Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válóper elindításában tud valaki segíteni? fórum

Válóper elindításában tud valaki segíteni? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 6. 18:59

Én nemrég kisértem el a barátnőmet a bíróságra hogy beadja, 2szer mentünk vissza, mert valami mindíg híányzott, és elsőre nem tályékoztattak mindenről.. (mintha ezt kikellett volna sz...az ujjunkból). Kellett a házassági anyakönyvi kivonat, a gyeke mivel még kiskorú az ő anyakönyvikivonata, a kereset amit 3 példányban kell leadni, lehet kézzel is, de lehet gépi is csak akkor kell 2 tanu aláírása mivel nem saját kézzel íródott, és mivel a bíróságon nem árúlnak illeték bélyeget azt is vinni kell 12ezer még most is. De fel lehet adni postán is mind ezt csak legyen roóla igazolás.

Minimum 3 hónap mire kapsz értesítést...

2010. nov. 6. 14:04
Mindenből az eredeti papírok kellenek.Nem tudom merre fele élsz,de van egy úgynevezett "nép ügyvédje" intézmény,ha nem akarsz ügyvédet fogadni,ahol ingyen és bérmentve segítenek ebben a dologban,segítenek kitölteni a papírokat,és elmondják mit kell csatolni.Úgy rémlik most is 12 ezer az illeték,de kérhetsz költségmentességet is,ha a hivatalosan bejelentett kereseted nem épp fényes.
8. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - Abf59b2ded)
2010. nov. 6. 14:01

Nem kell csatolni, csak előkell készíteni...

És ügyfélfogadási időben beviszed a bíróságra. Amennyiben szükséges még valami, akkor kiegészíted. Elmélegileg ennek is megvan a formátuma (ügyvédi irodában dolgoztam :D)

2010. nov. 6. 13:53
2005.-ben 12eft volt az illeték és mindenből az eredeti kellett...
2010. nov. 6. 13:52
nem kell csatolni semmi eredeti papirt, megirjatok a keresetlevelet( 3-4 peldanyba), beviszed a birosagra, kifizeted az illateket (12.000ft)es vartok, mig megerkezik a valasz. Ha nincs gyerek es meg tudtok egyezni az ingatlan, ingosagokba hamar lezajlik, ha van gyerek az kicsit maceras, mert lesz bekito targyalas.
2010. nov. 6. 13:50
mindenből az eredeti kell,legalábbis 2002-ben így kellett.
2010. nov. 6. 13:47
vagy bemész egy biroságra vagy megkérdezel egy ügyvédet és ök majd mindent pontosan megtudnak mondani
2010. nov. 6. 13:45
sziasztok , segítsetek kérlek. ott tartok, hogy megírtuk a keresetlevelet . de nem tudom, hogy eredeti dokumentumokat kell e csatolni vagy csak másolatokat, meg hogy mennyi most az illeték , ilyenekben segítenétek? köszönöm
2010. nov. 6. 13:45
leginkább egy ügyvéd...
2010. nov. 6. 13:44
Válóper elindításában tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook