Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hányinger: Mitől múlik el, mit lehet tenni ellene? fórum

Hányinger: Mitől múlik el, mit lehet tenni ellene? (tudásbázis kérdés)


2017. jan. 28. 11:41
Nekem lehet a sok gyomorsavtól is, de az arra bevett gyomorvédő (pantoprazol) nem használt.
28. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Miss_Szeder)
2017. jan. 28. 11:34

Én ha másnapos voltam pl. és attól volt, akkor fél liter zéró cola mindig rendbe tett.


Hatékony még a magne b6, vagy a friss levegő is sokszor elég.

2017. jan. 28. 11:22
Sziasztok! 2 napja hányingerem van. Betaloc zok-ot szedek pár napja, de csak 2 hétig kéne szednem, mert gyakoribbá váltak az influenza miatt az extrasystoléim. Nos, 2 napja hányingerem van és büfögök. A gyógyszert ma abbahagytam. Van valami tuti tippetek hányingerre?
2014. márc. 2. 07:11
B6 vitamin, dedalon tbl
25. grizus
2014. márc. 1. 23:54
Meg hát persze le kell feküdni.
24. grizus (válaszként erre: 21. - Raczdia90)
2014. márc. 1. 23:53
Asszem a gyömbér tengeribetegségre is jó meg másnaposságra is, legalábbis úgy emlékszem. Szóval minden ilyen émelygős dologra.
2014. márc. 1. 22:59
Ritkán van hányingerem, olyankor: rennie tabletta, b6 vitamin, probiotikum.
2014. márc. 1. 22:07
Sziasztok! Nekem 2 naponta hányingerem van mindegy milyen időszak legyen... :S Mit tudnék rá használni?? általában nálam az a gond hogy nem tudok büfizni és általában ezért vagyok rosszul! :(
2012. aug. 30. 22:55
gyömbértea.. gyömbérgyökérből..nekem gyógyszerek nem nagyon segítettek, a teától viszont jobbanlettem
2012. máj. 7. 18:04
Én most érettségizem, és vasárnap óta egész nap émelygek. Egyszerűen kikészülök, nem tudom mit csináljak. Rettenetes. Segítsetek, mit tegyek?
2011. dec. 14. 12:06

sziasztok

nekem regel és este van hányingerem c-vitamint szedek eszet sós tuc kekszet háztaráti kekszet az orvos vérvételre akkar küldeni de eén nem akkarok menni valami van hányingere ellen????

2009. jún. 25. 19:57
Regebben reggel ahogy felkeltem es bementem a furdoszobaban elovett a hanyinger ez igy ment honapokon keresztul vegul kifogyot a spraayom es vegelett a problemamnak. Bementem az esti penztarban dolgozni semmi bajom nem volt kb. ra ket orara jott ram az ajulas forgott velem minden nagy nehezen a lakasomra kecmeregtem,masnap reggel ahogy bementem a furdoszobaban ujbol az esti tunetek jottek elo rajottem a penzt amit hoztak szemes kave zacskoban volt csomagolva es a zacskot haza vittem tuz gyujtashoz.A nyers uborkaval is megjartam egy eskuvon ez mind az epere utal.
17. celux
2009. jún. 18. 10:03
Hali, én nekem már egy hete hányingerem van, állandóan és hasfájás a gyomorszáj környékénél. Néha gyomorégés és gombóc a torkomba. A legzavaróbb benne h nem tudok tőle enni. Voltam orvosnál elköldött vérvételre, hasi ultrahangra, székletmintára, de semmit sem találtak. Tény hogy a vizsgaidőszak miatt sokat stresszeltem, de az ennyire nem készítheti ki az ember gyomrát? Vagy igen? :S Már lövésem sincs h mit csináljak. Ha van valami ötletetek lécci írjátok le mindenképp! Köszi.
2008. jún. 23. 09:03

1 kérdés? Nem mindegy mitől van hányingered, ez az alap.

Amúgy nekem a legtöbb esetben a citromlé vállt be.kb 1-1,5dl és 10 perc múlva minden ok.

15. lufi
2008. jún. 23. 00:01
Nekem azóta van minden reggel hányingerem, mióta megszültem a fiam. Borzasztó. A felkelés utáni ablaknyitás jót tesz. Általában nekem is de. van csak du. semmi bajom.
2008. jún. 22. 23:22
Dettó ugyan ez a problémám.Délig hányingerem van utánna sokkal jobb? Már rájöttem hogy este nem szabad sokat ennem de reggel muszály valamit.Sajnos ez sem megy nekem.Gyógyszert nem próbáltam de itt az ideje mert tudom hogy ezzel csak tönkre teszem magam.Az ötleteket én is várom!
13. ovics
2008. máj. 25. 21:56
Nekem a hideg tej segit.
2008. márc. 13. 19:48
sztem is bvitamin de ha az épp nincs otthon akkor banán, és bármily megelpő is de nekem a cola is jó rá tényleg!!!
2008. márc. 12. 17:04
B-VITAMINTÓL,VAGY NARANCSTÓL ELMÚLIK.
2008. febr. 22. 17:34
Ha alkohol miatt van(másnap) a 100%-os narancs meggyógyit.
2008. febr. 22. 15:14

az is lehet, h. a fülben van vmi gond. Néha elég idegesítő lehet...

fontos tudni, hogy mikor jelentkezik a hányinger, meddig tart, hirtelen kezdődik e , kapcsolódik-e hozzá szédülés...

8. I 35
2008. febr. 22. 14:01
Nekem buszon szokott hányingerem lenni,és valamilyen mentolos cukrot szoktam olyankor bekapni.
7. Piroska80 (válaszként erre: 6. - Hacika)
2007. szept. 21. 10:13

Sziasztok,én most regisztráltam,mert érdekelnek a jó tanácsok,amik a hányinger elmúlasztásáról szólnak.Sajnos nekem 3hete tartó állandó reggeli hányingerem van émelygéssel együtt.Már nem veszek be semmit,mert ez a rosszullét általába elmúlik délig,igaz még akkor is nehezemre esik enni.A reggeli hányinger mellett is eszek,h ne legyen még rosszabb!!!

Régen a Vitamin B6 használt,ma már nem;Magne B6-ot szedek rendszeresen,ami jóhatással van rám.Cerucalt szoktam még be venni hányingerre,de ez sem mindig használ.Próbáltam a hidegvizet,jégkockát,colát.Ha van vkinek még ötlete,tanácsa örülnék neki,ha megosztaná velem!Előre is köszönöm!:D

2007. aug. 17. 15:22
Nekem volt már amikor a cola is segített vagy egy jéghideg borogatás a tarkóra ,legvégső esetben egy kiadós hányás.Nekem sajna más nem segít.
2007. aug. 16. 19:30

Nekem a hányinger elleni gyógyszerek sajnos nem váltak be! Se a dedalon, se a B6 vitamin. A mély lélegzés már volt, hogy segített!

Ami még segített, az espumisan gyöngy, aki puffadósabb. Sajna tényleg tud nagyon gáz lenni, és egy idő után akinek rendszeresen van, mint pl. Niki baba lelkileg is kikészít :(

2007. aug. 16. 09:43
Nekem sajna minden reggel hányingerem van, kivéve hétvégén. De rájöttem h mitől, és ez haladás! Egyszerű: DOLGOZNOM KELL. Stressz, idegesség, főnök.. Semmit nem tudok tenni ellene, az agyamban kell helyreraknom a dolgokat.
2007. aug. 16. 07:42
Hányinger nekem akkor jelentkezik mikor túl sok a gyomorsavam. A háztartási keksz egész jó ezt szoktam csipegetni.
2007. aug. 16. 05:10

Háááát, persze kérdés, mitől van hányingered...? Mert ha példu terhes vagy, az - ugye - más kategória.

Ha gyógyszer nélkül szeretnéd elmulasztani a hányingert, akkor legjobb a friss levegőn mély lélegzetek vevése, esetleg kombinálva egy pohár jéghideg vízzel.

Ha gyógyszerrel gondolod, bármelyik gyógyszertárban kaphatsz hányinger-csökkentő gyógyszert.

2007. aug. 15. 21:41

Kedves fórumozók!

Érdekelne, hogy Nektek mivel sikerül elmulasztani, ha hányingeretek van! Lehet, hogy van akinek nincs ilyen problémája, vagy nem tudja elképzelni, hogy van akinek ez komoly gondot okoz! De szerintem többen vannak, akiknél szinte mindennapos, hogy émelyegnek, hányingerük van.. Várok ötleteket, bevált módszereket.. Remélem másnak is segít ez a fórum!! Jah és ami fontos: elsősorban nem a terhesség alatti hányingerre gondolok. Ilyen fórum már egyébként is létezik :)Szóval írjatok!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook