Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK fórum

MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK (beszélgetős fórum)


89. Husy32 (válaszként erre: 88. - Husy32)
2011. márc. 14. 00:33
Bocsi sem-et akartam írni!!!
88. Husy32 (válaszként erre: 84. - Fd8e423e9e)
2011. márc. 14. 00:32
Megvígasztallak benneteket a Megyei kórházban sen jobbak a csecsemősök!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
87. fd8e423e9e (válaszként erre: 86. - 4bd8ba24e4)
2011. márc. 13. 22:00
szerintem nem nagyon fogsz találni...
2011. márc. 13. 21:59

Húúú!


Most jól elijesztettetek!!!

Van valakinek pozitív véleménye is a csecsemősökről?

Vagy mindenkinek csak rossz???

2011. márc. 12. 21:05
Orvosokkal kapcsolatos személyes véleményeket priviben leírom.
2011. márc. 12. 21:04

Csecsemősök.


SEMMI jót és pozitívat nem tudok róluk írni. Sajnos. Az egész bagázs egy kalap szar.


Nem mutatták meg a helyes mellretevést, fejést, szoptatásról semmit nem mondtak. Nagy kínservvel megmutatta az egyikük hogyan kell szakszerűen tisztába tenni a gyereket.


Fel voltak háborodva, hogy nincsenek információink. Mégis mit csináltunk kilenc hónap alatt, hogy nem tanultunk meg elméletben szoptatni, stb... Sajnos a babánk besárgult, erről sem adtak információt ez mit jelent, mivel jár, csak hordták a kékfény alá. Hogy a gyerek csuklott össze, és nem tudtam ébreszteni az mellékes volt, és nem nyugtattak meg, hogy te hülye, ez ilyenkor normális, a férjem olvasta be a telenfonba amit a neten összeszedett a sárgaságról infókat pfff.


Abszolút egy külön fajként kezelik magukat, elzárkóznak mindentől, és mindenkitől.


Ha tehetem emiatt nem szívesen szülnék még egyszer a Semmelweisben. Iszonyatos a csecsemős részleg.


Ami kiverte nálam a biztosítékot az az volt, hogy kis súllyal született a babánk, és kétszer is a fejemhez vágták, csak én tudhatom mit csináltam kilenc hónapig a gyerekkel, hogy csak ennyire nőtt meg!!! mivel sírtam, hogy nem szopik, besárgult, és mi lesz vele... nah hát erre ezt a választ kaptam.


Az orvosomnak jeleztem, hogy mi a véleményem az egészről. Egyébként nagyon gondolkodom legközelebb valamiféle magánklinikában, mert ahogy hallom a megyei kórház sem jobb:(


Jah, látogatók a folyosóig jöhetnek, babákat ki nem lehet vinni a szobából. Ezt elfelejtettem írni az előzőhöz.

2011. márc. 12. 20:56

Gyermekágy első emelet.


A nővérkék itt is nagyon kedvesek. A szobák ugyanolyanok. A babák 24 órában kinnt vannak, első éjszaka kivételével, illetve, ha kéred, hogy vigyék el, mert már nagyon kivagy (sír, és nincs tejcsi, nem alszik el... ne folytassam).

Sajnos pihenni SEMMIT nem lehet. Ugyanis pl. egy négyágyas szobában a négy gyerek tuti egymás után ébred és bömböl. Én hat nap alatt kb. tíz órát aludtam össz-vissz. Szóval erre fel kell készülni. Bababarátnak minősítik, hmmm szerintem jobb volt a régi rendszer, hogy éjszakára elvitték a babákat, max. akkor hozták ki, amikor éhes volt. Olyan sok baba nincs egyszerre és a csecsemősök kisezren vannak (de erről majd később), tehát nem esne le az aranygyűrű az ujjukról.


Naponta cserélik az ágyneműt, a hálóinget akkor amikor szükséges (vér, tej, belleizzadsz).


Viszont állandó a járkálás.


Reggel szopi, utána babókat viszik fürdetni, de mire rendbeteszed magad jön a nőgyógyászati vizit, jönnek az injekciókkal, gyógyszerekkel, vérnyomásmérővel, stb, majd a gátkezelés, majd jön a babákkal kapcsolatos vizit, és hozzák vissza őket... szóval el is ment a délelőtt, onnan pedig non-stop valamelyik baba ordít.

2011. márc. 12. 20:49

Szülészet második emelet.


Jó, hogy egyágyas szülőszobák vannak, ahol már a vajúdás is történik. Hoznak labdát, van ahol van bordásfal is. Aki teheti és van rá módja fogadjon szülésznőt, baromira megéri! Hó végén pl. már nincs epidurál szett - már akinek, értitek gondolom.


Zavaró, hogy a szüléskor többen vannak bennt, mint kellene. Orvosod, másik orvos, a szülésznő, takarító, meg egy csecsemősnővér, a társad - minimum ennyien. Nálam gáz volt a helyzet, így még többen voltak, szerencsére nem emlékszem mennyien.


Egyébként nagyon kedvesek a szülésznők, szerintem bárkihez is kerül az ember nem csalódhat.

2011. márc. 12. 20:45

Pathológia, ha valaki odakerülne. Összességében családias légkör, többségében kedves nővérkék. A vizitek gyorsak, semmitmondóak. Az orvosok nem igazán foglalkoznak a másik betegével, nem vállalnak értük felelősséget (ez nagyon nem tetszik).


Hajnali fél ötkor van az ébresztő, mert hatra nst-t kell produkálni (reggeli vizitre, a nővérváltásra). Kaja megfelelő, és elég jól főznek. Lehet tv-t bevinni, sajna a térerő nem valami fényes, így telefonálni a lépcsőfordulóból lehet.


Tisztaság van, a fürdőszobák korszerűek, és próbálnak figyelni arra, hogy kit-kivel tegyenek össze. A szekrények kicsik.

80. fd8e423e9e (válaszként erre: 78. - Juttta)
2011. márc. 12. 20:41
Én az orvosomnál Sikó Lászlónál. Összességében meg vagyok vele elégedve, a következő babánál is szerintem őt fogjuk választani (ha lesz következő baba). Persze nem értettem egyet a befektetéssel, de mindegy, ez már a múlt.
2011. márc. 12. 11:31

Szia!


Engem is érdekelne a tapasztalatod a kórházról!!

78. Juttta (válaszként erre: 77. - Fd8e423e9e)
2011. márc. 12. 10:58

Szia!

Engem érdekelne a bent töltött tapasztalatod!

Ja, és végül kinél szültél?

77. fd8e423e9e (válaszként erre: 72. - Manópofi)
2011. márc. 12. 07:57
Nekem is szimpatikus volt nagyon, szakszerűen válaszolt a kérdéseimre a vizitkor, ha Ő jött (sokan jószerivel be se léptek a kórterembe), sőt! szülés után is összefutottunk a folyosón, örült, hogy megvan a baba, és mondta hallotta nem volt könnyű szülésem, de majd a következő könnyebb lesz:)
2011. márc. 11. 18:44

Sziasztok!

Én februárban szültem Dr Hajas Sándor főorvosnál! Nekem csak pozitív véleményem van a dokiról. Gondoskodó, alapos volt minden egyes vizsgálatnál és a szülésnél is. Szülés után is fordulhatok akár mikor hozzá! Összességében nagyon jó véleményem van róla! Ha valaki szeretne több infót, írjon és szívesen segítek. Ajánlom a dokit mindenkinek!!!

75. 4fdcf353fb (válaszként erre: 71. - 4bd8ba24e4)
2011. márc. 7. 13:56

Szia!


Igen, nagy segítségemre voltál, nagyon szépen köszönöm.További szép napot. Üdvözlettel: Margit

2011. márc. 6. 15:16

Sziasztok!

Sztem elképesztő ez a vita köztetek azok számára, akik bekukkanatanak a fórumra, én nem is értem az egészet, h ki kicsoda, de már nem is érdekel.

Azok számára mondom, akik értelmes kérdést tettek fel, én Dr.Lőkös Bélához jártam, nála is szültem, nyers modorú, távolságtartó, de nagyon precíz, megbízható orvos.

A megyeiből pedig Leskó doktort ismertem, fiatal orvos, szimpatikus, de panaszkodtak rá, h nagyon pénzéhes.

Sajnos a többi dokit nem ismerem annyira, h olyan tájékozott legyek, mint egyesek.

2011. márc. 6. 15:15

Sziasztok!

Engem másfél hete nőgyógyászati okokból műtöttek a Semmelweisben, és itt is szeretném kifejezni hálámat és nagyra becsülésemet Dr. Hajas Sándor Részlegvezető főorvosnak, az ott tartózkodásom alatt mutatott szakmai felkészültsége és embersége miatt. Sokat köszönhetek neki, ha ő nincs talán "máshogy" alakulnak a dolgok...

Az ott töltött másfél hetem alatt voltak jó és rossz dolgok is, de összességében nem rossz kórház. A jó dolgokat említsük meg a rosszakkal pedig ne is foglalkozzunk. :)

Üdv.: Egy volt beteg.

2011. márc. 6. 14:55

Kedves orvost kereső kismamák!!!

Nagyon nagy szeretettel ajánlom Dr. SÁndor Csaba dokit, aki szerintem kiváló szakember, s ami ennél is fontosabb, hogy nagyon megbízható doki, és egy remek ember. Nála szültem 7 hónappal ezelőtt, és maximálisan meg voltam elégedve többek között a következők miatt: MOstanában nagyon sok az indokolatlan császármetszések száma, aminek leggyakrabban az az oka, hogy (főleg kényelmi szempontok alapján) úgy dönt az orvos, hogy beindítja a szülést oxitocinnal már a kiírt dátum után néhány nappal úgy, hogy ezt a baba és mama állapota nem indokolná. Ennek következtében a vajúdás ugyan beindul , a kismama borzasztó fájásokat produkál, ám, a méhszája még nincs megérve, így nem tágulnak. Ezt követően kivárják azt a max várakozási időt ( azt hiszem 12 óra amit lehet várni a burokrepesztés után) , mondván hátha... és a vége a legtöbb esetben császármetszés. Ez után marad a szomorú, kimerült kismama (aki nem így képzelte el a szülését), és a doki, meg elmegy vadászni, üdülni, hétvégézni stb. NOde ezt csak azért meséltem ilyen hosszan el, mert volt szerencsém végignézni egy pár ilyen esetet. Velem a következő volt a helyzet: több kiírt dátumom volt, és az eredeti, legkorábbi dátumhoz képest olyannyira túlhordtam a babócám, hogy az orvosok többsége már megindította volna. Azonban az én csoda-dokim azt mondta, hogy türelem, amíg a gyermekkel nincs semmi gond (naponta többször ellenőrizték) addig nem indít semmit, mert ennek a gyermeknek (főleg ha többet szeretnénk) magától, a Jó Isten segítségével ki kell bújnia. És így is lett egy szép vasárnapi napon meg is született spontán természetes szülés útján nagyon gyorsan. A dokimnak nagyon sok volt ebben a szerepe, sokat bíztatott, mellettem állt a szülés előtt és után is. Minden nap bejött, megnézett, elbeszélgetett velem.Ami nagyon fontos volt nekem: SÁndor doki egy komoly hívő ember, ezért választottam őt. Minden betegéért imádkozik, és a munkáján nagyon meglátszik Isten jelenléte az ő életében. Mellesleg soha egy fillért sem kért tőlünk, annyit vittünk neki amit akartunk, de volt olyan betege, akitől egy üveg bort kapott hálapénzként. Szóval nagyon tudom ajánlani őt. Idősebb korosztályhoz tartozik, nagy tapasztalat van a háta mögött. Mindig minden kérdésemre válaszolt, még egy húzós 24 órás ügyelet után is. Csak ajánlani tudom!

Minden kismamának boldog, Istentől megáldott várakozást kívánok!!!

71. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 70. - 4fdcf353fb)
2011. márc. 6. 14:54

Szia!


Én Dr.Fenesi Istvánhoz járok!

Nagyon rendes és figyelmes orvos!Emlékszik a betegeire!Van egy fajta stílusa amit meg kell szokni de szerintem ennyi belefér!Ja és észre sem veszed ha vizsgál!!!

Van weboldala www.drfenesi.hu ott be tudsz jelentkezni!Hétfőn van magánrendelése 17-19óra

között!Én legutóbb csináltattam rákszűrést és volt hüvelyi uh. is így fizettem 8000Ft.-ot!Lehet hogy nem a legolcsóbb de Én nem mennék máshoz!!!

Remélem tudtam segíteni!!!

2011. márc. 4. 07:03
Segítségeteket szeretném kérni,orvost keresek, a Megyei kórházban dolgozók is érdekelnének,Tudnátok javasolni nekem valakit? A Semmelweis-be dolgozók is érdekelnének.Hol mennyiért rendelnek és milyen tapasztalatotok vannak a szülész -nőgyógyászokról .Fontos hogy oda figyeljen rá és a babámra is. A 26 héten vagyok,de még nem tudtam választani orvost.Még az lenne a kérdésem hogy melyik jobb a természetes vagy a császáros szülés, eddig nem császárral szültem.Információkat előre is köszönettel várom.Üdvözlettel Margit
2011. márc. 2. 19:25
Üdvözlök mindenkit! Érdekelnének a Semmelweis-ben dolgozó orvosok nevei és elérhetőségei és tudtok e olyan orvost ajánlani aki nem csak figyelmes is, de megbízható orvos is. keresztanyámék Miskolcon laknak , de ők nem igazán tudtak orvost ajánlani .nem sok jót hallottam Dr. Szemánról, Fenesiről és Dr. Hajasról tőlük.Ő Szemánnál szült nem vette észre hogy szívbeteg lett a kisbabám.azóta Budapestre hordom őt. remélem a következő babámnál nem lesz semmi gond. Várom az üzeneteket. rózsa 1974
68. Husy32 (válaszként erre: 67. - Husy32)
2011. márc. 1. 12:14
Bocsi Semmelweis-be!
67. Husy32
2011. márc. 1. 12:13
Kiss Lajos több mint fél éve, nem dolgozik a Semmelwis-be! Mezőkövesd vagy Szentistván katyi vagy kapitány teljesen mindegy azt írsz amit akarsz!
66. Husy32 (válaszként erre: 65. - 4bd8ba24e4)
2011. febr. 28. 18:52
dr. Fenesiről nincs infóm. Nála nem szült egyik ismerősöm sem!
2011. febr. 28. 11:07

Tényleg jó hír!

Köszi az infókat a dokikról!!!

Dr. Fenesiről mit tudsz?

64. Husy32
2011. febr. 28. 08:41

Kedves TLkapitány és dorimami!

Én Dr. Hajasra esküszöm, nagyon elégedett voltam vele, nála és a kedvenc szülésznőjénél szültem (Hajni)!!!! De mint alább olvashattátok, nem mindenki ért ezzel egyet! Sok jót hallottam még Dr. Sikóról, Dr. Dudásról, Dr. Szemánról, és Dr. Vrastyákról.

Úgyis Ti döntötök. Kérdezzetek meg barátnőket, kolléganőket és válasszatok, ha nem jön be, akkor váltsatok!

Üdv.:Husy32

63. TLkapitány (válaszként erre: 62. - E8dd6bb1c9)
2011. febr. 28. 07:42
Köszönöm,igen hálás lennék ha elküldenéd a telefonszámot.előre is köszönöm.Üdvözlettel
62. e8dd6bb1c9 (válaszként erre: 61. - TLkapitány)
2011. febr. 27. 21:57
Hát persze, azt hiszem h 7 rugó a vizsgálat, de nem 100%, már másfél éves a tündérlányom. Én tiszaújvárosi vagyok, itt az sztk-ban rendel, de van neki miskolcon is egy gyönyörűséges, szuperul felszerelt csoda magánrendelője, de oda telefonon kell időpontot kérni. ha gondolod priviben elküldöm azt a számot, csak elő kell keresenem :)
61. TLkapitány (válaszként erre: 60. - E8dd6bb1c9)
2011. febr. 27. 18:25
Köszönöm válaszod.és azt meg tudnád mondani hogy mennyibe kerül nála a vizsgálat a magánrendelésen? és hogy hol rendel? Köszönöm előre is.
60. e8dd6bb1c9 (válaszként erre: 58. - TLkapitány)
2011. febr. 27. 16:58
nem ismerek minden orvost, de én Lőkös Bélát szívesen ajánlom, bár sokan nem bírják, én nagyon meg voltam vele elégedve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook