Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a reinkarnációról? Szerintetek létezik? fórum

Mi a véleményetek a reinkarnációról? Szerintetek létezik? (beszélgetős fórum)


125. 0260f21e84 (válaszként erre: 123. - 0a6ce1d48d)
2007. nov. 30. 18:50

tovabbviszi

Miert? A kepzeloero, a fantazia honnan jon?

es minden energia, az meg nem vesz el, csak atalakul. Ha jol emlekszem.

Egyebkent, ha erdekel, errol is szol a Voros oroszlan, Szepes Mariatol

2007. nov. 30. 18:35

No.Átrágtam magam a beírásokon.Docens kérdése nagyon jó,de megint csak provokatív.

Nekem nem volt a legkisebb szándékom sem provokálni itt senkit,de azt megfigyeltem már hogy ha a hit felmerül mint téma egy közegben,akkor rendkívül kényes és a mai napig szinte tabu!Vajon miért?

Bennem csak kérdések merültek fel,amiket lehet nem kellett volna leírnom.Ez olyan mint amikor valaki hangosan gondolkodik.Kíváncsi voltam a ti véleményetekre is.Sajnálom ha bárki hitét érzéseit megbántottam,mint írtam lejjebb/feljebb nem provokálni volt szándékom.

2007. nov. 30. 16:20

Eszembe jut az a közmondás: Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a........ - Csak egy kérdés!

Ha a lélek örök, (ami "megfoghatatlan") hová lesz az

addigi élettapsztalata?

2007. nov. 30. 15:20
Az ember duális lény,anyagi test és szellem vagy lélek e kettő kölcsönösen kiegészíti egymást azaz előttünk áll egy ember.A jelenleg ismert legmagasabb szerveződés mert gondolkodni képes.A gondolat olyan produktum mely máshol az élővilágban nem lelhető fel.Nos e gyümőlcsöző eggyütt lét a dualitás addig áll fenn míg a lélek a test által tanúlni,fejlődni megtapasztalni képes.Ha test betegségben balesetben a lélek számára használhatatlanná válik,igyekszik belőle eltávozni.Akkor a test már nem egyéb mint egy kupac tehetetlen sejthalmaz.A modern orvostudomány gépekkel és csövekkel a test által produkált jeleket igyekszik monitorozni ezáltal késlelteti a lélek távozását az ember javát szolgálva gyötri a szellememet vagy lelket.A kiszolgátatottá vált test és a még vissza tömködött lélek eredménye egy olyan életminőség amit kómás vagy öntudatlan betegeknél tapasztalhatunk.A test anyag tehát tapintható,mérhető de romlandó is mert az anyag egyetemes törvényei vonatkoznak rá.A lélek a szellemi dimenzió terméke tehát ellentétben az annyaggal végtelen és elpusztithatatlan mert az univerzumból származik.A test mint anyag is fenn marad de más formában elégetéskor hamu vagy elfőldeléskor humusz.A lélek a sorozatos leszületések során egyre többet tanúl, tapasztal és mint minden létező a tökéletesség felé a fény felé igyekszik hogy felóldodjon abban.Mivel a Teremtő nem automata bólogató robotokat ha nem embert alkotott egy parányi szikrát a lelket adta oda vagy lehelte belé az anyagba,de szabad akaratot hagyott a számára hogy a lelkiismerete szerint cselekedjék.Ez a legnagyobb kihívás az ember számára,hiszen egy növény vagy egy állat nem tud szándékosan rosszúl nőni,de egy ember....
121. borika
2007. nov. 30. 14:21
Úgy gondolom, hogyha valaki meghalt, akkor többé már nem lesze lenegendő az öt érzékszerv ahhoz, hogy érzékeld. De ha teljsen befelé figyelsz ugyanúgy érezheted őt. Egyetértek azzal, hogy a mi világunk nem csak három dimenziós, csak a többit nem tudjuk az érzékszerveinkkel érzlkelni, de ettől még jelen van. A fény mindenütt ott van, nem élőlény és mégis életet ad.
120. borika (válaszként erre: 105. - E8707eeb00)
2007. nov. 30. 14:17
Miért te el tudod képzelni valaminek a végét??Azt a szót, hogy vége?? Hogy nem bontható tovább?? Hogy megsemmmisül?? El se lehet képzelni, ebbe bele se lehet gondolni. Ráaádásul minden tovább alakul, átalakul, átváltozik, még az egészen milliárdmilliméternyi kis anaygocsak se tud csak úgy eltűnni. Ez olyan lenne, mintha azt mondanám, hogy képzeld az űrt. El tudod képzelni, hogy végtelen? Nem lehet elképzelni. Ugyanígy nem tudom elképzelni azt sem, hogy az élet véges. Ha el tudnám képzelni, el tudnám fogadni. A gyerekek tudata tiszta ebből a szempontból. Ha megpróbálod egy gyerekenk elmagyarázni, hogy valaki meghalt, nem fogja megérteni, mert számára még a végtelen a természetes.Mert ő még közelebb van az eredethez.Neki a végtelen a természetes. Csak a mi korlátolt kis civilizációnk darabolja fel időre, napra, mértékegységre és végesre, hogy ne kelljen belegondolnia abba, hogy nincs vége. :)
2007. nov. 30. 06:38
Igen.
118. Livia38 (válaszként erre: 113. - E8707eeb00)
2007. nov. 29. 20:37

Bocsi, ha nem voltam elég érthetö a számodra. Oké! Te nem hiszel ezekben a dolgokban - rendben van. Az is, hogy azt állitod nincs semmi a halál után, ez is oké, ez a Te véleményed, ez is oké! Èn ugy érzem talán még is csak egy kicsit provokálni akarsz bennünkek - vagy még sem? Vagy talán ilyen a Te kiváncsiságod?

Nem értem mire akarsz kijukadni ezzel példasorral mint bosszúvágy,harag,düh,irigység és - ja meg a kiváncsiságod ?! Segitsünk, hogy legyen hited? Talán Jézus, Buddha és a többiek nem jelentenek számodra sokat, ez sem baj csak arra kérlek hogyha lehet tardsd tiszteletben a mi érzéseinket és tiszteletünket!!!!

Köszi, talán ha egy kicsit megprobálnál megérteni bennünket (mi aki hiszünk a reinkarnációban a karmában és a teremtöben) sokkal közelebb kerülhetnénk egymáshoz! Ès az Igazsághoz ( ki-ki a magájéhoz) : )

117. virgilius (válaszként erre: 116. - E8707eeb00)
2007. nov. 29. 20:03

Nem is ezt mondtam. :)

Korábbi kérdésed nem ez volt.

2007. nov. 29. 19:43
Rosszul fogalmaztam.Nem ismerek vallást ahol nincs a halál után valami létforma .
115. e8707eeb00 (válaszként erre: 114. - Virgilius)
2007. nov. 29. 19:42
Nem hallottam még hitet,túlvilág nélkül.
114. virgilius (válaszként erre: 108. - E8707eeb00)
2007. nov. 29. 19:20
Nem erről szólnak, én ugyanis pl hívő vagyok, és egyház tagja.
113. e8707eeb00 (válaszként erre: 112. - 68988e313f)
2007. nov. 29. 19:11
ŐŐŐŐŐŐŐŐŐ.....hát nem túl logikus mindenesetre.Jézust és Buddhát és a többi "nagyot" nemigazán érdeklték az anyagi javak.Ezt elég nehéz elhinni,vannak most is ilyen emberek.És olyanok is akik képesek leküzdeni dolgokat.Mint pl bosszúvágy,harag,düh,irígység,kíváncsiság.Ezek olyan tulajdonságok amiket elég nehéz leküzdeni valljuk be.
2007. nov. 29. 19:08
Igen.Legalábbis nagyon remélem.Én úgy gondolom hogy mindenki többször él.És amit elrontott azt az új életében újra kell élnie hogy akkor ne hibázzon.És a másik,hogy aki szegény,az valahol életei elején járhat.Aki gazdag az pedig már a végén.De aztán az is lehet hogy hülyeség:))))))))))))
111. Livia38 (válaszként erre: 107. - E8707eeb00)
2007. nov. 29. 18:54
A kérdésedre csak annyit "Legyetek jók ,ha tudtok a többi nem számit!"
110. e8707eeb00 (válaszként erre: 109. - Livia38)
2007. nov. 29. 18:48

Nos.Be kell vallanom,eddig ez az írás tetszett a legjobban.Bár roppant furcsa volt olvasni a hit és a tudomány keveredését,de nem logikátlan.


Ui>A filmek amik a halál utáni dolgokról szólnak eléggé negatívan vetítik ki a halál utáni létet.


No és nem tudom mitől jobb energiává(fénnyé) vagy pusztán semmivé válni?

109. Livia38 (válaszként erre: 104. - Borika)
2007. nov. 29. 18:41

A lélek a halállal eltünnik elmúlik, ez igaz - de csak ebböl a mi világi "dimenzionkból" egy másik tér és idön túli és nélküli "dimenzioba" kerül át. Ès ott már mint átalakult lélekböl lénymaggá változik át! A lélek a halál után az Akashába kerül vissza Az Akasáht nevezték már világszellemnek,világléleknek,egyetemesnek,finom anyagú energiamezönek, nagy mágikus ágensnek vagy kozmikus fluidumnak stb, nekem az Akasha tetszik a legjobban. Az Akasha a modern fizikai fogalom szerint kvantumvákuummal(Dirac-tengerrel) azonositható, (ezt a racionalisták véget jegyeztem fel) akit érdekel utána nézhet, ha akar.

A halál maga csak egy átjáró az anyagi lét és egy másik sik "dimenzio" között. Metaforikusan szólva a halál az az esemény, amelynek során az "anyaglélek" lénymaggá vagyis fénnyé válik. Biztos ti magatok is halotattok történeteket olyan emberekröl akik a halálból visszajöttek, (ezt nem kérdöjelezheti meg senki). Az emberek 99%-ka egy fénnyes alagutról, hidról számoltakbe az az 1%-ka pedig nem mert az élményéröl beszámolni. Ez számomra nagyon érdekes következtetéseket enged levoni. : )

Igen, - ez nagyon jó és édes amit irtál szárnyakön röpdösve, mért is ne... szerintem abban a dimenzióban semmi sem lehetetlen - miért is ne tudna repülni. : ))) Ne ugy képzeljétek el, hogy az emberi formátokban mint szellemek lesztek jelen, ott a test már eltünnik. Porból lettük porrá lesszük vagy mondhatjuk ugy is fénnyböl lettük fénnyé lesszük. : ))

Minden Jót!

108. e8707eeb00 (válaszként erre: 106. - Virgilius)
2007. nov. 29. 18:07
Sokan nem képesek elfogadni hogy nincs élet a halál után és nincs semmi utána.Erről szólnak az egyházak is a hit is.Tehát nagyon sokan képtelenek elfogadni.
107. e8707eeb00 (válaszként erre: 103. - Livia38)
2007. nov. 29. 18:06

Fejlődünk,ez oké.

Most felmerült bennem egy gondolat ezzel kapcsolatban is.Vajon meddig és mennyire képes fejlődni az emberi agy?Nem fog begyogyózni majd ez emberi társadalom ha már az agyuk 50%-át kihasználják?Netán többet is.

Einstein a 20 %-át használta állítólag az agyának.Egyszerre tudott társalogni,festeni és közben még egyenleteken is törte a fejét.

Mégvalami.

Milyen az isteni szintű lélek?

Feltételezem abban az állapotban már az olyasmik mint anyagi javak,irígység,bosszúállás,düh stb stb rossz emberi tulajdonságok semmivé foszlanak.?

Vagy másmilyen?

2007. nov. 29. 17:58

"Tételezzük fel hogy nincs tovább miután kampec nekünk.Akkor most mi van?

Melyikőtök képtelen ezzel a gondolattal tovább élni és miért is?"

Ez miért kérdés? ;) Ha nincs eemi és kampec, akkor ennyi volt, akkor már úgysem fáj semmi, ha meghaltunk. De ha mégis van, akkor jobban járunk, ha még életünkben felkészülünk erre, és igyekszünk betartani a játékszabályokat. :)

Én simán tudnék tovább élni bármelyik feltételezés mellett. Tényleg nem értem a problémát. :)

105. e8707eeb00 (válaszként erre: 104. - Borika)
2007. nov. 29. 17:55

Ezt az van élet a halál utáni dolgot is azért találták ki az emberek,mert képtelen elfogadni azt a szomorú tényt,hogy nincs és vége a létnek attól kezdve.Úgytűnik a semmit ugyanúgy képtelen elfogadni az emberi elme,mint ahogy a végtelent is képtelen felfogni.

Tételezzük fel hogy nincs tovább miután kampec nekünk.Akkor most mi van?

Melyikőtök képtelen ezzel a gondolattal tovább élni és miért is?(Nem provokállak benneteket,csak kíváncsi vagyok a miértekre)

104. borika
2007. nov. 29. 16:07
Már csak az energiamegmaradás-elve szerint is igaznak kell lennie, azt pedig mindenki elismeri, még a legfanatikusabb racionalisták is. Mert ugye csak az anyag tud átalakulni... A lélek pedig nem anyag, de azt mégis mindenki elismeri, hogy lélek van. Hát akkor hova tűnik a lélek a halál után?? Szárnyakon röpdös az éterben?? Vagy elmúlik? Ugyan semmi sem tud elmúlni, maximum csak átalakulni. :) No para, nem ússzuk meg az életet a halál után. :)
103. Livia38 (válaszként erre: 100. - E8707eeb00)
2007. nov. 29. 12:01

Igazad van, a lélek is változik mint minden más - mert ez a feledata. Ezért kell egy léleknek többször ájjá születni, hogy beteljesitse feladatát, vagyis mig a legmagasabb szintet el nem éri, az ugy nevezzet isteni szintig el nem jut. - Vagyis az örök Nirvánába mint pl. Jézus, Buddha vagy Lao Cu. De ne gondoljuk, hogy ezt egy-két születéssel megüsszuk. Isten szabad akaratot adott nekünk a lelkünk fejlödése a mi kezzükben van. Ö nem eröltet ránk semmit, igy minden egyes éltünkben van modunk eldönteni, hogy maradunk azon a szinten amit már elértünk vagy fejlödünk tovább. Èn azt mondom, hogy fejlödni éremes és jó dolog még akkor is, ha nem az a cél, hogy az iagz Nirvánáig most azonnal eljussunk! :)))

Minden Jót!

UI.: Nem az volt a szándékom, hogy meggyözzelek, ha Te nem hiszel a dologban az is rendben van igy.

102. Ancika
2007. nov. 29. 08:29
bizonyítani / bocs
101. Ancika (válaszként erre: 100. - E8707eeb00)
2007. nov. 29. 08:29
ez is csak egy teória! bionyítani te sem tudazs semmit! :)
2007. nov. 28. 22:08

Gondolkozzatok már kicsit, csak kicsit logikusan.

Soha semmi nem örök.A lélek sem.Tehát nem lehet örökké létező lélek,ami vándorolgat.

99. demonka88 (válaszként erre: 98. - Castellina)
2007. nov. 28. 21:56
Ezt örömmel olvasom. :)
98. Castellina (válaszként erre: 97. - Demonka88)
2007. nov. 28. 21:15
köszi, most már minden rendben van
97. demonka88 (válaszként erre: 96. - Castellina)
2007. nov. 28. 21:12
Uhhh, az nem lehet könnyű. Sajnálom a történteket, remélem hamarosan rendbe jönnek a dolgaid. Kitartást, és jobbulást apukádnak és neked is.
96. Castellina (válaszként erre: 95. - Demonka88)
2007. nov. 28. 20:56
A munkahelyemen ért a hír, hogy apukámat bevitték a kórházba mentővel, mert rosszul lett a szívével, újraélesztették, de hála az égnek már jobban van, este pedig balesetet szenvedtem, majdnem leégettem a konyhát, de megúsztam könnyebb égési sérüléssel a kezemen, a romokat már eltakaritottam, és mindez egy délután leforgása alatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook