Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építkezés 2011 fórum

Építkezés 2011 (beszélgetős fórum)


2010. nov. 25. 16:33
Mindenkinek ajánlom ezt az építési módot, mert egy nagyon jó technológia, és energiatakarékosság jegyében készül, ami egy jó gépészettel nagyon hatékony energiatakarékos kis lak:)
2010. nov. 11. 14:50
Írjon, aki építkezni szeretne.
17. @IviBaba@ (válaszként erre: 16. - Unisignal)
2010. nov. 9. 13:45
na ezt így nem is tudtam,csak ajánlották. Azt mondta férjem hogy a gpszkartonba fúrnak lyukat abba vezetik bele a fűtőcsövet. ha jól értettem
16. unisignal (válaszként erre: 14. - @IviBaba@)
2010. nov. 8. 22:41

A falfűtés nagyon jó dolog:

energiatakarékos, egészséges, zajtalan, esztétikus, huzatmentes, könnyen szerelhető, gazdaságos, korszerű, diffúzmentes. Egyetlen hátránya, hogy a falba csak körültekintően fúrhatunk lyukat.

A nagy fűtőfelület miatt a bentlakók hőérzete sokkal magasabb, emiatt ugyanolyan komfort mellett a lakótér hőmérsékletét 1,5 fokkal csökkenthetjük, ezáltal rengeteg energiát spórolunk.

15. unisignal (válaszként erre: 12. - Fenife)
2010. nov. 8. 22:35

Szia!


Neoporzsalus vasbeton rendszerű falazatokat építünk.

Ez a rendszer egy minden szempontból átgondolt alternatíva amely ráadásul biológialag semleges, ezért környezetbarát, nagyon jó szigetelő értéke mellett pedig rendkívül masszív, földrengésbiztos, időtálló. A falazaton kívül természetesen a padozat és a födém szigetelése is a szokásos kb ötszöröse.

Írok privit!

2010. nov. 8. 18:12

nálunk lesz kémény így fával is tüzelhetünk ha épp gebasz lenne. Nagyon nem tudom még a többit,férjem építőiparos,ő építíi az egészet és 13éve ács,ezért a tetőnk is jól szigetelt lesz,meg a falak. Mivel a szüleim vannak a másik oldalt,mi meg szeretünk zenélni, a gyerekek majd ugrálnak stb a hangszigetelés is fontos :) persze a hő mégjobban. A falfűtésen gondolkoztunk,tetszik az ötlet,de a nappaliba padlófűtést szeretnék,szeretek mezítlábozni...aztán lehet fal lesz mindenhol az alsó szinten. Ehhez sem értek annyira,hogy most ettől független lesznek e radiátorok..hm :D

Én inkább a designer vagyok :D a fürdőt és konyhát megálmodtam,gyerekszobákat is rég :) a nappalin agyalok,de messze van még azért. A háló meg szintén rég kitalálva bordó lesz :) szép selyemfüggönyökkel :) de ami a legjobb egy egész szoba 10nm lesz a gardróbom :D végre..végig tükör :D jaj de várom már :)



MEséljetek ti is, ki milyet szeretne színvilág,stílus....én minimál beállítottságú vagyok :)


Szép estét

2010. nov. 8. 18:05

Sziasztok

Mi is tervezzük az építkezést a telek már megvan, várjuk hogy szüleim eladják a lakást és akkor indul az ikerház program :)

Itt németben látunk pár jó dolgot,ami energiatakarékos,asszem benevezünk ezekre, plusz majd napelem a háztetőre. JÓ kis szerkezet!!

Tégla lesz a miénk. Én esővizet nem szándékozok gyüjteni....lehet hogy alig leszek otthon vagy csak a gyerekekkel..addigra több lesz és úgy nem akarok sok plusz munkát.

12. Fenife
2010. nov. 8. 15:27

SZiasztok!


Mi is a tavasszal kezdjük, igaz kicsit "kacifántosan" az új otthonunk kialakítását. Az energiatakarékosság nálunk is fő szempont már csak azért is mert amostani házunknál is igyekeztünk az alternatív megoldásokat előnybe részesíteni.


Unisignal! Milyen típusú házakat építetek? Miből?

2010. nov. 8. 14:38
vagy pl az esővizet felfogni, azzal mosni, wc-lehúzás ilyesmi...
10. martin3 (válaszként erre: 8. - Unisignal)
2010. nov. 8. 14:38

szia! persze, hogy nem, csak egy miatt döntöttünk így, hogy ez egy ikerház, aminek az egyik felében apósom lakik, a másik felében (amit megvettünk)a férjem unokatesója és így most az egész ikerház a férjemé lett(úgy értve, hogy após a szomszédba). 4kisbabánk van és elkel a segítség, anyósom sajnos váratanul meghalt, apósommal meg nagyon jóban vagyunk, a gyerekek is imádják. Őt viszont nem szerettük volna kimozdítani a megszokott kis házából, így mi vettük meg a ház másik felét.

ráadásul olyan helyen van, ami zöld övezet, mégis 5perc a város(Pécs, Mecsekoldal) vagyis friss levegő, szomszéd messze, ráadásul zsákutca így átmenő forgalom sincs...

de a ház 27éves....szóval fel kell újítani és anno nem 4gyerekes családnak tervezték, ezért kell egy nagy nappali és étkező...(a jelenlegi paraméterekkel nem tudom kihúzni az ebédlőasztalt, ha mindenki le szeretne ülni:) és mi lesz később, ha minden gyerek hozza a pátját??? leszünk egypáran..

Amúgy épp mi is abban gondolkodunk, hogy energiatakarékosan hogyan lehetne valamit kitalálni?

pl érdemes -e napkollektort használni, vagy akár úgy, hogy csak 1 szintre legyen elég..

vagy pl a kazán milyen legyen? kell -e egyáltalán gáz vagy elég a fa(és egyéb tűzelőanyagos) megoldású. (azt persze önbetározós fajtával szeretnénk megoldani, hogy ne kelljen naponta rakodgatni a tüzelőt, illetve ha beállítom, hogy délután 3-ra legyen meleg, akkor a kazán "végezze" ezt a munkát el..

9. 0d717b184a (válaszként erre: 7. - Unisignal)
2010. nov. 8. 14:21

óóóóóóóó

hát ez nagyon jó

érdekes és hasznos

8. unisignal (válaszként erre: 5. - Martin3)
2010. nov. 8. 14:17
Akkor jó kis melótok lesz vele. És jobban kijöttök mintha újat építenétek?
2010. nov. 8. 14:14
Persze mindenki jöhet! Azért nyitottam a topicot mert energiatakarékos házak építésével foglalkozunk és bárkinek szívesen segítek, ha ezzel kapcsolatban van kérdése!
6. 0d717b184a (válaszként erre: 4. - Mikebubu)
2010. nov. 8. 14:08

Helló

ti mekkora területtel akarjátok bővíteni?

2010. nov. 8. 14:08

mi lenne a kérdés? mi az év elején vettünk egy házat, amit fel szeretnénk újítani, de csak tavasszal tudjuk elkezdeni, mert addigra tudunk úgy pénzt összegyűjteni...

de nekünk teljes újítás(ennyi erővel újat is építhettünk volna..) tetőcserép csere, tetőszigetelés, ház szigetelése, nyílászárók, belső ajtók, új fürdők, új konyha (néhány fal arrébbtolva..)ja és egy kis hozzáépítés is, hogy legyen egy nagy nappalink és étkezőnk is...

2010. nov. 8. 14:03
mi is bővítünk, felújítunk..:)
2010. nov. 8. 14:03

szia

mi állandó felújításban vagyunk, lassan de biztosan haladunk, ahogy az idő és pénz engedi, közben ott is lakunk

2010. nov. 8. 14:01

szia

bővíteni szeretnénk, akkor jöhetek?:()

2010. nov. 8. 13:59
Várok mindenkit, aki építkezést tervez a jövőben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook