenhol azt írják több hónap a gyógyulás.:( Szedtem még c vitamint,grapefruit cseppet,RÉPA RÉPA,rossmann-os béta karotin(ugye az A-vitamin elővitaminja ami a bőr legfontosabb vitamina),akartam még venni Biovanne-t is,de végül nem vettem. Az arcom június óta kizárólag Vichy Normaderm mélytisztítóval mosom,kicsit húzós az ára,de nekem pont most fogyott el június óta. JA igen,a hidronium nonicumot-azaz gyógyszertári arclemosót-felejtsétek el,parabén és alkohol is van benne. Ami még fontos: az elején annyira csúnya volt az arcom hogy az utcára nem mentem ki,de mivel muszáj volt(és még a saját anyám is azt mondta hogy így ne menjek ki.:D) kentem rá alapozót. SEMMIT nem rosszabbodott tőle!!!(én pedig kimertem menni az utcára) persze amint lehetett lemostam,és ment rá a Skinoren. MA HÁROM HETE hogy elkezdtem a kúrát,és olyan 80%-os gyógyulást mondhatok!!(mások is így gondolják).Az arcom van már olyan szép hogy az alapozó eszembe sem jut. Szedem a gyógyszert,este kenem a skinorent,ha van időm napközben kamillával borogatom,mert a skinoren angyon szárít.(ne filtereset vegyetek,hanem kamillavirágzatot). Eszem mindent amit megkívánok,bár azt a mai napig állítom,hogy a piros gyümölcsök(eper,málna,szeder stb)és a paradicsom sem tesz jót! A három hét alatt egyszer vettem észre másfél hét körül,mintha picit visszaesne a javulásban,cappy pirosgyümölcsös üdítőt ittam. Azóta erre figyelek. Csütörtökön megyek vérvételre,hogy megnézzük a hormonjaim,de a bőrgyógyász doktornő akivel beszéltem,azt mondja,nem hinné,hogy a hormonokhoz,vagy az ételekhez lenne köze.Soha nem használtam túl sok kozmetikumot se,vagy amit használtam az jó minőségű volt. a három hét alatt én is arra jutottam,hogy EZ egy baktérium.(nem véletlenül kell a tetracyclin ugyebár...). Még gondolkodtam a bioptron lámpán,de végül nem mentem el...figyeljetek oda KICSIT az étkezésetekre,az arcápolásra(FOGKRÉM!!!),de a lényeg az antibiotikum kúra...remélem tudtam valakinek segíteni!!! KITARTÁS,mert ez nem egy gyógyíthatatlan betegség,tudom mennyire önbizalomromboló,de mindenki ki tud belőle gyógyulni!!

2013. aug. 18. 20:40

Sziasztok!

Én már írtam ide korábban, kétségbeesve a perioralistől szenvedve. Sajnos sokmindent kipróbáltam, amit itt írtak, találgatások stb... 3 évig küszködtem mindenfélével. Szeretném veletek megosztani, hogy mivel: bioptron lámpa, grapefruit csepp, candida gombára tea, natúr kozmetikumok, és elsősorban az elocom (ezt 3 nyamvadt évig kentem az arcomra!!). SEMMI SEM HATOTT! Elkezdtem bőrgyógyászt keresni május elején, és találtam egy nagyon jót: Steilich Gábor a neve, Budapesten a Mátyásföld Klinikán rendel, 10 000 Ft a vizsgálat. Nagyon korrekt, elmondta, hogy 3 hónap alatt fog kigyógyítani ebből, az egyedüli amit kért, hogy legyek türelmes. A legelső, amit mondott, hogy azonnal hagyjam abba a szteroidos krémet. Mondta, hogy 1 hónapig csak csúnyább lesz, nagyon fog fájni. Hát igaza volt, nagyon nehezen bírtam ki azt az egy hónapot, párszor majdnem bekentem azzal a szarral, de szerencsére a családom mellettem állt, és nem engedték. Ahogy mondta, a második hónapra már sokkal jobb volt, és a harmadik hónap végére (azaz mostanra) TELJESEN ELMÚLT! Írt még fel egyébként-ami a lényeg- egy gyulladáscsökkentő gyógyszert (Sotret 10 mg-os), ez volt a kúra alapja, ez segített. Szárítja a bőrt, de az megéri, semmiség.

Remélem tudtam segíteni, szívből tudom ajánlani őt mindenkinek, nagyon korrekt, és nagyon tud, emellett szerintem az ára is korrekt.

Sok sikert mindenkinek, aki ezzel szenved, átérzem, és nagy élmény megszabadulni tőle!

A legfontosabb szabály: NO STEROID!!!

Jó gyógyulást mindenkinek! :)

45. lipuszandi (válaszként erre: 25. - Exter91)
2013. aug. 6. 23:32

szia!


OLvastalak így utólag, és nagyon érdekelne, hogy sikerült megállnod, hogy nem kented szteroiddal? Nekem is látszottak már a hajszálerek, ha közelről nézem, ettől megijedve hagytam el az Elocom-ot. De nagyon szenvedek, mert a kiütések egyre terjednek, és nagyon nagyon viszketnek!! Szereztem Elidel krémet, ( itt írta valaki) ez nem szteroidos, és elvileg ekcémás atópiás bőrre jó, szval akkor nekem is jó kell hogy legyen...Nekem ez a második hét, hogy nem kap a bőröm Elocom-ot, hát...Minden nap arra gondolok, na majd holnap...Rendeltem a net.-en bio-szappant, ami erre jó -állítólag- csalánkré-propolisszal, és parjadi-sós szappan. Majd mesélek, ha megjön, és ha beválik. Kérlek, írj, és a többiek is, hogy amikor abbahagyod a szteroidos krémet, akkor tudom hogy bedurvulnak a tünetek, de mikor hagy már alább? Annyira viszket a szemem körül is!!!! Segítsééég! Andi

2013. júl. 28. 23:16

sziasztok!

Régen nem jelentkeztem, de most sem tudok jobbakat írni, mint előtte...

A periorálisom evek óta megvan...Nem múlik el, bármit teszek. NÉha megpróbálom elhagyni a BGY: által felírt Elocom-os kevert krémet, de max. 4 napig bírja a bőröm nélküle, aztán már jönnek is a pöttyök, és az égő, viszkető érzés. Lassan beletörődtem, hogy nekem ez életem végéig fog tartani, és bár tudom, nem jó a szteroid, - sőt, tilos- de egyszerűen nincs más megoldás! Így legalább normális a bőröm. Nem akarok egész életemben kiütéses lenni, és viszkető szemekkel, szájjal mászkálni! Annyira elegem van belőle!!! Valaki valamit???? Andi

43. lipuszandi (válaszként erre: 25. - Exter91)
2013. júl. 28. 23:14
Engem nagyon érdekel, mi az a krém, ami neked használt!!! Kérlek írd meg!!
2013. júl. 28. 23:08
Ja, és azt tapasztaltam, hogy a napozás kifejezetten jót tesz, sokkal tisztább a bőröm mindenütt. Bár lenne egy "csodaszer", mert néha úgy érzem, belefáradtam a keresgélésbe. Lehet, hogy sokan megköveztek érte, de a most 18 éves fiam, -akinek 15 éves koráig baba finomságú volt a bőre- hosszas mérlegelés után elkezdett sotretet szedni...Igen, voltak mellékhatások, egyszer vérzett az orra, és a szája állandóan kiszáradt, DE: 5-6 hónap után gyönyörű, de szó szerint ismét gyönyörű lett a bőre, és az ma is. ( megjegyzem, ő férfi-modell, így ez alap követelmény) Azt mondja, ha mégegyszer kellene döntenie, most is így döntene. Elgondokoztat a dolog...Vajon erre az én bajomra is használna?? Valakinek van tapasztalata ez ügyben? Mindannyiótoknak kiütésmentes szép nyári napokat csajok! És írjatok egy elkeseredett autista anyukának(:
2013. júl. 28. 23:02

sziasztok!

Régen nem jelentkeztem, de most sem tudok jobbakat írni, mint előtte...

A periorálisom evek óta megvan...Nem múlik el, bármit teszek. NÉha megpróbálom elhagyni a BGY: által felírt Elocom-os kevert krémet, de max. 4 napig bírja a bőröm nélküle, aztán már jönnek is a pöttyök, és az égő, viszkető érzés. Lassan beletörődtem, hogy nekem ez életem végéig fog tartani, és bár tudom, nem jó a szteroid, - sőt, tilos- de egyszerűen nincs más megoldás! Így legalább normális a bőröm. Nem akarok egész életemben kiütéses lenni, és viszkető szemekkel, szájjal mászkálni! Annyira elegem van belőle!!! Valaki valamit???? Andi

40. Emite
2013. júl. 24. 16:29
Kedves Forumozok!1 eves kislanyomnal diagnosztizaltak a perioralis dermatitiszt.Elvittem tobb borgyogyaszhoz is de sajnos nem javult.Ekkor egy baratnom beszelt nekem sensolite nevezetu polarizalt fenyrol.Elvittem a kislanyomomat es 4 alkalom utan rohamosan javulni kezdett az arcan,orranal es a szeme korul pedig eltuntek a kiutesek.Mindenkinek ajanlani tudom.Remelem nektek is bevallik.Most kivancsian varom,hogy tartos lesz e remelem igen.
2013. jún. 22. 22:03

Sajnos, én is periorális dermatitiszben szenvedek és nagyon megkeseríti az életemet.

Magánbőrgyógyásznál voltam, és Fucidin krémet írt fel, hát két nap alatt naponta 3 szor bekenve még nem hatott...

Sajnos csak halványít rajta.

Egy szteroidos krémet is kaptam mert előzőleg felírtban nagyon minimális szteroid volt, és az nem hatott.

Sztk-ba nem érdemes menni, nem is érdekli őket...

Doxycyclin javasolta, de mivel nyár van, és mivel én nem vagyok hajlandó egy ilyen atombomba gyógyszert bevenni, így maradtak a krémek.

Nektek mi vált be?

Doxycylin helyett esetleg más antibiotikum?

Szedett már valaki Doxy-t?

Köszi!

2013. jún. 15. 13:41

Sziasztok! Körülbelül tavaly ilyenkor jöttek elő nálam az első jelek, hogy valami nincs rendben, de akkor nem is foglalkoztam vele, úgy gondoltam, hogy majd elmúlik. Használtam rá alkcema krémet az ideig-óráig enyhítette a tüneteket, csak miután hozzászokott a szervezetem, már semmit sem ért. Mivel a helyzet változatlan volt, sőt egyre csúnyább volt az arcom, ezért elmentem bőrgyógyászhoz, akitől kaptam krémet és valami folyékony zöld masszát az arcomra, semmi nem történt, télen kicsit jobb volt a helyzet és nem volt elviselhetetlenül csúnya. Aztán május környékén már éreztem, hogy valami megint nincs rendben, június 4.-én voltam ismét bőrgyógyásznál, aki egy nagyítóval megnézte az arcom, és azt mondta, hogy nem tud mást mondani, csak azt, amit az előtte lévő bőrgyógyász, ez a bajom és pont. Felírt szintén 2 készítményt, de amikor hazajöttem úgy döntöttem, hogy elolvasok mindent, amit találok és megpróbálom meggyógyítani magam. 1 hónapig érvényes a recept, szóval úgy voltam vele, hogy maximum, ha nem sikerül kiváltom. 11 nap telt el. Nekem az állam, az orrom környéke és már a halántékom egy-egy része is „megfertőződött” szóval elég nagy terület volt és nagyon csúnya. Most 11 nappal később, az eddigi területekről elkezdtek eltűnni a piros foltok és már azt hiszem körülbelül az eddigi csúnyasága a negyedére csökkent, egyre szebb és tisztább az arcom. (Aminek azért örülök nagyon, mert olvastam, hogy van olyan, akinek ez hónapokba vagy évekbe telik, hogy ekkora változás legyen az arcán.) Leírom, hogy nekem, hogy sikerült, hátha tudok valakinek segíteni.

Még rögtön aznap, miután körülbelül minden létező magyar és külföldi honlapot átböngésztem a témával kapcsolatban, - plusz kicsit tágítottam a kört és nagy általánosságban a bőrrel kapcsolatos problémákra kerestem gyógymódot – beszereztem egy két dolgot.

Először is a grapefruit mag csepp volt az, amit elkezdtem használni (Bioextra grapefruit mag kivonat) bioboltban 1300-1500 körül van egy üvegcse, én ezt belül és kívül is használtam, napi 3*15 cseppet hígítva ittam, plusz kenegettem vele az arcom, kb. 5 nap alatt el is fogyott az üveg, de a mostani javulást látva megéri. Ezután diólevél teát készítettem, minden reggel 1-2 kanál diólevelet leforráztam, hagytam pihenni és miután kihűlt 2-3 óránként mostam vele az arcom. Valamint volt, hogy „pakolásként” használtam a teát. Egy picit vastagabb egyszerű anyagot beleáztattam majd ezt az arcomra raktam és rajta hagytam 30 percig.


Olvastam még, hogy általában belső gondok okozzák a bőr problémáit, szóval elkezdtem méregteleníteni. Gyuri bácsi tisztító teáját napi egyszer megiszom, valamint én beszereztem még oxytarmot (vastagbelet tisztítja), silegon kapszulát és E-vitamint. Ezekből az ajánlott napi adagot beszedem, az étkezésemre odafigyelek, még jobban, mint eddig. Napi 4-5 liter vizet megiszok, rengeteget kell wc-re mennem (ami a hátránya), hiszen alapból tisztulok és mellé rengeteg vizet is megiszok, ami ajánlott, de nekem segített. És tudom, hogy ez a legnehezebb, de mivel én még tanulok, és a vizsgáimra készülök így java részt itthon vagyok, és nem kell kimozdulnom, szellőztetem az arcom, semmit nem teszek rá, nem sminkeltem és pihentettem.


Azután rábukkantunk egy csodaszappanra. Propoliszt szerettünk volna venni, mert az is nagyon jó kívül belül és a grapefruit mag cseppet kicsit szüneteltetem, és most jön a propolisz kúra. A hölgy, akitől vettük, mondta, hogy ha a bőrömre kell, van egy nagyon jó propoliszos mézes természetes szappan, amivel naponta többször mossam meg az arcom és elmúlik minden. És tényleg csodát művel az arcommal, 3 napja használom, de turbó sebességgel tűnnek el a piros foltjaim és egyre szebb és simább az arcom. Ilyen szappant szerintem bárhol piacokon, termelőknél lehet beszerezni.


Nem mondom, hogy ez a tuti és nem kell a bőrgyógyászokra hallgatni, de nekem bevált, nyilván ennyi idő után még nem beszélhetek teljes gyógyulásról, de ha sikerül eltüntetnem és tünetmentes maradok, akkor lesz teljes a siker. Ha már egy embernek tudtam ezzel segíteni, akkor már megérte megosztanom veletek. :) Szép napot Mindenkinek !

37. andi02
2013. jún. 3. 15:14

Sziasztok. Újabb "klubtagot" köszönthettek, hasonló cipőben járok, mint ti. Külföldön dolgozom, 19 éves vagyok, és nincs egészségügyi biztosításom. Körülbelül 2 hónapja játszom ezt a játékot a bőrömmel, és a türelmem egyre csak fogy. Nálam minden az orromnál kezdődött. Nagyon rég. Talán 3 éve. Most viszont ehhez csatlakozott a szájzug is. Aztán elkezdett az államon is kiszáradni a bőr és előjöttek a pattanásszerű, gyulladt pöttyök. Differinnel kenegettem naponta párszor, sehol semmi. Az orrom körül amikor "hámlási folyamatban" vagyok, viszket. otthonról kaptam anyukámtól csomagban egy antibiotikumos kenőcsöt, amit az otthoni doktornőm írt fel. Most azt használom. Van nálatok is olyan, aki próbálta őket nyomkodni? Tudom, hogy nem jó, de nem bírtam ki. Sokuk gennyes folyadékkal voltak megtelve, mint a gyulladt pattanások, de sok olyan volt, ami inkább mitesszerhez hasonlított. Olvasgattam a bejegyzéseiteket, sokan mondjátok azt, hogy gomba okozhatja, sokan azonban az antibiotikumokat ajánljátok. Nos, eddigi tapasztalataimból tudom, hogy az antibiotikumok és a gomba tűz és víz. Én egyszer például azért gombásodtam be, mert túl sokáig szedtem az antibiotikumokat.

Kérlek írjátok meg, hogy kivel mi van azóta és aki ezzel az alattomos betegséggel küzd, kívánom, hogy minnél hamarabb gyógyuljon meg. Kitartást nekünk!

36. Melinda13 (válaszként erre: 28. - Tincsi)
2013. máj. 26. 14:10
Szia Tincsi! Azt szeretném kérdezni, hogy a Tetracyclinből napi hányat szedtél és meddig? Azt látom, hogy két hónap, de pontosan hogyan? Köszi előre is. Melinda
35. water (válaszként erre: 32. - Lipuszandi)
2013. máj. 17. 11:09

Kedves lipuszandi és sorstársak!

Sok évvel ezelőtt kezdődött -visszatérő jelleggel-ez a borzalom az arcomon.Mindig elocomot használtam rá-orvosi javaslatra.Tavaly dec-ben újra előjött ,sokkal intenzívebben mint eddig.Beleástam magam a témába.Akkor jöttem rá,hogy ez perioralis dermatitisz és az elocom egy álságos terápia.Sok mindent kipróbáltam(magamtól és bőrgyógyász tanácsára is).Több antibiotikum kúra,mindenféle krémek,gyomorra ható gyógyszerek,kemény diéták,no kozmetikum,no fluor relax...Az arcom közben egyre szörnyűbb lett.Csak egyvalami használt látványosan: a bórcinkolajos rázókeverék.Csak ez egyedül mert amíg más krémet is használtam nem hatott.Éjszakára javasolták ,de én nappalra is használom ha itthon vagyok.Vékonyan kell rákenni a bőrre.Azóta ha kezdődő jeleket látok rögtön kenem és szép a bőröm.

Nagyon bízom benne,hogy Nektek is jó lesz!Egy próbát megér:)!!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook