Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ureaplasma...mit tudtok róla? fórum

Ureaplasma...mit tudtok róla? (tudásbázis kérdés)


1 2
2023. júl. 30. 19:37

Sziasztok!


Ureaplasmaval küzdök egy ideje.

Doxicilyn,Sumamed majd Dalacin

Egyelőre sajnos sikertelen a kezelés

Nőgyógyászom óvszeres együttlétet javasolt a kezelés ideje alatt.


Nem tudom miért nem gyógyulok?

Esetleg fel kellene függesszem az együttlétet míg szedem a gyógyszert?

Vagy nem megfelelő az antibiotikum?


Valakinek tapasztalat/javaslat ez ügyben?

Megköszönném.

2017. máj. 10. 21:57

Hello

Also szemhèj utani műtètről valakinek van kèp aki a B.B. dr nőnél volt? Megnèzhetem?

2012. febr. 15. 16:23

Nálam is megállapították az ureaplazmát.

Mennyi idő alatt múlik el? Mit tudtok róla?

Nagyon rossz kedvem van tőle.

29. kasvirág99 (válaszként erre: 28. - Pampampam)
2011. aug. 17. 14:00

Kedves Pampampam !

Nagyon felkeltette az érdeklődésem amit írtál.

18 éves korom óta küzdöm hólyaggyulladással. Több mint 30 alkalommal volt már, most 45 éves vagyok, de a probléma mára sem oldódott meg, pedig már a millió orvos látott, kezelt. Ami jellegzetes, hogy a szexuális élet megkezdésével kezdődött, amikor nincs partner akkor rendben vagyok, mindig van fehér folyásom, de a nőgyógyászati alapvizsgálatok, nem mutatnak ki semmit. Ha begyullad a hólyagom akkor jön az antibió ami rögtön segít, de hamarosan előjön a baj megint. Kérdésem az, hogy Te hogyan reagáltál az antibiotikumra amikor ureaplasma okozta a bajt ? Először hatott aztán jött vissza a gyulladás ? Mert nekem nagyon látványosan hat az antibiotikum már az első szem után jobban vagyok,beszedem az egész dobozzal aztán eltelik x idő (változó másfél hónaptól fél év ) és jön vissza a gyulladás. Azért kérdezem, mert szeretném valahogy kiszűrni, hogy lehet-e a háttérben urea vagy mycroplasma , mert azt írja az irodalom, hogy ezek nem baktériumok hanem coccoid mikrobák és arra a hagyományos 3 generációs antibiók nem jók ahogy Te is írtad, akkor viszont az elején, miért okoznak jobbulást amikor beszedem ugye ? Találtam egy klinikát ahol foglalkoznak a kiszűréssel, persze jó pénzért, mielőtt elmegyek jó lenne tudni,hogy nálad is hasonló volt -e a lefolyás vagyis először hat az antibió , de aztán kiújul a betegség . Annak is örülnék ha meg tudnád írni annak az arany embernek/orvosnak a nevét elérhetőségét aki Neked segített.

Előre is köszönöm a válaszod.

H.

28. pampampam (válaszként erre: 27. - Mothertiger)
2011. máj. 3. 11:15
Sziasztok, nekem éveken át visszatérő hugyuti fertőzésem volt, mire egy nagyon jó doki elküldött genoid, genetikai vizsgálatra és kiderült az ureaplasma. Ezt bárhol el lehet kapni, de a partnereddel passzolgatjátok egymásnak így sosem múlik el. Tehát nem elegendő csak a nő kezelése, a férfit is ki kell kezelni még ha nincsenek is panaszai. A barátom és én Tarividet szedtünk 1 héten keresztül és megszüntek a panaszaim. Nekem már serdülőkoromban is volt ilyen problémám évente többször is, lehet hogy évekig lappang, vagy csak néha néha tör fel. Mindenesetre az, ha csak a nőt antibiotikumozzák semmit sem ér.
2010. nov. 14. 14:06
Ja, egyébként nekem is azt mondta a doki, hogy elsősorban szexuális úton terjedő betegség, de előfordulhat, hogy másképp is megkapja az ember. Monogám kapcsolatban élünk, úgyhogy érdekes hogy ezt dobta a gép... :(
2010. nov. 14. 14:04

Tavaly nyár végén vettek tőlem kenetet, és idén januárban, az esetleges rákszűrés alkalmával említette meg az orvos, hogy a tüneteimet a leletemből nyilvánvalóan kikövetkeztethető ureaplasma fertőzés okozza. Augmentin 1g -t kaptam rá, kétszer egy szemet kellett bevennem. Kiegészítő kezelésként kaptam Mikogal hüvelykúpot, és Klion tablettát.

Nekem a fertőzés ízületi- és tüdőpanaszokat is okozott. Folytonos gyulladást és gombás fertőzést észleltem a hüvelyemben, de mint utóbb kiderült, az ureaplasma miatt van mindez.

A kezelést követően a tüneteim elmúltak, de egy ideje megint elkezdődött minden elölről...

Párom nem kapott kezelést, meg sem vizsgálták. Valószínűleg visszapasszolta nekem a fertőzést... Nincsen semmi tünete. El vagyok keseredve, ahogy titeket olvaslak: ez ilyen alattomos betegség?

Megszüntethető egyáltalán végleg?

2010. márc. 17. 01:35
2010. márc. 17. 01:31
A gyakorlatban teljesen vakon vagy a mikrobiológiai vizsgálatok eredményének megérkezése előtt kezdik a kezelést. Mycoplasmák és/vagy Ureaplasmák elpusztítására doxycyclin 2x100 mg per os bevétele javallt 8 napon keresztül, csak Mycoplasma fertőzésre gondolva 2x300 mg clindamycin kapszula szedése 7 napig, Ureaplasma gyanú esetén 1 g azithromycin egyszeri adagja vagy ofloxacin 2x200 mg per os 10 napig, vagy erythromycin 4x500 mg szájon át 7 napig segíthet. Elhúzódó, kiújuló fertőzésben az egyszeri azithromycin adagolás helyett biztosabb 6 napon keresztül ennek 500 mg-os adagjának bevétele. Ha az egyik említett szer sem hat, s semmiképp nincs lehetőség az antibiotikum érzékenység vizsgálatára, másik ajánlott szerrel kell próbálkozni. Ilyenkor többnyire 1 g azithromycint adnak, amely az esetek 98%-ában hatásos. Terhesség fennállása vagy szoptatás idején sem doxycyclin, sem azithromycin nem adható, helyettük naponta 4x500 mg erythromycin 7 napig. További esetekben hét napon keresztül per os 12 óránként adagolt 300 mg ofloxacin 98% valószínűséggel gyógyulást eredményez. Ciprofloxacin az esetek felében hatástalan, clarithromycint nem ajánlják nemiszervi fertőzésekben (OBNI).
2010. márc. 17. 01:29
2010. jan. 14. 22:12
Tavaly januárban derült ki h a párom félrelépett de nem gondoltunk semmi rosszra.Iővel erős tünetek jelentkeztek amiknek nem adtam mérvadó jelentőséget csak kb májusban amikor már kezdett ellehetetlenedni miatta nemcsak a mindennapjaim hanem a szexuális együttlétek is.Elöször csak bennem kerestüka hibát hátha vmi közös illemhelyről szedtem össze vmit v koleszból.Sok-sok teszt után nyúltunk az olrvossal a negativ eredmények miatt nemi fertőzések körébe.Így derült ki augusztusban h ureoplazmás fertőzése van.Első körben 3 doboz sumamedet kaptam rá és hüvelyöblítéseket kellett végeznem kaukázusi kefires vizzel.Teszt október elején majd még mindig pozitiv eredményre ujabb 2 domoz sumamedet kaptam ill. mellé Klacidot.Végigszedtem majd nov. ben ujabb letenyésztés és dec elejére ujabb pozitiveredmény.A karácsony és vizsgaidőszak miatt jan elején jutottam el a dokihoz aki fejét fogva áll az ügy előtt mert ilyet még nem látott h ennyi idő és gyógyszer és semmi...Most megint sumamedet kaptam ujabb 2 dobozzal és 2 hét mulva kell mennem mintavételre.Párom is elment dokihoz és az ő eredménye negativ habár erről nem láttam már papirt mert közben elhagyott.Azt mondta beszélt a lányal akivel anno félrelépett de v tagadott v nem tudom de állitása szerint neki semmi baja.Az egészből én jöttem ki a legszarabbul mert nemcsak ellettem hordva hülye ribancnak még beteg is vok.Szép 4 év volt és végig hűséges voltam erre mit kaptam...és még rám is akarták keni...szarul érzem magam,Keresem a magyarázatokat kitől hozta ha nem attol a lánytól ez nem olyan betegség h magátol meggyógyul egy nőnél.H a volt párom csak hazudott h volt orvosnál és közben nem de ez nem játék hihetetlen h neki negativ lenne a tesztje habár az én dokim azt mondta h férfiakból idővel kimosódhat szal állok itt és gondolkodom hónapok óta h honnan jött miért miért rajtam ütött ki mért nem gyógyul stb...vmi hozzászólás vélemény??kiváncsi vagyok rátok
2010. jan. 14. 21:44
orvos azt mondta csak nemi úton kapható el semmi wc, strand ilyenek.De akkor h lehet h egyik félen kijön, aki pedig behozta a kapcsolatba azon nem?
2010. jan. 14. 21:42
Sziasztok kb fél éve rólam is kiderült h ureoplasmás fertőzésem van.Párom félrelépett bevallotta én visszafogadtam és megtörtént a baj.A legizgibb probléma viszont az h hiábakaptam sumamed nevű gyógyszert rá 5 dobozzal is fél év után is még megvan a leleteim szerint amit azért nem értek mert ahogy kidrült h ez a bajom azóta nem voltam együtt se a párommal se mással.A másik izgis galiba h a páromnál nincs semmi pozitív eredmény, állitása serint megkereste azt a lányt is akivel félrelépett és neki sincs baja sőt azóta boldog párkapcsolatban él.Na de és velem mi lesz?Irjatok ha vmit tudtok ezzel a fertőzéssel kapcsolatban mert elkeseredett vagyok h nem akar gyógyulni és tele vagyok kérdőjellel h ha nekem kijött a páromnak hogy hogy nem ha evidens h tőle kaptam akkor csak hordozta átadni?Na de azt is ki kellett volna mutatni nála nem?
2009. jan. 29. 19:47
a párommal másfél éve avgyunk együtt. elkaptott vmit .az az ureaplasma va mi.gumi nélkül szoktunk együtt lenni mégis mindig negatív vagyok ő pedig pozitiv. és egyikünk se lépett félre. lehet ez?
2008. aug. 21. 12:04
Strandon,uszodaban,edzoteremben is ellehet kapni....hazavinni es a parodnak atadni!Ennyi...nem feltetlen arrol van szo,hogy valaki felrelep!
17. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 16. - C6b2fc943e)
2007. dec. 2. 18:23
elvileg jó,a doxicin a legjobb elvileg...kedden megyek az új eredményemért....eddig semmi antibogyó nem használt,dokinő szerint nagyon ellenálló vagyok...és én sem tom mitől lehet,vagy miótta lappang,mert nálam nem okoz panaszt,apának volt,azért mentünk...szóval panasza van,de negatív minden eredménye...nekem nincs panasz de pozitív...nem értem
2007. dec. 2. 17:52
ureaplasmam van amit áprilisban ,még nem diagnosztizáltak. két éve nem feküdtem le senkivel a páromon kivül és ö sem+mindig gumiban voltunk.akkor mégis hogy lehet? a sumamed jó rá?
15. 754c7e07c3 (válaszként erre: 14. - 754c7e07c3)
2007. aug. 15. 22:30
A régi férjedtől, esetleg? Talán lappangási ideje is van. Nem tudom.
14. 754c7e07c3 (válaszként erre: 13. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 15. 22:29
Ha a doki sem tudja...
13. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 12. - 754c7e07c3)
2007. aug. 15. 21:26
az is idegesít hogy mitől...de hogy miótta!!
12. 754c7e07c3 (válaszként erre: 11. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 15. 21:20
))). Tudom, nem egyszerű.
11. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 10. - 754c7e07c3)
2007. aug. 15. 21:17
tudom és bocs,csak belefáradtam...
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 15. 17:14
Bocs, olvastam.
2007. aug. 15. 15:20
8. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 6. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 15. 15:12
és a hagyományos közösülésen kivül hogyan terjedhet még?ez sem tiszta...
7. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. aug. 15. 15:08
a Dox...sz t sem ért
2007. aug. 15. 14:05

Kórokozó fajtája: Ureaplasma ureolyticum baktérium

A kórokozó egy sajátos baktérium, amely a sejten belül szaporodik, ezért kimutatása nehézkes.

A betegség a hagyományos közösüléssel terjed.

Kell-e szólni a partnernek, ha van: Igen

Szövődmények: Meddőség, az abortuszhajlam fokozódása.

5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 15. 12:13
Kezelésre Doxicillynt írtak, vagy erythotrop változatait. Vagy vami ilyesmit.
4. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 15. 12:12
Nem tudom. Azt írják, hogy kisgyerekeknél tüdőgyuszit okoz. Az meg hogy lehet?
2007. aug. 15. 09:24

én si néztem már...mit takar az hogy nemi úton?értem én,csak ha a pasiban nem mutatták ki,és "nem volt kitől elkapni" hogyan...

csak gondoltam hátha volt valakinek és tapasztalatból...pl mivel lehetett kikezelni

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook