Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a reinkarnációról? Szerintetek létezik? fórum

Mi a véleményetek a reinkarnációról? Szerintetek létezik? (beszélgetős fórum)


155. virgilius (válaszként erre: 153. - 996d3b2ccc)
2008. márc. 7. 09:56
"eléggé tényszerűnek tűnik, hogy Ő Ő, egy független lény, tehát Ö nem a teste" - de mi ez a tényszerűség?
154. 200a1d39d3 (válaszként erre: 152. - Tücsimücsi)
2008. márc. 7. 09:40
Ha valaki hinni akar dolgokban,hinni is fog benne..és ha összefüggést keres,találni is fog..de mi van,ha kiderülne,hogy nem reinkarnáció az egész...merthogy nem tudhatja senki a teljes igazságot...azt jól elfedték előttünk...semmi bajom,ha hisz valaki benne,ám tegye,ha neki jobb tőle,hgy ezt hiszi...én nem szeretnék kóborolni testről testre,inkább csendben akarok megpihenni,ha eljön az ideje...és nem újjászületgetni mindenféle testekben..de ettől függetlenül,lehet,hogy van,de én még soha nem vettem észre ilyesmit...pedig eléggé ezotérikus gondolkodású vagyok...de csak jól megalapozott tényeknek "hiszek",mert nagyon sok esetben az illető magának beszéli be a dolgokat,mint általában minden más dologban...
2008. márc. 7. 06:34

A dalai láma így oldja meg több száz éve a tudásának és bölcsességének a továbbvitelét.


Sajnos úgy fest egyre inkább kezd szegény képessége csökkenni, de eléggé tényszerűnek tűnik, hogy Ő Ő, egy független lény, tehát Ö nem a teste.


Régebben igen érdekelt a téma, hogy kik vagyunk, honnan jövünk, hová tartunk, miből vagyunk, mint lény és hát mi lesz velünk ha majd megöregszünk és elmegyünk.


Elkezdtem a környezetemben lévőket kérdezni, mert azt hittem - naívan -, hogy csak én nem tudom a válszokat, mindenki más igen.


Eléggé két lábon álló ember vagyok, nemigen hiszek a hókuszpókuszokban, nekem tények kellenek, ezért úgy alakult, hogy magamnak kellett megtalálni a válaszokat.


Gondoltam tudok autót szerelni, motort tuningolni, erősítőt építeni, főzni, egykerekezni motorral, csajozni és ha már értek értek egy csomó komoly géphez, akkor már illene ezt is tudnom.


Erről meg semmit nem tudtam!


A felnőttek meg elterelték a szót mindenféle hülyeséggel.

A baj nem az volt, hogy senki nem tudta a környezetemben a pontos választ, inkább az volt a gáz, hogy az egyik terelt, a másik hülyéskedett vagy úgy tett, mintha hülye lennék, hogy ilyet kérdezek vagy egyszerűen nem válaszolt.


Ezen a témán gondolkodni sokaknak egyszerűen nem megy, sőt mi több, van akinek fáj.


Ez van :-)

:-)

2008. márc. 6. 21:45
2005.januárjában terhes lettem. Február 23.-án tudta meg az Apukám, 4 nap múlva váratlanul meghalt infarktusban. Apukám szülinapja október 13.-án van, a kisfiam október 14.-én született. Olvastam egy könyvben, hogy a születési nap határozza meg hanyadik életünket éljük. Ha 2.-án születtünk, a másodikat, ha kétjegyű össze kell adni. Apukámnál MOST FIGYELJETEK! 1+3=4 a negyedik életét élte, a fiam 1+4=5 az ötödiket éli!!! De ez még semmi...Az örök naptárban megnéztem Apukám melyik napon született: csütörtökön. A fiam pénteken. Tehát 1949.-ben és 2005.-ben a dátumok ugyanarra a napra estek. Október 13. csütörtök volt, október 14. péntek. Mindez csak véletlen vagy reinkarnáció? Véletlennek túl sok az egybeesés....Főleg úgy, hogy a fiam tiszta Apukám, és ezen nem csak a külsőségeket értem.
2008. márc. 6. 21:33
Könyvől kiolvasva hogyan lehet megbizonyosodni,hogy valóban úgy is van,hisz azt a könyvet is ember írta,aki még nem tudhatta hova is kerül,mikor meghal,hisz kötve vagyunk a tudatunkhoz teljesen a halál beálltáig.
150. gyopárka (válaszként erre: 149. - Puli1)
2008. márc. 6. 20:47
A léleknek nincs köze a baba szivéhez.Én és az Apukám gyors egymásutánban kiolvastuk mind a három részt,talán azért érdekelt az átlagnál jobban, mert az Apukám halála előtt volt és tudni akartuk mi történik.
149. puli1 (válaszként erre: 148. - Gyopárka)
2008. márc. 6. 19:25

Na akkor majd jol elolvasom.En azon gondolkodtam hogy talan akkor kap a test lelket,amikor megtermekkenyitodik,abba a pllanatba,hogy talan akkora enegia van ott akkor meg minden...

De hat a baba szive mar dobog olyan 5 hetes korara!?Na mindegy,majd kiolvasom,me jo hogy utalok olvasni!!!ha ha

De ha jo konyv,akkor talan lekot majd.Tekilvastad mind a 3 reszt????

148. gyopárka (válaszként erre: 144. - Puli1)
2008. márc. 6. 18:28
A testbe a lélek általában akkor megy bele amikor a baba a mama pocijában olyan 3-4 hónapos, de olyan is van hogy később,vagy a születés előtt 2 hónappal,Mindenre választ ad Dr.Michael Newton könyve ha komolyan érdekel,csak nem könnyű olvasmány.
147. gyopárka (válaszként erre: 137. - 0a6ce1d48d)
2008. márc. 6. 18:20
Tény hogy a népesség egyre nőtt,ha lélek ugyanannyi lenne mint kezdetekkor,akkor egy csomó lélektelen ember szaladgálna a földön.A lélek világa sokmindenben hasonlít a földi világra,lelkek ugyanúgy születnek.Erről a világról beható tájékoztatást nyújt Dr.Michael Newton "Lelkünk útja" 3 részes könyve.Érdemes elolvasni,mindenre megvan a válasz, de nem könnyű olvasmány.
2008. márc. 6. 18:18
Természetesen létezik..
2008. márc. 6. 17:46
Nem hiszek benne.Nem is annyira hit kérdése számomra.
144. puli1
2008. márc. 5. 18:29

Szerintem a lelek az biztos tovabb el a halal utan,mert az nem hiszem hogy csak ugy meghal.Engem az jobban erdekelne hogy vaon mikor megy bele egy testbe a lelke??????

Szerintetek??A megtermekenyulesnel?

2008. jan. 28. 12:26
Igen, létezik! A megelőző élettapasztalataink is bennünk vannak, csak ahhoz el kellene kicsit mélyülni önmagunkban... Mindenre meg lehet találni a választ, ha az ember elég türelmes, kitartó, bátor és valóban szembe akar nézni dolgokkal...
142. 274c9996b8 (válaszként erre: 137. - 0a6ce1d48d)
2007. dec. 6. 17:46
Esetleg tanulmanyozhatnad a HINDU , nagy tanitok muveit ! ? Ma mar nagyon sok jo forditas van europaban is forgalomban.Utovegre ez a vallas majd 5-ezer evre tekint vissza, es pl a VEDA - tanitasok sok erdekes,elgondolkodtato megallapitassal szolgalnak a reinkarnacio mellett ! Hiszen az egesz tavolkeleti eletforma , filozofia erre a tenyre alapul.
141. 0260f21e84 (válaszként erre: 137. - 0a6ce1d48d)
2007. dec. 4. 18:42

Gondoltam, hogy santitani fog, ezert is irtam a konyvet, hogyha tenyleg erdekel.

Ha tenyleg megerteni akarsz ezt-azt, es nem 2 mondatos, "tartalmas" valaszokba belekotni.

2007. dec. 4. 17:33
Szerintem sokan, szívesen elfelejtenék a jelenlegi életüket.P
139. e8707eeb00 (válaszként erre: 123. - 0a6ce1d48d)
2007. dec. 4. 17:16
Mi van ha feledésbe merül?
2007. dec. 4. 17:10
Válaszom fényvándor alábbi 126 os kétségeire:aki eljutott arra a szintre,hogy emberré válhatott az később sem fog inkarnálódni alacsonyabb szintű szerveződés képviseletében.Talán jobban meg kellene becsűlnünk az emberi létformánkat,egymást is és a más formákat PL.állatok,növények,a természet. docens! talán cserélj a léggyel ha gondolod és repülj rá te a légyfogóra,a légy meg írkáljon itt a neten.Talán mindketten önmagatokra találtok.
137. 0a6ce1d48d (válaszként erre: 125. - 0260f21e84)
2007. dec. 4. 16:42

Egy "kicsit sántít" az ilyen megközelítés, mert pontosan a képzelőerő és fantázia megvalósítása vagy esetleges gyakorlása adja a tapasztalatot.

Tehát: Ha vándorol a lélek,akkor a légy mért repül rá a légyfogóra?

Azonkívül, ma még több újszülött van mint elhunyt, és azok akkor lélektelenek?

136. Livia38 (válaszként erre: 134. - Elektor63)
2007. dec. 2. 12:57
Köszönöm a kiegészitést. : )
135. e8707eeb00 (válaszként erre: 134. - Elektor63)
2007. dec. 2. 00:19
Te is olvastad Seth könyvét?
2007. dec. 1. 18:31
Nos az én olvasatomban a leszületés a következökép történik:a lélek kiérdemli,vagy elnyeri az anyagban való megjelenés esélyét.Az idővallum lehet 3év,de 3ezer év is az előző életéhez képest.Nincs jelentősége.A segítői felkészítik a leszületésre,közösen látják a karmáját és azt is hogyan áll a "szénája" van e ledolgozni valója karmikus adóssága vagy plusszra áll a mérleg nyelve. Nos ekkor dől el ,hogy milyen testben,milyen kultúrkörben és milyen feladatokkal fog leszületni és mennyi időre.Akkor már csak az alkalomra vár hogy álmában meglátogassa a leendő édasanyját,néha az édesapját.Minden Karácsony éjjelén most is átjárhatóvá válik a kapu tehát,hölgyek aki érintett az készüljön.Néhány édesanya emlékszik az álmára míg másokban csak az érzés marad:mint ha.. A lélek felkészűl a leszületésre belekerűlnek a zsákba a megoldandó életfeladatok,majd az ehhez szükséges eszközök.Néhányan olyan óriási eszközállománnyal jöttek le közénk ismerjük az emberiség történetéből hogy tragikus véget ért az életük,pl.máglyán égették meg öket.A nagy eszköztár nem áldás,sokszor átok.El jutottunk a leszületésig és ahogyan az értelműnk nyíladozni kezd a külvilágra úgy halványúl el bennünk az előző életek emléke és lassan mindent elfed a racionális vagy hétköznapi tudatunk,Jó ebbe még szocializáció címén besegít az ovoda,iskola hogy "emberré" váljunk,csak néhány kivételes személynek adatik meg hogy lélekben gyerek maradjon.Pl.nagy meseíróink,gyermekkönyvek írói,de őket élhetetlennek sorolják be,amin csak ők mosolyognak.Még valamit,minden épkézláb vallás tíltja az öngyilkosságot,nem véletlenűl mert egyoldalúan senki nem rúghatja fel azt a szerződést amire a leszületésekor örömmel rábólintott.Legyen tehát bármilyen nehéz a terhünk akkor is végig kell hordani,mert más nem fogja helyettünk cipelni.Aki kételkedik az vesse alá magát egy regressziós hipnózisnak és talán igazolást nyer,ha pillanatra betekinthet a múltjába.
133. Livia38
2007. nov. 30. 22:20

Ja, - és majdnem elfelejtettem, bocsika mindenkitöl, mert a helyesirásom pocccccsék. Az én kis lénymagomnak sajna a nyelvtanórák nem voltak a szótárában. Na, ez van, fejlödünk-fejlödünk, majd talán a következö életemben nyelvzseninek születek. : )))

Bár én úgy tartom a tartalom a fontos nem a külsöségek, de ha mind a kettö passzól az sem rossz, nekem igy alakult. De nem szégelem! : )))

132. Livia38
2007. nov. 30. 21:57

Na, egy kicsit máskép:

Eddig beszéltünk a halálról, ugye bár, akkor én most, ezt folytatnám azzal, hogy születés, mert, ha ez egy folyamat, akkor a halál után ismételten meg kell születni valamikor. - És mennyivel jobban hangzik. :))))


Vegyünk példának egy tanulófélben levö lénymagot, aki a megtestesülés mellett dönt. - Azért egy tanulófélben levöt, mert lénymag és lénymag között is van különbség, a fejlettségétöl függöen. - Na, a mi kis lénymagünknak ismét újjá kell születnie, hogy önmagát egy komplex, kiegyensúlyozott rezgésminöségig tökéletesítse. Ezért keresni fog egy olyan téridö rendszert, ahol alakzatát teljessé teheti. Megkeresi azt a nönemü személyt, akit már kiválasztott magának és beszáll az anyai téreröbe. : )

Itt minden szinkronikusan történik a körülmények egybe esnek és megtörténik a fogantatás. Mert a mi kis lénymagunk már mindent elrendezett számunkra.( megjegyzem: - ezért érdemes egy nönek imádkozmi és kérni a jó isten segitségét a fogantattáshoz, mert mi magunk is segithettük azzal, hogy észrevettetjük magunkat és megnyitjuk a szivünket az égieknek, hogy segitsenek - értitek, ugye mire gondolok )Ezért is mondják azt, hogy a terhesség idejea allatt az anya folyamatos kapcsolatban áll a köztes léttel, mivel a mi kis lénymagunk még ebben a szakaszában is kapcsolatban marad azzal az univerzális dimenzióval ahonna jött, nem költözik be a magzatba véglegesen a viselöség ideje alatt. Ha minden stimmel, mért is ne, számára a szülök, az anya,az apa, a család. A lénymagunk olyan ismerös mintázatokat keres, ami hasonló elözö életeinek vibrációjához. Mivel lénymagunk fejlödni szeretne és nem az elözö életét újra élnib, itt lépnek be a segitö mester szellemek, tanácsadók vagy más lénymagok, kik még nem születtek meg. ( na, most megdöbbent mindenki, lám-lám, nem fogunk mi unatkozni az biztos, ha ott leszünk majd, isten is ad munkát elfoglaltságot! ) :)))))

A mi kis lénymagunk úgy dönt kilenc hónap után megszületik, ezt nagyon tudatosan teszi akár milyen furcsa is ez számunkra. Ezért nem javasolt a császármetszés, mert ezzel megzavarjuk az Ö kis tervét és a csillagog állása is nagyon nagy szerepet játszik a karmikuslélek élet feladatai beteljesitéséhez. A megszületés pillanatában az újszülöttük energiateste beégeti magát a téridönk hállózatába. Ez az a pillanat amikor az újszülött karmikus és energiatestre hatnak a bolygói erök vagy is egyben megyszületik a személyi horoszkopja is.

Milyen nagy ez a világ és mi mégis ide erre a kontinensre, országba városba v. faluba születtük meg, nem furcsa?!!! - de igen

Egy dolgot elfelejtettük, azt, hogy mindennek van a maga karmája, igy a földnek, egy kontinensnek, egy országnak egy városnak egy embernek egy családnak stb. A mi kis lénymagunk mindent tud és tudatosan választ magának megfelelöt. Igy a végére csak annyit tennék hozzá, hogy ne legyünk elkeseredve a sorsunk miatt. Legyünk ismét olyan tudasosak mint annak idején és probáljuk beteljesiteni azt, amiért megszülettük! Egy biztos nem azért, hogy rosszat teggyük, ép ellenkezöleg, azt az istenit, örök szeretettet, amit magunkkal hoztunk! Ezt keressük önmagunkban és akkor sorsunk is jobbra fordul!


Mindenkinek minden Jót kivánok!

2007. nov. 30. 20:37
Livia én szivesen beszélgetnék veled hasonló az érdeklődésünk.Lehet hogy tudnék neked is újat mondani és te is nekem...
130. Livia38 (válaszként erre: 122. - Elektor63)
2007. nov. 30. 19:29

Nagyon szépen köszönöm(jük) neked ezt a szépen kidolgozott irást, melyel még jobban rávilágítottál a reinkarnáció mélységeire.

Minden Jót!

Ui.: Megszeretném kérdezni töled mi a véleményed a "Mahikari-ról"?

Ez is egy hasonló technikát alkalmaz mint a reikinél csak ezzel a technikával a "harmadik szemet" nyitják meg és az emberi "karma testet" tisztitják. Ezt a technikát csak beavatott kumiták végezhetik. Èn magam is kaptam már fényt "Isten fényét".Csak ezidáig nagyon kevés emberel sikerült ebben a témában értekeznem. - Nem tudom, de valahogy az az érzésem Te tudnál nekem sok érdekességet mondani, ha nem akkor bocsi :)))


Talán benteteket is érdekelne ez a gyogyitó technika, amint irtam ezzel a karmát lehet megtisztitani az elözö életekben lerakodott terheket lehet feloldani. : ))) Ès az oldal témájához is jól kapcsolodik.

2007. nov. 30. 19:03
Jó elgondolkodni rajta, remélem létezik...
128. fényvándor (válaszként erre: 127. - 0260f21e84)
2007. nov. 30. 19:01
Minden embernek azok a problémák ismétlődnek az életében amiket nem tudott megoldani.Azok amiket magával hozott,már volt szerencsém megfigyelni...
2007. nov. 30. 18:56
latod, ezt en sem, de a korforgasban hiszek
2007. nov. 30. 18:53
Szerintem létezik hiszen a természet körforgása is egyfajta reinkarnáció,bár azt nem tartom valószinűnek hogy állat formájába születik újjá az ember...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook