Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amikor véget ér egy barátság.... Ti mit tettetek volna? Hogy cselekednétek? fórum

Amikor véget ér egy barátság.... Ti mit tettetek volna? Hogy cselekednétek? (beszélgetős fórum)


1 2
54. cb82b220ce (válaszként erre: 51. - Cb82b220ce)
2010. nov. 18. 19:35

megmondtad....

Bocs!

53. cb82b220ce (válaszként erre: 52. - 29a57c5965)
2010. nov. 18. 19:35
Igen, kb...
2010. nov. 18. 19:28

Lehet:-(

Bár ez oda-vissza működő energia szívás:-(

51. cb82b220ce (válaszként erre: 47. - Puritan)
2010. nov. 18. 19:11

Nem az nem tetszik hogy megmondtam a véleményed hanem hogy olyannak tituláltál amilyen nem vagyok és amilyennek te sem tudhatsz mivel nem ismersz!

Ha figyelmesen olvastad és gondolom igen... Én már rengetegszer próbáltam neki segíteni, nem megvetettem őt, ami kijött itt a topikon az már a legvége, a 10 év vége amikor már annyi és annyi segítséget nyújtottam, hogy többet már nem tudok. Ez csupán ennyi. Annak nem lehet segíteni aki nem hagyja, de az ne is kérjen segítséget szerintem.

Teher most lett már amikor még a segítségemet is támadásnak vette. Sosem lenne teher, nem a gondjai, nem az a teher ha szalad hozzám segítségért. Az a teher ha segítséget kér de nem hagyja hogy segítsek. Na ez már teher. A tehetetlenség teher.

50. 29a57c5965 (válaszként erre: 42. - Cb82b220ce)
2010. nov. 18. 19:05

...vagy csak nem egymáshoz valók vagytok!


Amilyen az adjon Isten,olyan a fogadj Isten!

2010. nov. 18. 09:34

Semmi nem kíván nagyobb tapintatot, mint az igazság kimondása? Vagy hogy is van ez?


:O)))))))


Persze a kettős mérce.


:O))))))


Még szerencse, hogy én nem hiszek benne. Legalább azt mondom, amit teszek. :O)))

48. 29a57c5965 (válaszként erre: 47. - Puritan)
2010. nov. 18. 09:31
Tegnap erről beszéltünk....minden eddigi barátomra szeretettel gondolok.....bár már mindenki a saját útját járja,de van egy száll,ami összeköt minket.....
47. puritan (válaszként erre: 29. - Cb82b220ce)
2010. nov. 18. 09:19

természetesen abból formáltam a véleményemet, amit leírtál...és lám, neked sem tetszik, ha valaki nem azonos véleményen van veled...mikor az x-faktoros topikot indítottad és megdicsértem a szép hangodat, akkor még kedves voltam...most pedig, hogy elmondtam az őszinte véleményemet, máris feketelistás lettem...akkor is őszinte voltam és most is...


akár elmúlt egy barátság, akár megmarad, szerintem nem lehet így féloldalasan megosztani másokkal, hogy milyen is ő...arra próbáltam utalni a vénasszonyos pletykálással, hogy neki nincs is lehetősége leírni a saját verzióját, kellemetlen történeteket osztasz meg az ő életéből és saját magadat kizárólag az önzetlen barátnő szerepében tünteted fel...azt gondolom, ha nekünk jó az, hogy valakinek segítünk, valakit gyámolítunk, akkor az nem teher, ha látjuk mások hibáit, mások gyengeségeit, nem megvetjük őket érte, hanem vagy elkerüljük, vagy ha hozzánk közel álló személyek, akkor megpróbálunk segíteni nekik...ha elég volt, ha bezárjuk az ajtót, akkor az nem barátság és nem is volt az...

46. Zizisicc (válaszként erre: 43. - 29a57c5965)
2010. nov. 18. 09:01
:o)))
2010. nov. 18. 08:59

...és azt hiszem,hogy a barátságról sem mindenki gondolkodik egyformán:-)))


Definiálni kellene,hogy egyet vagy ellenértsünk!!!

44. f36e266467 (válaszként erre: 43. - 29a57c5965)
2010. nov. 13. 14:59
Igen!
2010. nov. 13. 13:54

Amikor végett ér egy barátság,akkor fizikai szinten is érzékeljük,hogy valamelyikünk tovább lépet....szép is lehet ez,ha mindketten egyszerre értünk oda....ha nem:-(


....de mindig jönnek új barátságok,ha szabad vagy,akkor minden szépnek és újnak örülni tudsz,de feltétel a szabadság,mert csak akkor látod,hogy szép vagy új!:-)

42. cb82b220ce (válaszként erre: 41. - Hablabda)
2010. nov. 9. 18:28

Köszi a bő kifejtést.

Ő másképp látja. Elmondta hogyan, teljesen helytelenül látja a dolgokat ezért számomra már barátság nem igen jöhet szóba. Neki egy barát arra jó ha unatkozik és ha mindenben igazat ad neki. Az ilyen nem barát, sosem leszek ilyen, nem is szeretnék.

41. hablabda (válaszként erre: 39. - Cb82b220ce)
2010. nov. 9. 02:12

anyám!

a barát szeret téged, a barátot szereted

szavak nélkül, és jobban, mint a szerelmet

bármikor segítesz neki

megvígasztal, ha bánkódsz

elmész vele táncolni, mégha utálsz is

és a falat is veled együtt hányja le :)


barát az, akivel egyszerűen jó együtt lenni...

aki mindig melletted áll, akkor is, ha tudja: nincs igazad

ám mindig megmondja, ha nem ért egyet...

azt is, ha ez azt jelenti: ez nem a te szoknyád, ne hordd (=ne égesd magad ezzel a ciki cuccal)

megtetted?

és ő?


szerinted a barátod vagy csak a magányod enyhítője?


ha az utóbbi, akkor egyszerűen ne reagálj: ha keres, beszélj vele, mint a szomszéd nénivel

ellenségeskedés, bántás nem kell, de a túlzott barátságosság sem

ezzel jelezheted, hogy nem szeretnél tovább barátkozni, de nem is haragszol


ha viszont barátodnak érzed, vegyél nagy levegőt, és szeresd őt olyannak, amilyen

ha hiányzik és rajta is ezt látod, akkor segítsd őt abban, hogy átlendülhessen életének ezen a negatív szakaszán

vigyél boldogságot az életébe, hogy ne legyen minden fekete:

menj vele táncolni, kártyázz vele, hímezzetek terítőt vagy hallgassatok jó zenéket

EGYÜTT!


nem ismerlek Téged és nem ismerem őt sem

lehet, ő másképp' látja

(és ha nem tudod, ő hogyan, ne utálj ezért, de te sem vagy jó barát)

ám semmiképp nem tartom jó ötletnek a "hagyj kicsit, gondolkodom" álláspontot

ez szerelmesek esetében ok, de a barátok ha nem tudják átbeszélni, megette a fene...

dönts: barátod vagy sajnálod?!?



-----

Van olyan nyomorúság, amelynek láttára valósággal szégyen boldognak lenni.

40. 8e8f7f5ff5 (válaszként erre: 39. - Cb82b220ce)
2010. nov. 6. 23:49
Mindenre van megoldás, csak meg kell keresni. Igaz lehet, hogy könnyebb belenyugodni a dolgokba, csak hosszútávon nem kifizetődő.
39. cb82b220ce (válaszként erre: 38. - 8e8f7f5ff5)
2010. nov. 6. 23:45

Ma éppen utálta. Mindig vannak ilyen napjai. Amúgy nem boldog mellette de nem is nagyon mer lépni. Haza nem akar költözni mert az anyjával se jön ki sokáig, szinte pár másodperc alatt egymásnak esnek.

Rajtam kívül nincs barátja tehát most ezen túl lépnie egyedül kell.

38. 8e8f7f5ff5 (válaszként erre: 37. - Cb82b220ce)
2010. nov. 6. 23:43
Ez ellen egyedül ő tud tenni. Persze, ha már megvan a szándék, akkor jól jön egy barát, aki segíti ebben, feltéve, ha még maradt olyan ember, akit a barátjának mondhat. Utálja a párját? Miért van vele? Miért nem lép? Nyilván ez is, meg még ezer dolog hozzájárul ahhoz, hogy így besavanyodott, de még 1x mondom, ezen elsősorban ő maga kell, hogy változtasson. A problémáit senki sem fogja helyette megoldani, esetleg segíteni tud, ha hagyja.
37. cb82b220ce (válaszként erre: 36. - 8e8f7f5ff5)
2010. nov. 6. 23:39

Biztos, hogy rossz.

Ma felhozta azt, hogy régen nem látogattam meg gyakrabban, nem akartam vele lenni. Valóban... Azért nem mert folyton azt kellett látnom ahogy elmerül az önsajnálatba. Nem tesz semmit sem azért, hogy jobb legyen az élete. Próbáltam segíteni neki, felvidítani de ha egyszer nem hagyta... Érthető, hogy nem mentem hisz látszot rajta neki édes mindegy, hogy megyek vagy sem, tök mindegy mit mondok. Ő csak feküdt az ágyba és bámúlta a tv-t.

A munkája szar... a párját elmondása szerint utálja, az anyja nem normális, az öccse egy tuskó és még sorolhatnám. Mindig ezeket hallgatni fárasztó egy idő után. Mivel laktunk együtt is, rövid ideig mert nem működött de akkor megtudtam érteni azt is, hogy mások miért viselkednek vele úgy ahogy.

De én még így is sajnálom mert ha nem változtat pocsék egy élete lesz.

Mindenkinek vannak problémái és vannak rossz napok de nem lehet minden nap egy pocsék nap.

Az anyukája éveken keresztül depressziós volt, nem foglalkozott vele, szerintem a génjeikben van vagy nem tudom.

36. 8e8f7f5ff5 (válaszként erre: 35. - Cb82b220ce)
2010. nov. 6. 23:35

Ezért viszont őszintén sajnálom :(

Milyen rossz lehet így élni!

35. cb82b220ce (válaszként erre: 34. - 8e8f7f5ff5)
2010. nov. 6. 23:33
Ez a haragszik az egész világra jelző nagyon illik rá, legalábbis az elmúlt évekbe tuti. Nem emlékszem nagyon olyan pillanatra amikor bárminek örült volna vagy épp ne lett volna összeveszve senkivel sem :-S
34. 8e8f7f5ff5 (válaszként erre: 33. - Cb82b220ce)
2010. nov. 6. 23:12
Ismerek én is olyan embert, aki képtelen elfogadni a negatív kritikát, és haragszik az egész világra. Sajnos, amíg az ilyen ember önmagával nem jön tisztába, addig hiába is várja, hogy mások körbe ugrálják, mert nem fogják.
33. cb82b220ce (válaszként erre: 32. - 8e8f7f5ff5)
2010. nov. 6. 23:08

Számomra is ezt jelenti egy barát.

Ez az egész elszomorít mert nem tudom miért ilyen :-S

32. 8e8f7f5ff5 (válaszként erre: 31. - Cb82b220ce)
2010. nov. 6. 23:06

Hát, ha így folytatja minden bizonnyal.

Számomra a barátok azok, akiktől nemcsak elfogadom, de el is várom, hogy a földön tartsanak, ha elszállnék, akik ha kell, felrázzanak, és a szemembe mondják, ha hülyeséget csináltam. Nélkülük nem is lennék ugyanaz, aki most vagyok.

31. cb82b220ce (válaszként erre: 30. - 8e8f7f5ff5)
2010. nov. 6. 23:02

Most így érzem, aztán majd később kiderül...

Sajnos senki véleményét sem fogadja el, sem az anyukájáét, sem a barátjáét, enyémet, senkiét sem...ezért féltettem mindig attól, hogy előbb-utóbb egyedül marad.

30. 8e8f7f5ff5 (válaszként erre: 1. - Cb82b220ce)
2010. nov. 6. 22:40
Talán ez soha nem is volt IGAZI barátság (vagy csak részedről). Aki még a barátjától sem hajlandó elfogadni az építő kritikát, azt csak sajnálni tudom. Elég antiszociálisnak tűnik a barátnőd, és amíg nem változtat a hozzáállásán, addig nem is fog igazi barátra lelni. Ha pedig úgy érzed, nem hiányzik az életedből, akkor valószínűleg a legidőszerűbb volt megválnod tőle.
29. cb82b220ce (válaszként erre: 25. - Puritan)
2010. nov. 6. 22:16
Te már csak tudod, hogy mi történt hisz itt voltál :-) Sőőőőőőőőőt! Végig veled veszekedtem de csak most jöttem rá...
28. cb82b220ce (válaszként erre: 25. - Puritan)
2010. nov. 6. 22:15
Nagyon kedves és szeretetre méltó személyiség vagy! :-)
27. cb82b220ce (válaszként erre: 26. - F36e266467)
2010. nov. 6. 22:14
Köszönöm a tanácsot!
26. f36e266467 (válaszként erre: 24. - Cb82b220ce)
2010. nov. 6. 19:12

Azt tudod csinálni, hogy felveszed és megmondod, hogy kéred, hogy ne keressen. Most mindenképpen időre van szükséged. Most úgy érzed, hogy nem szeretnél többet vele barátságot, de majd lehet, hogy fogod hívni, mindenesetre most tartsa tiszteletben a kérésedet és ne keressen.


Ha gondolod, mondhatsz neki egy idő intervallumot is, hogy mondjuk 2 hónapig ne beszéljetek, aztán meglátjátok.

25. puritan (válaszként erre: 1. - Cb82b220ce)
2010. nov. 6. 18:47
soha, semmi, minden, mindig...tele van tűzdelve ezekkel a túlzásokkal a leírásod...szeretsz ferdíteni, az alapján amit leírtál egy pletykás vénasszonynak tűnsz...miért volna másmilyen a barátnőd?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook