Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 2 évesem még mindig nem alszik éjszaka :-( fórum

A 2 évesem még mindig nem alszik éjszaka :-( (beszélgetős fórum)


1 2
2016. febr. 20. 19:54
Szia! Én 4 éves koráig szoptattam a csemetémet,aki egy igazi Angyal! Irtózatos a szimbiózis emiatt- Istennek hála! És full egészséges! Maradj mellette a szobájában,mesélj neki és biztosítsd arról,hogy aludjon csak nyugodtan,te/ti itt vagytok,minden rendben! Tudnia kell,hogy az alvás JÓ! Hiszen akkor a nappalok is vidámabbak és több játszás,bohóckodás és érdekesség fér bele!
52. martin3 (válaszként erre: 1. - Madyson)
2011. márc. 10. 21:05

szia! már sok ilyen fórumban leírtam a mi esetünket, ugyanez volt nálunk is, bemásolom ide a régebbi hozzászólásomat!:

"pont azért csinálja, mert tudja ezzel eléri a célját. én 2 éves koráig bírtam ezt, éjjelente 5-6x felkeltünk, semmit nem aludtam.(délután is max fél órát aludt) Megszületett a kistesó, egyszerűen nem bírtam azt hogy hozzá 6x keljek, a picihez meg 3-4x...nem aludtam semmit, ráadásul előfordult, hogy egszerre sírtak fel, most melyikhez menjek? így hát az elalvásnál is hagytam sírni, első nap 45percig(baromi nehéz volt kibírni, hogy ne menjek oda!férjem tartotta bennem a lelket, hogy ez csak hiszti, nincs semmi baja, nehogy odamenjek, mert pont ezt akarja elérni, ha odamegyek, ő győz!) és amikor felébredt éjjel, csak odamentem, megsimogattam és kijöttem és nem mentem vissza! ekkor 20percig sírt, viszont nem ébredt fel többször! másnap elalvásnál 20percet sírt csak, egyszer ébredt fel éjjel, odamentem, kijöttem, 2 percet sírt. 3.éjjel elalvásnál csak 8percet sírt, éjjel már fel sem ébredt! kb 1 hét után már mosolyogva ment aludni, és azóta minden hiszti nélkül elalszik (előtte mesélek neki,megölelgetem, puszi, ez minden nap ugyanúgy zajlik, olyan mint egy szertartás, szerintem ez ad neki biztonságot), végig alszik éjjel! És délután 1-3ig alszik,legtöbbször én ébresztem 3után! És semmilyen lelki sérülést nem okoztam neki, sőt sokkal kiegyensúlyozottabb, hogy megtanult saját helyén aludni egyedül."

Sokan ezt a "hagyjuk sírni" dolgot kegyetlenségnek tartják, én ia annak tartottam, de egyszerűen döntenem kellett, nem bírtam már. ÉS simán bejött, az első nap a 45percet iszonyú nehéz volt kibírni, többször elindultam felé, már majdnem én is sírtam! de kibírtam, és mikor másnap csak 20percet sírt és csend lett, kezdtem megynyugodni, mert tudtam lesz értelme.(még a 20percet is nehéz volt kibírni!).

A cumiról viszont ez előtt leszoktunk, ugyanis kapott egy szájnyálkahártya gyulladást, és annyira fájt a szája, hogy nem bírt cumizni, így 2 nap alatt leszokott róla, miután meggyógyult a szája kb 4nap múlva, vissza akartam adni neki a cumit, de már ő nem akarta! szóval a cumiról való leszokás sem egy nagy ügy, csak határozottan kell csinálni! és semmilyen lelki sérüléseket nem okozunk ezzel, szerintem túl van "misztifikálva" mindkét téma...( a másik kisfiam úgy szokott le a cumiról, hogy ő kidobta kérésemre a kukába: olyan nagy fiú vagy már, nem is kell az a cumi, gyere dobjuk ki!-és kidobta. Én látványosan levittem a szemetet a kukába, ezt ő is nézte, épp megérkezett a kukásautó, amit az ablakból néztünk, hogy ledarálja a cumiját(a cumit amúgy kivettem a szemetesből, csak ő nem tudta...) abban a hitben volt, hogy a kukásautó elvitte. Nem is kereste nappal, elalvásnál sírt, hogy hol a cumija, mondtam hogy te is láttda, hogy ledarálta a kukásautó...és belenyugodott, kicsit hisztizett, hogy jöjjön vissza, de belátta hogy nem jön a kukásautó vissza..:) másnap kb 2 perc sírás és már aludt is, 3. nap már nem is kereste a cumit...)igaz azóta ha látunk egy kukásautót, megjegyzi mosolyogva, hogy ez darálta le a cumim, mikor kicsi voltam..

2011. márc. 10. 20:30
Az én fiam 2,5 éves és ő is gyakran felébred. De legtöbbször elég odafeküdni mellé és alszik tovább. Ezért gondolom,hogy nem éhes, nem szomjas, csak fél egyedül. Nálunk is úgy van, hogy a férjem megy be hozzá, melléfekszik és egy darabig ott alszik vele, majd visszajön. Van, hogy mire átjön, megint hívja és megint és tart több órán keresztül is, de azért ez ritkább szerencsére. Szerintem is az érettségtől függ, ki mikor alussza át az éjszakát, minden gyerek más, ki kell várni. De én is fel fogom neki emlegetni később, az biztos. :)
2010. nov. 16. 11:47
Az én fiam is ugyanezt csinálja. Én már belenyugodtam....a párom segítsége nélkül nem tudom, mit csinálnék.....nagyon fárasztó
2010. nov. 12. 21:45

Hobnobs


Szerintem közre játszik a cumi,bár sok mindenre rá lehetne fogni!A Nuk gömbölyűbb a szájpadlás felé,az aventnek más a kiképzése,és könnyebben kiesik éjjel a szájából.Anno Mam-al kezdtünk,ami hasonló az aventhez,de az előbb említett okból a Nuk jobban bevált.


Timcsi


Együtt érzek veled!!!Nekem néha kérdezi a párom,miért nem fekszek már le 10órakkor,többet tudnék aludni!/meg többször kellene magamhoz térni/


Hreka


Nálunk biztos nem genetikus!Az apja mormota volt,rám nem igazán emlékeznek a szüleim,hogy milyen alvó voltam,de ha olyan lettem volna mint a lányom,azt biztosan nem felejtették volna el!

Én legalább is,még ha 40éves lesz is felfogom emlegetni neki :-)

2010. nov. 12. 15:02

Az enyém múlt éjjel legalább 10-er fent volt,pedig azt hittem ha elveszem tőle a tejet akkor nyugi lesz,ó hát kérem azt várhatom.3,5 éves,de éjjel legalább 10-er felkelt.Állandóan lerugdossa a takaróját,pisilni kell,rosszat álmodik...

Már majdnem hoztam a széket és majd nekem nem kell aludnom sem,itt elücsörgök mig ki nem virrad,minek aludni...

2010. nov. 12. 13:12

Sziasztok!

Az én fiam 3 éves koráig egyetlen éjszakát sem aludt át, ő 14hónapos koráig szopizott, éjjel azzal aludt, ha ébredt szintén azt kapott, aztán mikor abbahagyta a szopizást, a tejet a víz váltotta föl, azért is megérte neki felkelni úgy látszik..

Én is próbáltam sok módszert, de nálunk semmi nem vált be, pedig vt éjjel, amikor 20-30szor keltem hozzá, de elmúlt.

Most 3,5 éves, és alapvetően végig alussza az éjszakákat, néha-néha ébred, felsír, de akkor megsimizem, betakarom, és szépen továbbalszik.

Amúgy nálunk ez genetikus lehetett, mert az apja 4 éves koráig ébredt többször is éjszakánként..

2010. nov. 10. 20:56
Sziasztok!Hát nah,én is jövök,egy újabb anyuka,akinek a gyereke bizony kel és kel. Bar mar azért jobb a helyzet talán. 13hóig szopizott,cicifüggö volt,egyszerüen igy alakult.Mindig azon aludt be, aztan kezdödött az,h bealudt, felalltam-felkelt,na akkor még1x....!Még még1x...!Iszonyuan ki voltam. 5hos koratol volt külön szobaba. 1x probiztam az aludj jol modszert,bejött, 1 nap utan aludt magatol..kb 5ig.A baj az volt,amikor beteg lett..kezdödött ujbol.Na meg a fogzas. Baromi hamar jöttek a fogai, most jön az utso 4 együtt. Bizakodom,h utana jobb lesz. Anyukak!A remény hal meg utoljara. Es amikor van egy jo ejjelünk,mindig naivan azt gondolom:na mostmar jo lesz..ha-ha...
45. hobnobs (válaszként erre: 40. - Madyson)
2010. nov. 10. 15:41
gondolod, hogy a cumival van összefüggésben a nemalvása? lánykám is cumizik és többször is átaludta már az éjszakát! nem próbálod meg az aventes cumit, lehet ő nem ragaszkodik annyira a másik fajtához és ez is jó lesz neki! aranyos rajzok vannak rajta, és tényleg jó hogy világít éjjel. egy próbát megér! azt hiszem kettőt lehet kapni egy csomagban, egyből lesz egy pótcumija is!!!
2010. nov. 10. 14:51
:-))
2010. nov. 10. 10:02

Jó reggelt mindenkinek!Vagy ár délelőttöt?

Nekem volt olyan a sok éjszakázástól, hogy apa hazajött éjszaka és mikor benyitott a gyerek ott állt az ajtóban és mondta, hogy megy pisilni.Pedig minden neszre felébredek ha róla van szó.Mégis kimerülök egyszer.Apa régen, amikor még nem volt ovis és elszunyóztam vele délben kérdezte, hogy tudok ennyit aludni.Persze ő átaludta a 10-szeri felkelést, meg nem tudta hogy van hogy össz-vissz 3 órát alszom.

42. Fáradt* (válaszként erre: 40. - Madyson)
2010. nov. 10. 07:58

Csók!

Nagyon édes vagy,hogy megemlítettél.Rengeteg könyvet és egyebet áttanulmányoztam már az "alvás zavar"témában.Még isteni szerencse,hogy fütyülök rá,hogy a párom nem alszik!Megfigyelésem egyébként az,..ha alszik,6-10 percet egyfolytában,akkor azt olyan mélyen,hogy ágyastól ellehetne vinni.Mellesleg már mindent kipróbáltunk,de hasztalan.(Fordítva lett bekötve!! -:))Remélem nappal bepótolja a babád a virrasztásokat..

2010. nov. 10. 07:16

Én nem mindig megyek be hozzá, csak ha tényleg sír.

Elejében egy szobában aludtunk, és minden nyöszörgésre ugrottam neki segíteni. 9 hónapos koráig. Utána jött egy borzasztó nyűgös éjszaka, és megelégeltem. Úgy döntöttem, hogy átköltözök másik szobába.

Amint meghoztam ezt a döntést, onnantól kezdve, max. 2-szer kellett egy héten bemennem hozzá éjjel. Van, hogy csak van egy kiálltás. Felriadok rá, elindulok, de csak pár lépést teszek, mert utána csöndbe van.

Meg kell hozni a döntést, a kicsi is megérzi ezt.

Én sem hittem el amíg nem tapasztaltam.

2010. nov. 10. 00:12

Nem kárörömből mondom,de jó olvasni,hogy nem vagyok egyedül!Fáradt nevü fórumtársunk hozzászólásán jót derültem,öröm az ürömben :-)Ne haragudjatok,hogy nem válaszolok mindenkinek egyenként/szépen össze jöttünk/de mindenkinek köszönöm,hogy hozzászólt,hozzászól,és a "jeleket" is,amiket priviben kaptam!!Már mindenfélét próbáltunk,illetve próbálok/a párom sokszor simán átalussza az éjszakát/mivel én vagyok az "éjjeli őr".Mire ő oda ér a gyerekhez reggel lesz.

Hagytam már sírni,ami ideig-óráig használt és kezdődött minden előlről,többször nem volt kedvem ehhez a módszerhez.Aludt mellettem...ugyan úgy felkelt,csak éppen kéz közelben volt,így csak félkómásan bedugtam a szájába a cumit,vagy adtam neki inni és szunya tovább.Próbáltam 3cumit egyszerre,vékony pizsamát,hátha melege van,vastagot,talán fázik...

21 hónapos koráig külön aludt,külön szobában,én pedig mászkáltam hozzá.Miután a rácsos ágyban már nem aludt el,vettünk egy nagyobb leesésgátlós ágyat,ami nappal nagyon tetszett neki,de este már nem annyira,bennem meg besokalt a kilóméter óra,és átköltöztettem a mi szobánkba.Itt sem változott semmi,max hogy 1 méterre kell csak elbotorkálnom.Tegnap éjjel annyira le voltam lassulva,hogy már bömbölt mire magamhoz tértem,szó szerint kiestem az ágyból oda kúsztam az ágyához,felkapaszkodtam hozzá,elő kotortam a cumiját aztán visszakúsztam az ágyamba,de ezt így képzeljétek el ahogyan mondom :-)

A foszforeszkálos cumi jó ötlet csak ő NUK-ot csámcsog abban nem hiszem,hogy van ilyen.Csőrös pohárból iszik,ebből nincs foszforeszkálós? :-)

A pohara az ágy mellet lévő szekrényen van,de addig sem hajlandó kinyúlni.

Mondjuk megértem:én csak szólók,anyu meg ugrik,ha nem akkor bömbölök,erre biztos megmozdul....

Bizonyos szinten azt hiszem bele kell törődnöm,hogy amig cumizik biztosan nem lesz alvászat.Mostanában azzal nyugtatom magam,ha rám üt,tini korában meg az lesz a bajom miért alszik annyit,de most,hogy olvastam Szanszi hozzászólását.....

2010. nov. 9. 22:40
Hát szerintem minden gyerek/ember más...Én születésemtől kezdve soha nem aludtam át egy éjszakát sem.Most 21 vagyok.Pedig gyerekként én állandóan rossz voltam,mindig csináltam valamit,tehát le voltam fárasztva totál és ennyi idősen is egyetemistaként jól lefáradok nap mint nap,de mégis felébredek 2-3 alkalommal minimum.
38. cumma1
2010. nov. 9. 22:30

Nekem 7 hónapos a fiam, 1-2-szer kel éjjel. Már várom, hogy végig aludja az éjszakát. Ezek szerint még várhatok...

Lehet hogy nincs eléggé lefárasztva a gyerek??

2010. nov. 9. 21:08

Nálunk 21 hós, kb 5 hónapja nem rácsos ágyban alszik. A rácsosban átaludta az éjszakát, vagy csak nem szólt, hogy kell valami, mert a pelenkázó az ágy végében volt, rajta a pótcumik (minimum 2-3 világítós) és az innivaló... kiszolgálta magát.


A gyerekágyban eleinte óránként ébredt, mire megszokta, hogy az ágy sarkában ott is ott van az innivaló és a cumi, ill. az ágy mellé a földre leraktam a kiságy matracát, hogy ha lejön éjszaka játszani, és túl kómás ahhoz, hogy visszamásszon az ágyra, akkor azon alszik... a bébiőrben mindig hallom ha felébred, mert motoszkál (iszik, keresi a cumit, helyezkedik) ill. játszik (olyankor az éjszaka közepén az állathangos szinti és a dob hangjai szállnak az éterben) de nem megyek be, ha nem zörög ki az ajtón, nem sír, vagy nem szól hogy "aja"... szóval sajna én sem alszom át az éjszakát, de ha nem hív, akkor nem megyek. Elég sokszor visszaalszik egyedül, van hogy oda kell hozzá menni, befeküdni mellé az ágyba, és odacuccol, megfogja a kezem... :)


Most pl jön az utolsó 4 őrlő (az egyik szerencsére már kibújt, ezt az ujjam bánta ma du :D) és sokkal nyűgösebb, sokkal többször ébred, és gyakran felsír... úgyhogy mostanában az ágya mellett alszom a földön a régi matracán :)

2010. nov. 9. 17:02
Mikor 2 éves kora után lett szobatiszta rögtön még aznap átaludta az éjszakát!Sterencsém volt :)
35. hobnobs (válaszként erre: 34. - 1e76158442)
2010. nov. 9. 17:00
párna :)
34. 1e76158442 (válaszként erre: 22. - Hobnobs)
2010. nov. 9. 16:51
amit a fejed alá raksz,nálatok hogy mondják?Bocsi de én csak félig vagyok magyar:)
2010. nov. 9. 16:06
Persze egyből2-t vettünk és 1 ment tartalékba a szekrénybe
32. hobnobs (válaszként erre: 31. - 828429ecdc)
2010. nov. 9. 16:04
és másnap az első dolgotok volt egy pótcumit beszerezni :) nem?
2010. nov. 9. 16:00
Az jó mi egyszer 2 órán keresztül kerestük, mert a másikat épp aznap kellett kidobni mert kiharapta.Persze vasárnap este anyukáméktól jöttün fel ők 300 km-re laknak.Azt ittem otthagytuk.kiderült, hogy én sepertem be a fehérneműs fiókomba.
30. hobnobs (válaszként erre: 29. - 828429ecdc)
2010. nov. 9. 15:53
igen nálunk is kettő cumi van :) egy macis meg egy nyuszis hihi
29. 828429ecdc (válaszként erre: 23. - Hobnobs)
2010. nov. 9. 15:52
Nekünk az az ágy mellé párna alá meg ilyen helyekre tűnt el, de tényleg jobb.Meg az is megoldás ha van egy tartalék cumi.
2010. nov. 9. 15:51
Nekem 4 éves a gyerek éves elmúlt amikor leszokott a pelusról, azóta könnyebb nekem is a minimum5 volt.ÉN is úgy oldottam meg, hogy közénk tettem.Apa nekem sem ébred fel rá, mert én voltam itthon a gyerekkel, de ez idegileg kimerítő.Én sokszor aludtam vele napközben mert hulla voltam.Amikor éjszaka felébredt, mire elaludt, átestem a holtponton és volt olyan hogy mire másodszor felébredt addigra pont majdnem elaludtam meg ilyenek.Mostmár van hogy végig alszik éjszaka de még mostis felébred be kell takarni vagy pisilni kell vagy inni.Én kulaccsal oldom meg és tuti van olyan hogy iszik és már nem szól.Nekem ha délben nem alszik az oviban vagy itthon akkor hamarabb elalszik és átalussza az éjszakát.Nekem is 2 évesen 2 nap volt hogy aludtunk de amikor beteg volt és a sok lázcsillapítótól volt tuti, akkor inkább felkelek hozzá.3 éves koráig én 4 óránál többet nem aludtam
27. 5e48d37001 (válaszként erre: 26. - Hobnobs)
2010. nov. 9. 15:20
:-)
26. hobnobs (válaszként erre: 24. - 5e48d37001)
2010. nov. 9. 15:15

hihi köszi

én pösti vagyok sosem hallottam még...

2010. nov. 9. 15:12

szia!


sztem ne tedd magad mellé,fontos h önálló legyen. legalábbis én ezt vallom :)

magánéletre mindenkinek szüksége van. neki is.

később még gond lehet.


de persze te tudod!

24. 5e48d37001 (válaszként erre: 22. - Hobnobs)
2010. nov. 9. 15:09
Tudom nem tőlem kérdezted,de véletlnül tudom:- Párna,egyes vidékeken így is hívják.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook