V-smile (beszélgetős fórum)


1 2
34. homern (válaszként erre: 29. - 768904cf2f)
2010. nov. 10. 13:44

Hogy mutasson más példát az apa,ha a számítógép a munkaeszköze?

És a nagytesónak sok iskolai feladathoz interneten kell anyagot gyűjteni?Nem játszani ülnek le.

A nagyfiú el lesz engedve házibuliba,a kisci meg a csoporttársai szülinapi zsúrjaira.Lehet én nagyon másként gondolkodom,de semmi rosszat nem látok az általam leírt dolgokban.

Nem azért engedik napi 15 percet játszani a kicsit,hogy legyen ideje a szülőnek,ugyanis ott ül mellette és felolvassa neki a feladatokat,segít amiben kell,megbeszélnek közben mindent.Én is meg fogom majd a fiamnak engedni ha nagyobb lesz,mert olyan sokrétű,ötletes feladatokat én nem tudok neki kitalálni/kivitelezni,mint amivel itt találkozhat.

A tiltás meg amúgy sem vezetne semmire,csak dacot,feszültséget keltene benne ebben az esetben.

Nálunk a számítógép nem ellenség,hanem hasznos munkaeszköz,amiből élünk,az életünk része.

Minden családban más szerepet tölt be,az teljesen más eset amikor csak úgy elé van ültetve a gyerek "csinálj amit akarsz" alapon,vagy a gyerek azt látja,hogy az apuka minden idejét játékkal tölti a gyereket pedig elzavarja ha közeledni próbál.

Te végig erről az eshetőségről beszélsz,pedig ilyen sem a témaindító családjában,sem az általam leírt példában nem fordult elő.

33. martin3 (válaszként erre: 31. - Babli)
2010. nov. 9. 13:17
na ezt nem egészen értem...persze fejleszti a gyereket, de TE sokkal jobban tudod fejleszteni, csak oda kell mellé ülni...amúgy meg többet árt, mint használ...ne csodálkozzunk, ha kamasz korára számítógép függő lesz, nincsenek haverjai stb, ez ITT kezdődik, csak észre sem vesszük...
32. martin3 (válaszként erre: 28. - Babli)
2010. nov. 9. 13:13

amúgy én is már kb 2 éve fontolgatom, hogy veszek egy ilyet a kislányomnak, (látom is rajta, hogy szeretné) de egyszerűen mindig meggyőzöm magam aról, hogy nem fog lekésni róla akkor sem, ha majd 6-7évesen lesz ilyen holmija. Valahogy inkább én szeretek odaülni mellé, ha a fejlesztéséről van szó, vagy konkrétan azt akarom, hogy ilyen feladatokat csináljunk, így legalább a saját szememmel látom, hogy véletlenül találta el a jó megoldást, vagy valóban érti is. HA meg dolgom van, főzni stb kell, akkor játsszon szerepjátékot vagy bármit a többi játékával, foglalja el magát olyan játékkal, amihez nem kell már a szülői ellenőrzés....

szerintem 3évesen még nagyon kicsi hozzá...persze nagy sláger lesz max 1hétig...de gondolom ezeken adottak a feladatok, tegyük fel mindegyiket meg tudja csinálni egy gyerek(mondjuk már idősebb), akkor is uncsi lesz, mert már kívülről fújja a feladatokat. Szerintem ezek miatt felesleges pénzkiadás, ezen a pénzen ezerszer jobb játékot lehet venni, amit akár évekig is használ!

31. babli (válaszként erre: 30. - 768904cf2f)
2010. nov. 9. 13:11
Ugye ez is fejleszti a gyerekeket valamilyen szinten és hogy történt e változás,fejlettebb lett e a gyerek.Meg van e a segítő hatása.
30. 768904cf2f (válaszként erre: 28. - Babli)
2010. nov. 9. 13:08
Igen, de minek is kell beválnia????
29. 768904cf2f (válaszként erre: 25. - Homern)
2010. nov. 9. 13:07
Látod, pont ez az, a 10 éves bátyó.. na majd ha a10 éves bátyó meg majd buli ba akar menni osztálybuli címszó alatt, akkor a pici 3 éves kislány is menjen, mert ő sem akar kimaradni? VAgy a 10 évesnek kell egy mobil, akkor a 3-nak is???? Elég szomorúnak tartom, hogy az apuka ilyen példát mutat a gyerekeknek. Az én férjem is imád játszani, de azért észre veszi magát, h felnőtt érett fejjel nem csak a számítógépes játék van, hanem a család. Én is tudatosan tiltom a majdnem 3 éves pici fiam a géptől, nem hiányzik, hogy menjen a hiszti. Az, meg h a pici neki való programokkal játszik, akkor simán felmerül a kérdés, hogy a szülő nem tudja tanítani, ha már egy gépet ad neki, hogy onnan tanuljon? Akkor hol van a szülő? persze, ilyenkor kényelmes leültetni a picit, van ideje a szülőnek, de ez a megoldás, hogy már csak azért is ő se maradjon ki semmiből dolog nem éppen ilyen formában helyes...Attól lehetnek jó szülők az ismerőseid, de tény, hogy nem túl helyes ez. A te korodban se volt 3 éves gyereknek nintendo. Venni lehet, de akkor az illető viselje a későbbi következményeit (most még az akaratot, hisz nem minden gyereket lehet elrángatni tőle, a függőséget, a hisztit, majd később meg azt, hogy jobban érdekli a gép, mint a sulis barátok, meg a tanulás.... )
28. babli (válaszként erre: 27. - Martin3)
2010. nov. 9. 13:05
Nem nem bántottál meg vele,s tudom,hogy van rossz illetve jó oldala is a gépnek mint az érmének is 2 oldala van.Csak igazából arra lettem volna kíváncsi,hogy kinél vált be ez a masina,s látom sokan ellenzik,de van akinél bevált.
27. martin3 (válaszként erre: 26. - Babli)
2010. nov. 9. 13:02

ok, bocsi, tényleg nem akartalak megbántani, csak ha már a padagógusok se látják, hogy ebben mi a "rossz", illetve van jó oldala is, de akkor meg ne sírjunk azon, ha kamasz korukra a géphez kötik magukat és függők lesznek, ahelyett, hogy egy jót fociznának...

most őszintén: mivel tud többet ez a játék annál, ha te (szülő) ülsz oda a gyerek mellé, és csináljátok együtt az adott "feladatokat", mert ok, hogy "tanítja", de ezeket te is meg tudod csinálni, ráadásul ha te csinálod, az együtt töltött idő sokkal értékesebb, ráadásul lehetnek olyan szituációk, amit egy gép nem tud pótolni, pl egy jó poén, egy "ökörködés", amit a gép csak ennyivel elintéz: rossz válasz, próbáld újra...

26. babli (válaszként erre: 23. - Martin3)
2010. nov. 9. 12:57

Azért tettem fel ezt a kérdést,mert ezt még eddig senki nem tette fel.Illetve kíváncsi voltam a véleményetekre,s attól mert óvónő vagyok kérdezhetek ilyet én ezt úgy gondolom

Pesten van nem is egy óvoda ahol kiscsoport végétől a gyerekek már a számító gépnél ülnek s azon tanulnak,ezt persze óvoda válogatja.

25. homern (válaszként erre: 22. - 768904cf2f)
2010. nov. 9. 11:51

Értem miről beszélsz,persze :)

Abban a családban azért került képbe a számítógép,mert az apukája és a 10 éves bátyó is eléül napi rendszerességgel,ő sem akart kimaradni.Kapott napi 15 percet és nekivaló programokat,ezzel elmúlt nála az "énisakarom" hiszti,és ezt az időt is úgymond hasznosan tölti,szülői felügyelettel.

24. martin3 (válaszként erre: 23. - Martin3)
2010. nov. 9. 10:21

máskülönben a neten szerintem biztos van egy csomó ilyen játék ingyen is...de mint írtam én nem kötném őket ide ilyen korán...én a gyerekeimet tudatosan tiltom a számítógéptől, bőven ráér megismerkedni vele ha már iskolás lesz, és akkor is 2 perc alatt utoléri azt, aki már évesen "nyomja"...főleg, hogy apuka elég jól ért a számítógépekhez...

inkább vidd ki a "grundra"...ha óvó nénikként érted ezt a kifejezést...:)))

2010. nov. 9. 09:59

végigolvastam a hozzászólásokat...

nem akarlak megbántani, de hogy óvónőként kérdezel ilyet??? még, ha laikusként(nem aki a gyerekekkel foglalkozik) kérdeznéd azt mondanám hogy "elmegy"....mármint a kérdés.

az előttem szólóval teljesen egyetértek, hiszen miért akarod már 3 évesen leültetni a számítógép illetve jelen esetben a tv elé???és nehogy azt hidd, majd akkor játszik(játszana) vele,amikor te akarod...magadnak csinálod a hisztijét, hogy majd egész nap előtte akar ülni. ezzel a játékkal pontosan egyenes út vezet ahhoz, hogy majd kamasz korára csak a gép előtt üljön...nem lesznek barátai, nem tudja majd mi a helyes értékrend. Jól bevetted te is ezt a "profi" marketinget. Igen persze cuki, édes, olyan jó pofa-nak tűnik....láss már mögé!

épp elég, ha tv-ben mesét néz ebben a korban(amúgy én azt is megválogatom és inkább dvd-ről megy, nem nézhet minden "szemetet" meg, ezt most mesére értem,mást eleve nem is nézhetnek)

3évesen annyi más fejlesztő stb játék van,óvónőként ráadásul csak lenne ötleted....

amúgy a mi időnkben is volt ilyen, csak primtívebb formában, szóval nem vetem el az ötletet, de nem 3 évesnek való, majd 6évesen is ráér ilyet kapni, nem marad le semmiről...(az én kislányom 5,5éves, még direkt nem vettem neki ilyet...)

remélem nem bántottalak meg, de kissé meglepődtem, hogy pont óvó néniként kérdezel ilyet...

22. 768904cf2f (válaszként erre: 21. - Homern)
2010. nov. 9. 09:58
persze, én nem mondtam, h lövöldözős játék van benne, tudom mik vannak rajta. Csak éppen szerintem szineket párosítani, számokat sorba tenni a valós életben is lehet, ha leül vele a szülő, felesleges ezek miatt videojátékot venni. Oviba se videojátékoznak, hanem leülnek, és maguk játszanak. Ha érted mire gondolok .... meg aztán, nem mindenki olyan, mint a te 3 éves kislány ismerősöd. Van kit le se köt, van kit meg épp hogy el se lehet rángatni.
21. homern (válaszként erre: 15. - 768904cf2f)
2010. nov. 9. 09:52

Szerintem korlátok között egyáltalán nem káros.Akiről írtam(3éves lány)sem egész nap gépezik,hanem napi 15 percet.Nem cirkuszol miatta,így szokta meg és kész.És nem videójátékozik,hanem fejlesztő programokkal"játszik".Ezekkel a babaprogramokkal nem fegyverrel kell lövöldözni,hanem pl színeket párosítani,számokat sorba tenni,ellentéteket felismerni.Ettől a napi negyed órától még játszik más játékokat is.Imádja a puzzle-t(100db-osat is kirak)szeret legózni,szerepjátékozni.

Én nem tartom rossz,a gyereket lefoglani nem tudó szülőnek azt,aki megvesz egy ilyet.

20. SzeszakAdri (válaszként erre: 17. - Babli)
2010. nov. 9. 09:48

Szia!

Én a névnapjára vettem az akkor még alig több, mint 3 éves lányomnak egy DVD Kids nevű gépet használtan, jó áron aukciós oldalról. Készségfejlesztő feladatok vannak rajta, pl. fel kell ismerni a megfelelő formát az árnyékáról (nagyon hasonlóak), a megfelelő eszközt a hangjáról, válaszolni kell évszakokkal kapcsolatos kérdésekre, mindezt a Pöttöm bolygók című mese figuráival, magyarul. DVD lejátszó kell hozzá. Időnként eszébe jut a lányomnak, akkor játszik kb. fél-egy órát, az alatt az összes neki tetsző feladatlapot megválaszolja, és van, hogy 2-3 hétig sem jut újra eszébe. Biztosan gyereke válogatja, hogy ki mennyire "kattan rá". Én is gondolkodtam a V-smile-on, de az idegen nyelvű, és ami ehhez a géphez idegen nyelvű kártyánk van, az én gyerekem még nem érdekli. De nem is beszél tisztán magyarul, nem mondja a k, l, g, r betűket, én ezért is nem erőltetem az idegen nyelvet.

Ha normális a gyerek érdeklődési köre, tehát nem naphosszat a TV előtt fekszik, ha különböző játékaival egyedül is eljátszik felnőtt állandó jelenléte nélkül, ebből a széles spektrumú érdeklődési körből egy ilyen játék nem tudja úgy kiragadni, hogy a TV elé bilincselné, akkor szerintem nyugodtan vedd meg!

19. Heni86
2010. nov. 9. 09:44

Szia!


Én még kicsit korainak találom a dolgot... Csak azért mert van a családban egy kisfiú aki 5 évesen kapta tavaly és hááát neki pont jó volt. Már tudta rendesen kezelni, játszani vele. És nem is vagyok biztos benne, hogy olyan nagyon szuper mert nála is 3 napig volt nagy szám azóta meg hever a polcon. :S

De hozzáteszem én megvettem a baby verziót a fiamnak tavaly mikor 1 éves volt. Dettó 3 nap nyomkorászás, azóta porosodik a polcon. Talán most közel a kettőhöz elkezdünk majd rajta színeket, számokat gyakorolgatni de nagyobb korában a rendes v-smile-t viszont már nem veszem meg neki ennek ismeretében... :(

De tudod, te ismered a gyereket, képességeit érdeklődését szóval ha úgy gondolod, hogy tetszene neki akkor... :)

Szép napot!

18. 768904cf2f (válaszként erre: 17. - Babli)
2010. nov. 9. 09:25
Jó, de arra számolj, hogy nagyon hamar hozzászokik, sőt....nekik ez nagyon tetszik, és lekötik őket. És hiába szeretnéd te alkalmanként odaültetni, nem mindig lehet ellenállni nekik, te meg pont jól tudod 3 csöppség után... óvónőként meg fura, hogy te vennél ilyet 3 évesnek, mert neked aztán tudni kéne, hogy mivel lehet fejleszteni leginkább. Tényleg te jobban tudod tanítani, mint a gép, az csak leköti a figyelmét. Ennek a V smile játéknak van egy tábla változata, az majdnem olyan mint a varázs tábla, TV - hez kell kötni, sokkal jobb, mint a videojáték.
17. babli (válaszként erre: 15. - 768904cf2f)
2010. nov. 9. 09:21

Nem arra gondoltam,hogy egész nap ott ülne,hanem alkalmanként vagy ha kedve van s ugyan úgy leülnék vele játszani,rajzolni mint eddig,de köszönöm a hozzászólásodat:-)

Óvónőként végeztem így tudom a 3 csöppséget fejleszteni :-) csak gondoltam erre az ötletre:-D

2010. nov. 9. 09:16
bocsi az elírásért az elején
2010. nov. 9. 09:15

Srintem meg roha...l nem jó ötlet ilyen kicsiknek ilyeneket venni. Vegyél neki könyvet, képességfejlesztő egyéb játékot, babákat, logikai építő kockát..stb;de ne nintendót. Miért lenne helyes az, h pici épp hogy már nem baba azt leül a számítógéphez, meg a tv-elé videójátékozni???? Iskolába úgyis bejön neki a gép előtt ülés korszak, maradjon már gyerek, játszon a korához képes játékokkal. A Lusta szülők játéka az ilyen nintendó féle, persze tök jó, bedugni a tv-hez a gépet, és játszon, emrt el van vele a pici... És hol marad a régi érték, hogy olvassunk együtt, tanuljuk a számokat, betűket, ismerkedjünk mindennek? Hol maradnak az anyukával, apucival együtt rajzolni, vágni, ragasztani, gyurmázni? Ne higgyétek azt, hogy a pici ezt megúnja, sőt, majd mikor hozzászokik, és véletlen valami miatt nem ülhet a tv elé játszani, vagy a számítógéphez, megy a hiszti, az üvöltés. Bocs, hogy ilyen negatív vagyok, én már láttam, hallottam ilyeneket, tapasztaltam is, és véleményem, hogy ne vegyél ilyet, ne akard az ilyenhez szoktatni. Valami nagy hülye kitalálta, hogy a pici babának is legyen már nintendó, ne akard ezt a csordát követni. ..de te tudod, én csak egy tanácsot adtam, vigyázz az ilyenfajta játékkal. Nem a videojáték fogja oktatni, hanem te magad, mit tud az ilyen? MEgtanítja a picit a gombok kezelésére? vagy h hogy vigyen végig egy játékot? ugyan már, ez nem tanár, nem ovónéni, és téged sem tud helyettesíteni, nehogy már ezen akard tanítani. Pár lebutított, agyi érettségi/fejlettségi szintnek megfelelő játék van benne, fel sem ér azzal, mintha fél órát leülnél vele, és te tanítanád!


De te tudod... azt majd ne csodálkozz, hogy sír a gyerek, mert ép nem ülhet le játszani.

2010. nov. 9. 09:13
Nekem a gyerek minden játékra megkérdezi hogy veszek e neki olyat.És ha mindet megvenném a lottó ötös nem lenne elég.Most néztem a guliverben akciósan28e.Az én fiam 4 éves de ha lehet én nem szokatnám rá a gépezésre, mert akkor később mi lesz?(Nem kötekedni akarok)
13. babli
2010. nov. 9. 09:02
Az az igazság hogy sok játékunk van itthon s sok mesekönyvvel,amikor látja a tv-ben a reklámot általában megkérdezi,hogy anya veszel nekem is ilyet :-) s innen jött az ötlet
12. homern (válaszként erre: 2. - Babli)
2010. nov. 9. 09:00

Ezzel a géppel nincs tapasztalatom,de ismerem.

Nem hiszem,hogy korai.A 3 éves unokahúgom a rendes asztali szgépet használja teljesen magától,beírja a honlapcímeket ahol játszani,mesét nézni,mondókát hallgatni szokott.Behozza magának a feladatokat,stb..

Nagyon okosak már ebben a korban,szerintem a lányod szeretni fogja.

11. eb2a9af90b (válaszként erre: 4. - Babli)
2010. nov. 9. 09:00

Aranyos , nem rossz,de ne várj csodát!

A gyerekek hamar megunják,de érdekes és szeretik,szerintem:)

10. giga455 (válaszként erre: 2. - Babli)
2010. nov. 9. 09:00

Szerintem "nintendó" kicsiknek kifejlesztve. :S

Én inkább képességfejlesztő könyveket, és más logikai, ügyességi játékot vennék, ami valóban fejleszt.

2010. nov. 9. 08:58

Igen szeret játszani,a férjem is azt mondja,hogy nem igazán kellene még neki,így nem tudom mi lesz így azért kérdezem,hogy ki hogy látja ill. vett a gyerekének.


Mi a ps-t eladtuk,rokon azt mondta x-boxot vegyünk,mert azzal mi is tudunk játszani:-)

8. c42aaaac41 (válaszként erre: 3. - Monstro)
2010. nov. 9. 08:57
gyerek play station:)
2010. nov. 9. 08:57
Na megnéztem:) sztem tök jópofa :) De nekünk vagy ps-ünk azt hiszem az is jó lesz neki:) Én 3 évesnek még nem vennék, de te ismered a lányod
2010. nov. 9. 08:56
Szerintem egy 3 évest még nem kell a számítógéphez szoktatni.Van annyi más érdekes játék,ami a kézügyességet a koncentrálóképességet fejleszti.Nem hinném,hogy pont a V smile erre a legmegfelelőbb.
5. eb2a9af90b (válaszként erre: 3. - Monstro)
2010. nov. 9. 08:56
Jó kérdés?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook