Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a reinkarnációról? Szerintetek létezik? fórum

Mi a véleményetek a reinkarnációról? Szerintetek létezik? (beszélgetős fórum)


2007. okt. 29. 13:54

Bocs, hosszú lesz, de ezt annyira szeretem:

Egy várandós anya két gyermeket hord a méhében. Az egyik egy ,,kis hívő'', a másik egy ,,kis szkeptikus''. A szkeptikus azt kérdezi:

- Te hiszel a születés utáni életben?

- Hát persze. - mondja a kis hívő. - Az itteni életünk arra való, hogy felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erősekké váljunk arra, ami ott kint vár bennünket!

- Hülyeség! - mondja a szkeptikus. - Ez nem igaz! Hogyan nézhet ki a kinti, külső élet?

- Pillanatnyilag még nem tudom, - mondja a kis hívő - de biztos sokkal világosabb, mint itt bent! Talán, lehet, hogy a szánkkal fogunk enni és a lábunkon fogunk járni!

- Nonszensz, lehetetlen! - mondja a szkeptikus. - Megyünk a lábunkkal és eszünk a szánkkal?! Micsoda hülyeség! Ez egy fura ötlet, hogyan is működhetne! Itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a táplálékot. Nem lehetséges élet a születés után, hiszen ez a zsinór már így is túl rövid!

- Hát persze, hogy működni fog, csak minden egy kicsit másként fog kinézni. -mondja a kis hívő.

- Sohasem fog működni! - véli a kis szkeptikus. - Még soha senki nem tért vissza a születés után! Születés után vége az egésznek! Az élet nem más, mint egy nagy sötét tortúra!

- Még ha nem is tudom pontosan, milyen lesz a születés utáni élet, - mondja a kis hívő - de azt tudom, hogy találkozni fogunk az édesanyánkkal, és ő nagyon vigyáz majd ránk!

- Anya?! Te hiszel egy anyában? Hol van? - kérdezi a kis szkeptikus.

- Itt van körülöttünk, mi benne vagyunk, és általa létezünk, nélküle nem létezhetnénk! - válaszolja a kis hívő.

Mire a kis szkeptikus:

- Soha nem láttam még semmilyen anyát! Nincs is ilyen!

A kis hívő elgondolkozik egy pillanatra.

- Néha, amikor nagyon csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel, vagy érezheted, amikor megsimogatja vállunkat! - mondja aztán halkan. - Mindenesetre én hiszem, hogy az igazi életünk a születés után kezdődik!

64. 0c97fbb607 (válaszként erre: 63. - Virgilius)
2007. okt. 29. 09:30
:DDD
63. virgilius (válaszként erre: 62. - Anyoca69)
2007. okt. 29. 09:24
Ja hogy a Jóisten az? ;)
2007. okt. 29. 08:10
Szerintem igen, van ismerősőm, aki tud az angyalokkal beszélgetni, és ő pedig mindent tud!!
61. Venla
2007. aug. 24. 23:47
Reinkarnáció? Jó ötlet.
60. Vica30
2007. aug. 24. 23:25
Ha igen akkor ugyanez szeretnék lenni.
59. Zizisicc (válaszként erre: 58. - Ac1096844d)
2007. aug. 24. 23:17
Szia, jó éjszakát! :o)
2007. aug. 24. 23:13

Ezen nincs mit okfejteni, csak egymás mellé kell tenni a vallások tanait.

:-)No inkább most ne horgoljunk:-)

Későre jár:-)

2007. aug. 24. 23:11

Szia!

Ne haragudj, most nincs kedvem okfejteni! De ne örülj, máshogy látom! :o)

Beszélgessünk a horgolás mintákról!

56. ac1096844d (válaszként erre: 46. - Zizisicc)
2007. aug. 24. 07:43

Szia milya:-) Zizi:-)


Valóban nem egyik vallás előre valóbb a másiknál, hanem egyik Isten valós, a másik pedig nem.

Elég összehasonlítani a biblia Istenét, az összes többivel, a biblia üzenetét a többi vallás üzenetével, és meglátható az összeegyeztethetetlenségük.

A biblia nem kínál más utat az Atyához, mint kizárólag Jézus, és az Ő megváltói munkája, míg a többi vallás nem itsneként, hanem esetleg tanítóként beszél Jézusról, s megváltásról szó sincs.

A biblia kegyelemből kínálja a megigazulást hit által, míg az összes töbi vallás cselekedetek általi megszentelődésből várja istenétől, hogy elfogadja.

Ha van is hiányzó részlet a bibliában (amit kétlek, hisz kimondja magáról hogy teljes, sőt int, hogy ne tegyünk hozzá) bizonyára nem mondana ellent önmagának, vagyis a hiányzó részekből sem igen lehetne mást megtudni, mint hogy ...

Hogy ki mit ért ki a bibliából, az az ő dolga, még azzal sem kell egyetérteni, amit egyértelműen kijelent.

:-)

Cupp horgolós nénje:-)

2007. aug. 24. 00:33
Nem vagyok ateista :)
54. Zizisicc (válaszként erre: 53. - Virgilius)
2007. aug. 23. 21:21

:o)) Értem!

Melyik Neked a másik oldal? Hiszel Istenben v. ateista vagy?


De legalább a kötésben egyetértünk, meg biztos egy csomó másban is! :o))

2007. aug. 23. 01:15

Én nem fogadom el a reinkarnációt egyáltalán. :)


Nem kritizálni akartalak ám, csak pontosítani. Egyébként a másik oldalon állok. :)

52. Zizisicc (válaszként erre: 33. - Virgilius)
2007. aug. 23. 01:03

Ja, és Neked mi a véleményed a reinkarnációról?

Erről eddig nem szóltál, csak engem ... kritizáltál!

2007. aug. 23. 00:54
Nem tudom .
50. Zizisicc (válaszként erre: 47. - Virgilius)
2007. aug. 23. 00:34

Hmmm! Igazad van, tényleg elég nehéz úgy véleményt mondani valamiről, valakiről, anélkül, hogy ne tűnjön ítélkezésnek.

Szrobcsek pedig szerintem nem szorul védelemre, nem volt gond köztünk!

Na, mindegy, megyek horgolok inkább valamit! :o))

És tiszteletben tartalak! :o)

2007. aug. 22. 23:51
Én hiszek benne,és nagyon remélem hogy találkozok még a kutyusommal.
2007. aug. 22. 23:11
Nem.
2007. aug. 22. 23:08

Zizisicc, amit legutóbb írtál, az is csak azt erősíti meg, hogy sem nem fogadod el, sem nem tartod tiszteletben :) a "másik" nézőpontot. "Sokszor tapasztaltam már, hogy rég nem Istenről szól, hanem Isten szolgálójaként tetszelgő egyházi méltóságokról." - konkrétan pl erre gondolok. :)

Természetesen abszolút jogodban áll olyan Istenben hinni, amilyenben szeretnél, reinkarnációval vagy anélkül, de azért lásd be, hogy ugyanúgy kritizálod a "másik" utat, mint ahogy azt a szemére vetetted Szrobcseknek. Ha érted, mire gondolok. ;-)

2007. aug. 22. 22:56

A kereszténység nagyon sokat változott a kezdetektől napjainkig, sajnos mára az Istenhit intézményesített formájává vált. Sokszor tapasztaltam már, hogy rég nem Istenről szól, hanem Isten szolgálójaként tetszelgő egyházi méltóságokról.

Az én Istenhitem nem külsőségekhez kötött, hiszem, hogy meghallgat és segít bárhol, bármilyen körülmények között is fordulok Hozzá.

Sőt, annyira "eretnek" vagyok, hogy azt gondolom, hogy egyik vallás sem előbbre való a másiknál, hisz mindegyik ugyanarról a Megfoghatatlanról, a Teremtőről, az Egyedüliről szól, csak mások az elnevezések. A egyedi különbségek amiatt alakultak ki, hogy az eltérő kultúrájú és tudású emberek mást és mást tettek hozzá ill. magyaráztak bele.

A Bibliáról pedig tudjuk, hogy nem egy időben jegyezték le, nem is egy ember, és bizonyos jelek arra utalnak, hogy nem is teljes. Ki tudja mit olvasnánk a hiányzó részekben?

45. demonka88 (válaszként erre: 44. - Virgilius)
2007. aug. 22. 21:04
Jah, igen. Az úgy már más. :) Így már egyet értek veled.
2007. aug. 22. 21:01
Nem Isten létére gondoltam önmagában, hanem a kereszténységre.
43. demonka88 (válaszként erre: 42. - Virgilius)
2007. aug. 22. 20:58
Hm... Szerintem nem feltétlenül zárja ki egymást a kettő. Mármint ha a reinkarnáció és Isten létére gondoltál.
2007. aug. 22. 17:46
Jó, akkor röviden: a kettő NEM egyeztethető össze. Ha hiszed az egyiket, tagadnod kell a másikat.
41. Zizisicc (válaszként erre: 40. - Virgilius)
2007. aug. 22. 09:59

Ki tértél a válasz elől!

Tényleg nem értem!


Megsúgom, én is tudok kötni, sőt horgolni is, de Szrobcseknek ne mondd el! :o))

2007. aug. 22. 03:00
Aha, elég jól kötök, bár már rég nem gyakoroltam ;-)))
39. Zizisicc (válaszként erre: 33. - Virgilius)
2007. aug. 22. 01:31

???

Milyen kétféle hitet? Szrobcseknek egyféle hite van, nem?

Én úgy osztom az ő hitét(felnőtt fejjel fogadtam be az Urat), hogy nem zárom ki, sőt elfogadom a reinkarnáció elméletét is.


De Te biztosan jól kötsz, ugye? :o)) Esetleg horgolsz!

38. Zizisicc (válaszként erre: 36. - Ac1096844d)
2007. aug. 21. 23:49

Rendben! Nem akartam indiszkrét lenni!


(De az voltam! :o))

2007. aug. 21. 23:48
rég nevettem ilyen jot,ti ketten feldobtátok a topicot :)
2007. aug. 21. 23:27

Ezt max priviben mondom el.

Annyira nem titok, de nem kürt ki kürt:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook