Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK fórum

MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. dec. 14. 11:40
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy a Semmelweis kórház szülészete át fog-e költözni a megyeibe vagy hogy lesz? Hallottam futólag 1-2 dolgot és most azt se tudom meddig működik ott ahol van. Köszi (még nem vagyok terhes csak érdekel)
2019. febr. 5. 10:09
Sziasztok.Vannak friss vélemények erről a kórházról?
327. emmaszabo22 (válaszként erre: 326. - Jane_doe)
2018. júl. 10. 15:30
szia. spák engem is elküldött melegebb éghajlatra. Dr.Dudás vitte végig a problémás terhességemet. imádtam. már 1 éves egészséges a kislányom.
2018. jún. 18. 16:48

Van olyan nőgyógyász Miskolcon, aki problémás eseteket is elvállal?

Dr. Spák elküldött a francba, hogy "keressek más orvost" így szó szerint. Pedig a magánrendelésein a 15 ezer forintokat számla nélkül több éven át mindig kifizettem, előre adtam a kórházban a hálapénzt, amit előre el is fogadott. Ő csak az egyszerű és "jól tejelő" kismamákat szereti, akikkel gond van, azokat már nem. Van olyan aki nem ilyen pénzéhes és a szakmai tapasztalata is megvan és nem retten meg a problémás esetektől?

325. ayu420
2017. szept. 28. 21:20
Sziasztok! Valaki meg tudja nekem mondani, hogy Dr Dudás melyik pénteken van a terhesgondozóban? Páros vagy páratlan? Köszönöm.
324. Drozd (válaszként erre: 323. - Mankara55)
2017. máj. 20. 13:37
Misekben a legtobb dokinak hasonlo tarifai vannak. Az hogy annyit var el nem jelenti azt hogy annyit is kell adnod...
2017. máj. 19. 19:49

Sziasztok!

Érdeklődnék Dr. Gubásról mi a véleményetek? Nagylányomat 8 éve Lőkös Béla császározta, de ő közben elköltözött, ezért kellett orvost váltanom. Végig hozzájártam magánrendelésre, de ijesztgetnek, hogy ebben az esetben is anyagias, elkér 100at :o

322. lizyli
2017. febr. 1. 13:37
Vki meg tudja adni dr. Dudás Ernő szülész-nőgyógyász telefonszámát? Egy van, de lehet nem az, mert nem elérhető egész nap.
321. lizyli (válaszként erre: 319. - Lizyli)
2017. febr. 1. 13:35
..
320. Zitus32 (válaszként erre: 318. - Emmaszabo22)
2017. jan. 8. 12:51

Szia!

Én is cukros lettem amikor a kisfiammal terhes voltam és a Misekben szültem (2015-ben). Január 20-ra voltam kiírva, annyi volt, hogy 13-án befektettek, de nem azért mert gond volt, hanem csak a biztonság kedvéért. Viszont nem bírtuk ki 20-ig... 14-én hajnalban megszületett a kisfiam!

Úgyhogy szerintem ne izgulj! Simán szülhetsz a Misekben!

319. lizyli
2017. jan. 4. 11:41
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy most 6 hetes vagyok, a 12. Uh-ot már szertném ebben a kórházban vegeztetni, csak nem tudom kihez járjak. Első gyermekem Egerben szültem, nem vagyok ismerős miskolcon. Viszont az a problémám, hogy hangulatjavitót szedek, így végképp nem tudom melyik orvos hogy miként áll ehhez a dologhoz. Ebben kérnék segítséget, esetleg tapasztalatot, itt vagy priviben. Köszi előre is. ☺️
2016. dec. 20. 11:22

Sziasztok!

Én csak annyit szeretnék kérdezni,hogy volt vki aki a semmelweis-ben szült és terhességi diabétesze volt? Nekem azt mondta a doki h emiatt csak a megyeiben szülhetek...de ott nagyon nem akarok =/

317. dorcooo_21 (válaszként erre: 316. - Renbaba)
2016. szept. 24. 10:30

Szia,


Nekem egy hónapja volt elektív császárom. Babaápolási cuccokat csak a köldökápoláshoz adnak, meg popsi kenőcsöt kapsz még. Nedves törlőt, pelenkát neked kell vinni, napi 1-et adnak rá, amikor a fürdetésből visszahozzák, azonkívül plusz pelus nem jár. Ruhát a bébinek lehet vinni, ha át akarod öltöztetni. Én vittem be neki 1-2 szebbet is,mert mondták, hogy csinálnak róluk fotót, úgyhogy sajátba öltöztettem. Én 2 hálóinget vittem magamnak, de ugye azt kaptam bent, annyira nem is cserélgettem, csak ha koszos lett átvettem a sajátomat. Első nap nem is érdemes a sajátodat felvennni, meg szerintem nem is engedik, mert úgyis koszos lesz. Utána már, ha kikerülsz az őrzőből és vehetsz fel bugyit akkor tudsz váltani. Pizsama, cicanadrág ilyesmi szerintem szóba se jöhet, azt tuti levetetik :( Pathológiára esetleg érdemes magaddal vinni, ott én is cicanadrág+pólóban voltam de az jó esetben egy nap :)


Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van írj nyugodtan :)


Könnyű császárt :)

316. Renbaba
2016. szept. 19. 11:23

Sziasztok!

Tapasztalatokat szeretnék kérni :)

Most fog születni a második kislányom, 6 év különbséggel, és az az igazság, hogy elég sok minden kiment a fejemből, tuti a hormonok :)

Programozott császármetszésem lesz.

Mit kell a kórházba vinni, mert rémlik valami, hogy pelenkát, popsitörlőt, és a többi babaápolási cikket bent adták.

Vihetek be magammal másik ruhát? Gondolok itt a hálóingre, vagy esetleg "normális" cicanadrágot, illetve felsőrészt? Vagy napközbe is csak abba a hálóingbe lehetek? Mert arra emlékszem, hogy a kórházi hálóing az borzalmas...

Előre is köszönöm :)

2016. szept. 2. 20:43

Mi családi szobában vagyunk, ami egyébként 10.000/éj.

Ha nem alszik bent apuka, akkor elég a VIP bőven!


Annyi hiányom van, hogy ha már ennyi pénzt elkérnek mind a családi mind az egyszemélyes VIP szobáért, legalább szappan meg kéztörlő legyen bent a szobában. Ez alap dolog kellene legyen. Vagy adják 1000Ft-al többért, de ezeket illene betenniük!

Egyébként ha mód van rá, akkor érdemes ezekben a szobákban elhelyezni a kismamát!

314. Etaursaemajoris (válaszként erre: 312. - Baranyiszilvia88)
2016. júl. 31. 22:55

Üdv! Ha még aktuális:

Én csak a 3. naptól voltam VIP-ben, de bánom, hogy nem hamarabb. Sokkal nyugisabb és bejöhetnek a látogatók is. Éjszakánként 6000, amit csekken kell befizetni, csak úgy kapsz zárót.

Összességében én nagyon ajánlom, szerintem megéri.

Ennél még egyel jobb a családos szoba, ahol benn is alhat az apuka, de azért meg kell verekedni :D viszont az is 6000.

313. zsuangel (válaszként erre: 312. - Baranyiszilvia88)
2016. máj. 19. 16:24
Szia, októberben szültem, azt tudom elmondani akkor mi volt a helyzet. Engem császároztak, így 24 óráig őrző szobában voltam, ezután raktak volna át a gyermekágyas szobában, ekkor kérdeztem meg, hogy mi a helyzet a vip szobákkal. Éppen volt egy üres. Van benne tv, mikro, hűtő. A látogatók ugyanúgy látogatási időben jöhetnek csak, viszont bejöhetnek a szobába, ahol a babát is láthatják. A díja 6000ft/éjszaka volt. Ehhez csekket adnak, addig nem adják ki a zárójelentést amíg nem mutatod meg a befizetett csekket, így érdemes előre elkérni, és behozatni vkivel, nekünk még erre kellett várni, hogy férjem elmenjen postára amikor már össze voltunk készülve hazamenetelre. Én nagyon örültem a VIP szobának. misekszuleszet.hu oldalon vannak képek is
2016. máj. 11. 18:08
Sziasztok! Engem is a VIP szoba èrdekelne!?
311. Etaursaemajoris (válaszként erre: 310. - Sefiroth)
2016. máj. 4. 06:46
Értem. Kicsit meg is nyugodtam, nekem ugyanis a legrosszabb értékem 2,51 volt a 12. héten. Remélem nem lett semmi baja a picinek! Lelkemre vennék még egy minimális károsodást is, amit akár csak közvetve is, de én okoztam. :(
310. sefiroth (válaszként erre: 306. - Etaursaemajoris)
2016. máj. 2. 09:09
Azért nem kell megijedni. Azt olvastam, hogy valamelyest kevesebb az IQ-juk az ilyen babáknak, anno Sikó nem részletezte, csak annyit mondott, hogy az agyában okozhat gondot, ha a ref.értéken kívül van a TSH, ezért inkább szedjek gyógyszert. Ekkor volt 2,7 a TSH. Egyébként azért mondják, hogy a 12.hétig fontos, mert addig nincs saját pm.termelése a babának.
309. Etaursaemajoris (válaszként erre: 307. - SzaszIvett)
2016. máj. 1. 19:20

Köszi a reakciót! :)

Végülis én is pont azon gondolkozom, hogy nem fogadok orvost. Azt, hogy folyamatosan dugdossam a borítékot nem tehetem meg, nyilván utána fogok valamit adni, de az más tészta. Aztán jöjjön, aminek jönnie kell. :)

2016. máj. 1. 18:45
Akkor senki nem tud semmit a Vip szobáról?
307. SzaszIvett (válaszként erre: 302. - Etaursaemajoris)
2016. máj. 1. 18:43
Én az elsőt Hardonyinál szültem egy vasat se adtam neki mert nem tudtam tömni a zsebét csak a legvégén a szülés utáni kontrolon adtam neki egy 10-est tudom ez kevés szerintem de ennyit tudtam magamnak megengedni. Nekem csak a stílusával volt bajom úgyhogy a másodikat Dóka Zsuzsánál szülöm, bár ő megmondta hogy nem biztos hogy ott tud lenni a nagy napnál hasonló okok miatt. engem ez nem zavar mivel nekem ott abban a pillanatban úgyis az számít csak hogy túl legyek rajta az már mindegy hogy ki van ott...
2016. máj. 1. 15:12

Először is boldog anyák napját az összes jelenlegi és leendő anyukának! :)


Sefiroth: köszönöm az infót! Látod, ezt nekem másképp mondták. Alapból csináltak mindent ugyanúgy, mint a többi kismamának, csak én nyávogtam, hogy kérjenek TSH-t is a nagylaborhoz. A másodikhoz ennek ellenére nem kértek, úgyhogy mehettem megint tűpárnának 1 hét múlva, hogy pótoljuk. Aztán cukorterhelés is csak 1x volt még, de azóta beszéltem egy nagyon aranyos és lelkiismeretes doktornővel, aki szerint 3-mat kellett volna, TSH-t meg minimum havonta nézni.


Bajt okoz a baba agyában??? Jézusom! Mit? Mikor? Tuti, hogy csak a 12. hétig? De hát addig 1 laborom volt, határértékkel, de jó lett az eredmény.

2016. máj. 1. 00:27
Én Sikó betege vagyok. 2 havonta nèztük a Tsh-t és 2x terheltek cukrot. Ennyiben tért el a terhesgondozàsom màsokètól. Igen,rögtön magas rizikóba kerül vele az ember,de nem okoz gondot. A lényeg h a TSH jó legyen,2 alatt. Sikó anno azt mondta ha alulműködne a pm az okozna gondot a baba agyàban. De a 12. Hèttől van saját pm termelésük.
2016. ápr. 30. 17:47

Köszönöm az infót! :)

Nem kell amúgy, hogy endo is legyen, azt mondták, bár elég fura tapasztalatom van ezzel kapcsolatban, mert Spák dr meg kifejezetten letolt, hogy miért nincs több TSH-leletem és miért csak annyi tiroxint szedek, amennyit stb. Szóval nem tudom. Amikor anno kiderült nekem azt mondta a doki, hogy talán nem is lehet gyerekem soha. Én ezt kb el is könyveltem magamban. Aztán amikor mégis állapotos lettem és ott aggodalmaskodtam, hogy baj lesz, a megyeiben azt mondták, hogy a hashi miatt nem is kéne parázni, mert ha nem lenne rendben, teherbe sem estem volna. Csak az a protokoll, hogy ilyenkor beírják a veszélyeztetettet. De már tényleg nem tudom, mi az igazság. Teljesen összezavartak. :-/

A várandósságommal eddig semmi gond nem volt.

303. sefiroth (válaszként erre: 302. - Etaursaemajoris)
2016. ápr. 30. 17:02
Akkor felejtős Sikó... nála 15 egy magánrendelés ...gondolom akkor sejted h nem 50 egy szülés :/ mast sajnos nem tudok ajanlani. Dudást mondják még h jó és nem anyagias...nincs is magànrendelèse. Viszont ő nem endo doki. Egyébként a pajzsmirigyre azt mondjàk ilyen idős terhesen már nem okoz problémat,az első 3 hónapban fontos figyelni.
2016. ápr. 30. 16:04

Köszönöm a gyors választ. :)


Nos, hogy miért nem sikerült eddig orvost találnom, az úgy vélem, nem tartozik a fórum témájába :) megvan a saját történetem, maradjunk ennyiben.


Hashimoto OK, hogy nem problémás, de papíron mégis az. "Hálát" pedig csak őszinte emberit tudok adni, mivel nem vagyok jól eleresztve anyagilag, szóval ha Sikó dr-nál magas a tarifa, akkor attól félek, szóba sem jöhet. :( Én maximum olyan 50 e körül tudnék kiköhögni, nem tudom, az sok-e vagy kevés...

301. sefiroth (válaszként erre: 299. - Etaursaemajoris)
2016. ápr. 30. 15:43
Ha nem ragaszkodsz kórházhoz,én Dr Sikót ajánlom. Èn is hashimotos vagyok és 31 hkm :) Èn mondjuk ragaszkodom a misekhez... a hashimoto még nem problemás terhesség,szerintem elvallalnànak sokan. Elvégre mindenkinek az az érdeke h a vègèn odaadd a hálád...
300. Drozd
2016. ápr. 30. 14:10
Nem akarlak elkeseriteni de 30 hetesen problemamentes terhesseget sem vallal szivesen egyik doki sem. Hisz azt szeretik varjak el hogy akar terhesseg elott is mar hozza jarj. Ha eddig volt dokid akkor miert most akasz valtani, hamarabb kellett volna...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook