Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Perioralis dermatitis

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5

131. Murci332017-11-10 16:14
Sziasztok! Kislányom januarban lesz 3 éves es a szája körül, orra alatt apro piros foltok jelentek meg. A gyerekorvos szerint perioralis dermatitis. Elocomos kremet írt ra, amitől el is múlt illetve tejmentes diétát tartottunk 3 hétig. Már tudom,hogy az elocomos krém hosszú távon nem tett jót. Mikor újra adtam neki tejterméket megint előjöttek a kiütések sokkal durvabban. Semmivel nem kentem , 2 hete megint tejmentes diétán van , mindent elolvasok, csak olyan dolgokat eszik amik tejfeherje mentesek. Lassan kezdenek halványodni, 2 hét után a kiütések. Szerintetek okozhatja valóban a tej vagy csak véletlen egybeesés?

130. szilkame2017-08-09 10:28
Csajok, kérlek biztassatok!!! Iszonyat nagy a bsj, Perioralis dermatitisem van es en hülye szteroddal kenegettem több honapja a vorgyogyasz ajanladaval, de mar az sem használt! mivel pénteken utazok tengerhez buvarkodni 2 hetre, igy ma abbahagytam a szteroidos krémet, vettem himalajai sót, oldat, kenegetés és beszereztem az alksebor kenőcsöt. Basszus, remélem rendbe dog jönni, kérlek drukkoljatok!!!
(válasz RRRRRRRR 128. hozzászólására)

129. Lolka08172017-02-21 17:57
Örülök,hogy neked sikerült! Én még mindig küzdök.. fluorid mentes fogkrémre váltottam,talán jobb,de ugyanott van... ha csapvízzel mosom az arcom borzalmasan kipirul és ég.... ugy néz ki , hogy ismét bőrgyógyászat látogatok...azt mondta gyógyszeres kezelés,ha a pasztától amit használok nem mulik 3hét múlva..
(válasz RRRRRRRR 128. hozzászólására)

128. RRRRRRRR2017-02-13 14:34
Sziasztok! Én is azok közé tartozok, akik megfogadták, hogy irnak ide, ha sikerült változást elérni, esetleg kigyógyulni ebből.
Akkor kezdem is: Az én problémám 2013-ban kezdődött, ekkor annyira sokkolt, hogy sállal takartam a szám körüli részt iskolában és a barátok körében. Nem tudtam mi ez, de azt tudtam, hogy nem serdülőkori pattanás roham, ami amugyis kései lett volna. Vártam vele hátha elmúlik. Sajnos nem igazán emlékszem teljesen rá, hogy hogyan volt, de elmentem vele bőrgyógyászhoz, aki minden sz*rt írt fel rá, de hosszabb időre nem múlasztotta el. (nem tudom a nevüket, egy arcmosó, egy kevert krém és egy másik krém kombinációját kellett használnom) Én többet nem is vesződtem a bőrgyógyászokkal, mert amugy se szeretem ha órákat várok még időponttal is. Szép lassan megszoktam vele az együttélést, és kezdett eltünni. Én nap mániás vagyok szóval a szolizást nem vettem meg és ez részben segitett leszárítani. Nem váltottam bio életmódra, nem fürödtem esővizzel és a többi gyógyszertári vacakkal, nem szedtem se vitamint se semmi vackot, egyedül a fogamzásgátlómat. (nem tudom lényeges-e, ezért megemlítettem) Nem voltam semmi belgyógyásznál meg istentudja kiknél, csak vártam és végül már csak menstruácio elött jelentkezett és tudtam hogy 4 nap alatt lezajlik. Sokáig mondjuk akkor se jött elő mikor zabos müzlit ettem joghurttal, de ez késöbb már nem használt. 2016-ban 6 hónapra tunet mentes lettem, és visszakaptam szép sima bőrömet, de decemberben kiköltöztem Németországba és előről kezdődött. Sokan azt mondták az itteni csapvízben lehet valami ami otthon más, ugyanis itt nem akart elmúlni! Kétségbe estem hisz 21 évesen senki se akar ezzel a valamivel az arcán élni. Elkedtem előröl a kutakodást. Megvontam magamtól a fluoridos fogkrémet, a csapviz nem érintkezik az arcommal, és kiprobáltam a csodakenőcsöket, amiket itt találtam. Annyira durván kijött itt külföldön, hogy a szám körüli rész izzott és megvolt püffedve. 2 órás nyomozás után összeirtam azt, amit tuti kiprobálok. (nem csinálok candida diétát, nem szedek semmi cseppet és nem iszok semmilyen teát) Először a SZALICILES CINKPASZTÁT kezdtem el, de itt németbe csak szalicil van, de 70%-os javulást adott, igaz nem mozdultam ki a lakásból és reggel este kentem vele vastagon. Mivel hagyott el nyomokat, ezért hazamenős ismerősöket megkértem, hogy hozzanak egy ALKSEBOR kenőcsöt meg HIMALÁJAI SÓT. PRÓBÁLJÁTOK KI!!!!!! Én pesszimistán állok mindenhez, de ez az alksebol és sóoldat kombó bejött!!! 2 hete az elnem múló PD. elmúlt! TELJESEN!!! Lehet visszajön még de most már szép és puha a bőröm. Reggel este nem tul sós vizzel áttörlöm az arcom és a kiütéseket bekentem ALKSEBORRAL!! Nem reklám, vagy marketing, de ez a kis picurka tubus tényleg használ és melette eszem a jó kis sajtbureszt :D

Lányok és fiúk, azért irtam le, mert én is elveszettnek és ocsmánynak éreztem magam. Ha 1 esélyt adtok neki és adja isten sikerül, akkor már megérte ez a regény!!

U.I.: Én még mindig palackos vizzel mosok arcot fürdéskor, és fogat és a fluorid mentes fogkrémet nem hagyom el, de csak mert itt külföldön mos ez biztos, viszont otthon tojtam a fogkrémre. Ha tudok még segíteni nyugodtan kérdezzetek!

(Egy 21 éves lány, aki végre felemelt fejjel sétál az emberek között!)

127. Lolka08172017-02-10 21:24
Köszönöm a választ. Igen,ezt már többen is irták ahogy vissza olvastam. Hihetetlen milyen rossz egy dolog ez..
(válasz eiffel76 126. hozzászólására)

126. eiffel762017-02-10 19:52
Szia, nekem a fluoridmentes fogkrémre történő váltás segített egyedül, pedig már sok mindent kipróbáltam előtte!!!
(válasz Lolka0817 125. hozzászólására)

125. Lolka08172017-02-10 10:33
Sziasztok!

Sajnos én is ezzel a problémával küzdök... elmentem bőrgyógyászhoz,és mondta,hogy megse probáljam steroidos kenöccsel kenni,mert durvábban fog majd visszajönni. Így kaptam egy éjszakai gyogyszertárban kikevertetett rázokeveréket,mit éjszakára ajánlott. Elég fura szava és szürke színű,ami szárít. Kb egy hete kenem és sajnos még semmi változás... nagyon elvagyok keseredve. Kozmetikusként dolgozom (és persze amugy se a legjobb ha ott van),de igy eléggé kellemetlen. Mindig is probléma mentem volt az arcom,alapozo nélkül bárhol megjelenthettem,most pedig kizárt nélküle az életem. 26éves vagyok..eddig tartott volna a "szépség,és a fiatalság"... gondolkodtam hogy visszamegyek az orvoshoz,hogy irja fel a gyogyszeres kezelést,mielött elkésnénk vele,mert mondta a követkö lépés márcsak az.... fura,hogy kisérleteznek velünk és foggalmuk sincs hogy mitöl alakulhat ki.. átváltottam a laktoz és glutén mentes táplálkozásra(ami anyagilag is több kiadást jelent) és semmi változás! Nagyon elvagyok keseredve!!!

124. Saia2016-10-24 12:16
Nekem a D-vitamin segített.Nagy dózisban szedem. És évek óta nem használok fluoridos fogkrémet.Semmilyen fogászati problémám nem volt, amióta fluoridmentes fogkrémet használok. A lényeg a helyes és rendszeres fogmosás.
Jó dolog, ha van rá kenőcs, ami segít, de én nem vagyok híve a vegyszereknek és az antibiotikumoknak, mert azoknak is van mellékhatása. A kenőcs azonnal segít, a vitaminnak és más kúráknak idő kell, de hosszú távon jobban jársz vele.

123. Szagyo2016-07-15 08:12
Sziasztok!
Pod-val küzdök én is. Ami csodát művelt az a Canesten!Angol nyelvű oldalon ajánlották,nekem bevált. Naponta többször kenem,látványos a javulás. Próbáljátok ki!

122. Zia012016-07-06 12:20
Sziasztok!
Perorális dermatitiszemre orvosi félrekezelést követően magam találtam meg a megoldást. A 760,- Ft-os Szaliciles Cinkpaszta teljesen megoldotta a problémám. Teljesen. A 2. krémezést követően már 80%-os volt a javulás. Teljes gyógyulás nem tartott egy hétig. Azóta eltelt 3 hónap és nem jött vissza. Próbáljátok ki, és örülnék ha visszajeleznétek, hogy segített-e.

121. kinin2016-06-15 01:20
korábban már írtam, hogy mit írt fel nekem a bőrgyógyász, de most találtam egy recept nélküli CSODASZERt! mivel elfogyott, amit a bőrgyógyász írt, és kb 2 hét nem kenés után azonnal visszajöttek a pöttyök, gondoltam teszek egy próbát, a kenőcs neve Alksebor. Elég drága, vagy 3000 ft volt. Recept nélkül kapható és ami fontos szteroid mentes! fél éve használom és a fele fogyott el, szóval az ára is viselhető. nézzétek meg a krémmánián mit írnak az emberek róla, mindenkinek segített a periorális dermatitiszén!!!

120. Emite2016-03-16 06:51
Elnézést elgépeltem perioralis dermatitise volt....

119. Emite2016-03-16 06:48
Kedves Sorstársak!
Van remény!
Nekem a két evés kislányomnál állapítottak meg,hogy perforálós dermatitise van....rengeteget küszködtünk!!!vittem a legjobb magán gyerek bőrgyógyászatról kezdve az állami kórházig.Sehol nem biztattak semmi jóval.Krémeket akartak adni.Szerencsére egy véletlen folytán beszéltem egy ismerősömmel aki ismerte Fenyő Marta(ő névéhez fűződik a sensolite lámpa es a bioptron is)Nagyon kedves volt!Azt tanácsolta ne tegyek semmit a bőrére csak vigyem eleinte minden másnap sensolite fényágyba.Fantasztikus a hatott!kb 3 hét alatt teljesen eltűnt minden az arcáról!!!Azóta is gyönyörű és eltelt már másfél év.Nekünk kizárólag ez gyógyított.Remélem nektek is segít.

118. tacskó2015-10-05 15:37
Sziasztok! Nálam július elején kezdtek látszani a periorális dermatitis tünetei. Először apró pattanások keletkeztek az arcomom a szám körül és az orrom alatt. Pár hét alatt szépen elterjedt,megnagyobbodtak és eléggé fájt. ekkor elmentem egy bőrgyógyászhoz, aki szteroidos krémet írt fel. Persze ettől még rosszabb lett. Két hét után elmentem egy másikhoz, aki ichtiolos gyulladáscsökkentő készítményt írt fel, amit a gyógyszertárban kevertek ki. Ettől elmúlt a fájdalmas érzés, de nagyon lassan hatott.Mindenféle drága krémeket vettem, Bioderma készítményt, Akselbor krémet, de nem nagyon hatottak. Egyéb okok miatt eljutottam a sóbarlanga, ami már az első alkalom után csodákat művelt az arcommal! Erős hámlást indított el, de már nem volt annyira vörös. Ismerősök ajánlására elkezdtem Bioptron lámpázni is(kék és sárga színnel) és ez fokozatosan, de leginkább 3-4 nap után már látható javulást eredményezett! Igaz még mindig hámlik, de már kisebb területen és már csak enyhén rózsaszínű az arcom, de ennek ellenére még folytatom a lámpázást. A lámpázás mellett nem kenem semmilyen krémmel, mert úgy látom, így jobban regenerálódik a bőröm. Amikor már túl sok hámsejt van rajta, finomszemcséjű arcradírral leradírozom. Úgyhogy én a sóbarlangot (heti 2x) és a lámpát ajánlom mindenkinek. Remélem tudtam segíteni!

117. célia882015-08-01 23:02
Gondoltam, írok pár sort, hogy is alakult nálam a gyógyulás. Sajnos nekem a himalája sóoldat nem szüntette meg a dermatitiszt. Úgy tűnt, a gyulladás alábbhagy, de nem gyógyult meg. Sőt...a bőröm a sok sóoldattól totál kiszáradt. Olyan lett a bőröm, mint a smirgli. :( Elmentem ahhoz a bőrgyógyászhoz, akihez eredetileg aartam, ő már régebben is helyehozta a bőröm. Most kaptam antibiotikumot, két dobozzal is, 5-5 napig kellett szednem, reggel-este. Írt fel mellé nappali és éjszakai krémet is, az éjszakai tartalmazott szteroidot is. Mondta, hogy ha beszedtem a felírt gyógyszert, hívjam fel, használt-e? Közben elmentem egy hétre nyaralni a tengerhez. A gyógyszertől szép lassan kezdett elmúlni a bajom, de nem teljesen. A nyaralás alatt sokat voltam a tengerben, mert nap, mint nap búvárkodtam, tehát sokat voltam a víz alatt. Egy hét alatt annyit javult az arcom, hogy szinte alig látszik! Hoztam haza magammal tengertvizet, amit a hűtőben tartok, most azt tervezem, hogy minden nap kenem vele az arcom, amíg még jó a víz, mert anyukám szerint idővel beposhad, ő is próbált már hazahozni belőle régebben.
Szóval azt javaslom mindenkinek, hogy ha teheti, menjen el a tengerhez és sokat legyen a vízben, mert nekem nagyon sokat segített. Azért a gyógyszer, amit felírt a doki, az is sokat ért, anélkül lehet, nem tartanék ott, ahol most, szóval lehet tényleg az a legtisztább, ha doki is látja a bajt.

116. célia882015-06-29 18:38
Most már mintha nálam is szebb lenne. :)
(válasz susi555 115. hozzászólására)

115. susi5552015-06-29 10:36
Az elején nekem is rondább lett de aztán javulásnak indult:)
(válasz célia88 114. hozzászólására)

114. célia882015-06-27 18:48
Nekem egyelőre csúnyább, mint volt, igaz, még nem telt el egy hét....:(
(válasz susi555 113. hozzászólására)

113. susi5552015-06-27 10:29
Sziasztok
Én kb fél éve küzdök ezzel a fránya bőrbajjal kipróbáltam rá sok mindent voltam bőrgyógyásznál is de tartós eredményt semmivel sem értem el .Én is idekeveredve elolvastam a fórumot.
Potty33 köszönöm szépen a sóoldatos receptet már több mint egy hete használom és szépen múlik.Az elején az oldat csípett húzódott a bőr száraz lett de mostanra ezek elmúltak és napról napra javul az állapotom.Az oldaton kívül én sem használok semmi mást rá (krémet).Szerintem egy próbát mindenkinek megér ! Köszönöm mégegyszer a receptet!

112. célia882015-06-24 14:01
Himalájai sószappan-kúra mai nappal elkezdve. :)

111. célia882015-06-24 08:41
A hő hatására nekem rosszabb lett. Ez hétvégén derült ki, amikor grilleztünk és sokat voltam a grill fölött.
(válasz mariemjulie 92. hozzászólására)

110. célia882015-06-22 08:14
Van egy sejtésem....szerintem a hőtől lángoltam úgy a múltkor, mára már visszahúzódott. Grilleztünk, és én szinte folyamatosan a grill fölött voltam, valószínű nem tett jót.

109. célia882015-06-21 20:14
Ne legyél már ilyen. Természetesen értem én, elsőre is megértettem, csak egyrészt még nem kezdtem el a himalája sót, másrészt nem gondoltam, hogy ebből a kis alapozásból ekkora probléma lesz. Múltkor sem lett baj, lehet amúgy nem is ez volt az oka, hogy megint lángolt az arcom.
(válasz potty 33 108. hozzászólására)

108. potty 332015-06-21 16:40
Figyi,amit en javaslok csak egy ötlet. Nekem segitett es sok mas ember bőrproblémajat gyogyitotta meg ez az oldat.viszont (utoljára irom le) semmit nem szabad a kezelendő felületre kenni!csak az oldatot semmi mást. Alapozot SEM.ha megfogadod ok ha nem nem.nekem ugy tunik,hogy nem jut el hozzád amit irok
(válasz célia88 107. hozzászólására)

107. célia882015-06-20 21:25
Utánaolvastam, persze, csak nem akarom elszúrni....
Ma nagyon csúnya lettem, ég is, viszket is.....Tettem rá délután egy kis alapozót, most lehet jól elcsesztem. Pedig múltkor az nem bántotta. :(((
(válasz potty 33 105. hozzászólására)

106. potty 332015-06-20 08:50
húzódni fog az első héten NAGYON! borzasztóan furcsa lesz,hogy az eddig megszokott "krémes bőr" érzet nincs.olyan érzésem volt mintha smirgliztem volna az arcom. de csak egy ideig..

amikor az ekcémás,sebes ujjamat beáztatom az oldatba úgy fáj és csip,hogy iszonyat.viszont 2 nap alatt helyrejön.

105. potty 332015-06-20 08:48
légyszives olvass utána a neten.nagyon egyszerű : "himalája sóoldat" vagy "telitett himalája sóoldat"

ott minden le van irva részletesen.az oldat hatásmehanizmusa stb stb.

érzetre szárit az első pár alkalomkor de utána már elmúlik a száritó érzés csak a szép,egészséges bőr lesz.eleinte a pici sebeken is látszani fog a só nyoma. nem 1 nap után történik meg a csoda!
türelem-türelem-türelem!

de ha valóban érdekel a téma miért nem nézel utána jobban?

jobbulást!
(válasz célia88 104. hozzászólására)

104. célia882015-06-19 08:39
Köszi szépen, ki fogom próbálni! Akkor lehet, megnézem a Rossmannban, talán ott is van. Ez a sóoldat nem szárítja a bőröd? Nekem az a legnagyobb problémám, hogy száraz a bőröm, és most, hogy nem tudok rákenni semmit, kezd nagyon húzódni. :(
(válasz potty 33 103. hozzászólására)

103. potty 332015-06-18 22:48
a szappan is ugyanaz csak jóval drágább.be lehet áztatni a szappant is vizbe.ami ellepi azt hiszem az is jó.
(válasz célia88 101. hozzászólására)

102. potty 332015-06-18 22:45
1-2 hét múlva már nagyjából visszahúzódott.akkor elmentem pár percre szolizni és utána pikk-pakk eltűnt.viszont AZÓTA is CSAK ezzel az oldattal kenem az orrom és a szám körül mert bevált.a só még bőrradirként is működik.

a himalája só kapható sok helyen.DM ben pl,gyógynövény boltokban.rózsaszin és kb. 800 ft körül mozog egy kiló.egyébként mi sózásra is csak ezt használjuk évek óta. van többféle,mindenféle szemcsés,nagyobb kisebb. de erre a célra tökéletes az "alap" rózsaszin só.
(válasz célia88 100. hozzászólására)

1 2 3 4 5