Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem fogadták el az adományt. Érti ezt valaki? fórum

Nem fogadták el az adományt. Érti ezt valaki? (beszélgetős fórum)

29. ac808a6b30 (válaszként erre: 28. - Lady Blakeney)
2011. jún. 28. 07:13
Na ezt én sem értem, gondolom vidékre is kellene juttaniuk ebből és nincs mindig pénz benzinre? Mert más érthető magyarázatot nem találok rá.
28. Lady Blakeney (válaszként erre: 27. - Ac808a6b30)
2011. jún. 27. 20:50
Én csak azt nem értem, hogy miért kell tonnaszámra raktározni a ruhát? Miért nem osztják szét a rászorulóknak? Nem ezért gyűjtik?
27. ac808a6b30 (válaszként erre: 1. - Lady Blakeney)
2011. jún. 27. 19:59

Velem történt. Használtruha üzletem volt, megmaradt -nem is emlékszem- többszáz kiló ruha, amennyit tudtam eladtam ilyen 100ft/kg. áron, de kellett a garázs, mert egyik éjjel szétkapták kicsit az autónkat, így felhívtam a Mált..Szereteszolgálatot, akiket nagyon tisztelek, és örök hála nekik, sajnos egy rokonom náluk töltötte utolsó napjait, tehát én ismertem a helyzetet, mennyire nincsenek ruháik.

Na lényeg, hogy szinte kinevetett a hölgy, hogy most nincs helyük, egyáltalán nem szoktak kijönni ruháért, ezen meg azon a napon van átvétel, és amin ledöbbentem: max. 2 zsákot fogadhatnak/adományozó.

Biztos jó okuk van rá, értem én, hogy nincs pénz raktárakat bérelni, de akkor is furán hangzott, bár nem azt vártam volna, hogy vigyem nyugodtan a tonna ruhámat.

26. Lady Blakeney (válaszként erre: 25. - Lizmil)
2010. nov. 9. 14:32
Ilyenről se hallottam még. Köszönöm. Érdemes volt indítani ezt a fórumot!
25. lizmil
2010. nov. 8. 21:35
Sziasztok! Majd nem minden településen van gyermekjóléti és családsegítő szolgálat, akik gyújtik és ki is osztják az adományokat. Konkrét családoknak, illetve ruhaosztó alkalmával az ügyfelek maguk válogathatnak belőle.
2010. nov. 7. 11:39

Egyébként csak mellékesen jegyzem meg: Skóciában többször jártam, ahol az ottani Vöröskeresztnek vannak boltjai, ahol árulják a ruhákat.

Tehát Sok sok ruha= pénz, amiből bármit lehet venni a rászorulóknak!!!!!!

23. 04e95f637a (válaszként erre: 22. - E552983a4b)
2010. nov. 7. 07:43

Neked is Szép napot!

Áhh én már nem vacakolok vele,szét osztogatom a barátnőim között!Nagyon örülnek neki! :)

22. e552983a4b (válaszként erre: 20. - 04e95f637a)
2010. nov. 7. 07:36

Szép napot!

Azért, ez nem semmi.

Az előzőekhez: nálunk itt az óvoda elött, és a Humán szolgáltató irodája elött is van, én csak úgy hívom: máltais konténer:) Én oda szoktam vinni a kinőtt, de még használható ruhákat, vagy, amit már meguntam, de más baja nincs...

21. nemmondod (válaszként erre: 20. - 04e95f637a)
2010. nov. 7. 07:25
pfff...basszus...
20. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Lady Blakeney)
2010. nov. 7. 07:01
Történt!Igaz nem szervezetnek vittem,hanem egy nagyon szegény kamaszlánynak,itt az utcánkban!Mindig láttam rajt,tetőtől talpig végig néz,ő meg rongyosba jár!Na egyszer kinyitottam a szekrényemet,és elkezdtem pakolni a ruhákat egy nagy szatyorba!Viszem is át,kérdeztem tőle,elfogadná-e ezeket a ruhákat tőlem!Nagy része egyszer sem volt rajtam!Mire azt felelte:Meg kell kérdezni anyukámat,hogy elfogadhatom-e tőled!Nah tudtam ám,mire célzott!Befut,és hallom mikor az anyja azt kiabálja:mondd meg neki vigye haza,nem kell a könyöradomány!Piff...akkor járjon rongyosba!Azóta elajándékoztam másnak,aki szívesen hordja!
19. Lady Blakeney (válaszként erre: 18. - Doxikri)
2010. nov. 6. 22:28

Látom nem egyedi az eset, amiről írtam.

Azt még mindig nem értem, hogy miért kell raktárakban tárolni azt a rengeteg ruhát, amikor lenne rá igény. Ha folyamatosan kapnák a szegények, pláne így a hideg idő közeledte előtt, akkor mindig lenne hely az új érkező készletnek.

Egyszer én is letettem az ajtajuk elé a táska ruhát, mert hétköznap valamiért zárva volt az átvevőhely. Bár nem vártam meg, hogy mi történik vele, de gondolom nem lehetett ott sokáig.

18. doxikri (válaszként erre: 1. - Lady Blakeney)
2010. nov. 6. 22:14
Én is jártam már így a Vöröskeresztnél, egy csomó ruhával, aztán dühömben fogtam és letettem egy kuka mellé.....nem telt bele öt perc és már lett is gazdája........hát, csak gratulálni tudok!! :(((
2010. nov. 6. 20:59

Én láttam 1 riportot ahol világosan elmondták.

Ruha adományt az év minden napján kapnak,nem keveset.Tehát most történt nagy katasztrófa,mindenki nagy szívvel adakozik és ruha mindenkinél az első amit fel ajánl.

Szerintem így azért már érthető.Ruhából nincs hiány !

16. pista55 (válaszként erre: 13. - 625b4da9ec)
2010. nov. 6. 20:37
Azért mégis jó lenne ha valahova elvihetnénk a felesleges holmikat, ahonnan akinek kell elvihetné. Lehet, hogy valamennyi a duriban végezné, de ez a módszer sem lenne rosszabb a többinél.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 625b4da9ec)
2010. nov. 6. 20:26
...és Veled is. Az a biztos amit Te adsz át, az általad rászorulónak vélt személynek, vagy intézménynek.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - C75cdd162e)
2010. nov. 6. 20:24
Teljesen egyetértek.
2010. nov. 6. 20:21

Hangsúlyozom egy!! azaz 1!! általam ismert esetről van szó, miszerint a rábízott adományt kiválogatta, majd a maradékot pénzért "turkálós cuccként" kiárusította a ....által megbízott illető.


Én azóta személyesen adakozom, ha módom van rá.

2010. nov. 6. 20:16

Egyébként azzal én is egyetértek hogy az adomyány fogalma itthon, nem tiszta néhány ember szemében. Úgy gondolják adomány= rossz, használ, megunt, elhasznált, kidobni való szemét.

Hát NEM. Adomány az a dolog, amit az ember maga is szívesen használna!!!!!

2010. nov. 6. 20:15
Én ezt az adományozás dolgot nem nagyon értem itt Magyarországon. Történik egy katasztrófa, és az adományok szétosztására egy külön csoportot állítanak fel, a katasztrófa után hetekkel!!!!! Hát hogy van ez? Itt a rengeteg rászoruló, lépten- nyomon olvasom hallom hogy mi mindenre lenne szükség, vannak adományok ezerrel, mégsem kapják meg a rászorulók, vagy csak sokkal sokkal később mint lehetne. Akik meg pl itt kérnek segítséget, azt megszólják, mert hogy lehet hogy van internet és nincs pénz.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Lady Blakeney)
2010. nov. 6. 20:10

Ajánlom esetleg, hogy a helyileg illetékes Vöröskereszthez vigyétek el munkanapokon. Előtte nem árt telefonon egyeztetni, mert lehet éppen az ott dolgozók az adományokat osztják,hogy ürüljön a raktár.

Hidd el muszáj nekik szelektálni,az említettek miatt.

El sem tudod képzelni, mert jó érzésű ember nem fogja fel, hogy pl. lejárt szavatosságú tápszert,bébiételt,élelmiszert is visznek. Nagyon sok önkéntes is dolgozik ilyenkor, hogy tényleg az adomány,ajándék öröm és ne üröm, megbántás legyen.

9. Studio64 (válaszként erre: 6. - Lady Blakeney)
2010. nov. 6. 19:33
Elvileg mindenhol van ahol tesco meg auschan is. A bejárat mellé helyezik el őket.
8. pista55 (válaszként erre: 5. - Panni58)
2010. nov. 6. 19:21
A mi környékünkön nincs ilyen, pedig tényleg ez jó megoldás lenne. Nem kell hozzá személyzet.
7. Lady Blakeney (válaszként erre: 3. - Szilvamama)
2010. nov. 6. 19:20

Szerintem nem feltétlenül kell a ruhák szétosztásához plusz munkaerő. Vittem én is már ruhát leadni olyankor, amikor hosszú sorban álltak a szegények az ajtóban, hogy kapjanak valamit. Be sem kellett vinnem, mert már az utcán kivették a kezemből a táskát. Pontosabban elkérték, én meg odaadtam.

Egyszóval odamennek ők a ruhákért, nem kell arra külön ember, hogy kiszállítsa a házakhoz.

6. Lady Blakeney (válaszként erre: 5. - Panni58)
2010. nov. 6. 19:18
Gyűjtőkonténer? Ilyenről még nem is hallottam. Van ez vidéken is?
5. Panni58 (válaszként erre: 3. - Szilvamama)
2010. nov. 6. 19:11

Én is így jártam.

Azóta mi nem ilyen helyre, hanem gyűjtőkonténerekbe visszük, majdnem minden nagyáruház mellett található már ilyen.

Ott meg már többször láttam, hogy a rászorulók szorgalmasan szedegetik ki maguknak, amire szükségük van.

2010. nov. 6. 19:09

Rengeteg felajánlás érkezik, és tényleg már nem tudják raktárazmi. Az iszapkárosultaknak akiknek még nincs otthonuk nem tudják sem a bútort, sem a rengeteg ruhát átadni, hiszem nem is tudnák még hova tenni. Elektromos készülékeket nem tudnak fogadni,hiszen ami használt azokat előtte érintésvédelem szempontjából vizsgálni kellene, ezt az adományozóktól nem várhatják el, hogy erre külön költsenek, amelyik szervezetnek meg adják, nem tudja és nem is akarja vállalni egy esetleges meghibásodás, zárlat miatt valami baleset történjen.

Egyébként, nost nem a fórum indítóról gondolom, hogy hasonló cuccokat akart vinni, de komolyan mondom néhány ember most olyan dolgokat akar adományoznozni hogy talán egy állatmenhely sem fogadná a kutyák alá. Értem ez alatt a koszos, lyukas takarót a szószerint sz@ros alsóneműt, nagyszülőktől megmaradt régi ruhaneműk, és a lomtalanítást ingyen megúszni akaró selejtes butorokról már nem is beszélve.

Természetesen a többség nem ilyen, de sajnos naponta többször előfordul. :(

És akinek nem inge, az ne vegye magára.

3. Szilvamama (válaszként erre: 1. - Lady Blakeney)
2010. nov. 6. 19:07
Szia, nekem egyszer egy ismerős panaszkodott, hogy a Vöröskereszt nem vette át tőle az adományt, szintén a raktár telítettségére hivatkozva. Sajnos ezt is el tudom képzelni, hogy emberhiány miatt nincs rá kapacitásuk, hogy szétosszák :(
2010. nov. 6. 18:59
Nem tudom,de nekem elküldheti,biztos szívesen fogadnám,rosszul sem jönne,és nem küldeném vissza....
2010. nov. 6. 18:54

Ma délelőtt öcsém elutazott vonattal a saját költségén az egyik városba, hogy elvigyen egy táska már nem használt, de még jó állapotban lévő ruhát a Karit... átvevőhelyre. Odaérve azt a választ kapta, hogy nem veszik át, mert tele van a raktáruk. Megdöbbenve hallgattam a beszámolóját. Ezek után fogta szépen és hazahozta.

Miért kell raktárakban tárolni a rengeteg ruhát? Nincsen egyetlen szegény család sem már ebben az országban? Nem a szegényeknek kellene azokat ingyen szétosztaniuk? Vagy esetlen autóba rakni és elszállítani az iszapkatasztrófa színhelyére? Ott biztosan szívesen fogadnák.

Érdemes ezek után adakozni?

Történt már ilyen másvalakivel is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook