Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért fél vagy iszonyodik szerintetek nagyon sok ember a pókoktól? fórum

Miért fél vagy iszonyodik szerintetek nagyon sok ember a pókoktól? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. nov. 11. 11:00
Nem fogjátok elhinni, de kisiskolás koromban (lehettem olyan elsős, másodikos) szedegettem az iskolaudvar kerítéséről a kszáspókokat, megy egyéb pókokat és a többieket ijesztgettem velük. Olyan vicces volt, hogy féltek tőlük. Aztán hirtelen úgy megundorodtam, azóta ha pók kerül a közelembe kész vagyok. Ha rám mászik véletlenül egy pici is, síkítok és remegek és elkap a sírás. Hmmm... Nagyon félek és undorodom tőlük. Nem is csapom agyon, mert nem bírnám elviselni ami kijön belőlük, annál gusztustalanabb nincs is. Lefújom erős rovarölővel és kirakom vagy megy a wc-be. Élő pókot nem is porszívózok fel, nehogy visszamásszon... totális fóbiám van és ez már így is marad.
47. 4ef9451d27 (válaszként erre: 44. - Botuska)
2010. nov. 11. 08:40
Lehet hogy ő is meg akarta nézni a gyermeked:))))
46. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 4ef9451d27)
2010. nov. 10. 11:23

Azért amiért sokan a csótányoktól,kukacoktól,féregtől,gilisztáktól stb..

Undorítónak találjuk és valljuk be azok is.

45. syria
2010. nov. 10. 10:50
Engem csak akkor zavarnak, ha bejönnek a lakásba. Nem bántom, csak szépen kipaterolom őket. Viszont a legyeket tűzzel, vassal irtom, amelyik bemerészkedik, annak annyi.
44. Botuska (válaszként erre: 21. - Kiho)
2010. nov. 10. 10:48

Azért ezen elmosolyogtam magam:)

Igaz nem szép dolog más félelmén nevetni.DE tény hogy nem az a szokványos hogy egy pasi fél a pókoktól:)


Én irtózók tőlük.Ha meglátok egyet akár hol hajnali kettőkor már indítom is a porszívót.


Mikor terhes voltam ugye csináltuk a kislánynak a szobát,festés, új szőnyeg,szekrény átmosás....És persze elviekben pókmentessé vált a hely.DE én találtam egy feketét aki nagyon gyors volt.Majd megszületett a kislányom,haza hoztuk.Fekszek vele a nagyágyon és csodálom ahogy alszik...erre meglátom hogy felmászik ez a gusztustalan pók és tök gyorsan a kislány felé.Hát akkor először olyan bátor voltam...lelöktem...oda csapni nem mertem mert közel volt a lányhoz.Persze másnap ugyan az:délutáni pihi,kislányt csodálva...és jött a pók...ismét a lány felé.....

Na igen akkor már odavágtam.


Érdekes hogy egy 2X2 méter ágyon miért az a csöpke 56cm kellet neki:) Pontosabban kellett volna:)

43. vkatka
2010. nov. 10. 10:11

Én nemcsak a pókoktól, hanem a meztelencsigáktól is irtózom!

A csigától nem félek, hanem látni sem bírom, annyira gusztustalan... A pókok közül már megbarátkoztam a kisebb méretűekkel pl a kaszáspókkal, de aminek már nagyobb potroha van, attól szaladok :)

42. 4ef9451d27 (válaszként erre: 39. - 1e65ba4e2f)
2010. nov. 10. 07:46
Jaj de édes!
2010. nov. 10. 01:39
Hu,most jobb lenne egy Álom Manó!Borzasztóan rettegek tőlük.Egyszer a házunk ablakában szőtte a hálóját,szerencsétlen naponta újra és újra,mert én rendre lesöprűztem.Az utolsó támadásomnál eltűnt,de olyan érzésem volt,hogy rajtam van valahol....nem tudom,de vetkőzésben biztosan rekordot döntöttem,percekig engedtem a zuhanyt magamra,az összes ruha a mosásba...,Hetekig rettegtem,kerestem,vakaróztam.Szóval nagy ívben kerülöm őket:-)
2010. nov. 9. 21:06
Nekem is óriási pókfóbiám van. Ha csak eszembe jutnak, lever a víz engem is, vagy ellenkezőleg, ráz a hideg. Minél nagyobb, annál jobban félek tőle. Mondjuk a kaszáspóktól valahogy nem félek. De a nagy potrohúaktól rettenetesen!!!
2010. nov. 9. 21:00
én is utálom őket. sokan b....ogtatnak vele, miért félek egy kicsi szerencsétlen jószágtól. há te mér félsz a gyíktól mikor tök cuki? nem? na. mer a pók az csúnya, visszataszító és utálom a lábait, főleg, mikor felhúzza, és a térde magasabban van mint a háta XD fuj. legutóbbi találkozásom egy pókkal: kép az adatlapomon. ˇˇ
38. Dolores007 (válaszként erre: 37. - Dolores007)
2010. nov. 9. 20:33

Meg alig jön le a cipő talpáról...


(Oké, befejeztem! :)) )

37. Dolores007 (válaszként erre: 35. - Era06)
2010. nov. 9. 20:31

Jaja, mekkorát lehet esni rajtuk. Meg a meztelen csigákon. Csúszik, mint a jég.

XDD

36. Dolores007 (válaszként erre: 30. - Candy1988)
2010. nov. 9. 20:29

XDDDDD

Ez mekkora történet mááár! Kééész.

XDDDD

35. era06
2010. nov. 9. 18:59

A póktól nem futok világgá, de csúszómászóktól igen.

A giliszták eső után, :(( boá

34. Csigusz 79 (válaszként erre: 30. - Candy1988)
2010. nov. 9. 18:38
fúúúúúúúúúúúj :S
2010. nov. 9. 18:32
én "csak" undorom tőlük:S,ezért mindig leütöm őket:D
32. Jk (válaszként erre: 19. - Katinkaboszi)
2010. nov. 9. 15:53
nem ölöm meg ha nem az én lakásomban van.
2010. nov. 9. 12:39
Én is félek,de gondolom azért,mert előző életemben légy voltam:)
30. Candy1988 (válaszként erre: 16. - 4ef9451d27)
2010. nov. 9. 12:24

Sajnos én már tapasztaltam :S És nem volt kicsi :S Elmesélem röviden :p

Uncsiméknál aludtam, nyár volt, ott nyaraltunk. z ágy végénél van a radiátor és este láttam, h ott van alatta egy "csodálatosan" nagy pók :S Na mondom jó lesz... Messze volt tőlem annyira nem fostam tőle. Reggel kelek fel, nézem vmi van a számba, egy fekete "gubó". Nézem a radiátor alatt, pók sehol... :S Kicsit megvizsgálgattam a vmit a számból, és hát lehet h csak beképzeltem, de összerágott pókra hasonlított :S Meg hát most komolyan, mi a fene lehetett volna még?! :S Na azóta nem nagyon szeretek erre az esetre gondolni, szép kis reggelem volt :S

2010. nov. 9. 12:13

na ja...

Bear Grylls mikor túlélősdit játszik ilyennek is örül:)

28. Kiho (válaszként erre: 26. - Dolores007)
2010. nov. 9. 11:51
Fincsi rágcsi ínyenceknek :-DDDDDDDDDDDD
27. 4ef9451d27 (válaszként erre: 26. - Dolores007)
2010. nov. 9. 11:35
:DDD
26. Dolores007 (válaszként erre: 24. - 4ef9451d27)
2010. nov. 9. 11:33

Jaja, pókról volt szó, én is olvastam.

Gondolom nem madárpókról, mert akkor rágni is kéne, de egy apróbb pók simán lecsúszik...

:DDD

25. Dolores007 (válaszként erre: 23. - 4ef9451d27)
2010. nov. 9. 11:32

Inkább mi vagyunk azok, akik elfoglalják a természetet. Ők csak alkalmazkodnak.

(Nem úgy, mint mi.)

24. 4ef9451d27 (válaszként erre: 22. - Katinkaboszi)
2010. nov. 9. 11:23
Sajnos pókról írtak,nem atkáról,hidd el:(
2010. nov. 9. 11:22
Tény hasznos állatok -ezért kiírtani sem szabad őket,de húzzanak ki oda ahova valók,a természetbe:)
22. Katinkaboszi (válaszként erre: 16. - 4ef9451d27)
2010. nov. 9. 11:21

az atka, amiről Te beszélsz, ez is a pókfélék családjába tartozik.


azt jobb nem is látni, hogy mi van a bőrünkön, mondjuk egy sokszoros nagyítású mikroszkóp alatt :(

na attól lehidalnál biztosan :D

21. Kiho
2010. nov. 9. 11:20
Mikor megismerkedtem a mostani párommal nem tudtam róla, hogy fél a pókoktól. Aztán egyszer mikor bent volt a fürdőben sikítva jött ki meztelenül(hozzáteszem, hogy pasiról van szó!), hogy van ott egy pók és tüntessem el, de azonnal. Na hát először elkapott a röhögőgörcs, hogy pasi létére hogyan foshat ennyire egy ici-pici póktól. Na hát aztán leesett, hogy nem viccel és tényleg nekem kellett KIVINNEM a lakásból. Mondtam, hogy megölni nem akarom, de mondta, hogy ő nem tud nyugodtan aludni amíg az az állat a lakásban van. Hát kénytelen voltam megfogni és kivinni! Csak ez után vonult vissza a fürdőbe és volt hajlandó letusolni. Nem gondoltam, hogy ez ennyire komoly:-DDDDD
2010. nov. 9. 11:19
Nekem semmi bajom a pókokkal (mondjuk nyáron sátras nyaraláskor egy idő után elegem lett a ruhámon, meg a hálózsákomon rohangáló kb 5 centis fekete dagadt pókokból), viszont a lepkéktől minden bajom van. Főleg, amelyik nagy és szürke. Brrrrrrrrr.
2010. nov. 9. 11:19

azért nem szabad minden pókot felelőtlenül megöldökölni :(

én is félek tőlük, inalok is, vagyis csak -tam, mert mostanában már nem félek, csak a nagyoktól, olyan meg szerencsére nincs a lakásban.

A kisebbek pedig megölik a szárnyasokat, legyet, stb. amire viszont nekem speciel nincs szükségem.

Viszont a pókok a tápláléklánc egy része a madaraknak. Ha kiöljük őket, a madarak is pusztulni kezdenek.

Azért azt már mégse! :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook