Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vádli görcsölésre valami házi praktika, kenőcs fórum

Vádli görcsölésre valami házi praktika, kenőcs (beszélgetős fórum)


20. kedike
2011. okt. 9. 02:43

Nekem is volt napi rendszerességgel vádligörcsöm és gyakran a talpam is begörcsölt, nem csak éjjel, hanem már napközben is. De biztos vagyok benne, hogy vízhiány okozta, mert régebben valami tragikusan nem ittam egész nap, hónapokon át, annyi folyadékot vettem fel, ami az ételekben volt. Mikor napi rendszerességgel többször begörcsöltem, akkor vettem ásványvizeket és az segített.

Pár hónapja rászoktam végre a vízivásra, vettem víztisztító kancsót és napi 2 liter vizet megiszok. Azóta egyszer sem volt lábgörcsöm, pedig előtte mindennapos volt.

2011. okt. 6. 22:46
nah akkor most itt a helyem
2010. nov. 14. 19:34
Magnézium-szulfát, vagyis keserűsó egy lapos mokkáskanállal. Semmi egyéb. MIndig ezt használom, keserű, de hatásos. Azonnali, és pár alkalom után nem is tér vissza! Próbáld ki!
2010. nov. 10. 21:15
folyadékhiány is okozhat lábgörcsöket...
2010. nov. 7. 18:16

Ha azóta jött elő újra, vagy súlyosbodott a gond, mióta dolgozol, akkor meg kéne nézni, hogy megfelelő-e a cipő, amit viselsz munka közben.

Álló munkánál ennek nagy jelentősége van, a rossz cipő okozhat állandó térd-, boka-, vádlifájdalmakat.

15. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Ronikutyi)
2010. nov. 7. 18:11

Hmm... Fogamzásgátló? Én megemlíteném a nőgyógyásznak is ezt a vádligörcsöt...

Ha visszeres vagy, vagy hajlamos a trombózisra, akkor fokozottan oda kell figyelni.

2010. nov. 7. 18:00
Nekem Calcivid tablettától elmúlt.
13. Ronikutyi (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 7. 17:59
Nem szedek semmilyen gyógyszert a fogamzásgátlón kívül.95 kilósan is úgy görcsölt a lábam,mint 55 kilósan,és mint most,68 kilósan.Szóval nem tudom mi lehet a baj,de köszi az ötleteket mindenkitől,a lóbalzsamot ki is próbálom.
2010. nov. 6. 23:12
nekem a magne B6 vált be,mindig azt szedem ha elkezd fájni
11. nanu78
2010. nov. 6. 21:30
B-vitamin komplex
10. wiki76
2010. nov. 6. 19:04
igyál sok tonikot.A kinin jó az izomgörcsre.
2010. nov. 6. 18:21
Most nézem,hogy fogytál is. Nem szedsz vízhajtót véletlenül? A kálium hiány is okozhatja, mint az említett magnézium hiány is.
8. mazsola&tádé (válaszként erre: 6. - Rityi54)
2010. nov. 6. 18:11

Ezt én is ismerem, tényleg jó.


sok folyadék

kálcium, magnézium, kálium szintet kéne nézni, ha kell pótolni

az ereket is jó lenne megnézni, ha ott baj van - HRI Vitalion ( recept nélkül kapni)

ha leülsz pihenni, masszirozd végig a lábad lentről + bokakörzés lassan.

2010. nov. 6. 17:58

A magnéziumon kívül tényleg a kálcium a másik, ami segíthet.

De én azért mindenképp megnézetném az ereimet a helyedben... Ha azok a baj forrása, sajna magától nem lesz jobb. Valamit tenni kell velük. És ezalatt nem azt értem, hogy mindenképp meg kell operáltatni, az is lehet, hogy valami speckó kenőcs jó lesz rá.

Egy szó mint száz, ne az orvosok miatt, hanem magad és a huncutszemű kislegényed miatt menj orvoshoz!

6. rityi54 (válaszként erre: 1. - Ronikutyi)
2010. nov. 6. 17:57
Nekem is szokott ilyen problémám lenni.A tanácsom az hogy soha se jegeld. sőt éjszakára húzz rá zoknit. A patikában lehet kapni olyat hogy LÓ BALZSAM. ez a neve kb 1200 ft.Ha este fürdés után bekened az hűsíti és utána húzz rá zoknit ,hogy melegbe legyen. meglátod milyen jó érzés.végig alszod az éjszakát.
2010. nov. 6. 17:53
Ha kálciumtól enyhült, akkor mi a kérdés?
2010. nov. 6. 17:49
A calcium és magnézium oké, de a visszereid rendben vannak?
3. Ronikutyi (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2010. nov. 6. 17:47
Köszi szépen:)
2010. nov. 6. 17:42
Calcium,magnézium pótlás és esetleg L carnitin.
2010. nov. 6. 17:38
Már kamasz korom óta görcsölget a lábam,pontosabban a vádlijaim,és most már eljutottam arra a szintre,hogy egyre sűrűbben,egyre fájdalmasan jelentkeznek ezek a görcsök.Mikor terhes voltam,akkor szóltam az orvosomnak,mert a talpam is elkezdett görcsölgetni,szedtem rá magnéziumot,enyhébb lett,majd szülés után a talpamból "kiállt" a görcs úgymond,de mostanába,mióta megint dolgozok(fél éve kb.),hozzá teszem álló munkát végzek,a vádlijaimmal nem bírok.Tegnap este is begörcsölt hol a bal,hol a jobb vádlim,reggelre pedig egyszerre a kettő.Élmény volt mondhatom,úgy ugrottam ki az ágyból,majd betojtam.Valaki,aki esetleg hasonló gondokkal küzd,vagy küzdött, tudna valamit tanácsolni,ajánlani?Előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook