Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK fórum

MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. ápr. 30. 11:53

Üdv! :)

30. hetes, hashimoto-s első babás vagyok. Olyan orvost keresek Miskolcon, akiben maradéktalanul meg tudok bízni, akivel kölcsönösen tiszteljük egymást és ki tudna alakulni egy optimális orvos-páciens viszony. Eddig sajnos nem találtam senkit, mert vagy nem vállalnak eleve (nyári baba hátránya), vagy nekem nem volt úgymond szimpatikus (dr Spák).

Területileg a misekbe tartozom, de nem volna gond, ha akár a megyeiből, akár a vasgyáriból találnám meg az orvosomat.

Az itteni hsz-ok alapján dr Sándor Csaba tűnt a legjobbnak, de már '13-ban is írtátok, hogy nem vállal már szülést. :(

Tanácstalan vagyok, nem ismerek senkit. Érdemesebb lenne inkább a szülésznőkkel konzultálni? Hagyjam a francba az orvosválasztást?

Köszi a választ előre is! :)

298. Drozd
2016. ápr. 26. 20:39
Irok privit inkabb.
2016. ápr. 26. 17:42

Sziasztok!

Ki, hogyan döntött? Maradtok Sikónál, vagy váltotok? Ha az utóbbi, kire? Annyira tanácstalan vagyok...

296. Drozd
2016. ápr. 21. 21:11
Ma voltam Sikonal es o maga mondta hogy megyeiben lesz elerheto.
295. emmaszabo22 (válaszként erre: 294. - Drozd)
2016. ápr. 20. 16:44
Köszönöm szépen h válaszoltál! =)
294. Drozd
2016. ápr. 19. 13:49
CSak a misekből megy el! Nem mondja senkinek!
2016. ápr. 18. 22:18
Sziasztok. Dr.Sikó tényleg elmegy? =( nekem nem említette pedig 3 hete voltam nála.
292. SzaszIvett (válaszként erre: 284. - Kicsibolka)
2016. ápr. 17. 10:17
Nem a Semmelweisben szerintem teljesen mindegy hogy van-e orvosod vagy nincs, engem egyformán kezeltek.
2016. ápr. 17. 10:14

Engem is érdekelne a Vip szoba, hogy az hogy is működik mármint hogy ott legyek. Az első szülésemnél csak haladtam az árral oda toltak ahova akartak egy 4 ágyas szobába és hát alig vártam már hogy haza menjünk mivel alig aludtam valamit a babától, fájdalomtól, nyugodtan sem tudtam szoptatni mert az ágyam az ajtóval szemben volt és látogatási időben a másik 3 kismama rokonai ott ácsorogtak és figyeltek befele. 1 szó mint 100 szeretnék abban a 3 napban amíg ott vagyunk egyedül lenni, akkor zuhanyozni mikor akarok, akkor "pukizni" amikor akarok és ne zavarjak senkit és engem se zavarjon senki. Mert hát lássuk be az első néhány hét a legrosszabb, nem vagyunk kipihentek, majd szét szakadunk meg ehhez hasonlók.

Szóval érdekelne hogy mennyi egy nap, hogy lehet igénybe venni, és hogy látogatáskor oda be jöhetnek-e a rokonok?

290. Cordoba83 (válaszként erre: 289. - Drozd)
2016. márc. 15. 19:49
Szia Drozd! Írtam privát üzenetet.
289. Drozd
2016. márc. 8. 09:30
Sziasztok. Jar vki kismama dr Siko Laszlohoz? Igaz a hir hogy majustol elmegy a Misekbol?
288. Drozd (válaszként erre: 287. - AAdrienn84)
2016. jan. 15. 18:44

Szia!


Megtudtál azóta vmit a VIP szobáról? Engem is érdekelne, esetleg megosztanád?

2015. szept. 14. 19:26
Sziasztok! Februárban fog születni a 3. babám, és szeretnék érdeklődni hogy a vip szoba hogy működik? pl ugyanúgy van a látogatás, csak akkor lehet bemenni a kismamához mikor látogatásidő van? Mennyi egy nap? ....stb
286. kicsibolka (válaszként erre: 285. - Vikk99)
2015. júl. 23. 14:04
Köszönöm Vikk99! Már átmentem azóta a semmelweisbe és sokkal jobb a helyzet:)
285. Vikk99 (válaszként erre: 284. - Kicsibolka)
2015. jún. 27. 07:26

szia kicsibolka! Nekem van orvosom, Semmelweisbe járok terhesgondozásra. Én személy szerint az ilyeneket nem egyeztetem külön a dokimmal. Nálam az elejétől olyan időpontokban próbálnak hívni, amikor a dokim tarjta a gondozást. Nem mindig van bent, de akkor is foglalkoznak velem, tehát emiatt sokat nem kell várnom. Eleve nem kell szerintem sokat várni, nagyon max.1 óra lehetett eddig a leghosszabb idő. És nem tudom, hogy a megyeiben hogy van, de itt a védőnőm is ott szokott lenni a gondozóban. Egyébként, szerintem a gondozásra még az sem vár annyit, akinek nincs orvosa.

Az uh-ról és egyebekről meg annyit tudok mnondani, hogy ha van orvosod, akkor általában meg tudja gyorsítani....

2015. jún. 18. 13:20
Sziasztok! Úgy látom elég régen írtatok utoljára ide. Azt szeretném kérdezni, ha még esetleg jár erre valaki, hogy a semmelweis sztkban a terhesgondozás hogyan történik ha van orvosod? Akkor is félnapokat kell várni és küldözgetnek összevissza? Vagy az orvosodhoz mész a kötelező vizsgálatkor és ő megcsinálja a vizsgálatot, az uh-t meg a gondozást? Mert voltam egyszer a megyeiben és reggel fél 9-től délután félkettőig ott voltam, mert az orvoshoz (akivel lebeszéltem telefonon a fél9et) 10 után jutottam be, még elküldött egy másik orvoshoz uh-ra, ahol 30-an voltak előttem!! és utána vissza hozzá a lelettel...ez a semmelweisben is ilyen gáz? Köszönöm :)
283. monik9
2014. okt. 31. 13:51
Van-e lehetőség a Kislányom megszületése után füllyukasztásra a kórházban?
2014. szept. 12. 13:42
Húha.... Hát engem megszállt a szent lélek.... Rá kellett döbbennem, h amit itt korábban leírtam a kórházban történtekkel kapcsolatban, minden szava hazugság volt és ez a Hölgy egy földre szállt angyal,aki tudásának megfelelően maximálisan mindent megtett azért,h én a legjobb ellátásban részesüljek! Azóta sokkal jobban vagyok Neki köszönhetően és biztos vagyok benne,h amennyiben lehetőségeim engedik,hozzá fogok járni a terhességem alatti vizsgálatokra,mert annyira jó,tapasztalt és magasan képzett szakember! Most,h így felnyíltak a szemeim egy sugallat után,ami valahonnan egészen fentről, az égiektől érkezhetett, megtisztulva és őszinte szívvel úgy érzem, bocsánatot kell kérjek eme nemes Hölgytől,Dr. Dóka Zsuzsannától,és a kórháztól,köszönöm nekik a minden szempontból tanulságos ott létet! Mélységes hálával tartozom,melyet remélem a későbbiekben fogok tudni számukra bizonyítani,ezzel kompenzálva eme rossz és helytelen cselekedetet!
2014. szept. 1. 19:09

Sajnos ez nem csak rá jellemző... Nekem is be kellett mennem, de legközelebb kétszer meggondolom. Szó szerint lecsesztek, hogy miért mentem be, viszont az orvosom szerint teljesen indokolt volt, és ezzel a problémával, ha kell, menjek be minden nap.

Apukának ruhát szettben lehet kapni gyógyászati segédeszköz boltban, 1.500Ft-ért. A kórházban állítólag 3.000,- Ft.

280. maluka
2014. szept. 1. 13:58
Sajnálom, hogy ilyen rossz élményben volt részed! Őt nem ismerem. Nem volt hozzá "szerencsém". :D
279. maluka (válaszként erre: 278. - *Agnese*)
2014. szept. 1. 13:57

Szerintem akkor bemehet, ha megveszi a kispapa szettet és beöltözik. Pontosan nem emlékszem, de olyan 2e körül van az ára.

Amúgy jót kérdeztél, ezt nem tudom, mert nekem bent volt a párom. De én úgy gondolom, hogy azért apukának csak megmutatják. :)

Rokonoknak látogatási időben csak! Anyukámék hiába jöttek hamarabb, meg kellett várni a 11 órát vagy délután 15 órától van még.

278. *Agnese* (válaszként erre: 276. - Maluka)
2014. aug. 31. 11:48

Maluska, nagyon jó, hogy ilyen részletesen leírtad.

Kérdezhetek én is néhányat?


Arra lennék még kíváncsi, hogy az apuka akkor is bemehet a 2 órás megfigyelési időszakban, ha egyébként a szülésen nem volt bent? Kap ilyenkor műtős ruhát? Ha nem jöhet be, kiviszik neki a babát legalább megnézni?


Előre is köszönöm a válaszokat.

277. b4b2408958 (válaszként erre: 276. - Maluka)
2014. aug. 8. 17:44
Köszönöm szépen a válaszodat! Úgy hiszem mindent elmondtál. :) De ha lenne még kérdésem,írok! Köszi!
276. maluka (válaszként erre: 275. - B4b2408958)
2014. aug. 7. 09:00

Mit engednek meg a szülés közben illetve mit nem?-állítólag járkálhatsz, de nekem komplikáció miatt nem lehetett felkelnem

Ezek rendes szobák,vagy csak függönnyel elválasztott helyiségek? -1 ágyas szobák

Lehet-e dúlát magunkkal vinni? -ezt nem tudom

A komplikáció mentes szülés után tényleg odaadják a babát rögtön? Mennyi idő után viszik el és mikor adják újra vissza? -igen, 2 órát veled van és apuka is ott lehet, utána pár órára az őrzőbe kerülsz, utána áttesznek rendes szobába és ott már veled van a pici

Mit lehet bevinni az utána lévő 3 napra magunknak illetve mit adnak vagy van-e valami,ami kötelező mindenkinek? -Ezt nem nagyon értem, de jó, ha viszel jó nagy és vastag betétet, kényelmes bugyikat, törcsit, papucsot, evőeszközt, tisztálkodó felszerelést, fájdalomcsillapítót, mert úgy kell érte könyörögni,wc papír, zsepi. Hálóinget adnak, ami bő és kényelmes, célnak megfelel és nem kell koszolni a sajátod, minden nap kapsz újat és napközben is, ha kérsz.

Ugyan ez a kérdés,csak a babára vonatkozóan? Babánál csak pelust(eldobható és textil) vigyél és popsitörlőt, minden mást adnak. Én vittem be cumit és cumisüveget is, bár ezt nagyon nem szabad és dugdostam(ha jöttek kikaptam a szájából), de jól jön, ha ordít a baba, vagy nem akarod a pótlást a nyakába önteni a pohárral. Bimbóvédőkrém!!! Ha kell bimbóvédő, bár én nem használtam. Jó ha viszel mellszívót is, valami kis kézi is megteszi, mert még nem volt tejcsi pakolod a babát a melledre, de én utána is szívtam, mert azt se tudtam szív-e valamit, meg azzal is serkented.

Ezen három napra rendelkezésre állnak-e 1 ágyas szobák és, ha igen, fizetni kell érte,mennyit? -van alapítványi szoba, 1 ágyas, fizetős, de nem tudom mennyi Én 2 ágyasban voltam egy szuper szobatárssal és tudtuk egymást segíteni, így ezért sem jó sztem az 1 ágyas. Én kértem a szülésznőt, akit fogadtam, hogy 2 ágyasba tegyenek már. De az orvosod is elintézi (szobatársamnak így volt)

A napi vizitek alkalmával mit vizsgálnak? - a hasad megnyomkodják, ha úgy ítélik meg, kapsz oxitocint és mérik a vérnyomásod, lázad

Ha nincs elég tej hozzátáplálják a babákat? Ha igen mivel és miből (cumisüveg/gumikesztyű ujja/csőrös pohár stb) -igen, kérni kell, 3 óránként kaphatsz 50ml, vagyis én mindig annyit kaptam és teát is kérhetsz Pohárból mindent! (én átöntöttem cumiba és nem lett cumizavaros, imád szopizni azóta is) Volt olyan csecsemős, aki látta, hogy félve adom pohárból, mellé megy, ő mondta, hogy hozzam a cumit, de nehogy meglássák és amelyik baba akar szopizni, az így is fog, igaza lett!


Egyébként bárki bármit mond le a kalappal a személyzettel. Csupa rosszat hallottam én is róluk, de kivétel nélkül minden csecsemős egy angyal volt, mindent megmutattak, segítettek, bármit kérdezhettem. A nővérek szintén rendesek voltak, segítettek mindenben, úgyhogy én nagyon pozitív élményekkel jöttem haza, pláne, ahogy előtte felkészítettek, hogy milyen bunkók. Szerintem, amúgy hozzáállás kérdése is. Ha te normális vagy, akkor ők is. Persze, kaptunk 1-2 nyers beszólást, de nem kell komolyan venni. Én erre is mosolyogva válaszoltam, elnézést kértem, és utána őket is kenyérre lehetett kenni, szóval rajtad is múlik.


Ha van kérdésed, írj, megpróbálok válaszolni.


Könnyű szülést! :)

2014. júl. 21. 15:40

Sziasztok!

Szeretnék némi infót kérni azoktól az anyukáktól,akik korábban itt szültek.

Mit engednek meg a szülés közben illetve mit nem?

Ezek rendes szobák,vagy csak függönnyel elválasztott helyiségek?

Lehet-e dúlát magunkkal vinni?

A komplikáció mentes szülés után tényleg odaadják a babát rögtön? Mennyi idő után viszik el és mikor adják újra vissza?

Mit lehet bevinni az utána lévő 3 napra magunknak illetve mit adnak vagy van-e valami,ami kötelező mindenkinek?

Ugyan ez a kérdés,csak a babára vonatkozóan?

Ezen három napra rendelkezésre állnak-e 1 ágyas szobák és, ha igen, fizetni kell érte,mennyit?

A napi vizitek alkalmával mit vizsgálnak?

Ha nincs elég tej hozzátáplálják a babákat? Ha igen mivel és miből (cumisüveg/gumikesztyű ujja/csőrös pohár stb)


Előre is nagyon szépen köszönöm annak,aki veszi a fáradtságot és a rengeteg kérdésemre válaszol! :)

Szép napot nektek!

274. maluka
2013. nov. 1. 22:15
Tudnátok arról írni, hogy milyenek a csecsemősök a Semmelweisben? Mert a Megyeiben lévő csecsemősökről nagyon rosszakat hallottam. Most szült ott egy ismerősöm és ő mesélte el a tapasztalatait, és elszörnyülködtem. 1 évvel előtte is ott szült a kolléganőm lánya, és ő is ugyanezeket mondta, szóval akkor csak van benne valami. A MISEK-ben milyenek a tapasztalatok? Első baba lesz, és csak nem mind1 az sem, hogy milyenek a csecsemősök. Köszönöm!
273. Bacardi (válaszként erre: 272. - Emmaszabo22)
2013. szept. 8. 16:06

na jó, az az azért kicsit sok , hoyg ott ugrálnak körülötted a dokik. Őket csak vizitkor lehet látni az osztályon, akkor megkérdezik, hogy mi a helyzet, és annyi. A fogadott se csinál többet.

Szokott lenni szülőszoba látogatás, oda érdemes elmenni. azt viszont már nem tudom tudom mikor van, de havonta egyszer.

272. emmaszabo22 (válaszként erre: 271. - Bacardi)
2013. szept. 7. 11:17

Köszönöm szépen! =)


És az előző válaszodat is! Én az a típus vagyok,aki utálja ha körül ugrálják,főleg egy ilyen helyzetben,amikor ki vagyok úgymond szolgáltatva. Én dokit nem szeretnék fogadni,max. szülésznőt,de messze van még a január addig megálmodom =D

Szerencsére probléma mentes,csodálatos a terhességem =)

271. Bacardi (válaszként erre: 269. - Emmaszabo22)
2013. szept. 6. 23:14

Nem kell időpontot kérni. A terhesség megadott hetében kell menni. Abban az egy órában csak azokat hívják be Uh-ra, akinek genetikai kell.

Aztán majd rád kerül a sor. :)

270. Bacardi (válaszként erre: 268. - Emmaszabo22)
2013. szept. 6. 23:12

Szia!

Azt, hogy melyiket érdemesbb fogadni, arra nincs biztos válasz.Manapság "divatos" szülésznőt fogadni.

Én magándokihoz jártam. Jobban bíztam egy olyan vizsgálatban, amiért fizetek, de a szülésre nem hívtam be, mert nem voltam hajlandó 70e Ft-ot adni neki, csak azért, met összevarr.Valamelyik orvosnak elég 30-40e Ft is. A szülésznőnek adtunk pénzt a végén.

Én ügyeletesnél szültem, rendesek voltak úgy is, hogy egyik sem volt fogadott.

Négyen voltunk egy szobában, egy valakinek volt fogadott dokija. Neki naponta egyszer bejött hozzá, mekérdezte, hogy van. De ezt bármelyik doki megkérdezi vizit alatt. Nekem pl nem volt fontos, hogy ott ugráljanak körülöttem, hogy jaj kismama mi a helyzet.

Viszont, ha a terhességem alatt lett volna valami probléma, akkor, biztos másképp gondolom, és akartam volna, hogy ott legyen a dokim.

Ha problémamentes a terhesség, akkor szerintem tök mindegy kinél szül az ember. Ha szülsz egy dokinál, akire azt mondod, hogy nagyon rendes, nagyon jó doki, az a másik embernek nem szimpatikus. És fordítva is. Tehát mindegyik doki szimpi valakinek, és mindegyik doki nem szimpi.

Ha valaki attól érzi magát jobban, hogy ott van vele az orvos, aki végig kisérte a terhességét, vagy szülésznő, aki igazítja a feje alatt a párnát, akkor fogadjon orvost, vagy szülésznőt.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook