Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Véleményekre lennék kíváncsi az OTP lakástakarékkal kapcsolatban! (Nem a bankkal!!!) fórum

Véleményekre lennék kíváncsi az OTP lakástakarékkal kapcsolatban! (Nem a bankkal!!!) (beszélgetős fórum)


24. hcs2 (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2012. máj. 30. 11:45
Persze személyesen mentem be, csak az Ő formanyomtatványukat előbb kinyomtattam és kitöltöttem. Ez bosszant, hogy nem magamtól írtam egy felmondást, hanem az ő formanyomtatványukat töltöttem ki!!
23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Hcs2)
2012. máj. 29. 18:38
Pedig azt csak személyesen tudod elintézni!
22. hcs2 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2012. máj. 29. 09:51
Hát ezért nem értem én sem. Szörnyű, hogy nem lehet egyszerűen semmit elintézni....
21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Hcs2)
2012. máj. 24. 19:31
Ha a levonást is lemondtad, akkor már nem kellene, hogy vonják.
20. hcs2 (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2012. máj. 24. 10:37
sajnos nincs időm bemenni, ezért kérdeztem meg itt hátha valakinek van tapasztalata.
19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Hcs2)
2012. máj. 23. 18:55
Akkor sétálj be, és kérdezd meg! Szerintem, ha tényleg magában foglalta az utalás lemondását is, akkor nem kéne már vonni.
18. hcs2 (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2012. máj. 23. 08:44

Az OTP formanyomtatványát kellett kitölteni, miszerint az egész Lakástakarék szerződést - ami magában foglalja az utalási megbízást - lemondtam.

És a párom pár nappal korábban mondta le, ugyan így és neki már nem vonták le.

17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Hcs2)
2012. máj. 21. 19:28
Ezek szerint a megbízást az összeg levonására nem mondtad fel.
16. hcs2
2012. máj. 21. 10:34

Sziasztok!


Nekem egy olyan problémám van, hogy felmondtam az OTP-s ltp-t a rendes 3 hónapos felmondással, de 14.-én levontáka a havit. Most akkor 3 hónapig még fizetni fogom, és csak utána szűnik meg a szerződés???

A felmondás pontos dátumára sajnos fejből nem emlékszem, de talán május 1-2. hetében mondtam fel. Vagy csak nem rögzítették a levonás előtt???

Azért lenne fontos, mert közben fundamentásat kötöttem és egy évben két helyről nem lehet az állami támogatást igénybe venni és sürgős lenne a fundásat felvenni. Vagy elég ha megvan a felmondásról a papírom??

15. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Atsika)
2012. máj. 19. 19:32
A honlapon táblázatban lebontva látod az összegeket, mennyit raksz, hány évig, mennyi lesz, mennyit vehetsz fel, stb.
14. Ami. (válaszként erre: 13. - Atsika)
2012. máj. 15. 23:34
Az összes attól függ mennyit raksz,de 20nál többet 1 néven nem lehet.Az a baj h nekem sincs bejelentett munkahelyem,így kénytelen vagyok bevonni valakit a családból akinek van.Én sem örülök ennek a lépésnek,de nincs mit tenni:S
13. Atsika (válaszként erre: 12. - Ami.)
2012. máj. 15. 23:08

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Mennyi a maximum amit megkaphatok kezes, adótárs bevonása nélkül?

3-4 milliót nem lehetne? 2 a maximum?

12. Ami. (válaszként erre: 10. - Atsika)
2012. máj. 15. 20:51

Szia!

Felveheted előre is,azt is megszabhatod h egyidőben fizesd a hitelt a takarékossággal vagy utána.Tegyük fel én havi 20at rakok,2 millát kaphatok,ezt 4 éven belül szeretném törleszteni,akkor rakom tovább a 20at havonta plussz elkezdem fizetni a hiteltörlesztést is.Vagy rakom 4 évig amíg lejár a takarék és megkapom az állami támogatást,és utána kezdek el törleszteni:)

Mi is pont kis panelra akarjuk igénybe venni,nagyon jó a törlesztése,kiszámoltam,kb 200ezerrel fizetek vissza többet,míg a banknak dupla annyit fizetnék vissza,nem mindegy...

11. Bcicus (válaszként erre: 10. - Atsika)
2012. máj. 15. 13:44
Van rá lehetőség. A központban hozzáértő és segítőkész emberek vannak. Nekem hitelem nincs náluk csak ltp-m de nicns vele gondom.
10. Atsika
2012. máj. 15. 13:32

Sziasztok!!


Az Otp lakástakarék szolgáltatásával kapcsolatban lenne pár kérdésem!!

Ismerősömnek van Fundamentája és a kapcsolattartás a központtal borzalmas, mindenki mást mond és nekem túl személytelen!

Azért szeretném az OTP-t, mert ott vezetem a folyószámlám és tetszik, hogy bármilyen nyűggel megtalálhatom őket!!!


Engem az a része érdekelne a dolognak, hogy van-e mód valamilyen Előhitel formájában előre megnyitni a szerződést, vagyis hogy előre megkapjam a pénzt lakásvásrláshoz!! És ha van. akkor ez mennyi idő után lehetséges 2-3hónap? Természetesen azt tudom, hogy ezen felül is megkell, hogy legyen a 30% önerő, de a fenmaradó részt jó lenne ily módon fizetni!!

Csak egy kis 6 milliós panellakás lenne a cél!!


Valakinek van valami tapasztalata, esetleg az OTP lakástakaréknál dolgozik??


Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!!

9. secret! (válaszként erre: 8. - Geranna7)
2010. nov. 6. 07:54
Mindkét termék ugyanaz, csak máshogy hívják és más terjeszti.
2010. nov. 5. 20:23
De én ugy tudom csak az OTP-s LTP adja az államilag járó 30%-ot....
2010. nov. 5. 17:23
Az Otp a hitelfelvételnél csak az OTP-s ltp-t számitja be a Fundásat nem.Viszont az összes többi bank igen.És mivel az Otp nem a legempatikusabb bank igy én a Fundamentával kombinált hitelt javaslom az Erste vagy Unicredit banknál.
2010. nov. 5. 17:09
Én 2 takarékpénztárt ismererek. Az egyik az OTP-s LTP, a másik a Fundamenta. Mindkettő elég macerás, rendületlenül fizetni kell :), de kedvezőek a feltételeik. Az egyik lakásvásárlásomnál az egyiket, a másiknál a másikat használtam ki. Ha te is lakást vennél, feltétlenül ezzel kombináld!
5. secret! (válaszként erre: 3. - Ministry)
2010. nov. 5. 17:09
Önmagában későbbi lakáscélú dologra jó. Hitelt felvenni, ezt belekombinálni nem jó. Sőt!!!!! Kérdezz olyat aki igazán őszinte veled és ért hozzá. Ő elmondja, miért NE!
2010. nov. 5. 16:50

Az biztos, hogy sehol nem kapsz ennyi kamatot mint a lakástakarékba, mert minden befizetés után kapsz 30%-ot az államtól+még pár % kamatot is. Hitellel kombinálva szerintem jó ötlet és van lehetőség a betörlesztés után újat kötni és azt is betörleszteni. Egyébként ha csak úgy rakod nem hitellel kombinálva elég nehéz hozzájutni, ha nincs ismerősöd, de így szerintem jó. Én naponta figyelem az ilyen ügyleteket, mert társasházaknak kötünk hitellel kombinálva és szerintem jó.

Az Otp-ről viszont nincs jó véleményem és tapasztalatom.

2010. nov. 5. 16:39

Most szeretnénk hitelt felvenni, és egy ismerős szólt a lehetőségről.

Erről a lehetőségről még nincs semmi infóm, csak a bankról. Arról viszont nem túl jók... :S

2010. nov. 5. 16:37
??????????Tovább????Mire???
2010. nov. 5. 16:21
Véleményekre lennék kíváncsi az otp lakástakarékkal kapcsolatban! (Nem a bankkal!!!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook