Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Perioralis dermatitis fórum

Perioralis dermatitis (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
94. potty 33 (válaszként erre: 92. - Mariemjulie)
2015. jún. 14. 21:44

eleinte (amig mindenféle krémet használtam)nekem is érzékeny volt a bőröm ott ahol a kiütések voltak.

miután áttértem a sóoldatra husssss minden rossz elmúlt. szoliba is járok,napozok néha és semmi de semmi panaszom.

2015. jún. 13. 00:11
Nekem szülés után a 3.hónapban jött ki a perioralis dermatitis az orrom körül.Fájt, viszketett,piros,hámló elváltozásként volt látható.(Mindig is szép bőröm volt,még pattanásaim sem voltak soha,így nagyon el voltam keseredve.)Nagy adag antibiotikum hetekig szedése segített,melyhez probiotikumot szedtem folyamatosan.Sajnos tisztában vagyok vele,bármikor felütheti fejét a betegség.:((((
2015. jún. 9. 12:10
Sziasztok,engem homeopatias golyocskakkal kezel jelen pillanatban is a borgyogyaszom.Nem panaszkodhatom,gyakorlatilag eszrevehetetlen a boromon,de egy ideje ismet eg,nagyon.Ahol nagyon piros es gyulladt volt aborom amugy is maradt egy halvany barnas folt,a nap hatasara meg ugy erzem rosszabb,jobban eg,es kicsit viszket is.Leirnatok legyszi a ti tapasztalatotokat a nap valamint meleg hatasara,mar ugynevezett szemnek lathatatlan allapotban?Koszonom,udv.
91. virag32 (válaszként erre: 90. - Bettiblue)
2015. máj. 30. 22:49
Nekem is,nyom nélkül. Semmit nem tettem.
2015. máj. 30. 17:14

Sziasztok!

Gyakorlatilag elmúlt. Semmit nem csináltam, semmi krém, kozmetikum.

2015. máj. 21. 19:15

Sziasztok!


én is megfogadtam,hogy ha leszámolok ezzel a bosszantó bőrbajjal azonnal irok.rövid történetem annyi,hogy életemben 2x kaptam steroid krémet pár db jelentéktelen pöttyre az arcomon.bekentem.HIBA volt!egy életre megtanultam,hogy bőrgyógyászhoz soha többet nem megyek.kb 10 éve lobbant be először az arcom.csak a szemem világitott annyi volt rajtam a kiütés.1 hónapig(!)injekcióztak ezzel-azzal majd lassan,hónapok alatt elmúlt.


most szintén igy kezdődött.az orromnál és az álamon kipörsent a bőr.akartam még pár dolgot feliratni a bőrgyogyóval gondoltam megnézi a pöttyöket is.felirta a szteroidot és miután nem kentem vele az arcom begyulladt de úgy,hogy még lázas is lettem.ez kb.2-2,5 hónapja történt.


átolvastam minden létező fórumot,bőrgyógyászok által leirt eseteket szóval a netem lógtam és reggeltől estig kutakodtam.


nem húzom soká a storyt de annyit még elárulok,hogy SEMMILYEN krém nem segitett pedig MINDENT megvettem.teát,szappant ami létezik.étrendet váltottam:SEMMI.


akkor készitettem egy telitett oldatot himalája sóból és vizből.egy rész só és három rész viz.ezzel az oldattal kenem/mosom naponta az arcom általában kétszer.SEMMIT de SEMMIT nem kenek 1 hónapja az arcom azon részére ahol volt a P.Dermatitisz.ezt úgy értsétek ahogy irom.SEMMIT! sem szájfény,sem szőlőzsir,se labello és SEMMILYEN arckrém.az első időszakban furcsa de most már észre sem veszem.olvassatok utána!a himalája sóoldat tökéletes a bőrre.a kezemen lévő ekcémát is helyrehozta.


és még valami... hetente 6-8 percre elmentem szoliba. szép lassan,fokozatosan.


jelentem TELJESEN elmúlt ez a fránya dermatitisz az arcomról.

próbáljátok ki hátha nektek is segit!


jobbulást mindenkinek! :)

88. GaKata (válaszként erre: 84. - Réka52)
2015. ápr. 5. 01:21

Réka neked mára már teljesen elmúlt? Ha igen letudnád írni a gyógyulás folyamatát? Igazából arra lennék kíváncsi,hogy apír mennyi idő alatt múlik el. Van két foltom, ahol énúgy vélem már nem jön több pötty, de a pír alig múlik.


Azoknak igaza van, aki azt írja belüről kell kezelni a problémát. És igen biztos,hogy emésztőszervi gond.Illetve amit még célszerű megnézetni az a bélflóra.

Nekem a szoptatás miatt most nagyon korlátoltak a lehetőségeim. Pl. az almaecetet is kizárhatom. Sőt vholazt olvastam, hogy a grépfruit mag cseppeket sem ajánlják szoptatás alatt. De hála Istennek nálam a külsőleg használt diólevél főzet bevált. Ezt is lehet belsőleg is alkalmazni, ott is fertőtlenítő, tisztító hatást fejt ki.-Szoptatás alatt nem lehet diólevélteát fogyasztani. Tanácsnak vagy inkább egy próbának a foghagyma cseppet is megemlíteném.

2015. ápr. 2. 21:20

Sziasztok,


Őszintén megmondom egyszerre nyugtat de keserít el,hogy nem vagyok egyedül ezzel viszont annyira egyéni kinek mitől,hogy érdemben segíteni egyik ember a másiknak nem tudom tud-e.

Nekem világéletemben porcelánbőröm volt,aztán tavaly október-november környékén jött és felborult minden.Az tény és való,hogy hosszú évek óta igencsak stresszes életet élek-sajnos elkerülhetetlen- de eddig nem reagált rosszul a bőröm ezekre ilyen intenzíven.Ezelőtt másfél-két évig -Angliából hazajőve aztán besokallva a szénhidrátoktól- nagyon figyeltem az étkezésre.Se fehér lisztes se cukros se tejtermékek-nem esett jól.Csak hús és zöldség.Aztán tavaly nyáron elborult az agyam,majd Olaszországban is fagyik,napi üveg vörösborok,tészták röpködtek.Télre néhány kiütés jelent meg az arcomon,azt hittem először,csak a hideget nem bírja a bőröm.

Aztán egyre rosszabb és rosszabb lett.Az első gondolat az volt,hormonális.Jöttek a táplálékkiegészítők.Görögszénás kapszula,progeszteron krém,stb. Nekem semmi.

Akinek hormonális jellegű,javaslom a Peak-nek a Fenuplast nevű kiegét és a Swanson-nak a fűrészpálma kivonatát,az helyrehozza.Egyik sem reklám,én is végigszedtem és beállt a menstruációm is,és nem fáj annyira a hasam és kevésbé vagyok ingerült.


Apukám edző és endokrinológiai szaktanácsadó,vele tanakodunk folyamatosan,mert egyik orvos sem tudott érdemben tenni semmit.Együtt bújtuk a könyveket és oldalakat a neten és rájöttünk,ez a perioralis dermatitis.Észrevételeim szerint nem is érdekli az orvosokat az ember kínja.Az első bőrgyógyász a bőrklinikán rosaceát mondott ,meg pattanásosodásra hajlamos bőrt(!) -nevetséges - és Differint kaptam meg Rosexet,hát konkrétan majdnem lerohadt az arcom .Alapból is vízhiányos a bőröm és táplálni kell,de semmi nem vált be.Nyilván szteroidos krémmel én is próbálkoztam,az Elocommal,ami kezdetben nagyon hámlasztotta,később visszahúzta a foltokat a börömről de nyilván agresszívabban jön vissza,szóval ezt dobni kellett.

Mivel vendéglátózom,és január óta munkanélküli vagyok, a további vizsgálatok elérése nem kis erőfeszítésembe telik és amíg így néz ki a fejem nem vesznek fel sehova,mert ott (is) fontos a kultúrált megjelenés.Igazi ördögi kör,és nem tagadom,elképesztő elkeseredett vagyok.TB szinten elérni a komplexebb vizsgálatokat majdhogynem lehetetlen.

Január végén elkezdtem visszaállni a paleo étrendre,előtte 2 hétig jóformán csak halon és párolt zöldségen éltem,majdnem teljesen elmúlt.Passzoltam a tejtermékeket,gyümölcsöket(ez elég rossz),a liszteket,a cukrokat.Almát,körtét,néha megpróbálok,ez nem olyan erős allergén.A cukor,glükóz,alkohol nagyon gerjesztette,így mindent meg kell néznem miben van akár egy kicsi is,már tényleg gyümölcsöt sem merek enni pedig az fruktóz és tudomásom szerint nincs cukor allergia.A második bőrgyógyásznak fogalma nem volt mi a bajom,a harmadik aki nem mellesleg fizetős orvos volt,ekcémát mondott,és kaptam Antiprurit kérmet ami semmit nem használt.

Sminket használtam de csak a szemem alá és korrektort,illetve szempillaspirált de ezek bőrbarátok.A bőrömre ez előtt Biodermát és Janssen termékeket használtam ami mind nagyon minőségi,és nem gondolnám,hogy ez okozta a problémát.

A felírt Ihász -féle mosakodó (gyógyszertári) sokat segített a bőrnyugtatásban de hosszan tartó eredményt ez sem ért el.Viszont a Manna szappan fekete szappanja nagyon jó.

A medical historym már vastag mappányi,a dokik csak átforgatják,nem törődnek vele,jórészt végig sem hallgatnak,pedig március elején az általam kért inzulin terheléses teszt után (pedig ekkorra a diéta révén majdnem teljesen eltűnt)brutálisan nézett ki a fejem- és csak megpaskoltak a kórházban,hogy szegény,előtte a mentősök adtak szetoridot és antihisztamint,majd hazaküldtek.

Írtam napi szinten mit ettem,csináltattam hormon teszteket,4 bőrgyógyásznál voltam,nőgyógyásznál,fogorvosnál stb.Fluorid,alkohol stb egyéb gerjesztőket én is passzoltam.Van,hogy 2 napig nincs durva kiütés,vagy alig,aztán elképesztően belobban ,meg persze már pszichés is,mert elviselhetetlenül tud égni és még ocsmány is. Összeségében azt gondolom,hogy tünetileg kezelve nem fog teljesen elmúlni senkinek,mélyebbre kell nyúlni és a szervezetet nézni komplexen,ha kell,minden egyes szakorvost végigjárni talál-e valamit.Ennyit megér az egészségünk szerintem.

Viszont amiért igazából írok -és hátha ez segít- ,hogy szerintem mindenki próbáljon meg belgyógyászhoz fordulni,hátha áll a dolog mögött valami emésztőszervrendszeri probléma,amiről nem tud.Szerintem nagyon fontos,hogy egy nő tisztában legyen a saját testével,főleg mikor problémák merülnek fel,nem pláne ha valakinek hormonális jellegű.Sok nőtől mikor megkérdik milyen hosszú a ciklusa,azt mondja 4 napos,pedig a ciklus az normál esetben 25-28 napos-azaz ennyi időnként jön meg.Ha valakinél hormonális,érdemes utánanézni milyen a progeszteron és ösztradiol szintje.Ugyanis ha valaki igencsak stresszes,akkor a mellékvese állandóan kortizolt termel,de a mellékvese termel progeszteront is. Akkor termel a sárgatest progeszteront a méhben,ha van ovuláció,viszont ha nincs,szarban van a szervezet.Erre jó pl a progeszteron krém.De ha a mellékvese a sok kortizol termelés miatt nem tud elég progeszteront termelni ellopja a sárgatest által megtermeltet.Ez is okozhat bőrproblémát.Aztán ott van az,ha valakinek magasabb a tesztoszteronja,mint nekem,annál pl elaromatizálódhat DHT nevű vegyületté(a férfiaknál a kopaszodásért és a prosztatarákért felelős),ami a nőknél ugyancsak okozhat ilyen problémát.Erre jó pl a már említett fűrészpálma kivonat,

Nekem most mondták,hogy biztos,hogy emésztőszervrendszeri dolog áll a dermatitis mögött,valószínűleg valamilyen ételallergiával párosul,de nem kizárt,hogy sok minden tetőzött be egyszerre.Stressz,hirtelen táplálkozásváltás,más környezet,hormonális stb.A hisztamin érzékenységre a Daosin nevű étrendkieget javaslom,én most ezzel is próbálkozom,ebből napi 2 és mindkettő étkezéssel, a kettő közöt tpedig teljen el legalább 6 óra.Ez baromi jól rendbehozza,nekem már most enyhült.A vérvételen nekem az eosynophil számom magas volt,ami allergiára utal.

Én még szedek Calcium D-Glucarate nevű készítményt is,ami a máj méregtelenítésében segít.



Mindenképpen azt javaslom,senki ne szedjen gyógyszert,inkább táplálékkiegészítőkkel próbálkozzon,mert kevésbé káros a májra,vesére,mellékvesékre-utóbbira igencsak nagyon rossz hatással van sok gyógyszer,főleg a szteoridosok.Én az Enzymus nevű cég Devigest(emésztéssegítő) termékét szedem,illetve a Synthol-t(baktériumölő),és a Floraphage(bélflóra támogató- és helyrehozó) nevű kapszulákat,mellé C vitamin,Zink,Szelén és az A vitamin nálam is.És persze sok répát eszem :)

A stresszt elkerülni szerintem lehetetlen hacsak valaki nem milliomos és egy olasz kis tengerparti falucska villájában tengeti életét,ezért azt mondom a jóga nagyon ki tud kapcsolni,sokat kell nevetni és olvasni,zenét hallgatni-egyszóval olyat csinálni amit szeret az ember.



Önmegfigyelés- sajnos én is egyelőre ennyit tudok,mert a magyarországi orvoslás olyan,hogy sokszor még ha fizet is az ember,akkor sem kap megfelelő ellátást.

A CentrumLabnál csinálnak például teljes bélprofilt is,szerintem fontos

tudni mi zajlik bennünk -mert a szervezet 80 %-ban az emésztőszervrendszerből áll,szóval simán lehet,hogy bármelyikünknél fennállhat bélprobléma.

Krémből én is javaslok : a Babornak a Neuro Sensitive Celllar krémje -ami drága,de nem irrigál,direkt ilyen problémákra lett kifejlesztve és minden cseppje egy kincs. Nekem szerencsém volt,kedves ismerősöm kozmetikus,tőle kaptam.

A másik,olcsóbb kategória a Wise Tree Naturals nevű magyar cég hidratálókrémje.Csak természetes anyagokat használnak,és jól hidratál.



Nekem még nem múlt el,de nem reménytelen,és napi szinten kőkeményen kínlódok vele,mert még mindig eszek olyat valószínűleg ami nem tetszik a szervezetemnek és gerjeszti.Én nem sminkelem le,mert szerintem nem tesz jót neki.Aki azt mondja nem akar görcsölni miatta és lesminkeli illetve él úgy,ahogy eddig-az ő dolga -bár szerintem ostobaság,mert tudomásul kell venni,hogy valami megváltozott a szervezetében aminek sajnos meg kell keresni az okát-aminek vagy megtaláljuk vagy nem- de ez nem egy olyan dolog amibe bele kell törődni,hogy ez van.Én körülbelül úgy vagyok vele,hogy van rosszabb is,örüljünk,hogy 'csak' ennyi.Mindenkinek a maga problémája a legnagyobb,ez nyilvánvaló,és keserű szájízzel kelek én is, és nézem a tükörképemet,hogy 'megint miért'? mikor olyan szépen elmúlt majdnem,de most ez van de menni kell utána.

Drága és időigényes,de aki igazán akarja szerintem megpróbálja.

2015. ápr. 1. 20:49

Sziasztok!

Nos megfogadtam ,ha egyszer kilábalok a betegségből irok nektek ! Elnézést a hosszúságért !


8hónappal ezelőtt kezdődött az egesz . Szándékossan fogytam 20 kg-t egészséges étkezés mellett . Egyik nap arra ébredtem ,hogy pár kiütés keletkezett az arcomon . Természetessen nem estem kétségbe ,hiszen pár pöttyel senki nem fut orvoshoz . Elkezdtem kenegetni : bepanten ,neogranormon , tetran . A helyzet egyre rosszabb lett , szemem elkezdett dagadni , fulladtam a kiütéseim pedig vörös viszkető foltok lettek . ( az érzést úgy irnám le : égő,húzó , viszkető) . Elkezdtem orvosokhoz járni bőrgyógyász, belgyógyász, allergiavizsgálat , vérvétel . Természetessen minden teljesen normális és negatív lett . Teljessen elkeseredtem . Az orvosok konkrétan a szemembe mondták ,hogy ők aztán nem tudják . Természetessen míg nem jöttek meg az eredmenyiem kaptam : steroidot , steroidos injekciót , allergiatablettát és legalább 20 fajta krémet . Nem használt semmi , csak rosszabbul lettem . Akkora már lábra állni is alig volt erőm . Végre megjöttek a vérvétel eredmenyek : bakteriális fertőzésem volt . 4 fajta . Antibiotikumot kaptam ,majd elkezdtek a kiütéseim eltünni . Mivel nem tűnt el teljessen visszamentem egy másik orvoshoz ,aki átkülldött egy börgyógyászhoz ,aki elmondta ,hogy mi is a helyzet : ez egy veleszületett ,örökletes betegség . Magyaroraszág 65% érinti . Ez mindig is bennem lesz ,csak tudok ellene tenni ,hogy megszünjön . (Édesapámnak is volt ,gyerek korába ) Erősítik : az olajos magvak ( melyet fogyasom közben szeretettel fogyasztottam ) , a stressz ( munkahelyet váltottam .. Ahol nem igazán éreztem jól magam és elég nagy stresznek voltam kitéve . )kimerültség ( heti 55 óra felett dolgoztam ) b vitamin ( nem kell elhagyni , de ha kijön mellékelni kell . Pont a betegségem kezdetén immunrendszer erősítés céljából b -vitamin injekciókat kaptam ) betegség (amely nekem szintén volt a 4 fajta bakteriális fertőzés) . A zsíros tejtermékek ( mackósajt , zsírostej ) . Olajok ( magvak ugye , salatakon levő olajok, olajoskozmetikumok ) fluorid tartalmú fogkrém .


Ezek erősítik , de nem kell egyhagyni őket , csak mikor előjön vagy felerősödik .


A steroid tartalmú krémeket , gyógyszereket pedig kerüljétek .. Az orvosi tanacstalanság odaig vezetett nálam ,hogy telitömtek minden féle gyógyszerrel ,injekcióval és teljessen legyengültem ! Ha mégis megszüntetné a tüneteket ,akkor valószínű,hogy allergia .



Természetessen ez nem mindenkinél igaz , csak szerettem volna megosztani történetem !



Amit tanácsolni tudok : vitaminok ( mellékelni a b vitamint ) , természetes gyógyszertári sampon , tusfürdő . Répalé ( sok benne az A -vitamin , mely szebbé teszi a bőrt .. Mindennap egy kis felespohárból ittam napi egyszer ) . Fekete szappan ( természetes alapanyagú és szárítja a bört )

Alsol kenőcs , rozex kenőcs .


Az orvosom szerint nekem minden egybe jött . Stressz ,fogyás, fizikai terhelés , bakteriális fertőzés , étrend válltás .


Mindenkinek kitartást kívánok ! Erősítsétek az immunrendszereteket és kerüljétek a stressz helyzeteket !


Ha bármi kérdésetek van ,amire szívessen válaszolok , ezen az e-mail címen elértek : anettvagyok888@gmail.com

85. GaKata
2015. márc. 30. 15:10

Sziasztok!


diólevélfőzettel történő ecsetelés, nekem ez segít. Így a gyógyszertári kátrányos rázókeveréket még nem használtam. Szoptatás mellett ez a biztosabb.

Próbáljátok ki!

Esetleg vki le tudná írni a gyógyulás folyamatát. Leszáradnak a pöttyök és marad még a pír, ez mennyi idő után múlikel? Ha elmúltak a pöttyök,jöhet még újabb?


S szerintem sok folyadék bevitel is segít.

Köszi előre is minden tapasztalatot!

2015. márc. 14. 11:21
Van segítség! Leírom a tapasztalataimat. Egy évvel ezelőtt kezdtem foglalkozni komolyabban a problémával, mert már nagyon el voltam keseredve. Sok fórumon olvasgattam és a legnagyobb segítség egy angolul íródott volt, ahol a sorstársak megosztották a tapasztalataikat. Nagyon sok módszert kipróbáltam és 1-2 hónap alatt szinte teljesen eltűnt. Először is: a legrosszabb amit tehetünk, hogy szteroidod krémet használunk, amit a bőrgyógyászok előszeretettel felírnak. Azt MINDENKÉPP abba kell hagyni. Mindenki készüljön fel, hogy sokkal rosszabb lesz egy darabig, de aki meg akar szabadulni eetől, annak bíznia kell, hogy jobb lesz, de szteroiddal csak állandósul, sőt romlik. Abba kell hagyni a cukor, csokoládé, a sok szénhidrát fogyasztását. Belsőleg kell kezdeni a kezelést. Grapefriut mag kivonatot fogysztottam napi háromszor és almaecetet ittam. Ezekkel az arcomat is kenegettem, terészetesen az almaecetet higítva vizzel, egyfajta tonik lesz belőle. Vettem 3%-os hidrogénperoxid oldatot, azzal naponta kétszer ecseteltem a problémás területet. Amikor otthon voltam, sokszor bekentem cinkpasztával, nagyon jól nyugtat, sőt éjszakára is jó fenthagyni! Nagyon jól bevált a Babydream Calendula krém(Rossmann) és a La Roche-Posay Kerium DS krém, mint általános bőrápoló. Ecseteltem még teafa olaj cseppel is, mikor mihez volt kedvem. Én egyfajta Candida diétát is folytattam. Aki olvas angolul, sok tanács van az earthclinic.com-on. Sok sikert, szép lesz a bőrötök!
2015. febr. 9. 00:44

Kedes Sorstársak!

Nekem egy éve múlt el, azóta tartozok magamnak, hogy leírjam a tapasztalataimat. Valahogy most jött el az ideje, remélem valakinek tudok segíteni...

Körülbelül két hétig ki sem mertem jönni a lakásból, utána is csak vaskos sminkelés után. Több bőrgyógyász felesleges kezelése után ami hatásosnak tűnt az a Aknenormin, amit vérvétel előz meg mert erős májkárosító hatású.. de remélem sokaknak nem lesz erre szüksége. Ami nekem segített varázsütésre, hogy rájöttem mi az oka a kiütéseimnek...és hát az a sehova nem vezető boldogtalan kapcsolatom volt. A javuláshoz, már elég volt a felismerés is :-) Nem pakoltam rögtön én sem... De kisvártatva igen.. Teljesen máshogy gondolkodom, mint az egy évvel ezelőtti önmagam. Most már biztosan tudom, hogy minden bajunkat képesek vagyunk önmagunk gyógyítani, hiszen magunknak idézzük elő. Minden tünetünk egy figyelmeztetés a tudatalattink, tudatfelettink vagy a jó isten, -hívjük aminek csak akarjuk- részéről, hogy valami nincs rendben belül. Annak idején olvasgattam én is a csodaszert keresve a bejegyzéseket, és mindenki pont elég kétségbeesett itt mint én akkoriban... úgyhogy azt gondolom nem tellik semmibe adni egy esélyt magunknak, leülni egyedül egy nyugodt percben, és végig gondolni az életünket, hogy boldogok vagyunk-e, hol tudok változtatni magamon, hogy az legyek ha nem...

2015. febr. 3. 19:34
Nekem fél éve van, főleg az orr melletti területen, száj körül pír, foltokban:( Egyik doki gombára gyanakodott, a másik per.derm-re, bőrgyulladásra. Antibiotikum semmit se tett...egyedül a Nizoral krém segített,az eltüntette pár nap alatt..de 2hét elteltével ismét jött a tünet. Nem tudják mi okozza, nincs rá gyógyír?Na én ebbe nem törődök bele. Nem jöttek be a tippek:Flourid mentes fogkrém se,ételallergia teszt negativ,vérvétel ok, gyógyszerek se, smink elkerülése(eddig se volt sok), gyógyteák, méregtelenítés,kevesebb –minőségibb étkezés,öblítő elhagyása....ment a nyomozás. Amalgám töméseket cseréltetem ki ,de úgy tűnik nem jó nyomon járok! Írtam napokig mit eszek....fémallergia se lehet(szemüveges vagyok) mert az övemnél sincs baj...kihordtam az összes újonnan kapott virágot a hálóból hátha az allergizál...eredménytelen próbálkozások. Most góckutatáson voltam...elvileg minden oké, van még 1 régi amalgám tömésem, azt kicseréltetem, bár kétlem, hogy ez lenne a megoldás!De kutakodok!Fül-orr-g. :A mandulám tán csúnya a doki szerint,ki kell műteni...csak pislogtam!Nem fáj a torkom, nem vagyok soha megfázva..stb....mi van ha kiveszik és marad a PÍR????? :( Nagy kockázat! Talpmasszőrhöz mentem. Nem mondtam neki mi a bajom. Egyből mondta hogy az arcüregem nagyon gázos, mondom hoppá!A végén árultam el neki a bőrproblémámat(mivel akkor szép arccal mentem oda).Szerinte külső hatás érhet..valamit beszívok és allergia lép fel az arcüregembe tapad meg valami számomra nem kedvező dolog. Párom most elhagyta a hajlakkot, zselét...én a parfümöt, ágynemű esetleg...bármi lehet :( Kiderült,hogy a konyhabútorunk mögött penész van nem gyengén!Még jó, hogy le lett csempézve és nem a fal lett olyan..szavózás,takarítás...nyomon vagyok?Ki tudja!!? A ruhák nehezen száradnak(4-5napig is) mivel nagyon párás a ház...páramentesítőt nyomatunk, ami leviszi a normál értékre( 40-60 az ideális)..Lelki tényezők?Nos.. jó a párkapcsolatom, munkahely is, minden okés!Az istenért nem jövök rá, hogy esetleg valamit én rontok el! Akkor vagyok depis ha pirosodik a fejem, mivel látható helyen van!!Mosogató gépet újítottunk, mikor jött a „pír korszak”, talán annak párája vagy szintetikus akármije nem tetszik nekem?Bele vagyok már betegedbe ebbe, tükörbe nézve ha pír van mért van ha nincs meg :úristen ki fog jönni újra ..?de nem tudok beletörődni ebbe. A legkönnyebb 1 krém, ami éppen segít pár hétre!Az oka érdekel, hogy mi ez?Mi volt/lett féléve velem, mikor jött ez a betegség?Mi az az új dolog, legyen az 1 új illatosító vagy szappan, fűszer…amit ki kellene iktatnom?HARCOLOK…most még…másnak lehet bejön ezek közül valami..nekem még sajnos nem!Egy komplettebb allergia teszt vár még rám, de nem tudom megéri e belevágni.Bőrgy. magán dokihoz sincs kedvem menni.Minek?Elkéri a pénzt, kiír valami új antibiotikumot krémmel és csá:( De meg nem kérdezné az étkezést, szokásokat, külső tényezőket, allergizálókat…bármit!Nem mérgezem többé magam gyógyszerrel!Minél többet olvas az ember a neten annál jobban bekattan.Mindenkinek más a bőrpanasza,más az ok! Kitartást mindenkinek, ha netán beválna valami megírom, hátha tudok segíteni…..Üdv Mindenkinek!
2015. jan. 24. 12:20

SOS!!!!! Könyörgöm, ha van valaki, aki olvassa, az írjon nekem!

Röviden: 3 évig használtam Elocomos kevert krémekkel az arcomon levő periorális dermatitiszt, ami a végére már nem csak a szám és az orrom körül, hanem a szemem környékén, és gyakorlatilag az egész arcomra kiterjedt. Ezt a kevert krémet használva jól nézett ki. De kb. 1 hónapja észrevettem, hogy a hajszálerek előjöttek az arcomon, és elmentem egy secialista dokinőhöz, aki bőrgyógyász, kozmetológus, dermatológus, stb...Azonnal segített, azt mondta, kb. 6 hónap, és rendbeteszi a bőröm. 1. ( azt füllenetettem, hogy már 1 hónapja abbahagytam a krémet, de az igazság az volt, hogy csak pár napja, így amikor látott, az arcom még tűrhető állapotban volt.) 2. Felírt Tetraciclyn Wolff -ot, napi 2x1-et, és még egy gyulladás-csökkentőt. Mosakodó, nappali, éjjeli, és ecsetelőt. OK. És elkezdtem megvonni a bőrömtől a szteroidot...Tudni kell, hogy 47 éves vagyok, van 3 fiam, a legkisebb autista...Első napon a krémek vagy a megvonás hatására tele lett a fejem apró, tűhegyni kiütésekkel, de szó szerint MINDENHOL. Aztán másnapra emellé elkezdett DAGADNI az arcom, aztán a szemem körül is. Harmadik éjjel már aludni sem tudtam, úgy éreztem, le kell vakarnom a bőrömet az arcomról. Vörös, dagadt, ég, viszket, és csíp-és mindemellé elkezdett irtóra hámlani...rettenetes érzés. Sajnos hétvége van, a doktornő magán, tehát nem elérhető...Azt mondta, ha nagyon dagad a szemem körül, menjek el,és ad egy injekciót. Milyenre gondolhatott? Mert van itt valami, amitől megőrülök. Nem az, hogy konkrétan nem merek emberek közé menni, letojom. Hanem a középső fiamnak jövő héten pénteken lesz a zsalagavatója!!! Oda nem mehetek így el! Tiszta idegbeteg vagyok! Kérlek, segítsetek, mindenkinél így zajlik a megvonás? És meddig tart? Van esélyem, hogy egy hét alatt elmúlik a dagadás? A többi nem is érdekelne már...Kérlek, aki van, válaszolon!!! Köszönöm, és legyen szép hétvégétek!

2015. jan. 12. 22:33
Sziasztok! Olvasgatva a fórumot, megosztom, nekem mi vált be, tekintve hogy én is többször küzdöttem ezzel a problémával, kipróbáltam rengeteg dolgot, és megjártam rengeteg bőrgyógyászt. Az én tapasztalatom szerint a diéta, fluoros fogkrém, fogamzásgátló, aloe vera stb. nem sokat változtatott a helyzeten, ellenben az biztos, hogy kozmetikumok terén nagyon óvatosnak és válogatósnak kell lenni. Amikor utoljára kijött az arcomon (úgy 3-4 éve), már kb. 1 éve küzdöttem vele, és próbálkoztam mindennel, amikor az egyik bőrgyógyász Tetralysal 300 mg-os tablettát írt fel, azt 3 hónapig kellett szedni, és gyakorlatilag teljesen elmúlt. Tanácsára arckrémet La Roche-P. Toleriane-t (nem a Rich, hanem a sima) használtam, lemosónak Bioderma Sensibio H2O-t. Ezektől helyreállt a bőröm, és most már más kozmetikumot is tudok használni, bár vigyázni kell, mert sokszor tapasztalom 2-3 nap használat után, hogy hopp, kijött egy piros pötty, és akkor azonnal abbahagyom azt az alapozót vagy krémet, és az kuka. Ez sajnos még a hypoallergéneknek készült termékeknél is előfordulhat, én biztos vagyok benne, hogy valami összetevő a ludas, de gyakorlatilag nem lehet konkretizálni.
2014. dec. 24. 21:49

Nem tudom, a doktornő kb. már az ajtóból azt mondta,hogy ez perioralis dermatitis.

Ezt a krémet írta fel, és egy kiló doxiciklin antibiotikumot, amit természetesen nem szedtem be.


Nem égett, nem viszketett, nem fájt, csak iszonyatosan randa, égőpiros, hatalmas folt volt a szám két oldalán, kiütésekkel. úgy látszik, nekem a nyári meleg és az izzadás hozta ki, mert az ősz beálltával teljesen elmúlt.

78. bettiblue (válaszként erre: 77. - Virag32)
2014. dec. 24. 12:04
A rosex krém/kenőcs rosaceara van, nem? Lehet, hogy neked ilyen típusú a bőrgyulladásod?
2014. dec. 23. 22:26
Én azóta már a fluoros fogkrémhez is visszatértem, nekem tök elmúlt. Remélem, nem jön újra elő nyáron.
2014. dec. 23. 15:14

Szeptember közepén kezdődött az orrom mellett egy körömnyi területen: apró persenésszerű kiütések. Elocomot kentem rá, el is tűnt 1-2 nap alatt. Visszajött, nagyobb területen, és újra elocom-ot kentem rá, napok alatt teljesen eltűnt, majd nagyon durván visszajött, már az állam két oldalán és az orrom alatt is végig. Apró kicsi kiütések voltak, azt hittem allergia.

Ekkor mentem magán bőrgyógyász-kozmetológushoz, egy férfiúhoz.

Tiltott a szteroidtól (elocom), Iner.a tablettát és Pro.opic kenőcsöt írt fel. Azt mondta, ez csak tünetileg kezelhető, hogy mitől van azt az orvostudomány a mai napig nem tudja, mindegy hogy kenem vagy nem hidratálóval, és mondtam azt is, hogy nagyon viszket. 1 hónap múlva kontrollt javasolt (ekkor október legvége volt).

Elkezdtem használni a gyógyszereket, nagyon szárította a bőröm, nagyon viszketett, gyógyszer mellett és nélküle is.

1 hónap alatt beszedtem az Inert.t, de a Protopi.ot még használom. 1-2 napos kenőcs nélkül, és durván előjön: szó szerint érzem, hogy tűszúrásszerű égő csípő érzés, és kb. fél óra, ott a piros nagyobb dudor.

A képlet változó, mert nagyon pici apró és nagyobb dudorok is vannak.

Egész életemben gyönyörű bőröm volt, 1-2 pattanás / év. Nem voltam a kozmetikumok rabja, kizárólag rúzst használtam, és napi hidratáló krémet. Ennyi.

Már 3 hónapja tart, és magam alatt vagyok, mert az esztétikum mellett a roppant kellemetlen tünetek (csípő, égő érzés, durva viszketés, pirosság, ragyásság, smirgli szerű tapintat) is zavarólag hatnak.

Már az orromra is felkúszott, ott is van dudoros, piros terület, nem csak az orrom alján.

És tényleg mindegy, hogy hidratálok vagy sem. Fluorid mentes fogkrémre váltottam.

Lesz-e még szép bőröm valaha is? (remélem igen!)

Ui.: a szájüregemben is jelentkezett egyszer-kétszer az a pezsgő csípő érzés a nyelvemen, ami kint a bőrömön.

Január elején visszamegyek a dokihoz, lássuk mint mond.

2014. okt. 8. 17:05

No "ápdételek" kicsit.

Nálam szinte teljesen elmúlt ez a cucc. Semmit nem csináltam,csak rákentem a Rozex krémet, és fluormentes fogkrémet használok. Kb. két hónap alatt szinte teljesen elmúlt.

74. mark17
2014. okt. 7. 00:27
A perioralis dermatitis összefügg a hisztamin allergiával?
2014. szept. 6. 23:20
Ja és a SOTRET-től az apróbb pattanások is elmúltak, herpeszem se jön ki azóta, SŐT! kráteres volt az arcom a betegségtől és azok is elhalványultak!
2014. szept. 6. 23:18

Sziasztok!

Én is már 13 éves korom óta szenvedek ettől a betegségről, de megtaláltam a legjobb bőrgyógyászt aki kicsit felvilágosított...

Ez a betegség nem ritka, és velünk született, tehát mindig elő jöhet bármitől, bármikor (akár aki herpeszes). UGYHOGY EZZEL EGYÜTT KELL ÉLNI, így kell magunkat elfogadni és szeretni.

Tüneti kezelés lehetséges csak. Én Sotretet szedek ami teljesen beválik és dalacin krémet használok. Ez a leendő legjobb megoldás. 10ezer a bőrgyógyász 5000rek a gyógyszerek de muszáj az egészségem érdekében, és azóta már kordában tudom tartani ezt a betegséget. SAJNOS EZ VAN. Ez nem múlik el soha, ha már egyszer előjött. És szerintem diétázhat az ember és élhet egészségesen ez attól nem múlik el :(

Viszont a jó oldala az, hogy ez teljesen mentes bármiféle szervi problémától, szóval nem kell mélyen keresgetni, nekem is találgattak, hogy a májam stb... hülyeség!

Üdv, Dóri :)

71. virag32 (válaszként erre: 67. - L.éva77)
2014. aug. 25. 21:46

Oppá,az f...sza,mert én azt használom.

Nekem két hónapja jött ki ez a szar,piros foltok és kis ragyák a szám körül.Nem fáj,nem ég,nem viszket.MINDEN létező dolgot rákentem,mert nem tudtam,mi ez (szárító toniktól zsíros krémen,szteroidos krémen át ekcémakenőcsig és neogranormonig.) Úgyhogy a pici foltból.hatalmasat csináltam.Most bőrgyógyász ajánlására Rozex krém,semmi változás. Azt mondta,szedjek antibiotikumot kb negyven napos kúrában,na ezt kizárt,hogy bevállalom. Ja,azt mondta,ha megérnek a pici pattanáskák,egészen nyugodtan nyomogassam ki őket.

2014. aug. 6. 11:43
Ja és alapozóról még annyit, hogy ugye mindenhol azt írják, hogy ne használj semmiféle kozmetikumot, ne kenj rá púdert, alapozót, stb., nekem ez a bőrgyógyász azt mondta, hogy nyugodtan használjak bármilyen sminket, csak utána a mosdókenőccsel mossam le. Nem tudom, ti hogy vagytok az alapozóhasználattal, mi vált be nektek, de én nem akarok úgy élni, hogy mindentől meg kell fosztanom magam meg folyton stresszeljek, hogy mitől jön ki... bőven elég ez a diéta, legalább a sminken ne kelljen állandóan görcsölnöm.
2014. aug. 5. 11:12

Sziasztok, nekem május óta van perioralis dermatitisem, először allergiának hitték, szteroidos krémet írtak fel rá, amitől utána sokkal rosszabb lett. Mikor visszamentem, kiderült, hogy mi az igazi baj, ekkor Differin gélt kaptam, ami borzasztóan szárította a bőröm, és elég volt egy kis napfény, akár még naptejjel is, hogy utána feldagadjon és bevörösödjön a fényérzékenységtől. Elmentem egy másik, nagyon jó bőrgyógyászhoz, aki Dalacin krém emulziót írt fel rá, illetve Sotret 10 mg-s kapszulát. A kapszula ment 2 hétig, aztán olyan szinten szárítani kezdte a szemem és a bőröm, és rengeteg rosszat is olvastam róla, hogy úgy gondoltam, ennyi mellékhatásra ilyen fiatalon nincs szükségem, úgyhogy abbahagytam, az orvos nem értett teljesen egyet ugyan, de azt mondta, próbáljuk meg így. Voltam allergiateszten, ahol kiderült, hogy hisztamin intoleranciám van, azóta hisztamin diétát tartok, kerülöm a bármilyen módon tartósított (füstölt, érlelt, stb.) ételeket, alkoholt, csokoládét, ilyesmiket, és nagyon szépen javul a bőröm. Ha nincs is ilyen jellegű diétátok, én mindig azt mondom, hogy, ha belülről változtatsz, kívül is változni fogsz, úgyhogy egy étrendváltást mindenképpen javaslok, nekem legalábbis nagyon bevált.

Ami még segített: minden reggel megiszom egy nagy pohár, gyümölcscentrifugával elkészített répalét, és rengeteg vitamint szedek. Tudom, drágák, de legalább 4-6 hétig nagyon intenzíven szedve megéri szerintem! Én most C és B-vitamint, Hialuron sav kapszulát, szelént és Spir-Chor kapszulát szedek, mert azt olvastam, hogy nagyon jól méregtelenít. Mellette Béres csepp, grapefruit magolaj, és iszom méregtelenítő teát. Ha esetleg anyagilag megterhelő mindez - én tudom, hogy az - , akkor legalább a grapefruit mag cseppeket és a méregtelenítő teát nagyon ajánlom, és sok-sok répa!! Mióta rendszeresen megiszom a napi 3-4 répából álló levemet, sokkal szebb a bőröm, sokkal hamarabb lebarnul, stb., szóval csupa pozitív hatása van, és akkor még csak a bőrömről beszéltem :) olvastam egy fórumon, hogy valaki diólevél teából tesz borogatást az érintett bőrfelületre, 3 napja én is csinálom, és hihetetlen, mennyire megnyugtatja a bőrt, szépen lehúzza a kis pirosságot, úgyhogy ezt is csak ajánlani tudom! Ja, és illatanyagmentes Naturlandos mosdókenőccsel mosom az arcom és az egész testem, néha olívás meg mézes-kecsketejes Manna szappannal, és fluormentes fogkrémet haszálok, meg gyógyszertári kikevert testápolót és ajakírt, csak párszáz forint. De a legeslegfontosabb talán: én is rengeteget utánaolvastam ennek a betegségnek, nagyon elkeseredtem, hogy jó, akkor évek múltán fog csak elmúlni, addig küszködhetek vele, blabla, sokat sírtam emiatt, de ezt nem szabad!! A legfontosabb, hogy te magad elhidd, hogy el fog múlni ez a betegség, amilyen hamar csak lehet! Azóta nem foglalkozom vele, ki mit mond, én tudom, hogy el fog múlni, és kész :) mindennap meditálok is 15-20 percet, elengedek minden stresszt és elképzelem, ahogy gyógyítom az arcom, elmulasztom a kis pöttyöket. Higgyétek el, hogy rohamos javulásnak indult, még az orvos is, aki egyébként, mint már említettem, nem értett egyet a gyógyszer elhagyásával, ő is meglepődött, hogy milyen szép! Szinte nem is látszik. Úgyhogy ne keseredjetek el, mert csak rajtatok múlik! :) Én tényleg nagyon javaslom ezt a meditációt, hamar megérzed a pozitív hatásait, és az étrend módosítást! Drukkolok mindenkinek, aki ilyesmivel küzd :)

Azt szerettem volna megkérdezni tőletek, hogy, ha kijönnek a kis pattanások ettől, azt miért nem szabad kinyomni? Nekem volt már, hogy kinyomtam, és nem lett semmi bajom. De tényleg érdekel, mert nem szeretnék kárt okozni a bőrömben :) volt, ami pici volt és viszketett, azokhoz soha nem nyúltam, mert semmilyen módon nem akartam elszaporítani a kórokozókat a bőröm alatt, de amikor rendes pattanásszerűek jönnek ki, amik nem viszketnek, azokat sem szabad?

Jaj, és majdnem elfelejtettem, én még aloe verát szoktam kenni rá, fogalmam sincs, milyen márkájú, a DM-ben vettem :) és a répalébe szoktam tenni Máriatövis-magolajat, mert tisztítja a májat, ezáltal méregtelenít. De amikor még száraz, vörös, hámló bőröm volt a szám körül, arra mindig shea vajat kentem, és szerintem ez a legjobb rá! Próbáltam kókuszolajat is, az is szuper, de a shea vaj nagyon hamar rendbe teszi, egy 100 g-os adagot én 1000 Ft körül vettem, és nagyon sokáig elég, mert csak pici kell belőle.

Én egyébként alapozóból is sima Maybellinest meg Essencest használok, mert az Alverdés nekem nagyon ragacsos és túl fehér a bőrszínemhez képest, én nem vettem észre, hogy ártana, de, ha tudtok valami jót, amiből vannak esetleg sötétebb színek is, akkor megköszönöm :)

Jaj, és még egy utolsó gondolat: érthetetlen okokból az epertől, málnától, stb. nagyon durván belobban az arcom, úgyhogy legnagyobb bánatomra ezeket kerülni kell :( ezt már sok helyen olvastam, nem tudom az okát, de én azóta nem eszem ilyesmit.

Sok szerencsét mindenkinek! :)

2014. jún. 29. 09:58
Sziasztok. Nem szoktam fórumokhoz hozzászólni, de a perioralis dermatitis egy olyan kérdés ami sokunk életét megkeseríti. Sokan vagyunk akik keresik a megfelelő és talán végleges megoldást. Próbálkoztam én is azokkal a krémekkel amit a bőrgyógyászok felírnak. Egy darabig jók, majd jön a feketeleves. Minden sokkal rosszabb lesz. Az árakról ne is beszéljünk. Egy idő után feladtam a harcot. Nem kentem semmivel az arcom, így nem lett rosszabb, de jobb se. Nem kentem semmi sminket az arcomra. Se alapozó se púder. Nem lett jobb az arcom, de nem is romlott. Egy alkalommal pont úgy jött ki a lépés hogy elfogyott minden tisztálkodó szerem, és valami isteni sugallat alapján vettem egy Fa energizáló sport szappant. Ezzel kezdtem el az arcomat is mosni. És láss csodát, pár nap után már szemmel látható volt a különbség. Kezdett elmúlni a vörösség és a ragyaság az arcomon. Nem tudom mi az oka, mi van ebben a szappanban, de nekem bevált. Egy próbát szerintem nektek is megér. Olcsó, és ha az emberek kis százalékának tudtam ezzel segíteni, akkor már megérte. Próbáljátok ki. Vesztenivalótok nincs. Max az a 150 ft. Sok sikert és remélem beválik másoknak is.
2014. máj. 18. 13:48
Sajnos lanolin is van benne, ami tényleg az egyik legnagyobb "ellenség". Nekem a kezelés alatt egyszer romlott az arcom, amikor bekentem a szám carmexszel, ami az egyik legjobb ajakápoló, csak sajnos lanolinos. Mint a cink-oxidos krémek és az ajakápolók nagy része.
2014. ápr. 27. 07:09
ójaj! :) a neogranormonban van valamennyi szteroid! akkor ez nem volt jó ötlet :) üdv
2014. ápr. 25. 07:28

sziasztok, korábbi szteroidos önjelölt periorális dermatitises vagyok, azaz egyelőre még csak én gondolom, hogy az (volt). pár hete nagyon sokat segített ez a fórum, amit végigböngésztem, és kiírkáltam, összefoglalom annak, aki esetleg most nézi kétségbeesve, hogy mit használtak rá az emberek, persze nem egyszerre :): k


külső természetes gyógymódok: grapefriut csepp, propoliszos mézes szappan, kókuszolaj, ezüstkolloid, teafa/levendulaolaj, E-vitamin, aloe növény nedve


belső természetes gyógymódok: grapefriut csepp, dióbél tea, cickafark-zsúrló-kamilla-csalán-candida teakeverék, oxytarm (méregtelenítéshez), E-vitamin, répa, C-vitamin, candida kúra, L-lysine, cink tabletta, probiotikumok


külső gyógyászati: skinoren, lipobase repair, elid krém, rozex, mikogal, kerim DS


belső gyógyászati: AB (tetracyclin) xzyzal (antiallergén)


AZ ÉN GYÓGYMÓDOM: kamilla teával törölgetni, aloe vera (én a forever livinget használtam, csak azért mondom, mert abban van egy csomó más gyógynövény kivonat is!), ecetes padlizsánkrém (azt olvastam valahol, ezt bőrrákra teszik maguknak a betegek, saccperblindre kentem rá, gondoltam, hátha jó lesz vmire, padlizsánt kell öszzetörni, utána ecettel felönteni, 3 nap múlva kenhető :) + este kókuszolaj, azt azóta is, leszáradás után neogranormon + lehet kamillát inni is.

ezzel egy hét alatt szépen leszáradt, nem tudom, kiújul e és mikor...(?)


természetesen mindenkinek más a háttere, biológiailag és pszichésen, de hátha segíthet ez is vkinek :) mindenkinek kívánok reményteli öngyógyítást! sziasztok

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook