Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyakori kérdések a 90 napos diétáról fórum

Gyakori kérdések a 90 napos diétáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyakori kérdések a 90 napos diétáról

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
54637. Hópofi21 (válaszként erre: 54636. - GazBella)
2011. nov. 11. 10:18
Ne add fel! Szerintem ne állj folyton a mérlegen, mert csak elveszi a motivációt. Csináld két hétig lelkiismeretesen, aztán úgy állj mérlegre. Mozogsz valamit mellette? Próbálj pozitív gondolatokat táplálni magadba ezzel kapcsolatban, sok minden fejben dől el. Nem akarok okoskodni, csak segíteni.
54636. GazBella
2011. nov. 11. 09:58

Lehet, hogy túlságosan belekeseredtem a kúrába. Sajna nekem stagnál a súlyom, nem megy lefele. Adtam még magamnak 2, max 3 hetet (nov. végéig). Ha addig sem mozdul, nem látom értelmét a dolognak, akkor nekem ez a diéta nem jött be! Akkor nekiálok valami másik diétának. Vagy hagyom az egészet a francba!

Annyira szerettem volna legalább 55-re lemenni karácsonyig!!! Nagyon dühös vagyok magamra!!!!

54635. kicsiko (válaszként erre: 54630. - GazBella)
2011. nov. 11. 08:34
Nem haragszom, de szerintem felületesen olvastad el, amit beollóztam.
54634. 7d0950930c
2011. nov. 11. 07:01
Jó reggelt, szép napot és kitartást mindannyiótoknak! Én veselkedek neki a második almanapnak :)
54633. Kditke
2011. nov. 10. 16:41

Almanap:

Azt tudom, ha nekem megáll a fogyásom ill. bebűnözök valamivel 1-2-3 almanap és ismét a fogyott súlyomra állok vissza !!!

Szerintem ez is anyagcsere függő !!


Az bizti, hogy ha kevesebbet eszel és többet mozogsz akkor fogyni fogsz !!!


Kiscsikó

Biztos minden szavad igaz !!Sok okosat írtál !!!!


Yvottka

Szerintem tarts nyugodtam almanapot nálam bevált így a 110 nap után még mindig csinálom amennyire bírom benne almanapokkal és megvan a 19 kg !!!(igaz néha 2-3 kiló mozog ilyenkor almanappal rendbe rakom )


Mesita mi van veled ?????

54632. 7d0950930c (válaszként erre: 54629. - Kicsiko)
2011. nov. 10. 14:09
S akkor én vajon inkább rosszat teszek az alma napjaimmal...?
54631. GazBella
2011. nov. 10. 13:07
Bocsi kicsiko! Tudom, hogy a jó szándék vezérelt, és biztatásnak szántad!!!
54630. GazBella (válaszként erre: 54629. - Kicsiko)
2011. nov. 10. 13:06

Együnk kevesebbet. Vagy mégse?

Mozogjunk többet. Vagy mégse?

A lényeg a könnyedén, optimistán, hittel véghezvitt fogyikúra!

Egyszerű!!!!

Ezek után már nem hangzik bonyolultnak a melyik nap mit is egyek kérdéskör!

54629. kicsiko
2011. nov. 10. 12:38

Sziasztok!

Mindenki kínja, hogy megáll a fogyás...íme néhány magyarázat és tanács, remélem tudok vele segíteni.


A fogyás stagnálásának megértése - Mit lehet tenni ellene?

1. Megállt a fogyás 1. ok: Túl kevés a kalóriabevitel

A kalóriaégetéshez kalóriára van szükség. Szervezetünk célja, hogy egyensúlyban tartsa az energia beáramlást az energia kiáramlással. Más szavakkal, annyi energiát használunk fel, amennyit kapunk.


Vagyis, ha túl keveset eszel - az első napokban tapasztalt ugrásszerű fogyást követően - szervezeted alkalmazkodik az új mennyiséghez, lecsökkenti az alapanyagcseréjét, hogy kevesebb energiával is fenntartsa működését. A fogyás megáll.


Bővebben: A koplalás veszélye - Lelassult anyagcsere


Megoldás: Csak fokozatosan és kisebb lépésekben csökkentsd a kalóriabevitelt. És semmiképpen nem tanácsos (huzamosabb ideig) kevesebbet enni, mint a szervezeted alapanyagcsere igénye!


Bővebben: Az alapanyagcsere kiszámítása



2. Megállt a fogyás 2. ok: A szervezet hozzászokott a kevesebb kalóriához

Ha fogyni akarunk, elkerülhetetlen, hogy több energiát használjunk fel, mint amennyit magunkhoz veszünk. (Kevesebbet együnk és/vagy többet mozogjunk!)


Ám ahogy azt már az első pontban is írtuk (mivel szervezetünk egy nagyon okosan összerakott "gépezet"), ha kevesebb energiát viszünk be, válaszként kevesebb energiát fog felhasználni. Noha a hosszú távú túlélés szempontjából ez előnyös, a fogyás vonatkozásában nekünk most hátrányt jelent!


Szervezetünk alkalmazkodott a kevesebb mennyiséghez, a fogyás megállt.


Megoldás: Variáld át az étrendedet, változtass a bevitt mennyiségen; egyél egyik nap többet, míg a másik nap kevesebbet! (A heti átlagot ez nem módosítja, de a ciklikusság mindenképpen segít "kijátszani" a szervezet alkalmazkodását, s így ismét beindíthatod a fogyást!)



3. Megállt a fogyás 3. ok: Lecsökkent az izomzat

Amikor valaki elkezd a megszokottnál kevesebbet enni, szervezete az izomzatot is energiaforrásnak tekinti (az izmokban lévő fehérjéket), s a zsír mellett azt is elkezdi elégetni.


Mivel szervezetünk először a kevésbé fontos területekről fogja a fehérjéket felhasználni (nem a vázizomzatból), az izomzat csökkenése kezdetben kívülről még nem észlelhető.


Itt fontos megérteni, hogy az izom - még nyugalmi állapotban is - ötször több kalóriát éget el, mint a zsír. Vagyis, az izomzat csökkenésével automatikusan lecsökken az anyagcsere is, s a fogyás ismét megreked.


Megoldás 1.: Az első pontban leírtak szerint csak fokozatosan csökkentsd a kalóriabevitelt, és egészséges étrenddel biztosítsd, hogy a szervezeted hozzájusson minden szükséges összetevőhöz, beleértve a fehérjéket, vitaminokat és ásványi anyagokat is!


Bővebben: A vitaminok fontossága a fogyásnál


Megoldás 2.: Olyan mozgásformát válassz, amely gyorsítja a zsírégetést, és egyben építi az izomzatot is!


Bővebben: A legjobb zsírégető edzésterv



4. Megállt a fogyás 4. ok: A szervezet hozzászokott a mozgás intenzitásához

Egy új mozogás elkezdése mindig nagyobb kihívást jelent, így kezdetben több energiát használunk fel, s látványosabb lesz a fogyás is.


A kondíció javulásával azonban a szervezet hozzászokik egy bizonyos fajta mozgáshoz, s ezt követően már kevesebb energiával is végre tudja hajtani ugyanazt a mozgássort. (A kezdeti intenzitás vagy a mozgás típusa ebben nem játszik szerepet, a lényeg a hozzászokáson van.)


Az eredmény; ugyanazzal a mozgással már kevesebb kalóriát lehet elégetni.


Megoldás: Figyelj arra, hogy időközönként variáld a mozgás intenzitását, időtartamát és/vagy gyakoriságát! És próbálj ki teljesen új mozgásfajtákat is, ne ragadj le csak bizonyos sportoknál!



5. Megállt a fogyás 5. ok: Túledzés

Egy idő után a szervezet a túledzést úgy kompenzálja, hogy lecsökkenti a nap többi részében felhasznált energia mennyiségét. Vagyis, összességében - noha sokat edzettél - kevesebb kalóriát fogsz elégetni.


Megoldás: Lazíts egy kicsit! Ha azt érzed, hogy túlerőltetted magad, pihenj egy-két napot, vagy csinálj valami enyhébb, könnyebb mozgást, mint pl. séta vagy nyújtás.


Sok sikert és további szép napot!

Hétfőn én is csatlakozom...

54628. GazBella (válaszként erre: 54627. - 7d0950930c)
2011. nov. 10. 11:47

Nekem tutti kiütéseim lennének ennyi almától!

Komolyra fordítva: biztos jó tisztítókúra!

Bánhatom, hogy én nem bírom ki!

54627. 7d0950930c
2011. nov. 10. 10:37

Sziasztok!

Kicsit eltűntem, nagyon zsúfolt volt a program, de azért a fogyókúra megy :) Egy kérdésem lenne. Múltkor úgy csináltam, hogy gyümölcsnap után víz helyett tartottam 2 almanapot és nagyon jól sikerült. Szerintetek csinálhatom ezt gyakrabban is...? Például most is ezt csinálom, tegnap gyümölcs volt, ma alma és még holnapra is azt tervezem, egészen jól bírom amúgy. Csak na, arra gondoltam, hogy nem lesz-e ennek valami mellékhatása...

54626. GazBella (válaszként erre: 54621. - Encsi1984)
2011. nov. 10. 08:09

Kápi tészta! Nyami! Azzal csak az a bajom, hogy csak én szeretem, a család nem!

Villámötlet: családnak csinálok túróstésztát, magamnak kápisat! Encsi te Zseni vagy!!! Fel is írom magamnak, mert ma gyümi napom van. Tehát ezt vasárnap ehetem!!!!!

54625. GazBella
2011. nov. 10. 08:07

Szia Encsi!

Rám sok-sok kiló jött fel. Két gyermekem van, és egyik után sem fogytam le igazán kezdősúlyra, így rakódott. Sajna engem letör, ha a közvélemény a környezetemben kiröhög... egyszerűen képtelen vagyok közömbös lenni. 66,5 kg ról indultam, 160 cm alacsony vagyok. A korom miatt már ugyan 48 volna az álomsúlyom, de megelégszem 50-52-vel. Tehát legalább 14-15 kg-ot kéne leadnom. A 34. napnál tartok és stabilan 2 kg ment le. Ezt nagyon kevésnek tartom. Ez a 2 kg is az első két héten, azóta ami lemegy, fel is jön, tehát nem stabil fogyás.

Sokan vagyunk itt háziasszonyok, és minden elismerésem azoké, akik ellátják a családot, sütnek főznek, kibírják a diétát és még mozogni is van erejük!!! Én a munka és család után kipurcanok, zuhanás az ágy!

54624. Gömbilány (válaszként erre: 54621. - Encsi1984)
2011. nov. 9. 21:22
Mehet!! és finom!!
54623. kittuka87
2011. nov. 9. 18:20
Ja és Encsi én ettem Ch napon káposztás tésztát
54622. kittuka87 (válaszként erre: 54618. - Encsi1984)
2011. nov. 9. 18:19

Szia Encsi! :D

végre valaki rám is reagál... :)

Hát igen én is megdöbbenten hallgattam amikor ezt javasolták, 160 cm vagyok! Nem tudom mennyi igazság volt azon a szűrővizsgálati eredményeken sjnos az utolsók közt voltam és elöttem már kb 150 embert vizsgáltak és nem voltak túl elkötelezettek az ápolók....

Ám érdekes most hogy letelt a 90 nap most megint látom a változást, pedig az utolsó 20 napban kb 10 dkg sem mozdult, de ugy voltamvele lesz ami lesz karácsonyig kitartok mindenképp, de lehet utánna is még szeretnék kb 15 kg-tól megszabadulni!....és hát a bűnözés.... azt gondolom az nélkül ki sem lehetne bírni, bár én nem vagyok szenvedős fajta, de néha muszály (tiltott gyümölcs még édesebb)


Kitartást mindenkinek!!!

puszi :D

54621. Encsi1984
2011. nov. 9. 17:29
Elbizonytalanodtam: SZénhidrát nap mehet a káposztástészta?
54620. Encsi1984 (válaszként erre: 54619. - GazBella)
2011. nov. 9. 17:17
Bella: Ne törődj másokkal. Te nem másoknak akarj megfelelni, ne másoknak akarj tetszeni, hanem saját magadnak. Amint erre rááll az agyad, és nem hagyod, hogy mások elcsábítsanak, menni fog az életmód változtatás.Meg látod, hogy peregnek majd azok a kilók szépen lefelé. Mennyit szeretnél fogyni? Honnan indulsz?
54619. GazBella (válaszként erre: 54618. - Encsi1984)
2011. nov. 9. 13:43

A Ti kitartásotok tartja bennem is a lelket!

Egyedül már feladtam volna. Sajna a környezetem csak mosolyog a próbálkozásomon, senki nem hisz bennem..:(

54618. Encsi1984
2011. nov. 9. 13:26

59,5kg voltam reggel, tehát azért a betegségben tényleg nem szedtem fel azt a két kilót.

Ma keményítő napom van. Chilisbabot ettem, kukori is volt benne. Jól esett. Szerintem este megeszem ami maradt.

Holnap ch nap lesz. Még nem döntöttem el, mit eszem, vacsira mákos tésztát, ebédre passz.

Pénteken gyümölcsözöm.


Bella: Sosem tartottam víz napot. Ha bűnöztem sem adtam fel. Ne add fel te sem!Nem lehet így neki állni semminek. Nem hogy a diétának.

Nézd meg Mesita is mennyi mindent megtesz azért, hogy lefogyjon, vagy kittukát, aki már amit most elért, arra sem mindenki képes.

Kittu: Az a 48 elég anorexiásan hangzik. Milyen magas vagy? :)

54617. GazBella
2011. nov. 9. 08:06

Szasztok csajszik!

Mesita! a Neera diéta rövidített értelmezése engem is érdekel!

Ma szénhidrát napom van és az egyik kedvencemet a japán sült tésztát fogom ebédelni. Már alig várom!

54616. Kditke
2011. nov. 8. 20:07

Mesita


Ne menjen el a kedved !!!Le fogsz tudni annyira fogyni amennyire szeretnél !!!Jó ez a diéta, de kellenek benne bűnözések, mert nem tudnád tovább csinálni !!!(én legalábbis nem)


Arra gondolj, hogy menni idő alatt jöttek fel ezek a plussz kilók nem mehetnek olyan gyorsan lefele !!Sajnos !!!Én is el tudnám képzelni, hogy reggelre mire felkelek már minusz 20 kg ugrik le rólam !!!De ez csak ÁLOM !!!Mindenért keményen meg kell dolgozni !!!Szóval fel a fejjel !!!!!

Fogsz még fogyni ezzel a diétával nyugi !!!!


Írnál nekem erről a neera diétáról is, hogy te voltál-e éhes mellette vagy miket ehettél mellette egyáltalán ?Mire hatott ??Mennyi idő alatt fogytad le azt az 5 kg-ot ???Tudom ez nem ennek a helye de kiváncsi vagyok rá !!!


Havran Sütőtök szerintem édeskével nyugodtan mehet a keményítő napon !!!!

54615. Havran (válaszként erre: 54614. - Bc43550d43)
2011. nov. 8. 11:40
köszi
54614. bc43550d43
2011. nov. 8. 10:51
A sütötök keményítő!
54613. Havran
2011. nov. 8. 10:15

Sziasztok!

Szeretném kérdezni,hogy sötőtököt melyik nap lehet fogyasztani?

54612. kicsiko
2011. nov. 8. 08:50

Sziasztok Lányok!


Rég írtam nektek, de azért minden nap többször benézek hozzátok. Én okt 20 óta szüneteltetem a diétát. Azóta teljesen rendesen eszem (mindent...:(((), kivéve, hogy délelőttönként csak gyümölcsöt. Mellette MagneB6-ot és szűztea kapszulát eszem, így az emésztésem is rendbe jött. A majdnem egy hónap eredménye: 55,5 kg voltam, mikor leálltam. Ma reggel a mérleg 56,4 kg-ot mutatott. Ez annyira nem rossz, főleg ha azt nézem, mennyit nassolok...áááááá. Ettől függetlenül úgy döntöttem, hogy ráhúzok még egy hónapot, mert a pocimon érzem, hogy centik is kúsztak fel - nem mertem megmérni. A hétvégén tartjuk párom szülinapját, aztán hétfőn indulhat az újabb diéta. Kb karácsonyig tervezem, de majd meglátjuk.

Ti is küzdetek keményen, azt látom! Hát csak kitartás mindenkinek!!!

54611. bc43550d43
2011. nov. 7. 19:29
igen lehet enni lecsót sőt egykis fött krumplival mennyei lesz!
54610. Hópofi21
2011. nov. 7. 16:53
Még egy kérdés! A keményítő napon ehetek lecsót? Lehet hülye kérdés, de azért megkérdezem.
54609. kittuka87
2011. nov. 7. 15:29

sziasztok!!!

kicsit eltűntem de azért néha benéztem hozzátok!!

Holnap van a 90. napom!!!Persze folytatom tovább mert csak 12 kg ment le,bár az utóbbi időben be be csúszott a bűnözés!

Voltam szűrővizsgálaton is!!a cég rendezte ahol dolgozom és hát megállapították hogy extrém túlsúlyos vagyok és hogy nekem az ideális súly a 48kg lenne...... tehát 30 kg kellene leadom 8) ugyhogy hajrá, bár én tökéletesen elégedett lennék -10 kgval is!el sem tudnám magam képzelni 48 kg-san!!!szerintem az túlzás...Meg azt is megállapították hogy magas a koleszterinem :/

hát ez van egyébként minden rendben van minden értékem jó!!


Üdvözlök minden ujjonan csatlakozót is! Kitartás nektek

sok puszi

54608. Hópofi21
2011. nov. 7. 14:31

Sziasztok!

A teába szabad édesítőt tenni? Vagy szigorúan csak tisztán kell inni?

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook