Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab fiúba szerettem bele! Mit csináljak? fórum

Arab fiúba szerettem bele! Mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
82. cbc194424a (válaszként erre: 1. - 296c061f6d)
2011. jan. 26. 01:23
őszinte leszek veled.....persze a te döntésed ne hallgass senkire csak magadra....nekem volt egy marokkói vőlegényem 1.5 évig.....rengeteget voltam Rabatban de mielőtt házasodtunk volna én vissza léptem....szerintem őrizd meg az emlékét...persze előbb ismerd meg...fantasztikus emberek az arabok ne hihidd el a szóbeszédet.....fantasztikus vendégszeretők,jószívűek de ez egy más kultúra...tök mindegy h németo.-ban lakik vagy marokkóban vagy itt.....bennük még meg van az ami az európai emberből már rég kiveszett...a hazája,kultúrája vallása felé a tisztelet......de egy európai nőnek-mégha igen tapasztalt is mint én voltam-nem összeegyeztethető.....megértelek és sajnálom h ilyen helyzetben vagy...komolyan...de olyan kultúrális különbségek vannak amik nem áthidalhatók....jól tudod te is szerintem,csak megerősítést vársz....tőlem nem kapod meg de azt mondom ismerd meg....ne a nemzetisége alapján ítélj....az ember alapján!!!!!!de ne dőlj be az eu-s dumának.....ők nem változnak belül,hűek a vallásukhoz-épp ezt tiszteltem benne-nem fog megváltozni és nem is kell...élvezd a pillanatot...éld ki a szerelem perceit-nagyon jó szeretők,sokkal magasabb az érzelmi intelligenciájuk mint az európai férfiaknak-de hosszútávon nem működik a kultúrális különbségek miatt....ne félj tőle...fantasztikus emberek az arabokkal kapcsolatos "sztorik"90%-a kamu..olyanok mondják akik sosem találkoztak velük...én köztük éltem:)és nem bánom meg soha....
81. 954fd2f620 (válaszként erre: 1. - 296c061f6d)
2010. dec. 5. 22:54

azt javasolnám had ott de gyorsan :(

míg lehet

sok arab feleséget ismerek az lején szép és jó minden meg ígérnek aztán...............

jaj neked :(

2010. nov. 19. 17:53

végre beszéltem a párommal. :)))

ő úgy képzeli el aközös életet, hogy ha jönnek a gyerekek, akkor a továbbiakban az övé acsaládfenntartás. Én pedig mardajak otthon.

így ért véget ez arománc, nemazért tanulok és hajtok, hogy "csak" a gyerekszoba maradjon.

igazán nem bánom, igy volt korrekt. Neki ez a természetes nekem pedig az önállóság. :)))

persze még sirdogálok egykiscit, de ez majd elmúlik

79. 296c061f6d (válaszként erre: 75. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 13. 12:49

ebben tökéletesen egyetértünk. bár fura volt hallani, sajnos mára annyira természetessé vált, hogy mindennapos a magamutogatás.

csak ha belegondol az ember akkor tűnik fel. (pont egy ilyen csokireklám megy a nemtommelyik tv-n :D Kinder Bueno)

2010. nov. 13. 08:55

Az miért lenne kár, hogy nem egyezik a véleményünk?

Inkább szerencse,hiszen így látszik ott is , mint a világon mindenhol van ilyen és olyan tapasztalat is,osszuk meg egymással,így lesz hitelesebb. Sajnos Te a rosszat tapasztaltad meg, mert ilyenekkel találkoztál. Ennyi.

Szép napot Neked is! :)


A könyvekkel, filmekkel meg vigyázni kell, onnan hiteles dolgokat ne várjunk, egyik-másiknak van egy valóság alapja, és azt tupírozzák fel, hogy eladható legyen. /ezek nem hiteles dokumentumok/

Igen olvastam ilyeneket is. Kb.20 ilyen témát, mert mindent olvasó vagyok :) Ebből egy volt majdnem dokumentum,ami megérintett lelkileg. Egy német nő kislányát vitte el pakisztáni férje(igaz ő nem arab) Egyik fejezetben a takarítónő anyuka, másik oldalon a már felnőtt lány írja le az érzéseit.

2010. nov. 13. 06:40

Ennek igen is van alapja a nagy része pedig ilyen, ahogy már ezt előzőleg említettem elfordulhat, hogy azokról beszélsz, akik kicsit jobbak, de én igazat szólók kár kétségbe vonni. Olyan ellenszenves a zöme ráakarták kényszeríteni az európai nőkre járjanak csadorban, ahogyan ott szokás én ezt pedig nem helyeslem. Kár, hogy nem egyezik a véleményünk

jobb óvakodni tőlük. Mindenjót neked Ágnes

76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 72. - Anyuci91)
2010. nov. 12. 20:49

Ezt meg honnan vetted? Ha saját tapasztalat, bocsánat!

Szerencsére ez azért nem jellemző, van 1-2 ország, de a muszlim vallást és az arabokat ne keverjük.Nem minden muszlim arab, és nem minden aram muszlim.

Az igazi vallásos muszlimok tisztelik a feleségüket, lányukat, anyjukat, családjukat.

Persze ők is emberek és bizony ott is van brutál hülye, mint ahogy nálunk is. :(

2010. nov. 12. 18:28

"ezek szerint a mai európai lányokra ez a jellemző, az arab világ szerint. :) "



Mitől ne lenne, lehetne? :)

Minden napilap, vagy nem tudományos magazin címlapjáról, oldaláról egy meztelen nő mutogatja kendőzetlenül bájait. Nézz szét itt a Hoxán is hányan mutatják meg magukat anyaszülten, pedig ez csak jobbára nőcis, babás, hétköznapi gondokkal,problémákkal foglalkozó oldal.

Utazz végig Budapestről valamelyik főuton, lépten-nyomon "testi munkások" állnak nem éppen szolid öltezetben, és várják az üzletet.:( A reklámok hemzsegnek a félreérthető mozdulatoktól még egy ártatlannak tűnő csoki reklámban is.

Divat vetkőzni, hiszen jó pénzért majdnem mindenki vetkőzik, szinte már bizonyos körökben kötelező nem kilógni a sorból. :)

Nálunk már természetessé vált, ami 15-20 éve azért még nem volt az itt sem.

Egy szigorúbb vallásos országban nem az, és nem tisztelik azt a lányt sem aki már nem szűz amikor megismeri. Kalandra jó, de feleségnek nem jellemző, hogy elfogadják. Persze a kivétel erősíti a szabályt.

74. 480b578442 (válaszként erre: 72. - Anyuci91)
2010. nov. 12. 10:11

Igen ez is így van.

A mi országunkhoz alkalmazkodnak viszont otthon ők a janik és ezt várják el ők is a nőtől.Márpedig én nem szeretnék alkalmazkodni az ők öntörvényükhöz:)

73. 296c061f6d (válaszként erre: 71. - 480b578442)
2010. nov. 12. 09:08

rákérdeztem :)))

nőtlen :)))

de ő is visszakérdezett egy elég sajnálatosmódon sztereotip kérdéssel. miszerint van-e meztelen fotóm a neten, vagy újságban.

ezek szerint a mai európai lányokra ez a jellemző, az arab világ szerint. :)

természetes nincsenek ilyen képek rólam, csak olyan 6-7hós koromból, de azok meg szigorúan csládiak! :)))

2010. nov. 12. 05:57
Az arab férfi csak itt jó hazánkban, de az övében a nőket teljesen lenézik és állati- és szolga módon kezelik őket még egy szavuk sem lehet annyira korlátozva vannak ott. Nem árt az óvatosság lehet, hogy a szemedben rendesnek mutatkozik, meg tökjó fejek, Magyarországon, de a saját országában más embert ismernél meg. Üdv.Ágnes
2010. nov. 12. 01:02

rere73-al én is teljesen egyetértek.

Szerintem szeress ki belőle.

Nekem voltak egyetemista Arab barátaim.Tök jó fejek voltak, alkalmazkodók.

Egyszer hülyeségből megkérdeztem tőllük hány feleségük van? Az egyik azt mondta 2 a másik azt 1 teljes természetességgel:))

Te már rákérdeztél?

2010. nov. 11. 21:22

ebben egyetértünk. ha sikerült megismernem a szülőket, megiroma benyomásokat is. :)))

ha "igazi" afrikai környezetben is nőtt fel, már tuti nem emlékszik rá. :))

2010. nov. 11. 17:48

Persze, nyitott vagyok es meggyozheto. :)

Es hangsulyozom, hogy a komment csakis a sajat tapasztalatom. Eppen nemreg osszegeztuk ezt a dolgot a kint elo barataimmal, es mindegyikonk hasonloan latja.

Persze attol is fugg, hogy hol, hogyan nott fel valaki, mit latott gyerekkent. De ez annyira relativ, mert meg mindig lehet ragozni: gyakran eppen ellentetes viselkedesformat vesz fel valaki, mint amiben felnott (pl. alkoholista szulok gyereke gyakran utalja a piat).

Na mindegy, orulok, ha nektek jo a benyomasotok! :)

(ja, en azert is dobbentem meg anno, mert elvileg nagyon is fejlett orszagban elek, az eu kellos kozepen, megis...)

2010. nov. 11. 13:46

én sem tapasztaltama páromnál, hogy koszosabb, magára és környezetére kevesebbet adó lenne másoknál. sőt! egy picit ő is már-már a piperkőc kategória. :)))

viszont az igaz, hogyha eu-n kivül teszed a lábad, már sokban más a helyzet.

engem pl egyiptomban marhára kiábrándított a kosz, hogy az üzletek mellett kupacban áll a sitt, nincsenek a házak befejezve, nincsenek rendes utcák (ha lelép a turistaösvényről).

de ez eu-n kivül bárhol probléma lehet! távol-kelet, afrika nekünk koszos és érthetetlen. de talán már a balkán is.

2010. nov. 11. 09:57

Két dologra reagálnék:

- Aki muszlimnak születik az is marad. A muszlim vallás szerint kell élni, azt gyakorolnia. Az én Párom muszlim, aszerint él, imádkozik, de emellett más vallásokat is elfogad. Az imapolcon Aga Khan mellett ott van Ganesh, Siva, Buddha, Jézus is.

- Tisztasággal kapcsolatban pont az ellenkezőeket tapasztaltam. A Párom minden nap új inget,nadrágot vasal magának, van vagy 10 különböző parfümje, nagyon igényes. És eleinte nem értette én miért nem mosok minden nap hajat. :-) Egyébként úgy hozzá se lehet készülni az imához, hogy előtte nem tisztálkodik az ember..

Takarítani se elég hetente 2x.

Betegellátás: amikor beteg voltam, ápolt, készítette a sárga tejet/teát, hozott gyógykenőcsöt, 2 szatyor gyümölcsöt, gyógyszereket, orvoshoz küldött..

Szerelés: szólnom se kell, már is kész, minden. :-) Nem úgy, mint általában egy magyar pasinak minimum 28x kell elmondani mindent, aztán megunod, és inkább megszereled magad.

2010. nov. 10. 18:24

Kicsit toprengtem, de megis leirom a tapasztalataimat. Tavol all tolem az altalanositas, megis ez az egyetlen dolog, ahol kivetel nelkul ugyanazt lattam. Nem nagy dolog, de a kozos jovonel szamit. Olyan orszagban elek, ahol rengeteg arab ember is el. Es rettentoen piszkosak, rendetlenek.

Egytol-egyig. A lakasban a padlotol a konyhaszekrenyig all a kosz. Kivetel nelkul.

Szoval, ha a gyerekkorat otthon toltotte, azzal a mentalitassal, akkor a vereben van ez a fajta igenytelenseg. Ez kesobb nagyon megkeseritheti a dolgodat. Ha koleszben vagy alberletben el, akkor lehet, hogy most nem veszed eszre, de mas lesz majd egy sajat lakasban.

Ez nem azt jelenti, hogy apolatlan, hanem a kornyezetevel szemben igenytelen. Nyilvan nem feltetelezem rolad, hogy egy piszkos emberrel jarsz, ne ertsd felre!

A masik: ismerek arab orvosokat is, itt is latszik a kulonbozoseg: meg az orvosi ellatas is feluletesebb. Ismerek szereloket: egytol egyig mekk elek modjara esnek neki mindennek, jo az ugy, ahogy van...

Magyarkent teljesen mas az igenyunk, es ez kesobb visszauthet, de siman elkepzelheto, hogy mukodhet is. Csak ne erjen csalodas!

65. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 62. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 18:12
probald megtudni mennyire tudjak a szulei befolyasolni,mert ha befolyasoljak abbol sok kellemetlenseged szarmazhat,meg a kultura es a vallasod is kozrejatszanak.
64. viliflora (válaszként erre: 52. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 18:04

Szia!


Szerintem ismerd meg a párodat és ne hasonlók alapján próbálj képet alkotni róla. Ő a lényeges nem a kultúra, ahová besoroljuk. Eltelik egy két év és semmi szükséged nem lesz a mi kis véleményünkre.

Nekem egyetemi évfolyamtársaim között volt jó pár arab, a mai napig jóban vagyunk és eszembe se jut, hogy arabok. Ők nekem ugyanolyanok, mint a magyar barátaim. És van egy csomó magyar ismerősöm, aki jó lenne, ha nem ismerném, pedig nem arabok:-(((

Szumma: éljétek az életet, tök fiatal vagy ki fog alakulni. Azt érzi az ember, amikor a nagy szerelem talál rá. Mindegy milyen országból:-9

2010. nov. 10. 17:59
Akkor az jó hír, nem? Nézd, én abból indulok ki, hogy az ő szülei is emberek, és feltételezem róluk, hogy nem várják el a fiuktól, hogy cölibátusi életet éljen, hanem biztos számítottak arra, hogy egyszer majd meg fog ismerkedni egy európai lánnyal, hiszen ő is itt él európában. Egyébként meg az, hogy a szülőknek mekkora befolyásuk van, az meg nem vallás kérdése... ott volt pl. Shakespeare/Rómeó és Júlia története :D És ők nem muszlimok voltak :D (Szerintem a szülői befolyás inkább a pénzről szól, és az már más kérdés, hogy az araboknál is léteznek nagyon gazdagok...
2010. nov. 10. 17:53

remélem egyszer találkozhatom a szülőkkel is majd. mesélt már rólam nekik, egyenlőre nem emeltek kifogást ellenem.

tudom más a személyes találkozó, de egy jó kezdetnek tudtam be azt a tényt, hogy nem úgy fogadták Abdel döntését, hogy an olyat aztán nem! :)

2010. nov. 10. 17:47

Salam :)


Én októberben megismerkedtem egy perzsa fiúval, és az ő barátaival a nővéremen keresztül. És csupa jót tudok én is egyelőre mondani, és a nővérem is. (A nővéremnek már több, mint 3 éve vannak perzsák a baráti körében). Az én párom nagyon gondoskodó, minden kívánságomat lesi, minden rezdülésemre ugrik,... :) Soroljam? :) Imádom, mert látom rajta, hogy mindent megtenne azért, hogy boldognak és elégedettnek lásson. És az is vagyok! :) Megkérdeztem tőle, hogy neki mi a véleménye arról, hogy én nem vagyok muszlim (keresztény se mondjuk)), és azt mondta, hogy őt nem érdekli a vallása. Erre még utána többször is rákérdeztem, mert én is sokszor bizonytalan voltam, de mindig mondta, hogy nagyon nem ért egyet a vallásával.

És a másik: több perzsa barátjának van magyar felesége, akik közül 2-t kikérdeztem erről a muszlim dologról, és mondták, hogy abszolút nem jelenik meg az ő életükben a vallási különbség...

Nem szeretek általánosítani, de idáig csak magyar barátaim voltak, de mindegyikben csalódtam.... nem biztos, hogy az európai férfiak a legjobbak (tisztelet a kivételnek)

60. 9bbc382386 (válaszként erre: 57. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 15:55

A kozmopolitán nem egyet jelent az egy-éjszakás és a bulizós életformával :)

Mindenesetre érezd jól magad,korai lenne bármiféle döntést hoznod.

Üdv!

2010. nov. 10. 14:52

Nem elég azt nézni, hogy muszlim.

Pl. a törökök egészen mások más muszlim vallásúaknál.

Ismerd meg jól, mielőtt elköteleznéd magad, és valóban, a családot kell megnézni, hogy élnek, abból lehet kiindulni.

Egyáltalán nem reménytelen, de azért oda kell figyelni (mint ahogy bármilyen más nemzetiségűnél vagy vallásúnál is......!!!).

58. dil yara (válaszként erre: 52. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 14:28
Szia! Az én Párom is muszlim, 2 hónapja élünk együtt. Oldalakon át tudnék áradozni róla, milyen törődő, gondoskodó... Szerintem épp a vallás miatt olyan a gondolkodása, ami teljesen magával ragad. De az igaz, hogy a családnak sokkal fontosabb a szerepe, mint "nálunk". Náluk ha a fiúk felnőnek, ők felelősek a szülőkért, testvérekért is. A feleség ezzel egy helyen áll, nem előrébb.
57. 296c061f6d (válaszként erre: 56. - 9bbc382386)
2010. nov. 10. 14:11

nem tudom minek tartom magam. :)))

soha nem éltem nagyvilági életet, nem bonyolódtam egy éjszakás kalandokba, de azért a négy fal között sem ültem.

tanulok és szórakozok, de csak módjával. :)

56. 9bbc382386 (válaszként erre: 55. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 13:44

Azért a muszlim vallású embertársaink egész más kultúrát és elveket vallanak.

Nem hinném hogy egy kozmopolitán hölgy kitartana :)

Ha annak tartod magad,akkor bukó ez a kapcsolat.

55. 296c061f6d (válaszként erre: 54. - 9bbc382386)
2010. nov. 10. 13:41

az biztos,hogy az emberi ostobaságra nincs gyógyszer. :)

egyébként én nem tudom elképelni, hogy miért lennék különb a világ bármelyik részén élő embertől, aki ugyanazt teszi mint én? él, tanul, szeret, dolgozik, családja van, ugyan az az élethelyzet. csak más a bőrének a szine? ezt marhaságnak tartom.

54. 9bbc382386 (válaszként erre: 53. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 13:33
Attól még annak tekintik őket,nagyon sok az ellentét mindenhol a világban.Nekem nincs gondokra szükségem....
53. 296c061f6d (válaszként erre: 51. - 9bbc382386)
2010. nov. 10. 13:28

ez is csak azt minősíti aki származása miatt lenéz egy embert...

nekem nagyon sok féle-fajta évfolyamtársam van, sok külföldi is. vsz toleránsabb vagyok a világ egy részénél ezáltal.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook