Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Spirál téma fórum

Spirál téma (beszélgetős fórum)

1 2
2019. márc. 23. 20:25
Sziasztok.Hétfőn megyek nőgyógyászhoz, menstruáció 5-ik napján,az a baj,hogy másfél éve nem volt rákszűrésem.Van rá esélyem,hogy felrakják a spirált!
2017. márc. 31. 15:31

Sziasztok!


Ismeri valaki a Mona Lisa Spirált? Nekem az orvos ezt ajánlotta, nem hormontartalmú!


Üdv! Judit

40. Letcho (válaszként erre: 39. - Sunshine24)
2010. nov. 11. 07:10
Ez mindegyik hormonos, és én azt egyiket sem szeretném, de azért köszi!
39. sunshine24 (válaszként erre: 38. - Letcho)
2010. nov. 10. 15:34
Van még jópár dolog azért: injekció, pálcika, gyűrű, tapasz, hüvelybe helyezhető krémek.
38. Letcho
2010. nov. 10. 08:25

Sziasztok!

Köszi a sok hozzászólást!


Azt hiszem én már el is döntöttem hogy meg próbálom a spirált, igaz azt még nem tudom melyiket, de szerintem maradok a hagyományosnál, a hormon anyagost inkább nem kérem, sem a beültetést,mert ettől parázok egy kicsit anno a fogamzásgátlótól is rosszul lettem(nem kicsit) , úgyhogy evvel nem is kísérletezem, a gumi meg nem az én műfajom, én is már 12 éve vagyok együtt a párommal, csaknem hoz haza valamit, nem tudom , de nekem a gumitól az az érzésem mint ha gumibot lenne tőle(ha értitek mire gondolok):D, én őt szeretem érezni, és nem a gumit. A pesszárium meg megint macerás.... szerintem... tehát marad a spirál, ha ez sem jön be akkor nem tudom..nagyon gondolkodom rajta hogy elköttetem magam, de igazából ha megtehetnénk, ami később nem kizárt, én még szülnék gyereket. Ááááá szóval nagyon nehéz ügy.

37. 7777ff52ae (válaszként erre: 25. - Sunshine24)
2010. nov. 9. 12:18

Vele nekem jó tapasztalatom van. Spirál miatt egy évben egyszer van kontroll (bt által igénybe vehető rendelés). Házas vagyok, ha nemi betegséget elkapok, az már rég rossz. Több beteg után nem kap több pénzt. Műtét után nem kapott hálapénzt, mégis kedves volt, megértő és türelmes. Rendelési időn kívül konzultált velem. Na, ezek után ajándékcsomagot kapott, amit nagyon megköszönt. Lehet, hogy kevés az ilyen orvos (főleg a kórházi rendeléseken), de én találtam :)


Amúgy meg nekem szakadt már gumi, a spirál viszont jól tart.

36. andi6020 (válaszként erre: 35. - Adf2242106)
2010. nov. 9. 12:17
Nekem 5 évvel ezelőtt levette, rögtön rakta is fel a másikat. Holnap után is így lesz. Nem volt kellemes az biztos, meg émelyegtem utána kb egy órán át, de rég volt, fakultak az emlékek. Azt viszont ígérem, holnap után mindenről pontosan beszámolok neked! :-))
35. adf2242106 (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2010. nov. 9. 12:07

Ezek szerint nem is kell "pihizni" utánna????

Egy kalap alatt megcsinálja a doki?

Az jó, mert attól tartottam, hogy a köztes időben, nehogy becsússzon valami:):)

Azért örömmel venném, ha elmondanád milyen volt. Fájt-e? STB....

34. MissHeart (válaszként erre: 30. - Sunshine24)
2010. nov. 9. 12:01
Arról még nem is hallottam. :O Na, majd utána olvasok ennek még. Most el kell mennem. Sziasztok!
33. andi6020 (válaszként erre: 6. - Letcho)
2010. nov. 9. 12:01
/www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=11109
32. andi6020 (válaszként erre: 31. - Adf2242106)
2010. nov. 9. 11:59

Hát, a levétel, hogy is mondjam.........elég kellemetlen.

Én most csütörtökön megyek levetetni, de rögtön teszik is fel a másikat.

2010. nov. 9. 11:55

Szia!

Nekem 5 éve van fenn és szerencsére semmi bajom nincs tőlle. Hamarosan lekkel szedni, de a pihentetés után, ismét ezt alkalmazom. Nincs vele gondom, nincs panaszom és nem is zavarja be a hormonháztatásomat. Nagyon praktikusnak tartom.

Szerintem az nagyon személyfüggő. Mint itt is olvashatod, nem mindenkinek válik be, de sajnos ezt csak akkor tudod meg, ha kipróbálod magad is.

A feltevése nekem nem fájt, de kellemetlennek mondanám. Én most a levétel miatt félek nagyon...

Ebben esetleg valakinek tapasztalata???????

30. sunshine24 (válaszként erre: 29. - MissHeart)
2010. nov. 9. 11:51
Ezt a karodba ültetik a bőröd alá. És a tapasz sem szimpatikus? Külföldön ezt sok nő szereti, használja.
29. MissHeart (válaszként erre: 23. - Sunshine24)
2010. nov. 9. 11:49
Köszi, én most irtózom mindentől, amit belém ültetnének. Inkább beszerzem azt a pesszáriumot.
28. sunshine24 (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2010. nov. 9. 11:46
Általánosan nem, de én a környezetemben ezt tapasztalom, mind háziorvos mind nőgyógyász terén. A gyógyszeripar nagy business...
2010. nov. 9. 11:45
Pár éve én is rászántam magam, hogy ne gyógyszert kelljen szednem, megkérdeztem a dokit hogy fáj e a felhelyzés, á nem csak mint egy vizsgálat. Hát nekem szőrnyen fájt, éppenhogy nem ájúltam el! Mire kinyögte ja azért fájt mert hiába szűltem de az császár volt, ilyen esetbe olyan mintha még nem szűltem volna, mivel nem használtam améhszájamat. Két hónapig bírtam mert fájt és a mensim is ömlött, azelöttmeg szinte észresem vettem hogy megvan. Így levetettem.
26. andi6020 (válaszként erre: 25. - Sunshine24)
2010. nov. 9. 11:41

Ne már! Azért ez így általánosan nem igaz.

Ha a Te dokid ilyen, akkor talán másikat kellene keresned.

25. sunshine24 (válaszként erre: 22. - 7777ff52ae)
2010. nov. 9. 11:36
Nekem nincsenek jó tapasztalataim. Azt vettem észre, hogy az orvos azt a gyógyszert, vagy megoldást favorizálja, amihez érdeke fűződik. Persze, hogy nem ajánlja az óvszert, mert az nem igényel rendszeres kontrollt,hovatovább a nemi betegségek ellen is véd, ennélfogva kevesebbet jár a páciens hozzá. Nekem ez a szomorú tapasztalatom.
24. andi6020 (válaszként erre: 1. - Letcho)
2010. nov. 9. 11:35

Szia!

Én is Mirenát használok, 5 éve van fent, azóta nem menstruálok, semmi gondom vele, ja, és nekem is fémallergiám van.

23. sunshine24 (válaszként erre: 21. - MissHeart)
2010. nov. 9. 11:32

Mondjuk én az ilyenre nagyon ugrok. Ha nem akarja az óvszert, akkor nincs szex. Aztán majd megkedveli...

Akkor szerintem nézz utána a pálcikának. Nem minden doki vállalja, de lehet azért találni.

22. 7777ff52ae (válaszként erre: 18. - Sunshine24)
2010. nov. 9. 11:31

Ebben benne van, hogy a problémára keresnek megoldást. Akinek tökéletesen beválik, az nem fog annyit érdeklődni.


Olyan orvost kell választani, akiben az ember megbízik. Én nem feltételezem egyáltalán, hogy az orvsom belőlem hasznot húzna. Ha tablettázni akartam volna, megvizsgált volna annak megfelelően. Elmondtam, hogy miért nem tartom számomra megfelelőnek, megmondtam miért ódzkodom a spiráltól meg véleményeztem az összes létező módszert. Én a gumira szavaztam volna. Ő elmondta, hogy a gumit megbízhatatlannak tartja, ahhoz már túl sok gumi mellett fogant gyereket abortált, viszont spirál haszálatából adódó komplikációkkal alig találkozott. Róla elképzelhetetlennek tartom, hogy önös érdekből ferdített volna.

21. MissHeart (válaszként erre: 19. - Sunshine24)
2010. nov. 9. 11:30
hát a szokásos, párom nem szereti, meg aztán amennyit mi szexelünk, már bocsi, egy vagyonba kerülne :D
20. 7777ff52ae (válaszként erre: 10. - Letcho)
2010. nov. 9. 11:12
Az ezüstös változat nekem egy éve kb. 10 000 Ft volt. Fémallergiám van, de ez nem okozott panaszt, mert nagyon tiszta ezüstöt használnak a gyártásához.
19. sunshine24 (válaszként erre: 16. - MissHeart)
2010. nov. 9. 11:09
Használj bőr alá ültethető pálcikát. Kicsit körülményes, meg drága, de évekig hatásos és hosszú távon nagyon megéri. Vagy a jól bevált óvszer. Az miért nem jó?
18. sunshine24 (válaszként erre: 7. - D0b7178f40)
2010. nov. 9. 11:07
Persze, a doki mindenre ezt mondja. Mégis tele vannak a fórumok a spirállal és a gyógyszerrel elégedetlenkedő, kellemetlen mellékhatásaiktól szenvedő nőktől. Persze erről egy orvos sem beszél, mert nem érdeke...
17. Letcho
2010. nov. 9. 10:52
hát igen, nekem sem találták még ki a megfelelőt, a spirált meg még nem próbáltam, úgy hogy ennek a dolognak adok egy esélyt , és ha ez sem válik be, akkor lehet hogy zárdába vonulok....:(
2010. nov. 9. 10:22
Nekem is fémallergiám van, ezért a doki a plasztikot ajánlotta, egy évig se bírtam, le kellett venni, mert állandó gyulladásban voltam. A rossz hír, hogy miután levették, megszűnt a panasz, de átlag félévente van újra gyulladásos gondom. Szóval, előre nem lehet tudni kinek válik be, és kinek nem, ha 100-ból 1 akinek nem, akkor inkább 100-ból 2 ezek szerint Tobzocska. Azóta ajánlott a doki egy másik fajtát, de mondtam, hogy engem még egyszer nem vesznek rá erre az őrültségre. Viszont a sógornőmnek bevállt, nekem is ő ajánlotta, csak én ilyen kényes vagyok. Se a fogamzásgátlókat nem bírom, semmit. Ezért már vagy fél éve nem használok semmit, a párom fél éve nem ment el bennem. :( Pesszáriumot akarok beszerezni, de csak külföldről lehet, és így kb. 15000-be kerül. Arra gyűjtök éppen. De még így is megéri, mert 1-2 évig biztosan lehet használni. Nekem az a meglátásom, hogy annyira mondogatják, hogy mennyi módszer közül lehet választani, csak éppen akinek semmi nem válik be, az vonuljon zárdába, ha nem akar tíz gyereket???
15. Letcho (válaszként erre: 12. - Novehaki)
2010. nov. 9. 10:11
Jól hangzik, de nekem most egy kicsit húzós lenne ennyit kiadni érte, bár hogy írod nem is lenne rossz ,főleg hogy a mensivel sincs gondod, vagy ez nem okoz valami gondot a későbbiekben? A másik dolog amit kérdezni szeretnék nem fáj a felhelyezése?
2010. nov. 9. 09:57
írhatsz privit is
13. novehaki (válaszként erre: 11. - Letcho)
2010. nov. 9. 09:57
marhaságokat nem kérdezel és ni tele voltam kérdéssel annak idején csak nem igazán találtam olyan embert akitől mindent meg mertem volna kérdezni :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook