Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hol és milyen pulzusmérő órát érdemes venni? Tapasztalatok? fórum

Hol és milyen pulzusmérő órát érdemes venni? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


15. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - Iloverunning)
2010. nov. 14. 18:26
Timex-et alapba nem vennék. Volt egy karórám, imádtam, de állandóan hónapokat szervízben volt, aminek az lett az eredménye, hogy 1 év után levásárolhattam az értékét...
14. moncsicsi83 (válaszként erre: 7. - Bichi)
2010. nov. 14. 18:25
Hervisbe nem láttam, a tesco-s meg nagyon gagyinak tűnik. Azért nem árt, ha vízálló is. Pl sokszor van, hogy bringával vagyok és szakad az eső. Na ezt megelőzvén inkább minőségibb, vízálló óra kell
13. iloverunning (válaszként erre: 12. - Anzse)
2010. nov. 12. 14:58

Van amelyikkel lehet, van amelyikkel nem, olyat keress amire az van írva h 50m.

Polárral se mindegyikkel lehet. De úgy tudom, hogy a mellkasöv egyébként se használható vízben, mert elveszti a jelet, de attól még köridőket tudsz mérni.

12. Anzse
2010. nov. 12. 11:13

Én is most szeretnék venni egyet, és én is sokat nézegettem. Én fogyáshoz szeretném használ, biciklizés, gyaloglás majd futás, és úszás.

Ha jól tudom a Beuerrel nem lehet úszni. vagy igen?

polár viszont biztos, hogy bírja.

11. fe9e12ede0 (válaszként erre: 10. - Iloverunning)
2010. nov. 12. 10:04

Ezért ajánlottam a Sigmát. Megbízható, és tönkretehetetlen. Évetnte elemcsere intenzív használat mellet, más gond nincs vele.

Az őskövületemnek egy nagy hátránya, hogy nincs megvilágítva a kijelzője. De ezt orvosoltam, a bringa lámpájában az egyik LED-től kivezettem egy optikai kábelt :) Annyi fényt "kicsatol" a lámpából, hogy látni rajta az adatokat. Futni meg nem szoktam sötétben.

2010. nov. 11. 20:58

Anno sokat olvastam utána, az olcsóbb kategóriás pulzusmérők, hervisben, intersportban árult semmire nem való. Inkább fizess rá egy kicsit többet.

A timexekről sem olvastam jókat, állítólak nagyon ingadozik a mérés.

A beuerrel meg vagyok elégedve, ez orvosi poltosságú, 3 év garanciával.

NAgyon dicsérik még a polárt és garmint, de ezek jóval drágábbak.

2010. nov. 11. 20:56

www.sportolnek.hu


Innen rendeltem augusztusban egy beuert. Sajnos elromlott és nem tudták cserélni. Még ők voltak hálásak, hogy választottam egy másikat, szintén beuer, 5e Fttal drágábban. Semmit nem kellett ráfizetni. nagyon megbízható cég, csak az a kár, hogy ezen meg kell lepődnünk kishazánkban.

2010. nov. 9. 11:22
Most az auchanban van akciósan, amit kell azt mér (pulzus, kalória stb.), és ha még csak hobbi szinten van rá szükséged, akkor szerintem bőven elég. (most 3e ft)
7. Bichi (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2010. nov. 7. 22:16
Nekem speciel egy elég jó polar órám van, de szerintem arra amire neked kell, arra bármelyik jó, tehát a helyedben bemennék a tescoba/hervisbe és 4-5 ezerért vennék egyet, azt amelyik a legolcsóbb...
6. moncsicsi83 (válaszként erre: 5. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 7. 17:32
Jaaaaaa, így már világos :) Nem rossz kütyü lehet, csak nekem ehhez tényleg akkor be kellene ruházni, ha így szeretném használni, mint ahogy Te leírtad ;)
5. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2010. nov. 7. 17:23
Nem kell venni, de ha ilyened van, akkor megéri ezen a pulzusmérőn elmélkedni. Ilyen telefonokban általában van GPS, és mindent rögzít, merre futsz/tekersz/sielsz, vagy bármit. Utólag térképen visszanézheted grafikonok alapján, hol hogyan teljesítettél, akár telefonon, akár a netre feltöltve. Így saját magad edzőjévé válhatsz, fogod tudni, mikor milyen pulzuson mennyit edzettél. Én használom ezt a endszert, de csak távolság és sebesség mérésre. Nekem a pulzusomat nem regisztrálja, mert nincs hozzá való pulzusmérőm.
4. moncsicsi83 (válaszként erre: 3. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 7. 17:12

Azért az már sok lenne, ha még telefont is venni kellene hozzá :) Nem is hallottam még ilyenről...

Kár hogy angol az oldal...

2010. nov. 7. 09:56

Sigma PC5 -öt használtam eddig, nincs vele rossz tapasztalatom. De őskövület, kizártnak artom, hogy ilyet kapj újan.


Jelenleg egy ilyen Polar-al szemezgetek:


[link]


Persze ilyennek csak akkor van értelme, ha van hozzá Symbian-os telcsid, amin fut a hozzá való software.

2010. nov. 7. 08:42
Sziasztok! Szeretnék venni otthoni tornához, edzésekhez egy pulzusmérő órát, de fogalmam sincs milyet érdemes venni, melyik a jó. Segítenétek? Kinek milyen van? Bevált?
2010. nov. 7. 08:41
Hol és milyen pulzusmérő órát érdemes venni? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook