Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK fórum

MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
239. Ágica8410 (válaszként erre: 238. - Andóka)
2012. ápr. 18. 21:33

Köszönöm a választ. Én úgy gondoltam, hogy akkor fogom átadni, amikor jövünk haza. Vagy ez attól is függ, kinél szülsz? Te kinél szültél?

Jó egészséget nektek. :)

238. andóka (válaszként erre: 237. - Ágica8410)
2012. ápr. 16. 08:40

Szia,

Hallottam én is, hogy van aki hazamenetelkor, van, aki a 6 hetes vizsgálaton. Mi harmadik verziót választottunk; közvetlen a szülés után adta át a férjem a dokimnak, amikor a doki beszámolt a szülés alatt lezajlott dolgokról és adott tanácsokat a következő 6 hétre. Mi ezt mind a három alkalommal így csináltuk, hisz a harmadik lányunkat március 2-án szültem nála.:-)

Szép szülést és szép születést kívánok!

2012. ápr. 15. 23:44

Sziasztok!


Én olyanba szeretném a segítségeteket kérni, hogy az orvosnak szánt pénzt, mikor kell átadni neki? Én úgy tudtam, hogy amikor jövünk haza a kórházból a szülést követően, de olvastam olyat is, hogy a 6 hetes vizsgálatkor "illik" odaadni. Ki hogy csinálta?

Köszönöm előre is a válaszokat.

236. Timilini (válaszként erre: 235. - 3afd30d28d)
2012. ápr. 9. 21:54

na hát sajnos megesik akkor ez a baleset mindenkivel. :( szar annak, akivel megesik.

-

Nekem a takarítónők segítettek a legtöbbet. :) meg a gyerekágyasak közt is volt egy nagyon aranyos idősebb nővérke, csak a 6 napom alatt kb. 2x dolgozott.

235. 3afd30d28d (válaszként erre: 233. - Timilini)
2012. ápr. 8. 21:15

Hasonló konkrét esetet tudok a dokidról.

Bár én a megyeiben szültem,tojtak a császárosokra,nem mutattak semmit:( A gyerekágyas nővérek próbáltak segíteni,a csecsemősök nem törődtek velünk.

2012. ápr. 8. 13:19

sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy akik császározva lettek itt fórumlakók közül, hogy a babát nekik másnap mellre helyezték,v agy csak a kezükbe nyomták? hogy na próbálgasd a szoptatást?


Megmutatták Nektek, hogy kell helyesen mellre helyezni a babát? segítettek megmutatni hogy kel fejni? Csak azért kérdem, mert nekem nem. A tejem csak a 4. napon indult be.. és nem is jött még túl sok.. viszont a szobatársam spontán szült, rengeteg teje volt, de neki adtak is tanácsot, megmutatták.. most akinek később jön a teje, meg akinek még kevesebb, nem annak (is) kellene segítséget nyújtani?


Nálatok császárosoknál hogy volt? érdekelne.-

233. Timilini (válaszként erre: 228. - 3afd30d28d)
2012. ápr. 8. 13:12

szia,

engem is műtött, bár spontánnak indultam, de komplikációk lettek a szülésem során.. szerintem nagyon jó munkát végzett.. nekem egyáltalán nem fájt a sebem.. már másnap egyedül keltem ki az ágyból, természetesn éreztem - de nem haltam bele a fájdalomtól, egyedül mentem zuhanyozni, a nővérkék csak a katétert fogták. harmadnap ment a felkelés arról a nagy ágyról, a babához való ugrálás. Amikor hazajöttem a védőnő mondta is, hogy ahhoz képest, hogy császároztak, itt hajlongok, meg ugrálok.. míg a barátnőim akik császározva lettek még fél év után is nehezükre esett a lehajlás.. meg a babájukat nem tudták ellátni se a kórházban se itthon.. nekem semmi bajom nem volt.. nem fájt.. a fejem viszont fájt az epiduláristól.. de ennyi. Én csak hozzá mennék legközebb is, ha császárról lenne szó..


az egyik ismerősünket császározták a megyeibe, és az orovs a baba fejébe is belevágott.. bár biztos megesnek balesetek minden orvosnál, attól nem rossz vagy jó az orvos.. szerintem, csak igen, ne nálunk legyenek azok a balesetek..

2012. ápr. 6. 19:41
Délelőtt 10-12-ig (de lehet hogy csak 11-12, már nem nagyon emlékszem) du. meg 3-tól 6-ig . Csak ilyenkor lehet látogatni, de ha máskor jön a család akkor lemehetsz hozzájuk jóidőben udvarra, rosszban pedigb vagy a földszintre, vagy az ajtó elé. (ha közben felébredne a babád a szobádban, akkor a szobatársak rád tudnak csörögni, hogy gyere vissza. De a földszinten áltALÁlában nincs térerő csak az udvaron.) Mivel reggeél elviszik a csemetéket ezért mi pl. reggel is összehoztunk egy randit APával az udvaron (ennek hátránya, hogy kb. ebben az időben tudtam volna csak aludni normálisan..) Délben jön a kaja, majd a csecsemős vizit, ezért ez az időszak amúgy sem jó a látogatásra. A látogatási időt szigorúan veszik. Nagyon.
231. pf01 (válaszként erre: 230. - Pf01)
2012. ápr. 6. 16:02

Valaki !!!!!!!! S.O.S.


:D

230. pf01
2012. ápr. 6. 14:31
Sziasztok! Megszületett a baba ,mikor van látosatási idő?Feltétlenül szabályhoz kötött,vagy bármikor látogatható a baba-mama?
229. 3afd30d28d (válaszként erre: 226. - Ancika001)
2012. márc. 14. 19:11
Köszi.
228. 3afd30d28d (válaszként erre: 227. - Timilini)
2012. márc. 14. 19:11
Műtétben hallottam róla rosszat,hozzá nem mennék.De köszi,hogy írtál.
227. Timilini (válaszként erre: 221. - 3afd30d28d)
2012. márc. 13. 23:56
Műtétben szerintem Hajas a legprofibb, ezt maguk az orvos kollégái is így gondolják. UH-t néha elsieti, de ha kérdezel válaszol.. de műtétben profi, én csak hozzá mennék legközelebb is.
226. ancika001 (válaszként erre: 223. - 3afd30d28d)
2012. márc. 13. 19:53
225. ancika001 (válaszként erre: 221. - 3afd30d28d)
2012. márc. 13. 19:53
én is szemánhoz járok és csak jót tudok mondani :)
224. ancika001 (válaszként erre: 218. - Wicca10)
2012. márc. 13. 19:50
remélem beengedték, írj, hogy mi volt :)
223. 3afd30d28d (válaszként erre: 222. - Andibaba36)
2012. márc. 10. 19:42
Köszönöm.Hol találom meg?Magánrendelése?
222. Andibaba36 (válaszként erre: 221. - 3afd30d28d)
2012. márc. 10. 13:44
Szia,Dr.Szemán György.Profi uh-os,szuper doki.
2012. márc. 10. 09:17

Sziasztok!

Első babámat a megyeiben szültem.Sajnos rossz orvost választottam,problémák adódtak.

Most megint babát várok,és orvost keresek.

Fontosnak tartom,hogy jó UH-os legyen,és műtétben is profi.Az elsőt császárral szültem,valószínű ez is az lesz.

Tudtok-e ilyet ajánlani?

Előre is köszönöm.

220. Timilini (válaszként erre: 214. - Ancika001)
2012. márc. 8. 23:32

szia,

így olvasva tényleg "durva" - úgyhogy megértem, akik lázzanganak. :) már hál istennek az én élményem fakult, tehát már én sem látom a saját szülés történetemet olyan szörnyűnek..

-

talán ünnepnapkor nem nagyon szertik, ha szülnek a nők.. vagy nagy szabadságolások idején..

-

amikor én szültem ünnep is volt, és nagy szabadságolások ideje is volt.. kevesen voltak bent, és az a pár váltotta egymást..

-

ha lesz - következő babámat is ott fogom szülni, mert az orvosi kar szerintem mind profi.. és nekem ez számít.. de lehet hogy majd szülésznőt fogok fogadni.. az orosz kinézetű csecsemős hölgy brutalitására meg felkészülök, nem töri el a babákat.. úgyhogy a többire csak lélekben kell felkészülnöm.

219. Timilini (válaszként erre: 216. - Wicca10)
2012. márc. 8. 23:27

Szia,

Én a 12 hetes uh-on láttam egy fél kört, az volt a baba orra.. de olyan aranyos volt, azóta már megszületett. és édes kis pisze orra van. :) beleharapnivaló. :)


beszokták engedni az apukákat is. :)

218. wicca10 (válaszként erre: 217. - Ancika001)
2012. márc. 7. 19:00
óóó úgy izgulok, pénteken megyünk, jó lenne, ha bejöhetne velem :)
2012. márc. 7. 18:46
kérdezd meg, de nekem megengedték :)
216. wicca10
2012. márc. 7. 18:31

Sziasztok!


Az sztk-ban ultrahangra bejöhet az apuka?

Képet lehet kérni?

12 hetesen már látni nagyjából valamit?


Köszi a segítséget!

215. Monaco30 (válaszként erre: 212. - Timilini)
2012. febr. 28. 10:36

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Már felkerestem. Egy igaz nem vagyunk egyformák, de ez így van jól. :)

Köszönöm mégegyszer!

214. ancika001 (válaszként erre: 204. - Husy32)
2012. febr. 27. 19:31

lehet, hogy nem volt túl tökéletes a szóhasználata, de meg tudom érteni... 2 gyereket szültem eddig itt és nemsokára a 3.at is ott fogom szülni, nagyon kedves orvosom van én maximálisan elégedett vagyok vele, viszont kicsilányomat kénytelen voltam ügyeletes orvosnál szülni, az enyém nem jött be akkor rosszúl választottam :( hát az ügyeletes orvos úgy beszélt velem mint a kutyával, megkínzott amire sikerült neki burkot repesztenie, és összevart érzéstelenítő nélkül és nem mellesleg a gázt se kaptam amit kértem... megértem, hogy teltház volt a szülőszobán azt is, hogy a másik ágyon fekvő kismama mindenkit kikészített, de azért nem a másiknak kellene szívni... a csecsemősökről meg annyit, hogy aki a kisfiamnál a kedvenc csecsemősöm volt az olyan szemét módon viselkedett velem amikor megtudta, hogy kocsmáros vagyok, hogy olyat még nem láttál, soha egy rossz szót nem szóltam hozzá mégis elhordott mindennek és közölte velem, hogy példát vehetnék a melettem fekvő tanárnőről, mert bezzeg ő... szóval mindenki tud rosz időben rossz helyen lenni így nem kell timit sem elítélni... a csecsemősök meg lebaszták a kisfiamnál párom amikor elment felkelteni őket, hogy tolófájásaim vannak, jön a baba hogy mit mászkál apuka, utána meg nem tudták szétszedni az ágyat, mert már ott is volt babuci:)


szóval nagyon szeretem a korházat, semmi pénzért nem mennék máshova szülni és ettől eltekintve vannak nagyon kedves csecsemősök és isteniek a szülésznők, de kérlek ne ítéljük el azt akinek sikerült rosz napot kifogni

213. Timilini (válaszként erre: 204. - Husy32)
2012. febr. 24. 00:12

Valóban durva dolgokat írtam. Elnézést akiket megsértettem, esetleg vannak itt olyanok is, akik pont ott dolgoznak 12 órás műszakban. A baráti körömben nem szoktam mesélni az élményeimről, gondoltam itt kiadhatom magamból a sérelmeimet.. de hiba volt..


Talán írtam, hogy voltak rendes nővérek, szülésznők, de azok meg túlságosan is rendesek voltak.. Szóval kifogtam a két véglelet. :)

-

Sajnálom azokat, akik 12 órás műszakban dolgoznak 2 gyerekes anyukaként.. de miért van az, hogy minden nővérke 12 órában dolgozik és vannak rendesek és vannak furák? Miért nem váltanak?

-

Egyébként más is dolgozik keményen..

212. Timilini (válaszként erre: 196. - Monaco30)
2012. febr. 23. 23:49

szia Monaco30,


Az Sztk-ban van a magánrendelője, 2.emelet nőgyógyászati részlegen, folyosó végén. Szerdán 16:00-18:00-ig, nem muszáj bejelentkezned, de ha gondolod hívd fel, google-ban beírod a nevét, és a telefonszámát lehozza.

A legjobb. Profi! Csak ajánlani tudom, bár egy orvossal sem volt bajom, akik akkor visiteltek vagy vizsgáltak, szakmailag mindenki toppon van - és emberileg is mindenki okés. Mindegyik orvosnak megvan a maga stílusa, de miért ne lehetne. :) Nekünk is megvan. Engem is leköcsögöztek itt.. :) mert csak "ennyit" látnak belőlem..

211. andóka (válaszként erre: 209. - Juttta)
2012. febr. 15. 08:57
Köszönöm a választ!
2012. febr. 14. 18:15

Sziasztok!

Szülésznővel kapcsolatosan lenne kérdésem. Én Sikónál fogok szülni, és nem tudom, hogy van-e neki bevált szülésznője, akit "meg kell fogadnom", vagy majd aki épp bent lesz, az lesz a segítségemre.

Köszönöm előre is a választ.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook